EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Hidrofoilai

Viskas apie kaitus / Discussion about kites

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST misavi 04 Lie 2016 15:57

Beje, matracai "skęsta", "žmones pražudo", "valties reikia"... Kiek ir kas tokių atvejų matė savo akimis?

Ir noriu pridėti - matracas matracui nelygu. Paplaukęs su HQ Matrix, ar OZONE Chrono - nedarykit išvados apie FLYSURFER. Čia ne šiaip sau tai rašau.
misavi
 
Pranešimai: 635
Užsiregistravo: 28 Bir 2010 09:14
Burės numeris: 0

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST misavi 04 Lie 2016 16:21

Temą pradėjai gražiai ir spam'int nenoriu, bet kad jau taip garsiai kelt klausimus apie matracus pradėjai, tai pradėjau ieškot Tavo tų argumentų.
SauliusG rašė:Analogiškai galima užsidėti sportišką apdailą netraukiančiam automobiliui ir tikėtis traukos pagerėjimo.

Analogija neteisinga, nes patinka žmonėms tiek dviračius mint, tiek mocais lakstyt. Dar teko matyti yra toks greitasis ėjimas ir bėgimas. Piešt vieną kaip ultimą, manau, yra tamsu.
SauliusG rašė:Jau net nekalbu apie matrasų trūkumus

Nu nu?
SauliusG rašė:brangūs

Taip, brangesni. Bet jei paskaičiuotum kiek reikia įdėti darbo, kad pasiūti matracinį aitvarą ir kiek pripučiamą, sakyčiau, pripučiami brangiau pardavinėjami.
SauliusG rašė:greičiau susidėvi

Čia kuo pasireiškia tas susidėvėjimas? Kas yra greičiau ir kurį čia aitvarą taip sudėvėjai?
SauliusG rašė:bridlai sudėtingi

Ką reiškia "sudėtingi"? Kuo tai pasireiškia? Ta prasme, kas kart prieš skrydį reikia daryt kažką su jais? Ar tech apžiūrą pereidinėt kas savaitę?
SauliusG rašė:reikalaujantys priežiūros

Kokios specialios priežiūros jie reikalauja?
SauliusG rašė:išskalbus nepasikelsi

Aš savo aitvarą pakelsiu tada, kai Tau saviškį kelt net minčių nebus. Beje, kaip susiskalbia aitvaras plaukiant Vievio ežere su hydrofoil'u? Jūroj, girdėjau, pripūstuką įmetus į mūšą reikia kuo greičiau atšauti. Plaukiau kada pakankamai ramiu oru su FLYSURFER'io pripūstuku ir įmečiau kite-ą, pirmą kart gyvenime pajutau tokį tempimą - su matracu nieko panašaus niekada nesu patyręs.
SauliusG rašė: ir t.t.

Nu, nu? Pavardink tą "t.t."
misavi
 
Pranešimai: 635
Užsiregistravo: 28 Bir 2010 09:14
Burės numeris: 0

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST Akinys 04 Lie 2016 18:02

misavi rašė:... Jūroj, girdėjau, pripūstuką įmetus į mūšą reikia kuo greičiau atšauti. Plaukiau kada pakankamai ramiu oru su FLYSURFER'io pripūstuku ir įmečiau kite-ą, pirmą kart gyvenime pajutau tokį tempimą - su matracu nieko panašaus niekada nesu patyręs.

Tame ir bėda kad 'girdėjai'. Tas paskalas įtakoja Drevernos sindromas - čainikas įpranta, kad įkritęs gali atsistot ant dugno, itempt stropas ir išsikelt aitvarą. Su tokiais įpročiais įlindus į jūrą greitai tampama siuvėjų klientais. Normaliai plaukiantys wave įpročio gaudyt kojomis dugną neturi ir žino tipsus kaip ganyt įmestą į mūšą kaitą.
Vartotojo avataras
Akinys
 
Pranešimai: 1664
Užsiregistravo: 06 Spa 2004 18:28
Miestas: Monciškės
Burės numeris: 626

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST SauliusG 04 Lie 2016 18:08

Misavi, būk vyras, duok patestuot? Kiek gali triesti forume apie tuos matrasus? Jeigu bijai, duosiu aš tau savo hidrofoilą, galėsi pats pademonstruoti.
Aitvarai ir vandens sparnai. http://www.wainman.lt
SauliusG
 
Pranešimai: 467
Užsiregistravo: 10 Lie 2008 14:09

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST SauliusG 04 Lie 2016 18:29

misavi rašė:
SauliusG rašė:Tu duosi testuot ežere ar toliau mulkinsi skaitytojus? Padarom testuką su kupolo suvėlimais ir kitais nuotykiais ežere ir aprašom čia rezultatus. Bus visiems aišku kas ir kaip.

Tau negalima duot, nes viskas, ką Tu darysi - tai mesi aitvarą į vandenį ir iš principo jo nekelsi. Tai kam to reikia? FLYSURFER matracus kviečiu bandyti jau 7-as sezonas. Nesi to aitvaro net krante skraidinęs, o skiedi forume, kaip pusę gyvenimo jais atplaukiojęs.


Nepažadu, kad kažkada aukosiu savo laiką atsakyti į visus pezalus, bet šitas užmušė. Tai tu apsispręsk tu kvieti testuoti ar ne? Tu žinai ką aš darysiu? Tu žinai ką aš esu bandęs, ko nebandęs? Diagnozė stipri.
Aitvarai ir vandens sparnai. http://www.wainman.lt
SauliusG
 
Pranešimai: 467
Užsiregistravo: 10 Lie 2008 14:09

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST misavi 04 Lie 2016 18:32

Akinys rašė:Tame ir bėda kad 'girdėjai'. Tas paskalas įtakoja Drevernos sindromas - čainikas įpranta, kad įkritęs gali atsistot ant dugno, itempt stropas ir išsikelt aitvarą. Su tokiais įpročiais įlindus į jūrą greitai tampama siuvėjų klientais. Normaliai plaukiantys wave įpročio gaudyt kojomis dugną neturi ir žino tipsus kaip ganyt įmestą į mūšą kaitą.

Aš nesuprantu, ko Jūs taip susireikšminate abudu? Vienas - YPATINGASIS BANGŲ GAUDYTOJAS, kitas - EŽERŲ SKRAIDANTIS KILIMAS. Tik visi kiti čainikai, basakojai, netikėliai, nieko kaituose nesuprantantys ir turėtų būt iš vis vejami iš paplūdimių, kaitavimo spotų? Sergat, vyrai? Didybė ar žvaigždžių liga?

Akiny, ar skaitai, ką rašau - plaukiau su pripūstuku, įmečiau ir bangos kite-ą taip traukė, kaip ant matraco nesu gyvenime jautęs. Tai ką Tu savo pareiškimu nori pasakyt? Kad nesi kaito įmetęs į bangas? Kad gyvenime nė vieno kaito nesi sudraskęs? Ar kad meluoju ir pats savo akim matei, kaip plyšta ir plyšta tie matracai, o va pripūstukai tai super patvarūs? Turi įgūdžius - maladiec. Bet per kiek laiko juos išugdei? Apie ką mes šnekam? Mes kaitus lyginam, o ne Tave susirinkom pašlovint. Saulius, va pasikūrė jo garbinimo temą, pasikurk ir Tu saviškę...
SauliusG rašė:Misavi, būk vyras, duok patestuot? Kiek gali triesti forume apie tuos matrasus?

Sauliau, kam Tau matracai? Tu laimingas su savo aitvarais ir savo lenta. Ir aš Tau Tavo laimės nepavydžiu. Kai rašai netiesą apie foil'us - parašau, kad rašai netiesą. Tačiau niekur nesakiau, kad Tu neteisingai kaifuoji kaituodamas. Ir kad buri žmones tokiam kite-avimui - nematau nieko blogo. Ir linkiu kuo didžiausios sėkmės. Aš hydrofoil'ą bandžiau (kaip ir jūrą, Akiny), pasirinkau sau kitą kite-avimo stilių. Už tai dviejų KARALIŲ esu pasmerktas. Ką darysi. Va, marco16133 realiai dairosi į Tavo, Sauliau, pomėgius. Susitikit ir išsibandykit. Po Lietuvos ežerus kite-uosite dviese. Ir vėjui pasilpus ir kite-ams nukritus ežero vidury, gūsio lauksite ir vaizdais grožėsitės irgi dviese. Nesakau, kad niekam tas daugiau ir nebus įdomu - bus. Susiformuos grupė žmonių, o gal ir visi kiter-iai pereis ant tokio kaitavimo. Super! Kiekvienam savo!
misavi
 
Pranešimai: 635
Užsiregistravo: 28 Bir 2010 09:14
Burės numeris: 0

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST SauliusG 04 Lie 2016 19:17

Jautroji ponia, Misavi, leiskite Jus nuraminti komplimentu - labai egzotiškas vardas, dar tokio neteko girdėti. Suprantu, kad Jūsų akys krypsta į vyrus, su jais ir poruokitės. Bet prašau vyrams to nesiūlyti. Gamta surėdė kitaip.

Galbūt matrasais plaukiant reikia kelių žmonių, kaip ten aprašei, kai Domantas priplaukia ir pakeičia susivėlusį matrasą nauju. Su hidrofoil'u ir pripustuku puikiai pavyksta išsiversti be Domanto. Net susimąsčiau, kažkaip nejauku būtų jeigu Domantas imtu priplauktų. Ką tai galėtų reikšti?

Apie matrasus rašau tiesą. Aišku, prasideda visokiausios plonybės kaip kad įgūdžiai, sąlygos ir t.t., o galiausiai ir subjektyvi nuomonė. Suvok, kad aš negaliu konstruktyviai diskutuoti su žmogumi, kuris nesupranta, kad matrasinio kaito bridlas http://flysurfer.com/wp-content/blogs.dir/3/files/peak/fs-peak_closeup-07.jpg yra sudėtingesnis nei pripustuko http://www.powerkiteshop.com/images/productimages/kites/ozoneinstinct/ozonec420164linewake.jpg . Ne gana to nesuvokia kokios yra to pasėkmės.

Man pačiam matrasai yra įdomūs, nes jie teoriškai leistų plaukti prie mažesnio vėjo (aišku ne nemokamai, o su priverstiniais parplaukimais iš ežero vidurio). Neatmetu galimybės kažkada ir Formula Kite discipliną propaguoti, ten plaukia vien su matrasais.

Dabar mandagiai paprašysiu nebetriesti į matrasą šitoje temoje, yra tam skirta atskira tema. Čia pakalbėkime apie hidrofoilus.
Aitvarai ir vandens sparnai. http://www.wainman.lt
SauliusG
 
Pranešimai: 467
Užsiregistravo: 10 Lie 2008 14:09

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST misavi 04 Lie 2016 19:30

Už "ponią" ir meilę vyrams - sumokėsi. Ir brangiai.
misavi
 
Pranešimai: 635
Užsiregistravo: 28 Bir 2010 09:14
Burės numeris: 0

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST SauliusG 04 Lie 2016 19:51

Matai kaip matrasų prekeivio bazaras pasikeitė. Šiaip aš nesišūdinu, bet už pasiūlymą su vyru pasigrožėti vaizdais ežere aš tau dvigubą sąskaitą išrašysiu.
Aitvarai ir vandens sparnai. http://www.wainman.lt
SauliusG
 
Pranešimai: 467
Užsiregistravo: 10 Lie 2008 14:09

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST SauliusG 04 Lie 2016 21:18

argon99 rašė:O dabar apie Hidrofoilus. Kaip suprantu turbut vienas didziausiu ju entuziastu dabar yra Saulius. Tikrai smagu kad ivaldoma nauja sfera, suzinomos naujos savybes. As irgi is tiesu noreciau plaukioti be problemu artimuose vln ezeruose, nes varineti i ta pajuri (kad ir koks jis grazus ir nuostabus butu) tiesiog jau pabodo, net paciam pries save kvailai kartais atrodo kad va, del kazkokio normalesnio vejo vel vaziuosi tuos 700km. Tad plaukineti hidrofoilais ezeruose puiki mintis.


Protingai mąstai, verta rašyti. Pajūry šiemet buvau tik tą įspūdingąjį savaitgalį jūroje. Kaitavau jau daugiau kartų nei per bet kurį ankstesnį sezoną. O kur dar pridėti tai, kad daugiau laiko praleidi su artimaisiais. Atvirai pasakius, nelabai ir noriu praleisti automobilyje tiek laiko kiek ankščiau.

argon99 rašė:Tad butu malonu jei Saulius dar pasidalintu savo patirtimis apie tu ezeru gylius (ar buna pvz ten netiketu seklumu kur sminga HF ?) ir kitas savubes, HF plaukimo ypatybes ir momentus.


Netikėtų seklumų man nepasitaikė, ežerai Lietuvoje gilūs. Jeigu kažkur sekliau tai matosi dažniausiai, vanduo ne kaip Svencelėje :mrgreen: O ir su geru aliuminiu hidrofoilu seklumos nebaisios.

argon99 rašė:Kadangi maciau gyvai kaip Saulius mokinosi su pasidarytu HF tai, norejau Taves paklausti pvz kokiu atstumu ar balansu tarp lentos galu reiktu montuoti HF aliuminini sparna, ar tai turi itakos plaukimui, nes pvz cia tame nuostabiame video is moui salos HF sparnas sumontuotas ant pacios lentos galo, maciau atveju kai montuoja kazkur per 1/3 propocijos, zodziu kokia proporcija geriausia butu, taip pat ar visai nereikia kojakilpiu ar reikia ant lentos tada, kokis pagrindas butu ?


Montavimo vieta priklauso nuo hidrofoilo. Pvz. Zeeko aliuminis montuojasi 37cm atstumu nuo priekinės kojakilpės artimesnio varžto. Kiekvienas gamintojas skirtingai. Svarbu yra priekinės kojos atstumas. Galinės kilpos dažnai net nededa jei freeride'ina, koja natūraliai atsistoja ten kur reikia. Mano hidrofoilui galinė atsistoja ten kur yra tvirtinamas hidrofoilas. Tame video irgi panašiai. Todėl lentos gabalas už galinės kojos yra nereikalingas. Aš irgi galvojau nusipjauti, nors ir taip maža. Žodžiu, nusipirksi konkretų hidrofoilą ir žinosi kur jį prisukti :)

argon99 rašė:Ir gal patartum kur butu ne brangus bet patikimi tie HF aliumininiai sparnai, kokia neto perduotuves linka ar ka gal imestum ?


Aliuminius hidrofoil'us reikia labai žiūrėti, nes visokių nesąmonių yra prigaminta. Pvz. Shroka hidrofoilas kreivai padarytas - linksta jo fiuzeliažas http://www.kiteforum.com/viewtopic.php?f=196&t=2390345&p=903940&hilit=sroka#p903940, sparnus taiso kas kelis plaukimus, blogiausia, kad gamintojas dalies atskirai neparduoda. Skundžiasi žmonės, nusipirko ir turi bėdą. Geriausiai pasiskaityti kiteforum.com ką rašo būtent apie norimą modelį. Jeigu daug rašančių teigiamai atsiliepia, tai kažin ar jis gali būt nevykęs. Pigiau gali nebent kokiam Facebook second hand grupėje pasidairyti arba pasiskelbti ten, kad perki. Tik bėda, kad rinka dar maža, tai gerą bus rasti, dauguma visi stumia nevykusius modelius. Jeigu susidomėsi Zeeko - parašyk.

argon99 rašė:Zinoma, man asmeniskai tai su HF labiausiai tai nerima kelia kad nukritus tas sparnas gali atsitrenkti i tave, tada pasekmes butu labai nekokios, o kaip zinia kaitavime (pakalbejus su daugeliu kaitioru) is tiesu rimtos traumos lieka visam gyvenimui, vienaip ar kitaip vis atsiliepia, ypac atsiliepia stuburo kokios traumos, o kad tas HF inkaras trinkteltu i nugara ar galva tikrai baisu ir pagalvoti. Man asmeniskai aisku tai ir atrodo didziausiais HF trukumas.


Rizika tikriausiai nėra mažesnė nei su įprasta lenta, bet tikriausiai esi pats matęs kokių dalykų nutinka su įprasta lenta. Žinai, yra žmonių, kurie su hidrofoilu varo įspūdingai ir jokios traumelės, o yra tokių, kurie užsimuša su paprasta lenta, kuri irgi yra taip pat kieta kaip ir hidrofoilas. Sėkmės dalykas kaip užtaikys. Na ir šalmas gėdos nedaro.

argon99 rašė:Siaip man turbut pats fainiausias SauliausG bajeris buvo kai jis tame foilu dydzio spejimo konkurse parase: plauke vien su flysurferio stropomis, nes vejo nebuvo :) Tikrai vienas linksmiausiu juokeliu siame saite :)
SauliuiG tikrai linkiu toliau vystyti savo koncepa ir pateikti vis nauju idomiu minciu ir ideju, na ir tas stumimass ant matracu sukelia kartais tikrai idomius visokiu patirciu ir minciu skaitymus.


:mrgreen:
Aitvarai ir vandens sparnai. http://www.wainman.lt
SauliusG
 
Pranešimai: 467
Užsiregistravo: 10 Lie 2008 14:09

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST marko16133 04 Lie 2016 21:24

Va, marco16133 realiai dairosi į Tavo, Sauliau, pomėgius. Susitikit ir išsibandykit. Po Lietuvos ežerus kite-uosite dviese. Ir vėjui pasilpus ir kite-ams nukritus ežero vidury, gūsio lauksite ir vaizdais grožėsitės irgi dviese. Nesakau, kad niekam tas daugiau ir nebus įdomu - bus. Susiformuos grupė žmonių, o gal ir visi kiter-iai pereis ant tokio kaitavimo. Super! Kiekvienam savo!


Man patinka naujoves, ir nematau cia nieko blogo kad noriu isbandyti. taip kaip flysurferi testuoju taip ir hidrofoila noriu istestuoti ir nesvarbu kieno gamintojas. o del vaizdu pasigrozejimu tai misavi nesitikejau to is taves [-X

nenoriu terst forumo palieku kalboms hidrofoilams
Vartotojo avataras
marko16133
 
Pranešimai: 689
Užsiregistravo: 18 Sau 2010 17:16

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST misavi 04 Lie 2016 21:44

Neskiesk, Mariau. Bičas kaifuoja kelis sykius rašydamas, kaip vėjas dingo, jis plūduriavo ir grožėjosi ežero vaizdais. Jei tiksliai - vieną kartą rašo, kad galima grožėtis, kitą - kad ne tik pajūris gražus. Ne mano žodžiai. Tau įdomūs hydrofoil'ai - niekas Tavęs už tai taip pat nesmerkia. Ko Tu iš manęs nesitikėjai? Kad sveikinu besimezgančią naują kaitavimo kryptį - hydrofoil'inimą su padreifavimais ežeruose? Rašau tą be jokios ironijos - pats temos autorius neatsikaifuoja nuo šito. O jausmus jau išsiraitot patys pagal savo iškrypimo lygį.

Skaitykit, kas parašyta, o ne fantazuokit.
misavi
 
Pranešimai: 635
Užsiregistravo: 28 Bir 2010 09:14
Burės numeris: 0

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST SauliusG 04 Lie 2016 22:11

Misavi, tavo iškrypimo lygio jau niekas nepralenks, šitiek pritriedei į matrasą paskaitęs, kad kažkas kaifuoja nuo gamtos grožio? Laikykis, stiprybės tau.
Aitvarai ir vandens sparnai. http://www.wainman.lt
SauliusG
 
Pranešimai: 467
Užsiregistravo: 10 Lie 2008 14:09

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST misavi 04 Lie 2016 22:13

Citatos iš pačio pirmo temos posto:
SauliusG rašė:O kur dar vaizdai skersai išilgai išraižius mūsų gražiausius ežerus ir jų pakrantės. Tada supranti, kad ne tik pajūris pas mus nuostabus ir tinkamas kaituoti.

SauliusG rašė:Naudojate turimus pripustukus, nes dingus vėjui ir nukritus galite pasigrožėti vaizdais be rūpesčių. Su pirmuoju gūseliu pasikėliate aitvarą ir vėl sklendžiate vandens paviršiumi.

Ir dar kažkokio pydero nuotrauka įdėta.
misavi
 
Pranešimai: 635
Užsiregistravo: 28 Bir 2010 09:14
Burės numeris: 0

Re: Hidrofoilai

UNREAD_POST marko16133 04 Lie 2016 22:38

misavi rašė:Ir dar kažkokio pydero nuotrauka įdėta.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vartotojo avataras
marko16133
 
Pranešimai: 689
Užsiregistravo: 18 Sau 2010 17:16

AnkstesnisKitas

Grįžti į Viskas apie kaitus / all about kites

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Prisijungimas nariams