EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Iš kur tokia pamokų kaina?

Viskas "žaliems" - klauskite, domėkites
Profams pareiga tinkamai atsakyt
All about kitesurfing - first steps to the sky

Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST Eidminas 28 Geg 2010 21:32

Sveiki! :wink: Labai susidomėjau kaitavimu, taigi pradžiai būtų gerai, gauti naudingų patarimų iš profesionalo. Deja tų pamokų kainos šiai dienai yra kosminės. Jeigu už valandą yra prašoma 100lt, tai per darbo mėnesį mes turim 16k. Kiek žinau, tai prezidentė tiek neuždirba... Taigi iš kur tokios kainos? Kokios tų pamokų sąnaudos? Ar čia tiesiog nekontroliuojamos monopolinės rinkos pasekmės?
Eidminas
 
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 27 Geg 2010 13:38

Re: Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST bboy 28 Geg 2010 21:58

kai pradesi kaituot pradesi truputi suprast kai ir jei pradesi mokinti tada galutinai suprasi, nes tiem kas ekaituoja lb paprasta delioti skaiciukus viena prie kito ir rodyti matematinius sugebejimus :) .. bet keliais zodziais pabandysiu paaiskint.

taigi jeigu kursu kaina ~600 o su studentu sugiastama 6-8 valandos tai kaip ir sakei valandos kaina gaunasi 80- 100 lt.
taigi pradekim nuo paprastuju sumetimu - iventiorius:
mokomasis kaitas ~400lt
6m2, 9m2, 13m2 kaitai, hidrokostiumai, mokomoji lenta, trape studentams ir tai sudaro kokia ~8000 lituku tik mokomajam iventoriui kuri studentas drozia... tai dbr paskaiciuok tai kad reikia uzsidirbti naujam inventoriui nes sitas bus sudroshtas ir dar uzsidribti alga zmonem kurie is to gyvena ir suprasi kad iki prezidentines algos toli grazu turint omeny dar ir tai kad ne kas diena galima mokinti nes vejo nebuna bei jeigu jis butu kas diena tiek studentu nebutu o ka jau kalbeti apie tai kad kai mokai pats neplauki ir nusi..sis nerealiai. Beto prisiemi atsakomybe uz ismokinta studenta kad jis nekels pavojaus nei sau nei aplinkiniams. Tai susumavus visa tai sakyciau tai dar mazoka kaina uz kursa... ar vis dar manai kad tai kosmosas?
Jei kaituoji - gyveni...
Vartotojo avataras
bboy
 
Pranešimai: 618
Užsiregistravo: 12 Kov 2008 20:53

Re: Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST aiste 28 Geg 2010 22:04

Eidminai, jei Lietuvoje pustu 8 val. per diena, 5 dienas per savaite ir 22 dienas per menesi - tavo paskaiciavimai butu gana tikslus. realybe, kita vertus, labai skiriasi nuo siu skaiciavimu.

Tokia kaina lemia keletas faktoriu:
- instruktoriai investuoja i mokomaja iranga - iranga kainuoja nemazai (jei domejaisi, turbut zinai kainas pats). mokomuju kaitu reikia tureti ne viena. kaitu neuztenka - reikia mokomuju lentu, keliu dydziu trapeciju ir tt. sitos irangos nuoma yra iskaiciuota i valandine kaina. jei sakyti tiesa, tai 100 lt uz valanda - vargiai atperka investicijas. taip pat galima nepamirsti, jog dauguma instruktoriu nemoka mokesciu ir nedirba pagal verslo liudijimus ar imonese.
- instruktoriai investuoja i savo tobulejima. gerai plaukti dar nereiskia gerai mokyti. kaip ir bet kur kitur - geriausias vairuotojas nebus geriausias vairavimo instruktorius. be to kaitavimas - ekstremalus sportas ir as asmeniskai, budama instruktore, niekada neprisiimciau atsakomybes uz savo mokini jei man moketu 20 lt per valanda. instruktorius ATSAKO uz studenta. atsakomybe visur pasaulyje apmokama brangiai. o ypac atsakomybe uz gyvybe.
- Lietuvoje pamokos kainos, palyginus su visu pasauliu yra juokingos. Tarifoje pamokos skaitosi pigiausios, bet ten zmones moka po 60 eur uz valanda (tuomet mokykloms atsiperka investicijos). Lietuvoje - tik 29 eur.

taigi kai sudedi siuos tris dalykus i viena vieta - matai, kad instruktoriaus darbas nera tokios aukso kasyklos kaip tau atrodo is sono. netgi priesingai - Lietuvoje instruktoriai dirba uz aciu arba is idejos. o Lt instruktoriai dirba uz aciu del lietuviu skupumo ir valstybiniu istaigu nekontroliuojamu, nekvalifikuotu, pigiu instruktoriu prisotintos rinkos.

manau, atsakiau i tavo klausima pakankamai issamiai. ir tikiuosi neprisidesi prie tu zmoniu, kurie taupo savo saugumo saskaita.
don't dream your life, live out your dreams
www.spotas.lt
Vartotojo avataras
aiste
-
 
Pranešimai: 105
Užsiregistravo: 22 Rgp 2007 21:17
Miestas: Vilnius

Re: Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST Eidminas 29 Geg 2010 10:29

O kokia būtų kaina, jei aš naudočiausi savo inventoriumi?
Kokią konkrečiai jūs prisiimate atsakomybę? Atsakote už mano sveikatą ir padarytą žalą pamokų metu? Atsakote pabaigus kursus?

Iš dalies sutinku su jūsų argumentais, tačiau:

1. Spėju, kad tokie dalykai, kaip lentos ir trapecijos tarnauja gana ilgai.
2. Manau, kad daugelis instruktorių tą įrangą nusiperka šiek tiek dėvėtą, už gerokai mažesnę kainą.
3. Kai šiam darbui yra netinkamos gamtinės sąlygos - jūs nedirbate. Tai gal nereikėtu norėti už poilsį gauti pinigus. (Kai pučia vėjas, užsidirbti tiek, kad galėtum skaityti laikraščius, kai vėjas nepučia).
4. Jūs savo darbą įvertinate labai brangiai. Ir tai yra normalu. Aš sutinku, kad jūs turėtumėte gauti ir 100e už valandą. Tačiau! Reikėtų atsižvelgti į mūsų valstybės ekonominę padėtį! Kiek jungtinėse valstijose atlyginimo gauna gaisrininkas? Kiek Lietuvoje uždirba gaisrininkas? Ir ką jau ką, bet tokio žmogaus darbas neša šimtus kartų didesnę atsakomybę.
5. Jei kainos būtų tarkim dvigubai mažesnės, spėju turėtumėt maždaug bent dvigubai daugiau klientų, tačiau, kaip bboy minėjo, būtumėt labai nusi***ę.

Man, kaip studentui, kuris šiam sportui kol kas tegali skirti 2000lt - ši kaina yra per didelė. Deja teks taupyti savo saugumo sąskaita. Gal verčiau dalį tų pinigų paaukosiu sveikatos draudimui.
Tikiuosi nesužeisiu nei savęs, nei aplinkinių :?

Tai tiek iš mano pusės :wink: Gero jums vėjo ir daug klientų :!: :wink:
Eidminas
 
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 27 Geg 2010 13:38

Re: Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST Niketi 29 Geg 2010 14:55

Sveiki,

Įdomu, instruktoriai kalba apie atsakomybe. Suprantu atsakomybę kursų metu (moralinę), bet kokią gi jie "neša" atsakomybę kai jau baigi kursus ir kaituoji savarankiškai. Tikrai ne teisinę atsakomybę :wink:
O kursai išties brangoki :( , žinant, kad dar įrangą nusipirkti reikės. Pritariu pasisakiusiam naujokui, jei būtų pigiau, tai ir "klientų" būtų daugiau.
O gal ir aš neteisi.....
Niketi
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 31 Kov 2010 17:19
Burės numeris: 0

Re: Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST bujakauskas 29 Geg 2010 23:50

iseitis yra - piketuokite.
All-round rider | Orbea-Bataleon-Slingshot
Vartotojo avataras
bujakauskas
 
Pranešimai: 396
Užsiregistravo: 20 Bir 2008 10:10
Burės numeris: 0

Re: Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST Niketi 30 Geg 2010 09:59

Populiarūs Lietuvoje piketai, bet deja neveiksmingi.... :wink:
Niketi
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 31 Kov 2010 17:19
Burės numeris: 0

Re: Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST avantmov 30 Geg 2010 15:15

merginoms visada dideles nuolaidos
avantmov
 
Pranešimai: 1553
Užsiregistravo: 04 Lap 2004 16:57

Re: Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST bboy 30 Geg 2010 16:44

aplamai yra tox posakis kaituoru tarpe: Jeigu gali nekaituot - nekaituok :D o del tokiu savamoksliu (jau yra atskira tema) pilna dreverna kas karta "neuvezkiu" ir t.t.
na o del kainos - jeigu ji butu 2x mazesne tai gal ir butu 2x daugiau mokiniu bet nereiskia kad butu kas juos mokina (nzn kaip kiti bet tada asmeniskai as ta laika geriau skirciau savo pasiplaukiojimui).

ir pabaigai: manau jeigu yra labai ribotas biudzetas turetum susimastyt apie kaitavimo atidejima kuriam laikui kol valstybej situacija pageres nes turetum iskaiciuoti ir tai kad to biudzeto nepakaks nusipirti normaliai irangai beto nepamirsk vazinejima i pajuri ir su tuo susijusias ishlaidas. (nebent zadi kaituoti 2 kart i metus prie namu esanciame ezere - nekalbu apie zmones esancius is klaipedos)
Jei kaituoji - gyveni...
Vartotojo avataras
bboy
 
Pranešimai: 618
Užsiregistravo: 12 Kov 2008 20:53

Re: Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST OrasII 30 Geg 2010 17:16

Eidminas rašė:O kokia būtų kaina, jei aš naudočiausi savo inventoriumi?
Kokią konkrečiai jūs prisiimate atsakomybę? Atsakote už mano sveikatą ir padarytą žalą pamokų metu? Atsakote pabaigus kursus?

Iš dalies sutinku su jūsų argumentais, tačiau:

1. Spėju, kad tokie dalykai, kaip lentos ir trapecijos tarnauja gana ilgai.
2. Manau, kad daugelis instruktorių tą įrangą nusiperka šiek tiek dėvėtą, už gerokai mažesnę kainą.
3. Kai šiam darbui yra netinkamos gamtinės sąlygos - jūs nedirbate. Tai gal nereikėtu norėti už poilsį gauti pinigus. (Kai pučia vėjas, užsidirbti tiek, kad galėtum skaityti laikraščius, kai vėjas nepučia).
4. Jūs savo darbą įvertinate labai brangiai. Ir tai yra normalu. Aš sutinku, kad jūs turėtumėte gauti ir 100e už valandą. Tačiau! Reikėtų atsižvelgti į mūsų valstybės ekonominę padėtį! Kiek jungtinėse valstijose atlyginimo gauna gaisrininkas? Kiek Lietuvoje uždirba gaisrininkas? Ir ką jau ką, bet tokio žmogaus darbas neša šimtus kartų didesnę atsakomybę.
5. Jei kainos būtų tarkim dvigubai mažesnės, spėju turėtumėt maždaug bent dvigubai daugiau klientų, tačiau, kaip bboy minėjo, būtumėt labai nusi***ę.

Man, kaip studentui, kuris šiam sportui kol kas tegali skirti 2000lt - ši kaina yra per didelė. Deja teks taupyti savo saugumo sąskaita. Gal verčiau dalį tų pinigų paaukosiu sveikatos draudimui.
Tikiuosi nesužeisiu nei savęs, nei aplinkinių :?

Tai tiek iš mano pusės :wink: Gero jums vėjo ir daug klientų :!: :wink:




Klausyk As labai noriu su naikintuvu skraidyti, bet ........
Tai ir neskraidau, bet jei labai noreciau yra sunkesnis kelias.....viska imanoma pasiekt, bet patarimu reiktu ir pasiklausyt (as apie mokykleles).
Paskutinį kartą redagavo OrasII 30 Geg 2010 17:49. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
OrasII
 
Pranešimai: 134
Užsiregistravo: 04 Rgp 2009 13:59

Re: Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST Eidminas 30 Geg 2010 17:44

Na va: iš OrasII gavau patarimą, neatleisti baro. Dar keletas patarimų ir jau galėsiu skristi :D
Ko toks piktas, Orai?
Nori pasirodyti esąs turtingas, ar dirbi mokytoju? ;)

Niekas čia neverkia, tiesiog pabandžiau išsiaiškinti, už ką turėčiau mokėti pakankamai didelius pinigus. Išsiaiškinau. Ir dabar tai jau ne biudžeto reikalas. Man tiesiog būtu GAILA po 6 valandų pamokėlių, nusirengti hidro kostiumą.

Tai tiek iš mano pusės :)

Greito naikintuvo, Orai :wink:
Eidminas
 
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 27 Geg 2010 13:38

Re: Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST BAXIS69 30 Geg 2010 20:50

Cia tau ne turgus! Jei tikrai butum " vejo ligonis" , manau tokiu klausimu tau nekiltu [-X
Vartotojo avataras
BAXIS69
 
Pranešimai: 70
Užsiregistravo: 12 Rgp 2008 18:23
Burės numeris: 0

Re: Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST OrasII 30 Geg 2010 21:12

Eidminas rašė:Na va: iš OrasII gavau patarimą, neatleisti baro. Dar keletas patarimų ir jau galėsiu skristi :D
Ko toks piktas, Orai?
Nori pasirodyti esąs turtingas, ar dirbi mokytoju? ;)

Niekas čia neverkia, tiesiog pabandžiau išsiaiškinti, už ką turėčiau mokėti pakankamai didelius pinigus. Išsiaiškinau. Ir dabar tai jau ne biudžeto reikalas. Man tiesiog būtu GAILA po 6 valandų pamokėlių, nusirengti hidro kostiumą.

Tai tiek iš mano pusės :)

Greito naikintuvo, Orai :wink:



Nepiktas, ne profas, ne mokytojas, ne turtuolis - pradedantysis. Zinau kiek viskas kainuoja ir zinau ka reiskia instruktorius ir pamokeles. man asmeniskai buvo naudinga ir pinigu man visai nebuvo gaila.

Matai jei apie pinigus pradedi kalbeti tai reiskia kad nelabai to ir nori. O tos sesios valandos yra grubiai paemus dvi dienos........

O del baro as juokavau...........
Vartotojo avataras
OrasII
 
Pranešimai: 134
Užsiregistravo: 04 Rgp 2009 13:59

Re: Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST Eidminas 30 Geg 2010 21:33

Reiškia: arba nelabai to noriu, arba neturiu pakankamai lėšų, arba ir tai ir tai.
Šešios valandos ir yra šešios valandos.

Dabar mąstau, kad geriausias variantas būtų išklausyti poros valandų instruktažą (apie kaito pakėlimą, nuleidimą, prasilenkimą, ko nedaryti ir pan.), o už likusias lėšas apsidrausti. O kaip atsistoti ant lentos - pilnas internetas tutorialų.

BAXIS69, prie ko čia tas turgus? Vėjo ligoniais tampama, ne gimstama.
Eidminas
 
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 27 Geg 2010 13:38

Re: Iš kur tokia pamokų kaina?

UNREAD_POST bboy 30 Geg 2010 21:50

Eidminas rašė:Reiškia: arba nelabai to noriu, arba neturiu pakankamai lėšų, arba ir tai ir tai.
Šešios valandos ir yra šešios valandos.

Dabar mąstau, kad geriausias variantas būtų išklausyti poros valandų instruktažą (apie kaito pakėlimą, nuleidimą, prasilenkimą, ko nedaryti ir pan.), o už likusias lėšas apsidrausti. O kaip atsistoti ant lentos - pilnas internetas tutorialų.

BAXIS69, prie ko čia tas turgus? Vėjo ligoniais tampama, ne gimstama.



nebuk juokingas su pamokelem internete.. aplamai liaukis kalbeti apie tai ko neishmanai nes kai pradesi ishmanyt - manau paciam tokios kalbos atrodys keistos... paklausei kodel tokia kursu kaina tau atsake kodel sitoj vietoj nera vietos ishvedziojimams - tinka - eini i mokyklele netinka del savu priezasciu - neini.
Jei kaituoji - gyveni...
Vartotojo avataras
bboy
 
Pranešimai: 618
Užsiregistravo: 12 Kov 2008 20:53

Kitas

Grįžti į Pradedantiesiems / for beginners

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


cron
Prisijungimas nariams