EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Bagio gamyba

Problemos, triukai, patarimai.
Inventorius

Bagio gamyba

UNREAD_POST Tomas1 08 Lie 2015 12:00

Sveiki,
gal yra kas patys gaminot bagi? Galetumet patart koki lengvesni metala naudojot ir kokio diametro? Ir pagaminus esat svere koks bagio svoris gavosi? Turiu minciu gaminti su amortizatoriais bent gale, tik bijau ar ne persunki konstrukcija gautusi...
Vienu zodziu, pagelbetu betkokie patarimai!!!
Breziniu internete labai daug, bet kuris gan optimalus - butu saunu suzinoti is zmoniu, kurie praktiskai tai isbande.
Aciu.
Tomas1
 
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 11 Lap 2014 21:04
Burės numeris: 0

Re: Bagio gamyba

UNREAD_POST Mindaugas666 08 Lie 2015 19:30

Sveikas. Dariau sia ziema flexifoil Navaro bugio kopija (tiesa sakant kelias) (http://www.flexifoil.com/traction/navaro) Galiu pasakyt, kad apsimoka daryti tik vienu atveju-jei virinsi, frezuosi ir tekinsi visas detales, taip pat lankstysi vamzdzius pats. Tam reikia ziniu, sugebejimu ir neprastu dirbtuviu. O kitais atvejais ir pigiau ir daug paprasciau nusipirkti gatava daikta.
As dariau, nes is pirmo zvilgsnio pasirode labai primityvus ir paprastas daiktas tas bagis, taip pat turejau nuo ko kopijuoti, todel breziniais nesinaudojau. Dariau is nerudijancio plieno, beveik visu vamzdziu sieneliu storis 3mm. Galiu pasakyti, kad neskaitant keliu varztu, absoliuciai visas detales reikia gaminti, t.y. nerasi nieko gatavo ka galetum pritaikyti, pvz ivairios saibos, ratu asys, ivores. Vamzdzio sulenkti per kelena irgi nepavyks, reikalingos stakles, o jas bentjau aplink Klaipeda labai mazai kas turi, lankstymo kaina taip pat nemaza. Man vien sakes vamzdziu ir soniniu tureklu islankstymas ir suvirinimas 100 euru kainavo. Pas tekintoja vaiksciojau N kartu, kiek ten pinigu palikau nebeskaiciavau, bet kaskarta po 10,15,20 euru.. Beto Nerudijantis plienas labai bjauriai apsidirba, tai tekintojas mane pamates vos ne per duris varydavo, tai kartais specialiai pora dienu ilgiau laukiau, kad jam nervas po eilinio sulauzyto peilio praeitu ir man kainos neuzkelinetu :) Beje ir pats ne viena grazta perkaitinau, kol kelias skyles issigreziau. Sedyne taip pat yra rimta problema. Norint pasiuti kaip originalo reikia gerai paieskoti kas sugebetu tokia pagamint, kaina taip pat nemaziau 50 euru. Ratu, atitinkanciu originalu dydi yra senukuose, vienas kainuoja apie 80 litu. Ratu originaliais guoliais nepasitikejau, iskart keiciau i SKF, tuo labiau, kad ir ratu asis reikejo gaminti pagal ratu guolio vidini diametra. Guolio kaina berods 12 litu, bet ju reikia 6. Siaip Manau, kad man ta gamyba isejo grubiai apie 300 euru uz bagi, neskaiciuojant laiko sanaudu, beto ir suvirinimo siuliu nepoliravau, kaip yra ant originalo, o dar reikejo daznai atsakinet kiekvienam prikisanciam nagus prie to bagio gamybos i labai uzknisanti klausima "a kas cia bus?" Daugiau bagio nebedaryciau, gavosi siaip neblogai, bet per daug vargo ir per daug laiko atima, kai naudota gali nusipirkt uz ta pacia kaina. Pigiau manau galima pasidaryti nebent lauza kokinors is senu vamzdziu ir skuduru su kolukietisku suvirinimu.
Jei nuspresi daryti, tai siulau susdaryti detalu sarasa reikalingu detaliu ir kaip tu jas darysi, kiek kainuos. Daryti su amortikais tai man atrodo isvis kosmosas, kaip zinosi kokias spyruokles deti? tai tektu daryti kazka panausaus i nepriklausoma pakaba? O beto kam to reikia isvis? Kiek esu mates filmuku su bagiais, su amortikais nemaciau, beto jei noresi gerai pasidraskyt, tai be amortiku manau kaiptik geriau. Standus bagis yra gerai. Del svorio isvis nesukciau sau galvos, patys brangiausi bagiai, kainuojantys po 2000 euru sveria berods apie 50kg.
Easy is not an option
Vartotojo avataras
Mindaugas666
 
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 26 Lap 2007 21:05

Re: Bagio gamyba

UNREAD_POST Tomas1 09 Lie 2015 13:25

Oho, o as taip optimistiskai nusiteikes buvau :)
Jei gerai suprantu - reikia lenkti du vamzdzius, kurie yra sedynes krastuose, o visus kitus vamzdzius galima palikti tiesius.
Pagal mane principas butu toksai:
http://static.flickr.com/40/86081889_3fabd82edf.jpg
Mano turimi dalykai: turiu kartingo gan patogia sedyne, kuria reiketu bent minimaliai patobulinti ir apsiuti. Dar turiu du vienodus amortizatorius is dviraciu, panasius i siuos:
http://static.flickr.com/42/86082083_f86ee06c78.jpg
Ar jie man tinkami - reiketu praktiskai bandyti. Nors jei sakot, kad jie net maiso - tai ju net nenaudociau. Kas reikalinga man butu - tai ratai ir metalas. Ratus taip pat tureciau gauti gan nebrangiai tokius gan placius, kaip fotkej:
http://static.flickr.com/38/95290347_6dba537092.jpg
Taciau ar jie yra tinkami? Nes orginaliai visur tik siauri, kaip maciau... Teoriskai manau kuo platesni - tuo geriau, per smeli ir t.t.
Ka manot? Ar verta?
Tomas1
 
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 11 Lap 2014 21:04
Burės numeris: 0

Re: Bagio gamyba

UNREAD_POST Mindaugas666 09 Lie 2015 22:37

Su vamzdziu lankstymu yra beda tame, kad juos reikia tiksliai islenkti tinkamu kampu, kad kreivi nebutu, beto sako, kad plonesni nei 3mm vamzdziai lenkiant lengvai gniuzdosi, jei pats lenksi, tai man siule pritrambuoti i vidu smulkaus sauso smelio ir uzkimsti galus. Del amortiku tikrai nezinau kam jie reikalingi, nebent per kurmiarausius planuoji vazinet, pliaze manau tikrai nereikia, nes ten ir taip lygu, beto darant staigius posukius bagis linktu o ne praslystu, nezinau ar to reikia. Rimtesniu patarimu bagiu klausimais reiketu kreiptis i Algi, forume zinomas kaip Aitvaras. Platus ratai labai geri, per sausa smeli turetu gerai lekti, pats tokiu pasyviai ziurinejuosi, bet jie labai nepigus, kur planuoji pirkt? kokia kaina? Jei nuspresi konstruotis, tai siulau nepamirst, kad bagis gauna nemazas apkrovas ji draskant pliaze, taip pat lekia pakankamai greitai, tai siulau nepasidaryt per silpno, juk nenoresi, kad lekiant kazkas neatlaikytu ar remas linkt pradetu. Tas pats galioja ir sedynei, man kai dare, tai sake, kad ten eina kazkiokios spec. sagtys, iprastos gali nelaikyti, tai vien sagciu laukiau savaite laiko. Zodziu apsvarstyk viska iki paskutiniu smulkmenu pries darydamas.
Kazkaip pasidaryt gal noreciau tokia priekaba, kaip sitoj nuotraukoj: https://www.google.lt/search?q=kite+bug ... pP6k25M%3A
Easy is not an option
Vartotojo avataras
Mindaugas666
 
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 26 Lap 2007 21:05


Re: Bagio gamyba

UNREAD_POST ninja 09 Rgs 2015 21:11

https://d2t1xqejof9utc.cloudfront.net/s ... medium.png
manau drasiai galima ir be lankstymu apsieiti, jeigu normalu suvirintoja surasti. ir kodel reikia nerzaveika naudoti.... ? zinoma jeigu norisi nukopinti kazkoki konkretu modeli , tada gal ir atsiranda kazkiu keblumu, bet jei paprasciausia norisi bagio tai tikrai galima paeksperimentuoti. sutinku tik su tuo ,kad verta daryti tik tuo atveju , jeigu yra galimybe didziaja darbu dali pasidaryti paciam. tada tikrai viskas nedaug kainuotu.
ninja
 
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 11 Bir 2011 09:00
Burės numeris: 0

Re: Bagio gamyba

UNREAD_POST spoil 10 Rgs 2015 10:38

siuo atveju siules tektu tvirtinti, mano akimis jis tk paveiklsiuke grazus ir lengvas
pradejus ji gaminti tektu padirbeti del tam tikru vietu ir stipriai, nerzas lengvas, patvarus, grazus ir tt, titanas grazesnis ir lengvesnis, bet :)
kiek teko matyti ne lietuvoj bagiu visi savos gamybos koks 99% gal tik taip uztaikiau
LTU247
Vartotojo avataras
spoil
 
Pranešimai: 517
Užsiregistravo: 15 Rgp 2008 11:07
Burės numeris: 247

Re: Bagio gamyba

UNREAD_POST Tomas1 15 Rgs 2015 09:40

Sveiki kolegos! Tesiu tema...
Smarkiai paskaiciavus ir supratus, kad finansiskai gaminti bagi TIKRAI neapsimoka - buvo nuspresta gaminti :) Ir jau esu prie finiso, tik dar liko nudazyti ir nuvesti siuvejui kad pasiutu sedyne. Tai klausima turiu toki gan kvailoka: jug turi buti kazkoks dirzas prisisekti prie bagio? Nes kitaip gi turetu iskelti kaitas is tos sedynes? Nesu mates gyvai kaip tai atrodo. Kaip suptantu kaita prisikabini prie trapecijos, ir su trapecija lipi i bagi, o kas tada? Gi prisirisat save su kazkokiu dirzu ar kazkuom, kad neiskeltu jusu?
Tomas1
 
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 11 Lap 2014 21:04
Burės numeris: 0

Re: Bagio gamyba

UNREAD_POST guincho 15 Rgs 2015 13:14

Tomas1 rašė:Sveiki kolegos! Tesiu tema...
Smarkiai paskaiciavus ir supratus, kad finansiskai gaminti bagi TIKRAI neapsimoka - buvo nuspresta gaminti :) Ir jau esu prie finiso, tik dar liko nudazyti ir nuvesti siuvejui kad pasiutu sedyne. Tai klausima turiu toki gan kvailoka: jug turi buti kazkoks dirzas prisisekti prie bagio? Nes kitaip gi turetu iskelti kaitas is tos sedynes? Nesu mates gyvai kaip tai atrodo. Kaip suptantu kaita prisikabini prie trapecijos, ir su trapecija lipi i bagi, o kas tada? Gi prisirisat save su kazkokiu dirzu ar kazkuom, kad neiskeltu jusu?


Sveikas tomai,
jei šokinėt nesiruoši su bagiu rištis nereikia, o jei dar nesivažinėjai bagiu, tai pradžioje visko bus, ir išmes, ir iškels ...

kai atšals ir nelysim į vandenį, parašyk, nulėksim kur nors pasivėžint ...

sėkmės sportuojant
Panevėžys - Šiauliai
tel.: 8 680 77695
Vartotojo avataras
guincho
 
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: 11 Bal 2008 17:45
Burės numeris: 0

Re: Bagio gamyba

UNREAD_POST Tomas1 15 Rgs 2015 13:46

Ok, butinai susisieksiu - butu saunu pralekti su kompanija! :)

Dar nupirkau antra ratu komplekta - bandysiu sushipuoti. Kai ziema sniego nera snieglentei, tai sakau gal ant pliko ledo visai neblogai gautusi...
O del tu suoliu, tai net nezinau ar tai bus imanoma, kad ir kaip noreciau, nes darau toki jau gan smarkokai tvirta agregada, todel ir svoris atitinkamas - apie 40kg. Nors dar tiksliai nesveriau, bet manau, kad bus kazkas panasaus.
Beje dar vienas toks keistesnis klausimas: gal yra kas bande pritaisyti ant bagio koki kronsteina, kad jau atsisedus i bagy kaita perkabinti uz bagio, kad tik lyshas liktu prie trapecijos? Prasmė tame, kad visus gusius atiduoti i bagi, o ne i trapecija? Skamba gal ir kvailokai, bet siaip pamasymui...
Tomas1
 
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 11 Lap 2014 21:04
Burės numeris: 0

Re: Bagio gamyba

UNREAD_POST klaipeda 16 Rgs 2015 18:25

Tomas1 rašė: gal yra kas bande pritaisyti ant bagio koki kronsteina, kad jau atsisedus i bagy kaita perkabinti uz bagio, kad tik lyshas liktu prie trapecijos? Prasmė tame, kad visus gusius atiduoti i bagi, o ne i trapecija? Skamba gal ir kvailokai, bet siaip pamasymui...


nepamirsk sito nufilmuoti :lol:
klaipeda
 
Pranešimai: 427
Užsiregistravo: 03 Rgs 2009 23:37

Re: Bagio gamyba

UNREAD_POST Tomas1 16 Rgs 2015 22:47

klaipeda rašė:nepamirsk sito nufilmuoti :lol:

Nieko panasaus net neplanuoju gaminti, kaip ir minejau - tik siaip pasvaiciojimams...
Tomas1
 
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 11 Lap 2014 21:04
Burės numeris: 0

Re: Bagio gamyba

UNREAD_POST misavi 17 Rgs 2015 22:46

klaipeda rašė:nepamirsk sito nufilmuoti :lol:

Ne ratai, bet va jau yra nufilmuota

Svarbiausia, kad atsišovimą pasiektum ir kad jo suveikimui neatsirastų kliūčių.
misavi
 
Pranešimai: 635
Užsiregistravo: 28 Bir 2010 09:14
Burės numeris: 0

Re: Bagio gamyba

UNREAD_POST Tomas1 04 Spa 2015 00:12

Taigi taigi, pribrendo laikas paviesinti savo pirmaji blyna, kiek jis prisviles - tuoj suzinosiu :) Net nezinau ar kam idomu ar ne sita tema, bet kaip matau gausis nedidelis bagio gamybos blog'as.
Kaip ir minejau paskaiciavus, kad bagio gaminti neapsimoka - pradejau gaminti :D Kaip pirmajam blynui pasirinkau paprasta juodaji metala, kiek tai blogai ir kiek tai sunku - isaiskes veliau. Metala lanksciau kaitinant su plasma cutter'iu ir saldant (grudinant). Konstrukcija isardoma. Bendras svoris kolkas yra 40kg. Tik asys buvo vezamos pas tekintojo, visa kita daryta namie.
Visgi nusprendziau gaminti su amortizatoriais. Jie yra reguliuojamo kietumo, taip kad yra ir "comfort" ir "sport" rezimai :) Kaip vienas kolega siame forume minejo, kad geriausia kietas bagis, kad linksmiau galetum pasidraskyti, tai yra ir visisko amortiko "sukietinimo" galimybe...
Ratai ratai ratai... juos rasti buvo ypac sunku... arba sunkus, arba skirti siuksliu konteineriams, arba kainuoja 200eur/vnt. Per vargus radau siuos - tikrai ganetinai lengvus ir finansiskai ikandamus.

O visa sita rastliava del to, kad man reiketu truputi pagalbos arba bent jau patarimo: kolkas darbai sustoje ties sedynes pasiuvimu. Esu is Telsiu, vietiniai siuvejai neva "neturi kada eksperimentuoti", o pirkti tokios kaip ir nerandu. Pastaruoju metu galvoju net siuti pats :D Nesijuokiam! Taciau tokios rimtesnes brezentines medziagos irgi taip greit nerandu. Tad reikia jusu pagalbos kas jau esat tai dare, gal zinot is kur gauti ta sedyne arba bent jau kur jus medziaga pirkot?

Kelios fotkes:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Priekines sakes donoras :)

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Tomas1
 
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 11 Lap 2014 21:04
Burės numeris: 0

Re: Bagio gamyba

UNREAD_POST spoil 04 Spa 2015 00:34

sakyciau labai simpotnas daiktas gavosi tik kodel raudona spalva nudazei ir dar ta juoda skura utempei ant stogo :)
juokauju
manau kad nerudytu galima nudazyti karstu budu arba nucinkuoti, tik tai dadetu svorio ir uzkimstu skyles, kiek zinau vyrai sedynei naudoja masinu saugos dirzus, kad teisingai pasiuti reikia padirbti ir ismanyti sita darbagali ir skura panaudoti, o gal ir tentininkams duoti darbo, siauliuose yra rimta skuros meistrai visa velnia pasiuva, zodziu teisingai pastacius klausima galima ishspresti problema :)
Sveikinimai su nauju daiktu lauksim pajuri as siam sezonui irgi turiu ant landboard dar didesnius ratus ir du home made aparatus :)
LTU247
Vartotojo avataras
spoil
 
Pranešimai: 517
Užsiregistravo: 15 Rgp 2008 11:07
Burės numeris: 247

Kitas

Grįžti į Plaukimo technika, Inventorius

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


cron
Prisijungimas nariams