http://www.ve.lt/?data=2005-05-16&rub=1 ... 1116172414
Nidoje vakar baigėsi tris dienas trukusių "Baltic cup-2005" - svarbiausių burlenčių sezono varžybų Baltijos šalyse bei Suomijoje - pirmasis etapas. Pagal tarptautinius standartus vykdomas čempionatas pritraukė arti 60-ies dalyvių iš Estijos, Latvijos bei Lietuvos.
Pasak organizatorių Lietuvoje - vilniečių burlenčių klubo "Vėjas galvose" bei Lietuvos burlenčių asociacijos, tokios rungtynės jau rengiamos dešimt metų, iš nedidelės grupelės entuziastų jos peraugo į tarptautinio masto čempionatą.
Gintas Lapėnas, "Vėjas galvoje" atstovas, pasakojo, kad rimtoms lenktynėms tinkamiausios sąlygos yra Kuršių mariose ties Nida, mat dėl temperatūrų skirtumų tarp marių ir jūros čia atsiranda pastovūs terminiai vėjai, o pašokinėti nuo bangų savo malonumui - geriausiai jūroje. Beje, šis kraštas turi senas buriavimo sporto tradicijas.
Gegužės 13-15 dienomis vykusiose "Baltic cup" varžybose visi dalyviai buvo skirstomi į tris grupes: jaunių, jaunimo ir meistrų. Kiekvienoje jų išrinkti šio etapo nugalėtojai. Buriuotojai turėjo nuplaukti po kelis plaukimus, kurių rezultatai vėliau buvo sumuojami. Galbūt kiek neįprasta, palyginti su kitomis sporto šakomis, vertinimo sistema - burlentininkas už plaukime užimtą vietą gauna baudos taškus: už pirmąją - 0,7 taško, antrąją - 2, trečiąją - 3 ir t.t.
Organizatoriai pasidžiaugė, kad šiemet dalyvauja labai daug estų - tiek pat kiek ir lietuvių. "Aktyvus dalyvavimas paaiškintinas tuo, kad kiekvieno etapo (o jų yra keturi. - Aut. past.) taškai skaičiuojami į bendrą sumą, o tada jau skelbiami "Baltic cup-2005" nugalėtojai", - sakė renginio rėmėjų įmonės "Varos group" vadybininkė Audronė Sagaitytė.
Jos teigimu, buriuotojai turi turėti nemažai ištvermės, o taip pat išmanyti ir taktiką. "Yra įvairiausių burlenčių rungčių, tačiau šioje regatoje pagrindinis rungčių tikslas buvo kuo greičiau nuplaukti iki finišo. Nors galutinis rezultatas ir nebūtinai priklauso nuo greičio, o daugiau nuo manevravimo. Tokios klasės varžybų ("Formula windsurfing") dalyviai rungtyniauja plaukdami prieš vėją ir pavėjui, čia reikia ir tam tikro techninio pasiruošimo, įrangos, ir įgūdžių plaukti manevruojant tarp kitų sportininkų", - pasakojo A. Sagaitytė.
Nors regatos metu vėjas buvo silpnokas, tačiau organizatoriai tvirtino, kad tokio visiškai pakanka. Iš tiesų burlentės skriejo neįtikimai greitai. Sakoma, kad jos greičiausiai plaukia pučiant šoniniam vėjui ir gali pasiekti dvigubai didesnį greitį nei vėjo.
Beje, pirmą kartą "Baltic cup" istorijoje buvo naudojama GPS įranga, kuria buvo galima fiksuoti greitį bei vaizdus.
Kitas, antrasis, šių burlenčių varžybų etapas vyks birželio 25-26 dienomis Latvijoje, Pavilostoje, trečiasis - liepos 2-3 d. Suomijos mieste Helsinkyje, o ketvirtasis, galutinis, - liepos 22-24 d. Estijoje, Taline.
Patys dalyviai prisipažino, kad dalyvauja "Baltic cup" ne tiek dėl prizų, kiek garbės ir pripažinimo tarptautiniu mastu.
Lina NARBUTAITĖ