EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

GA Vapor 2017 apžvalga

Kalbam apie viską / let's talk about something

GA Vapor 2017 apžvalga

UNREAD_POST paulius718 02 Geg 2017 13:07

Nepraėjo nė kelios dienos, kai grįžom iš Egipto, o įspūdžiai dar visai švieži. Pagaliau galėjau išbandyti savo naują GA Vapor 7.1 burę įvairiose sąlygose.

Tik išvyniojęs burę ir nurankiojęs apsaugines plėveles, jau lieku nustebintas - ji atrodo dar geriau nei nuotraukose. Žinoma, tai skonio reikalas, tačiau mano nuomone, tai be abejonių pati gražiausia burė šį sezoną. Smagu, kad jos papuoš ir Lietuvos vandenis. Pagaliau atsirado ir mano mėgstama kišenė burės apačioje, kur patogiai ir greitai galima paslėpti apatinę burės pritempimo virvutę. Taip pat pastėbejau, kad burė takeluojama lengviau, kemberiai įsistato kur kas paprasčiau nei praėjusių metų modelyje.

Kalbant apie plaukimą, visada turėjau savo taisyklę, kuri pasitvirtindavo - geroje burėje kemberiai negali lengvai vartytis. Stipriai į stiebą įsirėžęs kemberis užtikrina standų burės profilį, dėl kurio burė tarsi sparnas rėžia vėją ir užtikrina stabilumą. Kiek teko bandyti burių, kuriose kemberiai apsiverčia lengvai (arba sureaguliuoju, kad verstųsi lengvai) - jos visos nestabilios ir neatlaidžios vėjo gūsiams. Ir pagaliau atėjo laikas pakeisti savo nuomonę - jau su pirmu išglisavimu jaučiu, kad ši burė, ko gero, yra stabiliausiausias daiktas, kokį esu laikęs savo rankose. Uždarai ir leki be jo tokio tampymo ar nervuotumo per stiprius vėjo gūsius. Su 7.1 bure jau komfortiškai galėjau glisuoti nuo 7-8 m/s , o kylant vėjui jaučiamas tik greitėjimas. Gūsiai nuo 12 m/s pradeda atidarinėti burę, bet turint truputį drąsos ir ją uždarius greitis ima toliau didėti. Siekiant didesnio komforto, galima tempti burę per giką ir vėjo diapozoną praplėsti bent 2 m/s. Įsitikinęs, kad burė labai stabili, posūkio metu jau ruošiu savo įprastą judesį (kojos spyris į antrą nuo apačios kemberį), bet lieku visiškai nustebintas - kemberiai apsivertė netgi be stipraus truktelėjimo, sinchroniškai. Dienos gale pastebėjau, jog stipriai išaugo ir mano greitis išeinant iš posūkio ir apskritai sumažėjo posūkio laikas. Net jei nepavyksta atlikti švaraus posūkio glise, burė turi tokią žverišką akseleraciją, kad net nepastebi, kaip vėl glisuoji pilnu greičiu. Šiemet GA Vapor burės viršutinėse keturiose latėse turi persidengenčią plėvelę (tai reiškia, jog viršutiniai keturi langai yra tarsi vientisa plevelė su pridetomis latemis). Slalominių burių rinkoje tai nėra naujiena, tačiau GA burėje stipriai jaučiasi šio sprendimo privalumas - Vapor tapo dar lengvesnė. Kaip ir praėjusių metų modelis, taip ir šis pasižymi labai didele trauka, o dar labiau sumažintas burės svoris nepalieka abejingu įspūdingai burės akseleracijai.

Visa tai skamba labai gražiai, todėl esant prognozei, kviečiu visus išbandyti (su galimybe įsigyti) mano burę ir įsitikinti patiems :)

Prieš tai parašykite man AŽ arba skambinkit +37067950520

Gero vėjo!

18268246_10208749413203608_578980512122782148_n.jpg
"Being able to sail upwind, whatever the situation, is the most valuable of all the windsurfing skills, whatever your level - and that's official" Peter Hart
Vartotojo avataras
paulius718
 
Pranešimai: 68
Užsiregistravo: 24 Lie 2007 22:08
Miestas: kaunas

Grįžti į Viskas apie burlentes/ all about windsurfing

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 17 svečių


cron
Prisijungimas nariams