EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Ei, racer-iai! WTF?

Reportažai iš kaitavimo ar kito veiksmo su kaitais vietų.
Postinimo taisyklė: antraštėje parašome datą ir vietą
Posts here all photos/ movies from kitesurfing spots or other places

Ei, racer-iai! WTF?

UNREAD_POST misavi 29 Rgp 2014 18:13

Kas čia dabar :shock:?! Jūs gi suprantai, apie ką aš ;)...
misavi
 
Pranešimai: 635
Užsiregistravo: 28 Bir 2010 09:14
Burės numeris: 0

Re: Ei, racer-iai! WTF?

UNREAD_POST Aitvaras 29 Rgp 2014 23:13

gal galite mielas Misavi, man senam durnam paaiškinti apie ką čia
Koncultacijos,
pardavimas, remontas
tel.+370 684 74070
algis eta peterlynn.lt
skype: algimanv1
http://www.peterlynn.lt
Miško g. 30, Kaunas
Vartotojo avataras
Aitvaras
 
Pranešimai: 686
Užsiregistravo: 05 Geg 2010 12:04
Burės numeris: 0

Re: Ei, racer-iai! WTF?

UNREAD_POST misavi 30 Rgp 2014 09:14

Aitvaras rašė:gal galite mielas Misavi, man senam durnam paaiškinti apie ką čia

Jo-o... Senatvė - ne džiaugsmas... Aš apie tai, kad IKO Pasaulio Čempionate ant vandens naudojami "sausumai tinkantys", "iš vandens nepasikeliantys" ir šiaip, niekam tikę foil'ai :shock:. Ar pasaulis jau visai iš proto išėjo?!

Pamenu, kaip mano ankstyvos kūdikystės kitesurfing'e laikais mane visi tik ir gydė, kad ką aš darau, kokia nesąmone plaukioju ir gink dieve tik žmogus koks nepaimtų jos į rankas. O čia dabar atsiverčiu International Kiteboarding Ass (http://vimeo.com/ikaclass) vimeo puslapį ir BAM - vienas pripūstukas tik?

Va ir klausiu? WTF? Pasaulis nuo proto nušoko? Su foil'u į vandenį #-o!

8)
misavi
 
Pranešimai: 635
Užsiregistravo: 28 Bir 2010 09:14
Burės numeris: 0

Re: Ei, racer-iai! WTF?

UNREAD_POST Mindaugas666 30 Rgp 2014 09:29

Nerimsti tu Misavi. WTF peradresuok Flysurferiui, ta prasme kodel jie per tiek metu nesugebejo pagaminti konkurencingo matraco, o siam sezonui apskritai nieko naujo neregistravo. Akivaizdu, kad varzybose dominuoja Ozone kaitai ir dar keli Elf, brando, kuri dar praejusiais metais nelabai kas apskritai zinojo.
Easy is not an option
Vartotojo avataras
Mindaugas666
 
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 26 Lap 2007 21:05

Re: Ei, racer-iai! WTF?

UNREAD_POST misavi 30 Rgp 2014 10:31

Mindaugai, "nesugebėjo" čia ne labai tinka šitam atvejui. Daug "politikos" ir filosofijos po tuo slepiasi.

FLYSURFER-io pagrindinis uždavinys - pagaminti saugų, "draugišką" vartotojui, pranašiomis charakteristikomis aitvarą. Prie SPEED3-io jie ėjo ilgai ir sakyčiau būtent šis aitvaras ir buvo pirmasis jų persilaužimas - prastesnis low-end'as (nei SPEED2), tačiau gerokai platesnis diapazonas (pavyzdžiui, su 21-u drąsiai atlaikysi ir 10 m/s gūsį), patvari konstrukcija, paprastas ir lengvas pasikėlimas nuo vandens, savaiminis lipimas į vėją, puikus liftas ir dar nuostabesnis hangtime-as. Pridėkim tai, kad kompaktiškas, nereikia pūsti, kabo net prie silpniausio vėjo - fantastiškas + saugus aitvaras!

ELF ir OZONE aitvarai - stipriai orientuoti į lenktynes. Gerokai plonesnis profilis, pailgesnis sparnas, plonesni bridle-ai ir stropos. Girdėjau, kad jie ir gerokai trapesni ;). "Vakaruose" žmonės šneka, kad plaukti tokiais aitvarais yra reikalų, sparną gali labai greit "sulaužyti" (jis linkes persisukti). Rusijoje šneka, kad ELF-us kone prieš kiekvieną plaukimą (čiuožimą) turi perreguliuoti, nes bridle-as tamposi ir kite-as greit praranda savo charakteristikas. Mano galva tokį produktą sau gali rinktis tik labai aistringas žmogus, nusiteikęs su aitvaru dirbti daugiau.

Iš FLYSURFER-io race'inio kite-o labai reikalavo rusai. Rusai, labai sportuojanti ir besivaržanti tauta. Žinau, kad žiemą pas juos kiekvieną savaitgalį kažkur vyksta jei ne vienos, tai keletas varžybų. Ir susirenka ten ne po 12 rider'ių, kaip pas mus PABALTIJO taurėje. FLYSURFER-is turi pasisiuvęs prototipą (o gal net ir ne vieną) ir praėjusių metų rudenį Tarifoje juo plaukiojo kiekvienas, kuris panorėjo. Kol kas galutinio produkto nėra. Bet jei ir būtų, vargu ar vežčiausi sau tokį aitvarą į Lietuvą. Man vis dar patinka SPEED-as ;). Su juo ir liksiu.

Dėl neregistravimo, FLYSURFER-is pernai priėmė poziciją laikinai pasitraukti iš IKA. Priežasčių daug, tačiau viena jų ta, kad kite-ai IKA turi būti registruojami prieš metus ir vėliau varžybose tik tuos aitvarus ir gali naudoti. FLYSURFER-is SPEED3-io nekeitė 4 metus. Išbandė aitvarą su plonesniais bridle-ais - skrido gerokai geriau. Plonesni - vadinasi nesaugesni. Nusprendė išleisti "race bridle-ų" komplektą racer-iams, kad persikabinai stropas ir turi "šūstresnį" aitvarą. IKA neleido - SPEED3-ias registruotas su standartiniu bridle-u, todėl aitvaras turi būti perregistruotas... FLYSURFER-is nusprendė pinigus reklamai skirti kitur...

O dėl nerimsti... Mindaugai, forume pilna gudruolių, kurie viską išmano apie kite-us. Dalis jų net nematę tų kite-ų gyvenime. Vieni gydo, kad foil-ai netinka vienam, kiti, kad kitkam, treti sako, kad plaukia su pripučiamais prie 3 m/s (kai aš manau, kad ir su 21-u, kaži ar plauktų kas prie tokio vėjo), ketvirti sako, kad nuskęsi, penkti, kad prapulsi, šešti, kad žūsi... Visi tik šneka, šneka, šneka, o "vakaruose" (į kuriuos mes taip lygiuojamės), kažkokios netikėtos permainos vyksta. Wtf?

Pabaigai "ei, racer'iai" - čia bendrai (tik todėl, kad reportažas iš lenktynių). Gi va pats Mindaugai bam ir III vieta. Plaukia ne kite-as, plaukia - žmogus. Ir pergalę nulemia daug dalykų... Taip kad šitos temos neadresuoju konkrečiai Jums, racer-iams ;). Man daugiau įdomu, kad tą video pamatytų forumo "išminčiai".
misavi
 
Pranešimai: 635
Užsiregistravo: 28 Bir 2010 09:14
Burės numeris: 0

Re: Ei, racer-iai! WTF?

UNREAD_POST lloyd 30 Rgp 2014 12:22

Sveiki,

Vakar turejau gera proga Monciskese paraidinti su dviejais skirtingais aitvarais tom paciom salygom: ELF Jocker 16m ir FS Lotus 21m. Visu pirma dekui zmogeliui kuris dave man Lotusa pabandyt, o antra tai kad pakelimas bei nuleidimas aitvaru tas pats (nu turbut kad pramokau su tais foilais elgtis :) nes seniau man pakelimo procedura buvo tikras issukis ir siaip tas issukis beliko su Ozone Chrono 12m, niekada dar ji nepavyko normaliai prisiputusi pakelti, visad dangui jis omega formos ir teda belieka istampyt sparnus.
Plaukiant tie aitvarai skirtingi ir tikrai orientuoti i skirtingas rinkas. FS turejo pastovia trauka kuri begejantis isliko nedaug pakitusi, o ELF ji zymiai pasikeicia i didesne puse igaunant didesni greiti, FS daugiau jegos jautesi ant baro (gal cia reguliavime reikalas nes as ELF ta jega sumazinau), velgi gal cia nelabai adekvatus palyginimas, turbut reiketu lyginti FS 18 arba 15.
Prikabinti failai
image-3de0845de23c19fefcc328185931eab60634fc900ae517fdef703dff193f9bea-V-1.jpg
ELF
image-3de0845de23c19fefcc328185931eab60634fc900ae517fdef703dff193f9bea-V-1.jpg (178.97 KiB) Peržiūrėta 7793 kartus(ų)
image-a529dcc2084080918a4d3c3a974f8ca275681f8a77da744713bf7fc63007fd95-V-1.jpg
FS
lloyd
 
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 05 Kov 2010 22:20

Re: Ei, racer-iai! WTF?

UNREAD_POST Mindaugas666 30 Rgp 2014 14:04

Vejo nera, tai galima pasurfint ir cia :)
Na Flaysurfui juk niekas netrukdo greta tu saugiu ir draugisku kaitu leisti ir pilnai harcore race kaito, paklausa, kaip pats matai yra. NA gal ir isleis sekanciam sezonui, kas cia zino, tik manau, kad galejo jau seniau tai padaryt. Registruoti nauja iranga manau tikrai nera brangu, vienas latviu reiseris pats gamina lentas, registruotas varzyboms, beje labai kokybiskai, kam idomu gali zvilgtelet cia: www.stradi.eu tiesa, info ten nedaug, o ir ta pati latviskai, bet su laiku manau patobules.
Del bridlu tai naujiena pasakei, nes pats maciau IKA isaiskinima, kad kaito bridlas tai nera kaito dalis, buvo ivardintas kazkaip kitaip, del to gali buti reguliuojamas, antraip uzsirisus papildoma mazga ir ant pripuciamo kaito turetum gaut diskvalifikacija? Ozone praejusiu metu Edge kaitams buvo pagamine kazkokius reisinius patobulinimus ir jokio triuksmo del to negirdejau. O stropu storis manau apskritai nera registracijoj fiksuojamas.
Del ELF reguliavimo viena ausim taip pat esu girdejes, bet nesigilinau, nes nesigaudau matracu bridluose, o kaip yra su Flaisurfo bridlu issitampymu? Pamenu praejusiais metais po to kai IKA "paturejo" Flaisurferi buves ju raideris Gunnar Biniasch Internete skundesi, kad dalyvauti varzybose su senai pagamintu kaitu yra visiska nesamone. O ju pana reisere apskritai pasitrauke is race disciplinos ir perejo berods i slaloma..? kodel? Nesigaudantiems apie ka kalba, galiu trumpai nusviest, kad praejusiu metu sezone, Flysurfer ir ELF kaitai nebuvo registruoti, nes pagal IKA taisykles visi kaitai pagaminti iki 2012 metu automatiskai gali plaukt varzybose, veliau Europos cemionate Elf labai gerai suplauke, prasidejo patikrinimai, ir taisykles buvo issaiskintos taip, kad visi kaitai butent pagaminti iki 2012 metu gali plaukt, o ne iki 2012 metu modelio, t.y. kaitas kad ir 2011 metu modelio, bet pasiutas 2013 jau yra nebelegalus, taip praejusi sezona buvo isbaninti Elf kaitai ir po tuo paciu volu pakliuvo ir Flysurfer.
Easy is not an option
Vartotojo avataras
Mindaugas666
 
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 26 Lap 2007 21:05

Re: Ei, racer-iai! WTF?

UNREAD_POST misavi 30 Rgp 2014 21:36

lloyd rašė:...gal cia nelabai adekvatus palyginimas, turbut reiketu lyginti FS 18 arba 15.

Nemanau :). Palyginai, susidarė kažkokie pojūčiai - jie ir yra teisingi. Pritariu, kad ELF (o taip pat ir OZONE CHRONO) turėtų generuoti daugiau traukos iš vimpelinio vėjo (na, kai įgauni greitį), nes pats sparnas yra pailgesnis. ELF-o dar ir profilis siauresnis - turėtų giliau į lango kraštą užskrist :?:.

Dėl baro sunkumo, gal su mažesniu kite-u jos ir bus mažiau, tačiau ir trauks mažesnis SPEED-as silpniau :!:.

SPEED-o pliusai prieš ELF-ą, mano įsivaizdavimu (arba mano lūkesčiai ;)), turėtų būti šie:
* depower-is (platesnis diapazonas),
* sukimosi greitis (įsivaizduoju, kad SPEED-as turėtų suktis greičiau, nes yra "trumpesnis", kaip yra iš tikrųjų?),
* "patvarumas" (bet, kiek žinau, savąjį ELF skraidini jau senokai, tai turbūt galima teigti, kad ir ELF yra patvarus).

Mindaugas666 rašė:Na Flaysurfui juk niekas netrukdo greta tu saugiu ir draugisku kaitu leisti ir pilnai harcore race kaito, paklausa, kaip pats matai yra.

Priimu.

Mindaugas666 rašė:Registruoti nauja iranga manau tikrai nera brangu...

Brangu rider-ius siuntinėt į varžybas, kai jų rezultatai nežiba, ir tai patraukliai iškomunikuoti gana sunku. Savo laiške dealer-iams pernai FLYSURFER-is rašė kažką panašaus į tai: "su IKA seniai, bet jų reikalavimai beprotiški, mes nesam kompanija, kuri kasmet kepa po naują modelį, kažką pamodifikavę galime panaudoti tik po pusmečio, negalime naudoti šiais metais pasiūtų kite-ų, nors jie siūti pagal IKA patvirtintą kelių metų senumo modelį, nebesuprantame, kokio velnio į tą IKA mes einame, kai pavyzdžiui, PKRA turi ir geresnę komunikaciją ir didesnį patrauklumą žmonėms, tad kol kas pasitraukiame iš IKA".
Mindaugas666 rašė:Del bridlu tai naujiena pasakei, nes...

Jei atvirai, IKA regulations'ų neskaičiau. Gal ir klystu. Tiesiog persakau tai, ką girdėjau iš FLYSURFER-io. Gali būti, kad bridle-ų idėją jie atmetė tik dėl to, kad jiems uždraudė naudoti 2012 m. pasiūtą SPEED3-ią. Bridle-as neteko prasmės, nes jie nebeturėjo 2011 m. kite-ų, kurie dar būtų pralindę pro IKA reikalavimus??? Nežinau...

Mindaugas666 rašė:o kaip yra su Flaisurfo bridlu issitampymu?

Tamposi irgi. Sparno charakteristikos atstatomos "mixer-io" pagalba - 2 mazgai ir kite-as skrenda kaip naujas (ne 100%, bet labai arti to).

Mindaugas666 rašė:Pamenu...Gunnar Biniasch Internete skundesi, kad dalyvauti varzybose su senai pagamintu kaitu yra visiska nesamone.

Tamposi ir "retėja" medžiagos - didėja pralaidumas orui. Su pripūstukais, beje, taip pat :shock:.

Mindaugas666 rašė:O ju pana reisere apskritai pasitrauke is race disciplinos

FLYSURFER-is įjungė taupymą dėl aukščiau mano rašytų priežasčių.
misavi
 
Pranešimai: 635
Užsiregistravo: 28 Bir 2010 09:14
Burės numeris: 0

Re: Ei, racer-iai! WTF?

UNREAD_POST lloyd 31 Rgp 2014 22:31

Panasu kad cia reikejo komentarus perkelti i naujai sukurta plaukimo technika ir invertoriaus tema, o toliau tesiant destytus aitvaru pliusus ir minusus noriu pasakyti:
-Depower zona FS tikrai platesne, tai zinau bandant ankstesnius FS speedus(As taip susireguliaves ELF kad man auksinis vidurys 5-6m);
-Suabejociau del sukimosi greicio, pliusa duociau visgi ELF, gal suzaide mazesne kvadratura, gal ne taip daug laiko bandziau FS, gal neagresyviai elgiausiu su FS (visgi aitvaras ne mano ir nesinorejo kad uzkabintu juros vandenis sukantis puciant ribiniam vejui);
- Del ELF patvarumo, aitvaras padarytas kokybiskai, bet jis yra islengvintas, medziagu panaudota maziau negu Chrono. Tiesiogiai jo bombardaves nesu i vandeni ar zeme, bet manau kad jam tas netiktu.
Minusai ELF ir Chrono:
-Gusiai - sia aitvai jiems labai jautrus,
-Nukritimas i vandeni, nors ir pramokes galiu pasakyti kad kiekviena karta numetes susiduri su loterija ar ji bepakelsi, del to tie aitvarai pradinukams ne pro kur.
lloyd
 
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 05 Kov 2010 22:20


Grįžti į Kitesurfing Media

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Prisijungimas nariams