EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

Viskas "žaliems" - klauskite, domėkites
Profams pareiga tinkamai atsakyt
All about kitesurfing - first steps to the sky

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST Simmon 21 Lap 2014 11:43

As toks tap kaip ir tu.. Tik ruosiuosi ateinanciam sezonui. Pirmiausia irgi galvojau kad reikia pirkti nauja aitvara vardan saugumo sumetimu, taciau galiausiai gavau paiulyma kurio negalejau atsisakyti ir isigijau Nobile 50fifty 12kv. 2013 metu. Ne pirmos jaunystes, bet myletas ir priziuretas. Siulyciau i sia firma pasizvalgyti. Kaip supratau nuo 2013metu pradejo visai nebloga produkcija leisti, forumu ir website'u review irgi neblogi. Gal dar kas ka daugiau zino ir gali papasakoti, tiek man tiek Tomas1 :)
Simmon
 
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 16 Rgs 2014 15:04
Burės numeris: 0

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST Valiera 21 Lap 2014 12:25

Trumpai apie savo pirmo kaito pirkimą.
Prieš 3 metus pirkau dėvėta Cabrinha Convert 12m 2008 metų kainą ~1000lt, nieko neišmaniau apie formas, savybes, buvau kelis bandęs besimokydamas, tai pirkau nes patiko spalva :) ir dar pasiklausiau ar tinka pradedančiajam. Pardavėjas patikino kad tinka, dar keli žinovai pasakė kad saugus, tai ir pirkau. Kaitas buvo neblogai padėvėtas, bet savo paskirtį atliko. Metus laiko aš ji daužiau i vandenį, meldus, pakabinau medyje(mokiausi ežere, jūroje ar mariose gal būčiau to išvengęs), žiemą ne kartą krito ant ledo, suplėšiau (pora kartų vežiau siūti), pradūriau pagrindinę puslę,(pats susiklijavau su rem komplektu), bet visai nesigailiu kad pirkau dėvėtą. Savo darbą padarė ir dar turbūt ką nors išmokytų. Dabar laukiu sniego ir vėl kelsiu savo senelį palakioti per laukus :) Nesakau kad būtinai pirk dėvėta, naujas gerai, bet pigesnį ne taip gaila kankinti :)
Sekmės renkantis!
Valiera
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 06 Geg 2013 21:38
Burės numeris: 0

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST marko16133 21 Lap 2014 13:01

to tomas1.
ei nepirk tu naujo kaito, del siu priezasciu: pirma nezinai ar tau sis kaitas patiks (sumokesi 3-5 tuks uz kaita ir teks parduoti ieskoti kito, na o deveto kaina kris zenkliai); pigesnio kaito ne taip gaila metyt; kainos skirtumas.
praktiskai visi kaitai nuo 2008 metu yra saugus, jei nori gali ieskoti kaito nuo 2010 metu (tik nepirk c tipo kaito), po metu zinosi kas kaitavimas ko ieskai ir ko nori gauti is kaitavimo, tada ir galesi rinktis atitinkama iranga.
kas del senesniu kaitu (2-4 m senumo), tai nera jau jie toki blogi, duosiu pvz.: nusiperki siais metais siu metu kaita, kuris isreklamuotas, kad kelia i ora geriau, laiko ore ilgiau, stabilesnis, low ir high endas geresnis, saugumas geresni, tai va ir susidaro ispudis, kad geresnio kaito uz sita nebus, kitais metais iseina kaitas dar geresnis uz praejusiu metu kaita ir visi kazkai padaro isvada, kad praeusiu metu arba senesni kaitai tokie blogi, kad neverta net ziuret. tai va senesnis kaitas nera jau toks blogas.
Vartotojo avataras
marko16133
 
Pranešimai: 689
Užsiregistravo: 18 Sau 2010 17:16

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST Tomas1 21 Lap 2014 13:02

Aitvaras rašė:Kad ir kaip skambėtų keistai didžioji dauguma pirmus aitvarus rinkosi pagal grožį ir tai jau nėra toks blogas faktorius kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Pilnai tikiu, nesu dar pensininkas - tai ir man norisi, kad kaitas man patiktu netik charakteristikom, bet ir isvaizda. Neveltui gamintojas duoda pasirinkti is keliu grafiniu varijantu. Nesakau, kad man tai nesvarbu, taciau tam pirmumo tikrai neteigsiu.
Tomas1
 
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 11 Lap 2014 21:04
Burės numeris: 0

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST girius 21 Lap 2014 14:06

Tomas1 rašė:Zinau, kad bus zmoniu, kurie laikys tikriausiai mane durnu, kad esu zalias ir perku nuaja kaita tik dauzymui (kol ismoksiu), bet laukiu ir tokiu zmoniu komentaru :)
Tai va...


Durnas, nedurnas, bet už tuos 5000lt gali ramiai nupirkt du normalius skirtingų dydžių ir gamintų kaitus ir dar lentai liks. Mokinimuisi naudos bus daug daugiau - tiek finansiškai, tiek praktiškai. Esant nepalankiam vėjui (silpnas/stiprus) tu krante tik glostysi savo naująjį draugą (jau nekalbu, kad ir lentai pinigų nebeturėsi, ypač naujai :lol: :lol: ), kitų atveju tu galėsi rinktis tarp dviejų skirtingų "senukų" ir drožt juos, o ne rident kaip kokį naują kiaušinį. Tau dabar reik išmokt plaukti, o ne kaitų brendus ar tipus testuoti. Dyleriai db man kuolą šiknon sugrūstų :shock: , bet čia tik mano asmeninė nuomonė....
Vartotojo avataras
girius
 
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 27 Bir 2009 19:39
Burės numeris: 0

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST labutish 21 Lap 2014 14:44

Tomas1 rašė:
Aitvaras rašė:Kad ir kaip skambėtų keistai didžioji dauguma pirmus aitvarus rinkosi pagal grožį ir tai jau nėra toks blogas faktorius kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Pilnai tikiu, nesu dar pensininkas - tai ir man norisi, kad kaitas man patiktu netik charakteristikom, bet ir isvaizda. Neveltui gamintojas duoda pasirinkti is keliu grafiniu varijantu. Nesakau, kad man tai nesvarbu, taciau tam pirmumo tikrai neteigsiu.


Zmogau, pirma kaita pirk, kad ir uz 10000 euru :) jeigu tau ju negaila mums tuo labiau ;) as savo praktikoj pirma kaita pirkau uz 500lt naudota, siuta, rrd type9 nei baisiai sena nei nauja.. man pirmiems plaukimams jo buvo per akis, nes ispradziu tu net nesuprasi to naujo aitvaro visu galimybiu.. pradziai dziaugsies nustojes braidyti :) poto pradesi suprasti kas tau patinka, FS tikrai geras daigtas, bet ir kainuoja kaip geras daigtas, jei finansai leidzia..perki kelis skirtingus dydzius ir kaifuoji ;) o jeigu negali to leisti tai geriau isleisk tuos pinigus keliems naudotiems kaitams. Nes kaip kazkas minejo gali sedeti ir glostyti savo kaita ant kranto kol kiti plaukia. As turiu 3 dydzius, vienas minetas senas kaitas , kiti 2012 metu, nera jie nei supertruper nei blogi, man svarbiausia kad esant vejui galiu plaukti ir tobulinti igudzius, o visas naujienas pasiliksiu tam laikui kai jau busiu patenkintas savo plaukimo igudziais;)
Mano patarimas pries perkant pasibandyk kelis skirtingus modelius prie skirtingu salygu ;)
Vartotojo avataras
labutish
 
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 15:46
Burės numeris: 0

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST TadasR 21 Lap 2014 16:22

Tomas1 rašė:Sveiki,
taigi dar truputi daugiau pasidomejau, pabendravau su protingesniais uz save zmonemis ir susidariau sau tokias isvadas ir gavosi visas pasakojimas:
visu pirma, beieskant kaitulio, kaina po biski auga ir siuo metu jau matau, kad kaitui ir trapecijai galiu neuztekti ir visu 5000Lt (tai atitinka 1450e ) :D Prisiskaites rastliavos, supratau, kad reikia ziureti i kuo naujesni kaita, taigis pradejau ziureti tik 2014/15 metu kaitulius. Pirmas, kuri pradejau nagrineti yra Flysurfer Speed4 Lotus. Kaip supratau is dedes interneto - tai tikrai nuostabus kaitas, daug privalumu ir beveik nera trukumu, tik del kazkokiu priezasciu man kolkas sirdis prie jo nelinksta... Nors net nezinau kodel, bet gal dar persvarstysiu ir ateisiu i prota :) Toliau - F-one Bandit 8 2015metu. Kolkas apie ji atsiliepimu daug nera, nes bus galima uzsakyti tik nuo sausio men. Taciau apie visus senesnius Banditus nepatys geriausi atsiliepimai, kad jau po metu visas issitampo, labai trapus, pradeda plysineti, kazkokios problemos su stropom, nekokia saugumo sistema, ir t.t. Kokia tikimybe, kad 2015 metu modelyje bus viskas istaisyta? Vel nezinia... Bet pasakysiu kaip mazvaikis - jis man grafiskai labai grazus :) Kitas man uzkliuves kaitas buvo Cabrinha Switchblade 2015 metu. Kaip ir pavadinimas - kaina irgi apvali... Kolkas apie ji irgi nera daug atsiliepimu, nes jis kolkas naujas :) Tik is sio forumo aktyvaus dalyvio supratau, kad jame yra daug ko gero, tik viskas nukopijuota nuo kitu brandu - ar tai gerai ar blogai irgi nesupratau...

Yra dar du kaitai, apie kuriuos domejaus, bet informacijos nelabai radau:
1. North Vegas 2015m.
2. Ozone Chrono 2015m

Visa si rastliava surasyta man bunant cainiko busenoj, ir kolkas visiskai nesuprantant apie kaitus, tiesiog ko prisiklausiau ir prisiskaiciau - perpasakoju jums. Buciau skoloj alaus, jei kas dar galetu suteikti daugiau informacijos ar tiesiog papildyti kazka prie atitinkamo kaito, kad butu lengviau man apsispresti.
Zinau, kad bus zmoniu, kurie laikys tikriausiai mane durnu, kad esu zalias ir perku nuaja kaita tik dauzymui (kol ismoksiu), bet laukiu ir tokiu zmoniu komentaru :)
Tai va...



Saugumo sistema ištaisyta nuo 7 Bandito :) Dėl trapumo tai nesu tikras ar čia neperdeda kolegos kaituotojai :lol: Tuos pačius north, slingshot ir tt. irgi kartais reikia paremonuoti bet čia juk natūralus dalykas kad naudojamas daiktas dėvisi :? Tikrai galiu pasakyti kad ten niekas taip nebyra kaip galim pagalvoti perskaičius.. :)
http://www.madtunaboards.com - vienetinės lentos, pagamintos Lietuvoje!
Vartotojo avataras
TadasR
 
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: 24 Rgs 2013 19:07
Burės numeris: 0

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST Tomas1 22 Lap 2014 18:36

Tikiu, kad vieno kaito dydzio tikrai permazai.. Kaip suprantu gal klaidingai parasiau - cia ta mano skiriama suma nera visam gyvenimui!!! Uz ta suma as noriu, kad iseitu dabar nusipirkti GERA IR KOKYBISKA kaita su baru ir trapecija, kad galeciau pasnowboard'inti. O vasara: lentai ir gal jau kitam kaitui (kitam dydziui) atsiras kitu pinigu... Tikrai suprantu, kad kelis dydzius iskart pirkti yra gerai, bet ir nereikia uzmirsti, kad daznai vienas geras daiktas, buna geriau nei keli prastesni :)
Zinom, kad neismananciam zmogui iskart nusipirkti gerus padevetus kaitus yra tikrai nelengva, kai jie man skiriasi tik spalva. Ir man pasitiketi pardavejo zodziais - "kaip naujas" yra gan pavojinga.
Beje, katik su zmona susilaukem pirmagimio, tai jei tureciau net ir penkis kaitus - netureciau tiek laiko, kad ju visu isnaudoti :D
Tomas1
 
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 11 Lap 2014 21:04
Burės numeris: 0

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST Tomas1 23 Lap 2014 00:32

Ir dar prie viso to mano saraso pabandykim prideti North Rebel ir RRD Obsession abu 2015m.?
Yra gal galinciu pakomentuoti ju pliusus minusus? Nebutinai 2015 metu... Kaip tos visos saugumo sistemos, medziagu nusidevejimo, issitampymo kokybe ir t.t.?
Buciau dekingas uz betkokia info :)
Tomas1
 
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 11 Lap 2014 21:04
Burės numeris: 0

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST kasstiss 23 Lap 2014 11:26

Tomas1 rašė:Ir dar prie viso to mano saraso pabandykim prideti North Rebel ir RRD Obsession abu 2015m.?
Yra gal galinciu pakomentuoti ju pliusus minusus? Nebutinai 2015 metu... Kaip tos visos saugumo sistemos, medziagu nusidevejimo, issitampymo kokybe ir t.t.?
Buciau dekingas uz betkokia info :)

Abieji tos pacios paskirties kaitai, tik rebelis 5 stropu, o obsesion 4, nors is paziuros vienodi, harekteristikos turetu stipriai skirtis, turetu parasyt tas kas su seis modeliais plaukioja....Gali paguglinti apie siuos bei kitus kaitus el.parduotuveje. http://www.powerkiteshop.com/water-rela ... -kites.htm
Man asmeniskai inponuoja delta-c, open-c shape, arba depower foil kaitai.pasiskaityk apie juos placiau...
Vartotojo avataras
kasstiss
 
Pranešimai: 624
Užsiregistravo: 30 Spa 2011 10:45
Burės numeris: 0

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST Tomas1 23 Lap 2014 14:45

kasstiss rašė:
Tomas1 rašė:Ir dar prie viso to mano saraso pabandykim prideti North Rebel ir RRD Obsession abu 2015m.?
Yra gal galinciu pakomentuoti ju pliusus minusus? Nebutinai 2015 metu... Kaip tos visos saugumo sistemos, medziagu nusidevejimo, issitampymo kokybe ir t.t.?
Buciau dekingas uz betkokia info :)

Abieji tos pacios paskirties kaitai, tik rebelis 5 stropu, o obsesion 4, nors is paziuros vienodi, harekteristikos turetu stipriai skirtis, turetu parasyt tas kas su seis modeliais plaukioja....Gali paguglinti apie siuos bei kitus kaitus el.parduotuveje. http://www.powerkiteshop.com/water-rela ... -kites.htm
Man asmeniskai inponuoja delta-c, open-c shape, arba depower foil kaitai.pasiskaityk apie juos placiau...


Jap, is sito puslapio ir renkuosi ir skaitau apire kaitus :)
Kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad visdelto visi mano keliai veda link flysurfer speed 4 lotus... Vis ieskau tokios pacios geros tik pigesnes alternatyvos, bet visi i privata vis man primena, kad lotus yra lotus...
Tomas1
 
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 11 Lap 2014 21:04
Burės numeris: 0

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST Zanas346 23 Lap 2014 15:38

Mano pirmas ir iki šiol vienintelis kaitas Obsession 10.5m2. Pirkau nenauja, naudojau nedaug, bet užteko ir vandeny ir ant sniego. Turbūt jau trečias sezonas kaip kaitas pas mane, o didesnių susidėvėjimo požymių nepastebėta. dabar jau nusipirkčiau antrą kaitą, toki pati bet šiek tiek mažesnį 8m2, pagrinde žiemos naudojimui. Jei pinigai kišenių neplėšo, gali nusipirkti gerą naudotą kaita už 1500-1800lt ir džiaugtis kol suprasi aiškiau ko nori. Jei pinigai no problam, pirk iškart du naujus kaitus ir tikiuosi juos pamatyti skelbimuose kita rudeni :-)
Tomas1 rašė:Ir dar prie viso to mano saraso pabandykim prideti North Rebel ir RRD Obsession abu 2015m.?
Yra gal galinciu pakomentuoti ju pliusus minusus? Nebutinai 2015 metu... Kaip tos visos saugumo sistemos, medziagu nusidevejimo, issitampymo kokybe ir t.t.?
Buciau dekingas uz betkokia info :)
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST kasstiss 23 Lap 2014 16:19

Zanas346 rašė:Mano pirmas ir iki šiol vienintelis kaitas Obsession 10.5m2. Pirkau nenauja, naudojau nedaug, bet užteko ir vandeny ir ant sniego. Turbūt jau trečias sezonas kaip kaitas pas mane, o didesnių susidėvėjimo požymių nepastebėta. dabar jau nusipirkčiau antrą kaitą, toki pati bet šiek tiek mažesnį 8m2, pagrinde žiemos naudojimui. Jei pinigai kišenių neplėšo, gali nusipirkti gerą naudotą kaita už 1500-1800lt ir džiaugtis kol suprasi aiškiau ko nori. Jei pinigai no problam, pirk iškart du naujus kaitus ir tikiuosi juos pamatyti skelbimuose kita rudeni :-)
Tomas1 rašė:Ir dar prie viso to mano saraso pabandykim prideti North Rebel ir RRD Obsession abu 2015m.?
Yra gal galinciu pakomentuoti ju pliusus minusus? Nebutinai 2015 metu... Kaip tos visos saugumo sistemos, medziagu nusidevejimo, issitampymo kokybe ir t.t.?
Buciau dekingas uz betkokia info :)

Nezinau kaip jus....bet kaituoti tris metus su tuo paciu kaitu ne man. ir tas posakis "iki kolei suzinosi ko nori",visiska nesamone. Niekada iki galo negaliu pasakyti ko noriu...visada kazko naujo :lol: smagu atrasti sau kazka nepatirto ir naujo. Aisku kai kuriais atvejais gali ir nusivilti, ir tai nereiskia kad iranga prasta,gink dieve....visi mes esame savo iprociu vergai, ir kada musu lukesciai nepasiteisina,skubame peikti. To Zanas. del dydzio nesutikciau, 10 ar 10,5 turetum jaustis gerai nuo 8 iki 15 m/s,jei taikai i stipresni veja astunke netinka,geriau seske. bet cainikui aktualiau taikyt ne stipresni o i silpnesni veja. Si sezona plaukiau 70/30 procentu su dideliu kaitu.
Vartotojo avataras
kasstiss
 
Pranešimai: 624
Užsiregistravo: 30 Spa 2011 10:45
Burės numeris: 0

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST Tomas1 23 Lap 2014 16:42

Pritariu, nemanau kad kaita turi tureti visa gyvenima, visada galima parduoti ir atsinaujinti, del to ir labai nepergyvenu, jei nusipirksiu nauja kaita ir veliau suprasiu, kad man jis nelabai patinka. Zinoma parduodamas tikriausiai nei puse pinigu neatgautum, bet gyventi be nuostoliu nepavyksta manau nei vienam :)

O su dydziais tai gan keblu, pirma kaita neapsisprendziu ar 12 ar 15m2. Puse zmoniu i privata raso, kad reikia 15m2, like - 12m2. O vasarai manau dar kokia devinke pasiciupciau :)
Tomas1
 
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 11 Lap 2014 21:04
Burės numeris: 0

Re: Pirmas kaitas. Prasau pagalbos

UNREAD_POST Zanas346 23 Lap 2014 16:49

kasstiss rašė: To Zanas. del dydzio nesutikciau, 10 ar 10,5 turetum jaustis gerai nuo 8 iki 15 m/s,jei taikai i stipresni veja astunke netinka,geriau seske. bet cainikui aktualiau taikyt ne stipresni o i silpnesni veja. Si sezona plaukiau 70/30 procentu su dideliu kaitu.

dėl dydžio tai čia gal subjektyvūs vertinimai. kiekvienam savo, pagal svorį, plaukimo vietas, įgūdžius ir t.t.
man prie mano poreikių 10.5 vienintelis kaitas labai OK. didesnio nenoriu, nes: jei vėjas mažas ir netraukia 10.5, tai tokiu atveju ir 12 nepades, - geriau sedeti namie. Jei vėjo daug, šeškės man irgi nereikia- tuomet imu burlentę. Ko trūksta, - tai antro mažesnio kaito žiemai. kas turit padorų ~ 8m2 kaitą parduoti, laukiu pasiūlymų PM. Tikiuosi, kad sniego bus daug :-)
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

AnkstesnisKitas

Grįžti į Pradedantiesiems / for beginners

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 12 svečių


Prisijungimas nariams