EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Pagalba dėl slidžių pasirinkimo

Vieta diskusijoms apie viską, kas susiję su žiemos sportu
General Winter sports

Pagalba dėl slidžių pasirinkimo

UNREAD_POST vitalik103 20 Spa 2013 16:21

Sveiki, esu naujokas čia pas jus na ir nusprendžiau šiemet pasinert į sniego sportą ir pradėt slidinėti.
Esu praktiškai visiškas naujokas šitam sporte, prieš pora metų esu tik bandęs slidinėt su lygumų slidėmis, na ir dabar kažkaip nusprendžiau vėl pradėti. Norėčiau sulaukt jūsų pagalbos išsirenkant slidęs, poreikiai mano butu(slidinėt trasose nuo kalnų, bei paslidinėt kokioje kalnuotoje vietovėje nuo kalnų kur guli šviežias nevažinėtas sniegas, bei kartais lygumuose truputi pavažiuot) kiek esu dabar skaitęs tai mano poreikius atitiktų "freeride" stiliaus slidės, tai jei neklystu įdomu butu išgirst jūsų nuomonę ką reiktų rinktis, koki ilgi,plotį, gal pasiūlysit kokios firmos ieškot slidžių. Mano ūgis apie 188 svoris 88-90kg, batų išmera kuria nešioju yra 46-47 žiūrint ar vasaros ar žiemos sezonas. Labai bučiau dėkingas už suteiktą pagalbą, bei patarimus.
vitalik103
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 20 Spa 2013 13:48
Burės numeris: 0

Re: Pagalba dėl slidžių pasirinkimo

UNREAD_POST vitalik103 20 Spa 2013 16:24

beje gal pamate šita video bus labiau aišku ko ieškau :) http://www.youtube.com/watch?v=zpjtljEKD44
vitalik103
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 20 Spa 2013 13:48
Burės numeris: 0

Re: Pagalba dėl slidžių pasirinkimo

UNREAD_POST Plikis 21 Spa 2013 11:35

Kreipkis į Gediminą, patars visais tau rūpimais klausimais.
viewtopic.php?f=34&t=39492&p=159841&hilit=freeride#p159841

Nors nemanau, kad jei dar nečiuoži, ar šį sezoną jau verta pirkti plačias freeride slides. Gal geriau pradžiai įsigyti pagal skelbimą paprastus carver`ius. Nes jie bus trumpesni, smagiau mokytis. Carver slidės turi būti minus 10 15 cm iš žmogaus ūgio. Freeride turi būti -5, lygu ūgiui, arba +5cm.
Plikis
 
Pranešimai: 783
Užsiregistravo: 12 Vas 2007 15:20
Miestas: Kaunas

Re: Pagalba dėl slidžių pasirinkimo

UNREAD_POST Gedas LTU76 21 Spa 2013 12:30

Labas,

pirmas patarimas būtų išmokti slidinėti. Tai nėra taip paprasta, kaip atrodo. Mokėjimas slidinėti, tai nėra - baimės neturėjimas išsiskėtus nulėkti tiesiai nuo Kalitos kalno. Jei domina freeride užtrasėje, tai labai daug dėmesio reikia skirti pagrindiniam slidinėjimo elementui - posūkiui. Karveriai yra gerai, bet iš esmės, tai jie nemoko posūkio technikos, o leidžia lengvai leistis lygia trasa nuo kalno. Tinkamo ilgio All mountain slidės norinčiam, artimoje ateityje, išbandyti slidinėjimą už trasų puriu sniegu yra daug geresnis pasirinkimas, nes su jomis posūkis trasoje daromas panašiau, kaip užtrasėje. Tokios slidės yra minkštesnės, jų galas lengviau praslysta, kas yra gana svarbus užtrasės posūkio elementas.
Tavo ūgiui ir svoriui reiktų apie 185-190 cm ilgio slidžių, kurių plotis būtų apie 90-95mm per taliją. Pradžiai gali išsinuomoti tokias slides, nes kaip jau rašiau, tau pirma reikia išmokti slidinėti ir slidinėti teisingai. Pasiimk instruktorių ir išsakyk savo norus. Jei mokysiesi pats, tai beveik 100% kad išmoksi neteisingai ir įgausi blogus pagrindus. Žinoma, jei labai stengsiesi, žiūrėsi mokomuosius video, tai gali ir pats išmokti. Tai truks ilgiau, reikalaus daugiau pastangų, bet išmokti galima. Nebloga mokomoji medžiaga yra pas Warren Smith (google paieškok). Jis yra vienas iš nedaugelio, kuris moko slidinėti užtrasėje. Nebandyk pereiti iškarto prie rimtų pamokų, viską pradėk nuo pradžių.
Jei turi daugiau klausimų dėl slidinėjimo, ar įrangos, tai rašyk čia, arba man info@bures.lt

Gero sniego
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Re: Pagalba dėl slidžių pasirinkimo

UNREAD_POST vitalik103 21 Spa 2013 17:46

Aisku tai taip supratau kad kol ismoksiu slidinet siulot kolkas isbandyt all mountain slides, o kokios firmos patarumet pirktis pradziai(t.y. kad kaina butu ne is didziausiu) ir kokio kietumo slides ziuret? Ir ar verta ziuret pradziai nauduotas slides?
p.s. Atsiprasau uz rasybos klaidas neturiu galimybes naudotis lietuviska klaviatura.
vitalik103
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 20 Spa 2013 13:48
Burės numeris: 0

Re: Pagalba dėl slidžių pasirinkimo

UNREAD_POST vitalik103 21 Spa 2013 20:16

Ką galvojat apie šitas slidės ? http://www.ebay.co.uk/itm/Telemark-All- ... 1e730433c4, ar galbut per daug jos kainuoja ? gal už panašia kainą galima ką nors geresnio nusipirkt ? arba už mažiau bet neblogos kokybės , ilgis butu ne per trumpas ?
vitalik103
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 20 Spa 2013 13:48
Burės numeris: 0


Re: Pagalba dėl slidžių pasirinkimo

UNREAD_POST DovydasVilkelis 22 Spa 2013 14:03

Gali pabandyt mano patirtim pasinaudot - pora sezonų drožiau nuomotas carvines slides, tiek kalnuose, tiek Lietuvos trasose. Pramokau slidinėt ir norėjau išbandyt praktiškai tą patį ką ir tu. Mano sudėjimas panašus, keliais cm esu aukštesnis. Gedas patarė išbandyt Salomon Rocker 2 92 179 cm. Niekada anksčiau nebuvau čiuožęs tokio ilgio slidėmis ir galiu pasakyt, kad jos daug lengviau valdomos negu 173 cm carvingo slidės. Man labai patiko. Pašokinėjau nuo mažų kickerių, pasimokiau atbulas čiuožt, Liepkalny pora kartų ant šviežio sniego bandžiau čiuožt. Labai tik sunku į kalną lipt :) Dabar persimečiau ant didesnių Rockerių 108 190. Nieko baisaus. Svoris tik padidėjo. Visada traukė daug sniego, nors jo dar normaliai ir neragavau, bet šiemet nusiteikęs išbandyt, todėl pratinuosi prie slidžių. Istorija panaši, gal pravers.
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: Pagalba dėl slidžių pasirinkimo

UNREAD_POST Gedas LTU76 23 Spa 2013 09:43

Vitalik, nesitikėk kad už tave kas nors padarys sprendimą renkantis slides. Tavo nuorodose yra slidės. Su jomis galima čiuožti nuo kalno - tai yra slidinėti. Jei tau patinka paveiksliukas - pirk ir džiaukis. Jei nori patarimo slidėms kurios skirtos ir užtrasei, tai pirmas gaires jau gavai, bet kaip matau jomis visai nesivadovauji. Tokiu atveju sunku patarinėti. Slidės tinkamos ir užtrasei visuomet yra brangesnės už slides skirtas tik trasai. Dėl to svarbu žinoti ir kokį biudžetą esi tam paskyręs?

Gero sniego
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Re: Pagalba dėl slidžių pasirinkimo

UNREAD_POST vitalik103 23 Spa 2013 10:52

Siaip tai siais metai pasiruoses skirt slidems kazkur apie 1000lt, ir taip supratau is visu pateiltu patarimu kad pradzioi reiktu ismokt slidinet su universalesnem slidem t.y all mountain o jau veliau ziuret butent ta kas man patinka ir tinka t.y. Slides tinkamos uztrasei ir trasai, jei ka gal netaip supratau tai labai atsiprasau, nes labai vertinu jusu pagalba ir pastangas padet, bet labai sunku yra issirinkt kokia preke pirkt kokios firmos ir taip toliau kai mazai esi susidures su to. Tai gal pradzioi pasinaudosiu Gedo pasiulymo ir greitu metu pabandysiu issinuomot slides ir paziuret kaip kas tinka
vitalik103
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 20 Spa 2013 13:48
Burės numeris: 0

Re: Pagalba dėl slidžių pasirinkimo

UNREAD_POST Geris 02 Sau 2014 13:24

Pasinaudok Gedo patarimu. Šiamet geriau nusipirk batus, nes svarbiausiai yra teisingi batai. Nuomodamas slidės nepamiršk pasiimti pamokas pas instruktoriu.Kai išmoksi slidinėti trasuose, tada jau pirksi slidės.
Gero sniego!
Vartotojo avataras
Geris
 
Pranešimai: 179
Užsiregistravo: 07 Spa 2004 12:02
Miestas: Vilnius,
Burės numeris: 0

Re: Pagalba dėl slidžių pasirinkimo

UNREAD_POST waiduoklis 02 Sau 2014 15:53

Perskaitęs šitą straipsnį -> "šiek tiek įvaldę slides, lietuviai tampa šlaitų ereliais" , kažkodėl prisiminiau šitą temą :)
Vartotojo avataras
waiduoklis
 
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 19 Spa 2007 12:04
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 0


Grįžti į Viskas apie žiemos sportą

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 14 svečių


cron
Prisijungimas nariams