EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Sena istorinė nuotrauka

Reportažai iš buriavimo ar kito veiksmo vietų.
Posts here all photos/ movies from surfing spots

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST Vytasx 14 Rgs 2009 13:53

Jo, cia Gintas, mano pirmais treneris....

Man vien pamacius sia situacija jau norisi rekti "KELIOOOO... jptvjm...KELIOOOO" kas matyt ir vyksta, bei Gintas nenori praleist , tai desinys uzkilineja be proto kad nesusidurt.....

Atkreipkit demesi i budinga atributa (pas desini) INKARO brandines basketes. Neslysdavo, cyptadavo per deni, kliuksedavo vanduo, supudavo raisteliai. Bet tai buvo vienintele priemone nuo slidinejimo denyje ir kankolu i stieba dauzymo - beje and Wingleidelio stovejimas apsizergus stieba nebuvo "Blogis" . Kai man tevas parveze neopreninius čekiškus buriavimo batelius su užtrauktuku, tai buvo kazkokistai nesuvokiamas kaifas....
Vartotojo avataras
Vytasx
 
Pranešimai: 250
Užsiregistravo: 05 Spa 2004 10:56
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 0

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST buriukas 14 Rgs 2009 22:20

Sakyciau, kad abu varzovai varo pavejui, nes stipriai atleide bures per gikus :? :lol:
Vartotojo avataras
buriukas
 
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 22 Lie 2005 01:50
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 317

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST rimux 15 Rgs 2009 09:19

Kiek prisimenu susidūrimo buvo išvengta :D ,nes tas kitas tai aš :lol: O plaukimo inventorius tai toks, koks buvo jachtklube: talino lenta 25-30kg (Mustangai sudedami atsirado vėliau), lavsaninė burė,gikas aliuminis, stiebas iš šuoliakartės, inkaro sporbačiai ir treningiukas :D, o apie trapecijas net minties nebuvo, jos jau vėliau atsirado, bet svarbiausiai buvo begalinis noras plaukti, o ir plaukė lietuviai buvusioje sąjungoje gana neblogai.
Radau dar vieną nuotrauką 1979 metų :wink:
Prikabinti failai
11 (Large).JPG
Vartotojo avataras
rimux
 
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 03 Lie 2008 13:57
Burės numeris: 868

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST Vytasx 15 Rgs 2009 10:27

Rimux - taigi buvai kietas - turejai custom made Briedzio bure...... Kaip mes, vaikai, pavydziai ziuredavom i dedes su tokiom burem... Palyginimui su dabar - jei pats Robby Nashas savom rankom pasiutu tau Hawajietishkus triusikus, nebutum toks kietas...... (cia juokas, jei ka...)

Buriuk - bures neatleistos - bures visada plasdedavo ir buvo pilvotos. Kad kyla i veja ziurek pagal shotini kampa - jis pritrauktas prie laivo - jei plauktu pavejui butu gerokai atleistas...Be to banga is priekio ateina....

Wingleiderio bures standartinis plotas atrodo buvo 6.3 ir naudojamas buvo bet kokiam vejui. Kieti bicai dedavo vietoj stiebo shokinejimo karti ar pasirodziusius plasmasinius stiebus, paprastesni naudodavo aliumininius stiebus kuriuos po plaukimo tarp medziu bishki patiesinti teikedavo.... Trapes nebuvo leidziamos naudoti isvis, tai klaipediniai prisichiudydavo ant ranku prisirishti kablius, kad lengviau laikyt butu. Nauja lanta sverdavo apie 24-26 kg, bet per visokius nuotykius (tipo blogai istatytas kamstis gale) isigerdavo vandens iki 28 ir daugiau. Dar gudresni "preparuodavo" lentas - t.y nuimdavo deni ir isimdavo putplasti is vidaus ir sudedavo karkaseli alia lektuvo sparnas - taip isloshdavo 3-4 kg lentos svoprio bet lenta po sezono budavo niekam tikusi - praradus standuma. Prie varzybas sverdavo laivus - negalejo buti lengvesnis berods nei 22 kg - tuomet turejo uzsideti balastus. Buvom mate estu lentas, kurios sverdavo 18 kg ir budavo isukti balastai.....

Prisiminimai-medziai sustinge.....
Vartotojo avataras
Vytasx
 
Pranešimai: 250
Užsiregistravo: 05 Spa 2004 10:56
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 0

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST rimux 15 Rgs 2009 12:06

Taip buvo laikai, kai burė negalėjo būti didesnė nei nustatyta, lenta lengvesnė ir dar į gabaritus turėjo tilpti (ilgis, plotis).Kaip kam ir trumpint tekdavo nupjaunant nosį :D Teisingai pastebėjai burė Briedžio siūta (tais laikais buvo geriausios) su didžiausiais pilvais ir plevėsavo kaip vėliavos :D :D Na ir dar galiu pasakyti , kad tais laikais ir aš buvau ne dėdė, o dar vaikas 16 metų. :lol:.Ir dar prisiminiau, kad būdavo rengiamos persėdimo varžybos, kai kiekvienas keičiasi lentom po kiekvieno plaukimo (kiek lentų tiek plaukimų)- va tada ir išryškėdavo meistriškumas, o ne inventoriaus privalumai [-X.
Vartotojo avataras
rimux
 
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 03 Lie 2008 13:57
Burės numeris: 868

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST sabalas 06 Gru 2009 02:46

Sveikas, vejo broli, linkejimai tau is indenu zemes. Na kaip tu taip trenerio ir nei vardo, nei pavardes neprisimeni ??? Kaip daznai savos nepriimeni ?
Darius 77 rašė:pirmoje foto Kauno atstovas (Каунас) berods trečias iš kairės (su barzda) mano buvęs treneris.... O nei vardo nei pavardės nebeprisimenu...
sabalas
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 05 Gru 2009 22:31

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST sabalas 06 Gru 2009 03:20

Visu pirma noriu su visais jumis pasisveikinti. Ryte pasiunciau savo komentara, bet jo kazkodel nera ? Jei atsiras tai pradedu nuo tos vietos kur zadeja Dariuielniu(v) duoti. Na kaip tu taip trenerio ir nei vardo , nei pavardes neprisimeni ? As savo trenerio ATA pavrde ir varda atsiminsiu ir ant lentos guledamas kai vos girdesiu kunigo zodzius....Taigi sveiki vejo broliai. Si diena prsidejo idomiai, askambino buves aukletinis Giedrius(is Kauno treneriavimo etapo) ir uz rankos mane "pravede" puikiu jusu tinklalapiu. Kuris busite mano albua pavoges ? Rimukai, ar tu ? Skaitau kai kuriu jusu komentaruir nesuprantu....?Amzius negaletu buti > griuname i vandeni , o ne ant asfalto...Kas ten u jusu atmintimis pasidare ? Negali gi buti , kad mano "Vejo Broliai" slangomis apsimesdinetu ? As jums galiu tvirtai pasakyti, kad savajame etape nera nei vieno burlentininko kurio as neprisimincia. Nei vieno ! Arb jis buvo ne burlentininkas tik su kalipsu viksciodavo ir sverta ant peties nesiodavosi, kad tokiu atrodyti.Mano asmeniniame buriavimo albume sios nuotraukos antrame, treciame puslapiuose. Reik suprati kad tai arti pradzios. Yrasakoma kad be praeities nera ateities, todel siandien save vadinntys burlentininkais neturetu rnka numoti i tuos fanatus kurie lipde klijavo , buriavo, ir vel lipde klijavo . Aisku visagalis laikas trina , gal numerius ant buriu, ar ne tokius ryskius "vejo brolius" bet visi tebera paslaptinguose stalciukuose.Noriu pasisveikinti su Lapinu. (Gintu Lapenu) Mano zologijos sode kur atidarius Traku elingo duris is kart po kaire buvo penki geriusi wingleideriai su suomiskais melynais gikais ant sienos kaboje ju seimininku pavardes Sabalas, Vilkas, Lapenas, Lusis (k), na irfeliksas kaip ir ne prie ko, tai as specialiai pridejau Lapinska Gedimina. Toks buvo musu zoo sodas kazkur 1983-4 metais. Fainas !!! Nuotrauku yra, ju daugelis neturite o gal ir nematete. Ir stai mano sios dienos ideja. Reikia surinkti i viena kruva visas nuotraukas su komentarais. Paskui pridesime savo, ka mes atsimename apie ta ar kit epizoda ir gausis labai grazi Lietuvos Burlenciu ((-tininku0 Istorija.Asmeniska as buciau laba dekingas jei kas nuvalytu uzmarsties dulkes nuo vieno ar kito primirsto epizodo. Su didziausia pagarba vienas is jusu.
Vytasx rašė:Jo, cia Gintas, mano pirmais treneris....

Man vien pamacius sia situacija jau norisi rekti "KELIOOOO... jptvjm...KELIOOOO" kas matyt ir vyksta, bei Gintas nenori praleist , tai desinys uzkilineja be proto kad nesusidurt.....

Atkreipkit demesi i budinga atributa (pas desini) INKARO brandines basketes. Neslysdavo, cyptadavo per deni, kliuksedavo vanduo, supudavo raisteliai. Bet tai buvo vienintele priemone nuo slidinejimo denyje ir kankolu i stieba dauzymo - beje and Wingleidelio stovejimas apsizergus stieba nebuvo "Blogis" . Kai man tevas parveze neopreninius čekiškus buriavimo batelius su užtrauktuku, tai buvo kazkokistai nesuvokiamas kaifas....
sabalas
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 05 Gru 2009 22:31

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST sabalas 06 Gru 2009 03:36

Atsakau i tavo apibudinima. Parasiau keleta ilgesniu komenjtaru ir jie stringa ? Gal indenai pakeliui pasto karieta uzpuole ? Daug neresau tik noriu pasakyti, kad mane stipriai uzvede Rimuko patalpintos nuotraukos. Nesuprantu, jos tarytum butu paimtos is mano asmeninio albumo. Ka tas Vytas (Lansbergis) Ar tai Vaitkus Vytautas ? Linkejimai is indenu zemes.
Gintas rašė:cool treningai:) as TSRS cempionate su Cadetu turejau plaukti, nes buvau II LT jauniu cempionate. Kai atvaziavau, mane ant triju raidziu ir namo pasiunte vietinis funkcionierius (atsimenu kuris) ir buvo pavogtas mano Cadeto specialiai siutu buriu rinkinys. Greiti ir astruma tiesiojoje turejau isdirbes neraliai. Buvau kiek ziaurokas ir reiklokas igulos nariui. Del to veliau tapau individualistu burlentiajumi:) Po sio cempionato ant vandens nesirodziau 2 metus:) Pykau ant saves, kad koja nesieke funkcionieriaus kiausiniu:)

Valiu atpazistu, Sabaliauska - sunkiau. Valius su burlentininkais rezidavo pusiasalyje buvusioje gelbetoju stotyje. Fantastiska oaze. Ten vasara B. Oskinis gamino savo mini sklandytuva BRO_20 ( man keistai atrode, kad uzpakaline sparno briauna buvo uzpildyta sunkiu titano oksido ir epx misiniu. jos neimdavo net dildes. sparnai dengti jau ne drobe, bet skaidria lavsano plevele - aka monofilmu ). Sabaliauskas buvo Vilniaus burlentininku treneriu po KKI baigimo. Labai entuziastingas, pozityvus ir uzdegantis zmogus. Dabar, kiek zinau, gyvena Kanadoje, egzotiskoje siaureje, moko eskimu vaikus buriavimo paslapciu.
Zentelis aktyviai teisejauja auksciausio lygio LTU varzyboms. Jis buvo kietos, kovines mokyklos salininku, sajunginiuose zurnaluose skelbe mokslinius straipsnius apie burlentes.
sabalas
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 05 Gru 2009 22:31

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST Bobas32 06 Gru 2009 13:39

sabalas rašė:... Ir stai ... ideja. Reikia surinkti i viena kruva visas nuotraukas su komentarais. Paskui pridesime savo, ka mes atsimename apie ta ar kit epizoda ir gausis labai grazi Lietuvos Burlenciu ((-tininku0 Istorija.


Puiki idėja. Galima ją įgyvendinti ir nesunkiai. Sudėkite skenuotas nuotraukas šioje forumo skiltyje. Apie jas parašykite kuo daugiau komentarų. Taip pat labai gerai būtų - jeigu aukštesnės rezoliucijos nuotraukų kopijas atsiųstumėte man į elektroninį paštą arba į "PM" (Asmeninė Žinutė). Sukaupus forume nuotraukas ir komentarus, galėsime apibendrinti ir parašyti burlenčių istorijos Lietuvoje apybraižą ir ją patalpinti pagrindiniame puslapyje.
:rr:
Vartotojo avataras
Bobas32
-
 
Pranešimai: 8392
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 20:58
Miestas: Vilnius - Klapėda
Burės numeris: 32

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST Darius 77 07 Gru 2009 09:06

sabalas rašė:Sveikas, vejo broli, linkejimai tau is indenu zemes. Na kaip tu taip trenerio ir nei vardo, nei pavardes neprisimeni ??? Kaip daznai savos nepriimeni ?
Darius 77 rašė:pirmoje foto Kauno atstovas (Каунас) berods trečias iš kairės (su barzda) mano buvęs treneris.... O nei vardo nei pavardės nebeprisimenu...

Sveiks , tamsta!
Žiauriai džiugu girdėti vieną iš savo buvusių trenerių! Reikia prisipažinti, kad Valiaus vardą tikrai buvau pamiršęs :oops: , bet čia yra žmonių su geresne atmintim ir neleidžia istorijai nugrimzti užmarštin. Linkėjimai į indėnų žemę!
Vartotojo avataras
Darius 77
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 12:14
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 77

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST sabalas 08 Gru 2009 07:07

Bieliausku Vejo Brolis busi !!! Atrodo is mno albumo islupes butum ? Pirmame lape amzina atilsi Povilo Andrulio, pirmo mano trenerio nuotrauka, paskui pora paciu pirmuju, na o paskui sios.Del pradzios leisk nesutikti, nes iki usu buvo keli diedukai kurie daugiau klijavo nei buriavo.Gal ir noretusi but paciais pirmais, bet pora buvo iki musu.Visi nidiskiai su Petroniu irgi buvo iki musu.Is jaunimo, vaiku grupes taip mes buvome pirmi. Sveikinuosi su tavimi is Indenu zemes. Padesi man uzpildyti spragas, nors atsimenu prakikai visus.
rimux rašė:Na va jau kažkas kažką ir atpažino :D Vidurinėje nuotraukoje (daryta Nidoje per Lietuvos čempionatą) Kauno rinktinė balta striuke vilkintis mano treneris Povilas Andrulis (praėjusią savaitę paliko šį pasaulį) į kairę nuo jo Arvydas, po to Rolandas Žentelis (plaukė tūkstantmečio odisėjoje) Dešinėje nuo trenerio Algimantas Gimžauskas sekantis aš. Kitų vardų jau neatsimenu. Pirmoje nuotraukoje TSRS čempionato Kauno etapo atidarymas.Su barzda kiek prisimenu buvęs gelbėtojas Valius, šviesiaplaukis Gintas Sabaliauskas (berods dirbo po to treneriu).Povilas Andrulis kiek prisimenu buvo pirmas etatinis windserfingistų treneris TSRS.Jis Kaune pirmas ir surinko vaikų grupę .Šiaip man atrodo čia ir yra kauniečių burlentininkų pradžia.
sabalas
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 05 Gru 2009 22:31

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST sabalas 08 Gru 2009 07:11

Visu pirma noriu su visais jumis pasisveikinti. Ryte pasiunciau savo komentara, bet jo kazkodel nera ? Jei atsiras tai pradedu nuo tos vietos kur zadeja Dariuielniu(v) duoti. Na kaip tu taip trenerio ir nei vardo , nei pavardes neprisimeni ? As savo trenerio ATA pavrde ir varda atsiminsiu ir ant lentos guledamas kai vos girdesiu kunigo zodzius....Taigi sveiki vejo broliai. Si diena prsidejo idomiai, askambino buves aukletinis Giedrius(is Kauno treneriavimo etapo) ir uz rankos mane "pravede" puikiu jusu tinklalapiu. Kuris busite mano albua pavoges ? Rimukai, ar tu ? Skaitau kai kuriu jusu komentaruir nesuprantu....?Amzius negaletu buti > griuname i vandeni , o ne ant asfalto...Kas ten u jusu atmintimis pasidare ? Negali gi buti , kad mano "Vejo Broliai" slangomis apsimesdinetu ? As jums galiu tvirtai pasakyti, kad savajame etape nera nei vieno burlentininko kurio as neprisimincia. Nei vieno ! Arb jis buvo ne burlentininkas tik su kalipsu viksciodavo ir sverta ant peties nesiodavosi, kad tokiu atrodyti.Mano asmeniniame buriavimo albume sios nuotraukos antrame, treciame puslapiuose. Reik suprati kad tai arti pradzios. Yrasakoma kad be praeities nera ateities, todel siandien save vadinntys burlentininkais neturetu rnka numoti i tuos fanatus kurie lipde klijavo , buriavo, ir vel lipde klijavo . Aisku visagalis laikas trina , gal numerius ant buriu, ar ne tokius ryskius "vejo brolius" bet visi tebera paslaptinguose stalciukuose.Noriu pasisveikinti su Lapinu. (Gintu Lapenu) Mano zologijos sode kur atidarius Traku elingo duris is kart po kaire buvo penki geriusi wingleideriai su suomiskais melynais gikais ant sienos kaboje ju seimininku pavardes Sabalas, Vilkas, Lapenas, Lusis (k), na irfeliksas kaip ir ne prie ko, tai as specialiai pridejau Lapinska Gedimina. Toks buvo musu zoo sodas kazkur 1983-4 metais. Fainas !!! Nuotrauku yra, ju daugelis neturite o gal ir nematete. Ir stai mano sios dienos ideja. Reikia surinkti i viena kruva visas nuotraukas su komentarais. Paskui pridesime savo, ka mes atsimename apie ta ar kit epizoda ir gausis labai grazi Lietuvos Burlenciu ((-tininku0 Istorija.Asmeniska as buciau laba dekingas jei kas nuvalytu uzmarsties dulkes nuo vieno ar kito primirsto epizodo. Su didziausia pagarba vienas is jusu.
Gintas rašė:cool treningai:) as TSRS cempionate su Cadetu turejau plaukti, nes buvau II LT jauniu cempionate. Kai atvaziavau, mane ant triju raidziu ir namo pasiunte vietinis funkcionierius (atsimenu kuris) ir buvo pavogtas mano Cadeto specialiai siutu buriu rinkinys. Greiti ir astruma tiesiojoje turejau isdirbes neraliai. Buvau kiek ziaurokas ir reiklokas igulos nariui. Del to veliau tapau individualistu burlentiajumi:) Po sio cempionato ant vandens nesirodziau 2 metus:) Pykau ant saves, kad koja nesieke funkcionieriaus kiausiniu:)

Valiu atpazistu, Sabaliauska - sunkiau. Valius su burlentininkais rezidavo pusiasalyje buvusioje gelbetoju stotyje. Fantastiska oaze. Ten vasara B. Oskinis gamino savo mini sklandytuva BRO_20 ( man keistai atrode, kad uzpakaline sparno briauna buvo uzpildyta sunkiu titano oksido ir epx misiniu. jos neimdavo net dildes. sparnai dengti jau ne drobe, bet skaidria lavsano plevele - aka monofilmu ). Sabaliauskas buvo Vilniaus burlentininku treneriu po KKI baigimo. Labai entuziastingas, pozityvus ir uzdegantis zmogus. Dabar, kiek zinau, gyvena Kanadoje, egzotiskoje siaureje, moko eskimu vaikus buriavimo paslapciu.
Zentelis aktyviai teisejauja auksciausio lygio LTU varzyboms. Jis buvo kietos, kovines mokyklos salininku, sajunginiuose zurnaluose skelbe mokslinius straipsnius apie burlentes.
sabalas
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 05 Gru 2009 22:31

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST rimux 08 Gru 2009 10:06

Sveikas Gintai iš indėnų žemės :wink: Taip tai aš užvedžiau šią temą, nes kažkaip viskas atgijo prisiminimuose kai užlipau ant burlentės po sakyčiau labai didelės pertraukos, nes padariau pertrauką nuo 1981m iki 2008m. Dabar jau po truputį bandau vėl plaukioti, net ir varžybose bandžiau sudalyvauti tiesa tik pradedančiūjų :D (turbūt adrenalino trūksta :lol: ) Kas liečia nuotraukas tai iš tavęs tikrai neėmiau :lol: , savo turėjau, ir kaip ir pas tave įklijuotos pirmuose albumo puslapiuose :D . Nesakau kad mes buvom pirmi kaune, tik akcentuoju, kad Povilas Andrulis buvo pirmas etatinis treneris TSRS kuris surinko vaikus ir pradėjo treniruoti bei gauti už tai algą. Va mes ir pakliuvome į tą grupę. Dabar dėl idėjos, kas turi senų nuotraukų, dėkit,siuskit pritariu pilnai =D> ,nes tai istorija. Su geriausiais linkėjimais - Rimas Bieliauskas VĖJO VĖJO VĖJO
Vartotojo avataras
rimux
 
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 03 Lie 2008 13:57
Burės numeris: 868

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST Reiseris 14 Gru 2009 01:22

Kaip supreatau Gintas turi visa albuma,tai galetum palengva paviesinti.bus smagu prisiminti.
Dead Machine in progres !
ASaMeMas
Reiseris
LTU 789
Mob.nr.:+37069825408
skype : reiseriss
Laisvalaikiu siuvu maisus didelems lentoms,krepsius dideliems vairams,Deklus SUP'ams ir kaitlentem,bei tentus jachtom ! O kai nepucia, sulopinu suplysusias bures.
Parduodu bures The Loft 11,8 + 550 Loft stiebukas ir dar NP RS5 12,5 su stiebais,daug labai pigiu buriu nuo 4 iki 8,5 kv/m, Sugryzus eurui,atpigs dvigubai -:),
Vartotojo avataras
Reiseris
 
Pranešimai: 1876
Užsiregistravo: 08 Spa 2004 22:51
Miestas: Kaunas

Re: Sena istorinė nuotrauka

UNREAD_POST ąžuolas07 26 Gru 2009 17:05

Įdedu straipsni, nežinau tiksliai kada jis buvo parašytas. Nustebau perskaitęs kad mirė mūsų treneris Povilas Andrulis, kuris yra šio straipsnio autorius. Turiu daug informacijos iš senų, gerų laikų, prie progos parašysiu.

Pagarbiai, Algimantas Gimžauskas
Prikabinti failai
galutinis.jpg
1978 - 1979 m. laikraštis "Kauno tiesa".
ąžuolas07
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 20 Gru 2009 08:52

AnkstesnisKitas

Grįžti į Windsurfing Media

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 12 svečių


cron
Prisijungimas nariams