EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Dėl kaito valdymo

Problemos, triukai, patarimai.
Inventorius

Dėl kaito valdymo

UNREAD_POST eshoprent 28 Geg 2014 11:28

Sveiki,
Pernai metais praėjau pradžiamokslį kaitavimo vasaros pabaigoje, tačiau vandenyje buvau tik vieną kartą ir šiais metais nusprendžiau užbaigti, ką pradėjau, todėl man kilo keletas klausimų.

1. Jei turi aitvarą 13 kv.m prie kokio vėjo stiprumo optimalu su tokiu aitvaru plaukioti?
2. Jei pakeli aitvarą ties 12 valanda, kaitas ir turi kaboti virš taves, jis neturi pasislėpti už taves? Aitvaras nors ir 12 valandoje tačiau jis turi būti šiek tiek priešais tave vistiek, jis negali būti nugaroje taves?
3. Aitvaras 12 valandoje už nugaros tau gali atsidurti tuo atveju jeigu vėjas yra per silnas?
4. Pradedant plaukti vandenyje, aitvarą prieš pradėdamas plaukti privalai vistiek laikyti 12 valandoje, o pasiruošęs plaukti nukreipti į atitinkamai 9 arba 3 valandą?
5. Jei aitvaras nukrenta viduryje ežero, kaip jį protingai pasikelti? (Dabar nukritus aitvarui viduryje ežero, laukiu kol jį nupūs vėjas, įsitems stropos, o tada už centrinės virvės truktelnu kad pakiltų, tačiau problema, kad tokiu atveju mane pastovei iš vandens ištraukia ir tik vėliau pasiekiu vandenį)

Ačiū už pagalbą :)
http://www.eshoprent.com - Elektroninių parduotuvių nuoma.
eshoprent
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 06 Bir 2011 15:48
Burės numeris: 0

Re: Dėl kaito valdymo

UNREAD_POST ninja 28 Geg 2014 11:43

intersna , pas ka tu mokinaisi , kad kyla tokiu klausimu :) :)
ninja
 
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 11 Bir 2011 09:00
Burės numeris: 0

Re: Dėl kaito valdymo

UNREAD_POST avantmov 28 Geg 2014 12:14

jei aitvaras uzskrenda ir nukrenta-negeras aitvaras,ezere nepatartina to daryt mokiniui..13 kas nuo 6 metru,nuo svorio priklauso
avantmov
 
Pranešimai: 1553
Užsiregistravo: 04 Lap 2004 16:57

Re: Dėl kaito valdymo

UNREAD_POST SvKazimieras 28 Geg 2014 13:11

eshoprent rašė:Sveiki,
Pernai metais praėjau pradžiamokslį kaitavimo vasaros pabaigoje, tačiau vandenyje buvau tik vieną kartą ir šiais metais nusprendžiau užbaigti, ką pradėjau, todėl man kilo keletas klausimų.

1. Jei turi aitvarą 13 kv.m prie kokio vėjo stiprumo optimalu su tokiu aitvaru plaukioti?
2. Jei pakeli aitvarą ties 12 valanda, kaitas ir turi kaboti virš taves, jis neturi pasislėpti už taves? Aitvaras nors ir 12 valandoje tačiau jis turi būti šiek tiek priešais tave vistiek, jis negali būti nugaroje taves?
3. Aitvaras 12 valandoje už nugaros tau gali atsidurti tuo atveju jeigu vėjas yra per silnas?
4. Pradedant plaukti vandenyje, aitvarą prieš pradėdamas plaukti privalai vistiek laikyti 12 valandoje, o pasiruošęs plaukti nukreipti į atitinkamai 9 arba 3 valandą?
5. Jei aitvaras nukrenta viduryje ežero, kaip jį protingai pasikelti? (Dabar nukritus aitvarui viduryje ežero, laukiu kol jį nupūs vėjas, įsitems stropos, o tada už centrinės virvės truktelnu kad pakiltų, tačiau problema, kad tokiu atveju mane pastovei iš vandens ištraukia ir tik vėliau pasiekiu vandenį)

Ačiū už pagalbą :)


Praktiškai išmokyt žmogų sėdint prie klaviatūros.
SvKazimieras
 
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 04 Rgp 2009 15:08

Re: Dėl kaito valdymo

UNREAD_POST audriusk3000 28 Geg 2014 14:49

Jeigu kaitas uzskrenda uz galvos, turi pareguliuot stropu ilgius
audriusk3000
 
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 20 Kov 2012 23:02
Burės numeris: 0

Re: Dėl kaito valdymo

UNREAD_POST avantmov 28 Geg 2014 15:01

tavo atveju,jei nori greit ismokt ir kaifuot-pasiimk gera instruktoriu,arba mokinkis pats 2-4 metus ir tik mariose,kas ,be abejo irgi atnesa nemazai dziaugsmo,klausimu ir traumu..kaip sekmingai isleist i instruktoriu pinigus-tai kt klausimas,Lt tai nera lengva..
avantmov
 
Pranešimai: 1553
Užsiregistravo: 04 Lap 2004 16:57

Re: Dėl kaito valdymo

UNREAD_POST eshoprent 28 Geg 2014 15:04

avantmov rašė:tavo atveju,jei nori greit ismokt ir kaifuot-pasiimk gera instruktoriu,arba mokinkis pats 2-4 metus ir tik mariose,kas ,be abejo irgi atnesa nemazai dziaugsmo,klausimu ir traumu..kaip sekmingai isleist i instruktoriu pinigus-tai kt klausimas,Lt tai nera lengva..


Problema, kad 1000 Lt instruktoriui išleisti nėra taip lengva man ;)
O kas yra geras instruktorius, kur tokį rasti? Pats esu Alytus-Vilnius
http://www.eshoprent.com - Elektroninių parduotuvių nuoma.
eshoprent
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 06 Bir 2011 15:48
Burės numeris: 0

Re: Dėl kaito valdymo

UNREAD_POST arts 28 Geg 2014 23:20

Klausi prie kokio vėjo su kokiu aitvaru plaukti, bet nepaminėjai kiek pats sveri.....
O bendrai kai tokie klausimai kyla tai tikrai būtų rekomenduotina, bent keliatą pamokų su instruktorium pasiimt. Taip sutaupysi ant nesugadintos savo įrangos ir ant sveikatos.
Nors ir toli važiuoti iki Kuršių marių, bet visgi jūrinis vėjas ženkliai tolygenis ir geresnis mokymuisi.
Vartotojo avataras
arts
 
Pranešimai: 68
Užsiregistravo: 26 Lap 2011 14:37
Burės numeris: 0

Re: Dėl kaito valdymo

UNREAD_POST eshoprent 29 Geg 2014 08:34

arts rašė:Klausi prie kokio vėjo su kokiu aitvaru plaukti, bet nepaminėjai kiek pats sveri.....
O bendrai kai tokie klausimai kyla tai tikrai būtų rekomenduotina, bent keliatą pamokų su instruktorium pasiimt. Taip sutaupysi ant nesugadintos savo įrangos ir ant sveikatos.
Nors ir toli važiuoti iki Kuršių marių, bet visgi jūrinis vėjas ženkliai tolygenis ir geresnis mokymuisi.


Aš pats sverius 93 kg, esu 192 cm ūgio.

Kaitą turiu ne naują Cabrina xbow13kv ir lentą 140x42, pamokas esu praeitą vasarą turėjęs, bet tokį startinį paketą tik ir iki galo pilnai išmokti nespėjau, nes per vėlai pradėjau mokintis ir tik po kelias valandas susitikimo metu :(
http://www.eshoprent.com - Elektroninių parduotuvių nuoma.
eshoprent
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 06 Bir 2011 15:48
Burės numeris: 0

Re: Dėl kaito valdymo

UNREAD_POST Egisss 29 Geg 2014 13:05

Turi puikiai tinkama iranga mokinimuisi, varyk i marias prie 6-10m/s vejo, nubrisk kur toliau nuo visos liaudies ir mokinkis 1-2dienos praktikos ir plauksi nieko ten nera sunkaus.
Egisss
 
Pranešimai: 42
Užsiregistravo: 30 Rgs 2012 20:36
Burės numeris: 2

Re: Dėl kaito valdymo

UNREAD_POST gecka 03 Bir 2014 01:52

Viskas pas tave teisingai ,tik nera patirties.neplauk 10m.s+ ,ir mokinkis kursiu mariose.(stabilesnis vejas ir mazas gylis).jei po kursu supranti 2 pagrindines gresmes -pirmyn.as 7 metai plaukiu burlente ir siemet pradejau kaituot.pradzioi kildavo gana "kvailu" klausimu ,bet chebra nepatingedavo atsakyt.o kaitu skyriui kazkaip daug "piktu" komentatoriu .nesuprantu kodel ???pries kaitavima nusiziurek ramesni ruoza ir eik ten kaituoti.ir siaip...rimti kaituotojai is kart pastebi tavo sugebejimus ir per daug nesiartina...bet visokiu pasitaiko :(.beje-Svencelei yra zemelapis su zonm.
gecka
 
Pranešimai: 68
Užsiregistravo: 24 Lie 2007 10:59
Miestas: Elektrenai
Burės numeris: 0

Re: Dėl kaito valdymo

UNREAD_POST Linas2075 04 Bir 2014 12:26

Na komentarai ne kiek "pikti", kiek numanantys problemas kokias toks besimokantis ar pramokes gali sukelt tiek sau tiek aplinkiniams. Is klausimu matosi, kad su "instruktoriumi" ne kazka ten nuveike ir ar ten instruktorius buvo. Siaip is esmes zmogus matosi megsta avantiuras, bet jei kursuoja tarp Vilniaus ir Alytaus ta isvada plauks Dusios ezere, ten bet kuriuo atveju krantas aplink eina. Pastaba del instruktoriui 1000Lt - paimk valanda kita ir bus suma visai kita ir dar si bei ta apie sauguma suzinosi. Komentaras burlentejui, kuris pradejo kaituot svamoksliai - cia irgi dziaugsmo mazai, nes zmogus mano, kad su burlente plaukia tai kaita paraidint cia kaip ir dzin is patarimu viska ismoks - rezultatas plaukianti beda spote - burlentejaus savoka apie atstuma, judesius ir situacijos prognozavima visai kita nei plaukiant su kaitu. Kodel taip sakau...ant savo kailio patyriau...rezultatas burlentejaus/kaitioro nuostoliai del nupjautu stropu, nes nezino kada kas ka turi praleist ar apsisukt, distancijos nejautimas; ilgas pluduriavimas vandenyje - nes nera jokiu minciu kaip susirinkt kaita ant vandens ir pasiekt bent vieta arciau kranto kur dugna siektu. Taip kad darykit isvadas ir nepjaukit grybo ten kur jie neauga. 8)
Vartotojo avataras
Linas2075
 
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 09 Geg 2011 20:32
Burės numeris: 0

Re: Dėl kaito valdymo

UNREAD_POST Vikis 05 Bir 2014 15:12

eshoprent rašė:Sveiki,
Pernai metais praėjau pradžiamokslį kaitavimo vasaros pabaigoje, tačiau vandenyje buvau tik vieną kartą ir šiais metais nusprendžiau užbaigti, ką pradėjau, todėl man kilo keletas klausimų.

1. Jei turi aitvarą 13 kv.m prie kokio vėjo stiprumo optimalu su tokiu aitvaru plaukioti?
2. Jei pakeli aitvarą ties 12 valanda, kaitas ir turi kaboti virš taves, jis neturi pasislėpti už taves? Aitvaras nors ir 12 valandoje tačiau jis turi būti šiek tiek priešais tave vistiek, jis negali būti nugaroje taves?
3. Aitvaras 12 valandoje už nugaros tau gali atsidurti tuo atveju jeigu vėjas yra per silnas?
4. Pradedant plaukti vandenyje, aitvarą prieš pradėdamas plaukti privalai vistiek laikyti 12 valandoje, o pasiruošęs plaukti nukreipti į atitinkamai 9 arba 3 valandą?
5. Jei aitvaras nukrenta viduryje ežero, kaip jį protingai pasikelti? (Dabar nukritus aitvarui viduryje ežero, laukiu kol jį nupūs vėjas, įsitems stropos, o tada už centrinės virvės truktelnu kad pakiltų, tačiau problema, kad tokiu atveju mane pastovei iš vandens ištraukia ir tik vėliau pasiekiu vandenį)

Ačiū už pagalbą :)



Ok,
1. Su tokiu aitvaru optimalu plaukioti esant 4 - 8 m/s vėjo stiprumui (na, galima iki 10 m/s). Optimalu mokytis esant 4 - 8 m/s vėjo stiprumui.
2. Krante aitvaras skraidinamas (laikomas vietoje) tarp 1-os ir 2-os (10-os ir 11-os) valandos. Jei vėjas stabilus ir valdymo lynai neatsipalaidavę, aitvaras turi kaboti 12-oje valandoje beveik tiesiai virš galvos. Barą reik patraukti tiek, kol pajuntamas lengvas pasipriešinimas; ta vieta turi būti vidury dipauerio virvės, t.y. vidury tarp maksimaliai užtraukto ir tarp maksimaliai atleisto baro padėties (pasireguliuojama trimeriu).
3. Aitvaras 12-oje valandoje už nugaros gali atsidurti jei:
- vėjas gūsiuotas ir pakankamai stiprus;
- vėjas aitvaro aukštyje papučia ne horizontaliai, o kampu į viršų (taip kartais būna);
- aitvaras pasiųstas į 12 iš lango gilumos (gali iš inercijos užskristi);
- valdymo lynai atpalaiduoti.
4. Prieš pat vandens startą aitvaras laikomas 12-oje ("startinė pozicija"). Startuojant, aitvaras siunčiamas link trečios ar devintos valandos atitinkamu starto mostu, kurio trajektorija ir agresyvumas visada yra skirtingi ir priklauso nuo vėjo stiprumo, aitvaro dydžio, kaiterio svorio ir patirties.
5. Aitvaras įmetamas į vandenį visada skirtingai: pagrindine briauna žemyn arba aukštyn, įvairiose vėjo lango vietose (gilumoje ar kraštuose), atpalaiduotais lynai ar įtemptais. Todėl visada skirtingai ir paleidžiamas iš vandens.
Tradicinis būdas: jei aitvaras įmestas pagrindine briauna žemyn, reikia palaukti kol lynai įsitemps ir aitvaras nudreifuos pavėjui į lango gilumą; tada, paėmus už vieno iš valdymo lynų, balansuoti jį įtempus tiek, kad bekylant aitvaro kupolo kraštui, pats aitvaras neapsiverstų "ant nugaros" ar vėl atgal ant pagrindinės briaunos ir laukti, kol aitvaras po truputį nuplauks į vėjo lango kraštą; Tada paleisti tradiciškai, kaip krante.
Vikis
 
Pranešimai: 219
Užsiregistravo: 20 Kov 2006 10:36
Miestas: Monciškės

Re: Dėl kaito valdymo

UNREAD_POST cliff 16 Rgs 2014 19:32

Vikis rašė:
eshoprent rašė:Sveiki,
Pernai metais praėjau pradžiamokslį kaitavimo vasaros pabaigoje, tačiau vandenyje buvau tik vieną kartą ir šiais metais nusprendžiau užbaigti, ką pradėjau, todėl man kilo keletas klausimų.

1. Jei turi aitvarą 13 kv.m prie kokio vėjo stiprumo optimalu su tokiu aitvaru plaukioti?

Ačiū už pagalbą :)


Ok,
1. Su tokiu aitvaru optimalu plaukioti esant 4 - 8 m/s vėjo stiprumui (na, galima iki 10 m/s). Optimalu mokytis esant 4 - 8 m/s vėjo stiprumui.


4metrai :)
be 6 metru plaukt nebandyk, nes nu sorry su 100kg, 140 lent atikrai su 13tuku nepaplauksi, galvosi , kad iranga bloga, plaukt nemoki ir pridarysi bedu ir nervu pagadinsi.

nebent nori prie 4metru be lentos pasizaist ar pasibodidraginti prie siek tiek daugiau vejo.pasitreniruok kaip atsisegt, kaip veikia saugumo sistema .
http://www.hero.lt
GoPro kameros ir priedai | SUUNTO , Garmin laikrodziai <<<< -- spec kaina extreme-sports.lt
skype : paulius_cliff
Vartotojo avataras
cliff
 
Pranešimai: 557
Užsiregistravo: 12 Gru 2004 19:32
Miestas: KAUNAS


Grįžti į Plaukimo technika, Inventorius

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


cron
Prisijungimas nariams