EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Ką darau blogai?

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Ką darau blogai?

UNREAD_POST rutab 31 Rgp 2009 13:17

Sveiki brangieji buriuotojai :)

Turiu klausimą - kai glisuoju (kojakilpėse dar nestoviu) ir užsivertusi esu daug burę, mano užpakalis siekia vandenį. Šiaip mane burė laiko, t.y. nekrentu į vandenį, bet kai per daug užpakalis "įlenda" į vandenį, tuomet, aišku, viskas išsibalansuoja ir nukrentu. Trapvirves bandžiau tiek ilginti, tiek trumpinti. Nepadėjo. Ką aš darau blogai? Gal kažką ne taip susireguliavusi esu?

Kas buvot Ventainėj, tai gal matėt ką blogai dariau.

Lauksiu jūsų visų komentarų :) Ačiū

Rūta
Rūta
LTU1117 :duckie:
Vartotojo avataras
rutab
 
Pranešimai: 407
Užsiregistravo: 07 Lie 2009 12:49
Burės numeris: 1117

Re: Ką darau blogai?

UNREAD_POST germanas 31 Rgp 2009 13:39

sveika,

man ir panasiai buvo, kai nuo windglaiderio perejau ant siuolaikines lentos ir glisuodamas ta vieta, kur nugara keicia pavadinima, liesdavau vandeni :) .
kai glisuosi stovedama kilpose ir kabesi ant trapecijos t. y. svori perkelsi i lentos gala, tada tos problemos isnyks savaime.

sekmes.

germanas
Vartotojo avataras
germanas
 
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 23 Lap 2005 11:33
Miestas: Kaunas

Re: Ką darau blogai?

UNREAD_POST kestutisg 31 Rgp 2009 13:42

rutab rašė:Sveiki brangieji buriuotojai :)

Turiu klausimą - kai glisuoju (kojakilpėse dar nestoviu) ir užsivertusi esu daug burę, mano užpakalis siekia vandenį. Šiaip mane burė laiko, t.y. nekrentu į vandenį, bet kai per daug užpakalis "įlenda" į vandenį, tuomet, aišku, viskas išsibalansuoja ir nukrentu. Trapvirves bandžiau tiek ilginti, tiek trumpinti. Nepadėjo. Ką aš darau blogai? Gal kažką ne taip susireguliavusi esu?

Rūta


Deja nemachiau kaip plauki, bet ish simptomu panashu, kad taip yra del 2 priezaschiu:
a) Arba tu pjauniesi i veja, nes halfwindu/pavejui pasileisti per daug baisu kai trapeje, bet ne kojakilpese. Dar turbut trapkilpes per daug priekyje, tai bure labai nori atsidaryti, o tu ja su galine ranka pritraukineji, uzhuot atsverusi svoriu.
b) arba tu pasileidi pilnai pavejui, tada bure kazkaip ishlengveja ir nebelaiko taip gerai, todel uzhpakalis ikrenta i vandeni, ir po kurio laiko esi nukratomas nuo lentos. Taip buna pradedantiems glisuoti, bet shiaip jei butum trapeje, tai matyt patirtum geru katapultu kiaurai bure. Kadangi to nemini, tai matyt A variantas :)

Vertimas bures ant saves - savisaugos instinktas esant pereborui, bet ish tikruju tai visai nepadeda, o tik kenkia, nes bure pradeda nebe traukti i prieki, o kelti i virshu. Bure reikia stengtis laikyti kuo statmeniau, jei pereboras - atidaryti, jei smarkus pereboras - imti mazesne arba pailseti ir palaukti :)
"If you feel that you have everything under control, then you're simply not driving fast enough." - Mario Andretti, F1 car racer
LTU2000 // +370 655 13374
Vartotojo avataras
kestutisg
 
Pranešimai: 1064
Užsiregistravo: 20 Spa 2005 12:41
Miestas: Vilnius

Re: Ką darau blogai?

UNREAD_POST rutab 31 Rgp 2009 13:52

Aš jau kabu trapėje (sėdimoje) ir siekiu vandenį glisuodama labiau į vėją, o ne pavėjiui. Tad tikėtina, kad man galima pritaikyti A variantą :)

Bet mano trapvirvės nuo stiebo yra šiek tiek toliau nei per dilbis+delnas ilgį (kokie 6 kumščiai gaunasi). Kiek žinau, 5 kumščių šiaip turėtų pakakti?... O dėl savisaugos instinkto - aš greičio katapultų ir greičio nebijau (kol kas). Aš tiesiog užsikabinu pilnu svoriu ant trapės, kad nevargų rankos. Tada ir pradedu plaukti labiau į vėją ir guliu po bure siekdama vandenį. Galbūt bėda mano svorio perkėlime ir stovėsenoje?

Rūta
Rūta
LTU1117 :duckie:
Vartotojo avataras
rutab
 
Pranešimai: 407
Užsiregistravo: 07 Lie 2009 12:49
Burės numeris: 1117

Re: Ką darau blogai?

UNREAD_POST Try2Fly 31 Rgp 2009 16:22

O issitiesti bandei?
Vartotojo avataras
Try2Fly
 
Pranešimai: 549
Užsiregistravo: 27 Bal 2008 12:14
Miestas: HAE
Burės numeris: 0

Re: Ką darau blogai?

UNREAD_POST Romas 31 Rgp 2009 16:28

Man rodos vejo pertekliu Ruta kompensuoja uzversdama bure ant saves, o reiktu didejant vejui eiti i gala, uzdaryti bure, stotis i kilpas.
(kaip supratau i kilpas dar nelipi)
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 916
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: Ką darau blogai?

UNREAD_POST Bull 31 Rgp 2009 17:14

Jokių stebuklų čia nėra, tai visų pradinukų problema.
Esmė stovėsenoje. Neišsitiesi. Išsitiesti gali trukdyti šios priežastys:

1. Per ilgos trapvirvės. Tai būdinga šiame lygyje, nes su ilgesnėmis trapvirvėmis lengviau užsikabinti/atsikabinti.
2. Per žemai gikas.
3. Psichologinės priežastys trukdančios išsitiesti. Tereikia išjungti baimes, visokius firewall'us smegenyse ir pagaliau suvokti, kad reikia ištiesti priekinę koją pilnai, ištiestos rankos, atmesti pečiai, o užpakalis ir dubuo - atvirkščiai, paduoti arčiau burės. Tada ir trapecija pradės normaliai dirbti ir daugybė kitų pliusų atsiras.

P.S. Dėl trapvirvių padėties. Nereikia nieko matuoti alkūnėmis, coliais ar metrais nuo stiebo. Kiekviena burė yra unikali, kiekvienos traukos centras yra savitoje vietoje ir dar ta vieta kinta priklausomai nuo burės takelavimo ypatumų bei vėjo sąlygų. Paprasčiausiai turi rasti tokia trapvirvių padėtį, kai nevargsta nei viena ranka ir paleidus abi rankas bent keletą sekundžių burė išlieka stabili tau kabant tik ant trapės. Bent keletą sekundžių burė turi nesisukti nei į vieną nei į kitą pusę. Atsireguliuoti galima ir krante (mažiau reikės maudytis).
Nėra neįmanomo. Yra tik mūsų ribotas suvokimas apie tai, kas įmanoma.
http://www.extreme-sports.lt
Vartotojo avataras
Bull
-
 
Pranešimai: 1567
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 08:40
Burės numeris: 0

Re: Ką darau blogai?

UNREAD_POST rutab 31 Rgp 2009 17:23

1. Trapvirves sumažinau iki minimumo (20", daugiau nesitrumpina pas mane). Ramiai plaukiant (ne glise) reikia vos šoktelėti, kad pasiekčiau.
2. Gikas buvo pečių lygyje
3. Koją priekinę tikrai buvau visiškai ištiesusi.

Matyt reikia pažaisti su savo dubens svorio permetimu ir įlipti į kojakilpes.

Oi kaip laukiu, kada galėsiu pabandyti!!!! O dėl trapvirvių padėties - reikės su kuo nors ant kranto pasikonsultuoti :)

Rūta
Rūta
LTU1117 :duckie:
Vartotojo avataras
rutab
 
Pranešimai: 407
Užsiregistravo: 07 Lie 2009 12:49
Burės numeris: 1117

Re: Ką darau blogai?

UNREAD_POST kestutisg 31 Rgp 2009 17:34

rutab rašė:Oi kaip laukiu, kada galėsiu pabandyti!!!! O dėl trapvirvių padėties - reikės su kuo nors ant kranto pasikonsultuoti :)

Rūta


trapkilpiu padetis skiriasi priklausomai nuo bures dydzio (ilgio per gika), bet geriausiai nusistatyti bandymu budu ant kranto. Kita karta pagauk ka nors ant kranto ka pazhysti ir paprashyk parodyti ir pazhiureti i tave plaukianchia. Kai leki akis ishdeges su SL ir stengiesi pavyti Planktona arba pabegti nuo Ernesto nelabai yra laiko zvalgytis :D

k.
"If you feel that you have everything under control, then you're simply not driving fast enough." - Mario Andretti, F1 car racer
LTU2000 // +370 655 13374
Vartotojo avataras
kestutisg
 
Pranešimai: 1064
Užsiregistravo: 20 Spa 2005 12:41
Miestas: Vilnius

Re: Ką darau blogai?

UNREAD_POST Bull 31 Rgp 2009 17:35

Kai atvažiuosi sekantį kartą į Ventainę mes tave tikrai "ištiesinsim" ir trapvirves sureguliuosim :)
Nėra neįmanomo. Yra tik mūsų ribotas suvokimas apie tai, kas įmanoma.
http://www.extreme-sports.lt
Vartotojo avataras
Bull
-
 
Pranešimai: 1567
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 08:40
Burės numeris: 0

Re: Ką darau blogai?

UNREAD_POST rutab 31 Rgp 2009 17:40

:D Jėga :cheers: Būsiu ištiesinta ir su sureguliuotom trapvirvėm :) Aišku, tada atsiras kitų klausimų ir klaidų. Bet juk taip ir tobulėjama.

Greičiau į Ventainę!!!

Rūta
Rūta
LTU1117 :duckie:
Vartotojo avataras
rutab
 
Pranešimai: 407
Užsiregistravo: 07 Lie 2009 12:49
Burės numeris: 1117

Re: Ką darau blogai?

UNREAD_POST rutab 31 Rgp 2009 17:44

To Kestutisg > tikiu, kad ne dairymasis į čainikus galvoj, kai lenktyniauji :) Kadangi visi esat labai draugiški ir paslaugūs, tai neišsisuksit nuo mano prašymų pagelbėti :) Prisiprašėt, tai neatsikratysit dabar :)

Rūta
Rūta
LTU1117 :duckie:
Vartotojo avataras
rutab
 
Pranešimai: 407
Užsiregistravo: 07 Lie 2009 12:49
Burės numeris: 1117

Re: Ką darau blogai?

UNREAD_POST ezhys 31 Rgp 2009 17:53

Bull rašė:Jokių stebuklų čia nėra, tai visų pradinukų problema.

3. Psichologinės priežastys trukdančios išsitiesti. Tereikia išjungti baimes, visokius firewall'us smegenyse ir pagaliau suvokti, kad reikia ištiesti priekinę koją pilnai, ištiestos rankos, atmesti pečiai, o užpakalis ir dubuo - atvirkščiai, paduoti arčiau burės. Tada ir trapecija pradės normaliai dirbti ir daugybė kitų pliusų atsiras.



Bukit geri, neklaidinkit zmoniu su tuo issitiesimu.. Peciu atmetimas (is posto suprantu ATGAL) yra is vis blogybiu blogybe. Issitiesimo beda yra ta, kad zmones issitiesdami nejuciomis dali bures jegos laiko per rankas o ne per trapecija, tuo paciu bure truputeli uzsiversdami ant saves, ko pasekoje prarandama jega bureje..

Rutai siulyciau daryti taip: Uzsikabinti uz trapvirviu stovint kiek imanoma staciau, ir tada ne lostis atgal visu kunu, o SESTIS zemyn, stengiantis visiskai atpalaiduot rankas.

O didziausia tikimybe yra ta, kad tau per daug vejo. Kai stipriai atsilosi, uzsiverti bure ant saves, ko pasekoje ji maziau traukia. Kadangi vejo yra daug, bure tave vis dar laiko, bet taip plaukti nei efektyvu, nei, kaip pati jau supratai, patogu.
POINT-7 / FMX Racing / Reptile masts/ Patrik Diethelm boards /

karolis1001@gmail.com
+37067247914

Formula windsurfing - separates men from boys. 8)
Vartotojo avataras
ezhys
 
Pranešimai: 1223
Užsiregistravo: 02 Geg 2006 22:35
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 1001

Re: Ką darau blogai?

UNREAD_POST rutab 31 Rgp 2009 17:59

Chmmm... kaip visada -daug nuomonių, daug iš ko rinktis :)

Dėl pečių - kiek žiūrėjau mokomosios medžiagos, tai irgi pastebėjau, kad pečiai netgi į priekį eina (rankos ištiestos kuo labiau į priekį). O dėl likusios kūno dalies išsitiesimo tai dabar pasimečiau. Ar tikrai yra geriau sėstis, o ne loštis atgal?

Na, labai tikėtina, kad buvo per daug vėjo, arba tiesiog apskritai dar nemoku elgtis glisuojant (pirmieji glisai) ir nežinau kur ką daryti. Lekiu ir tiek :) Kitą kartą pažiūrėsim kaip ten kas :)

Rūta
Rūta
LTU1117 :duckie:
Vartotojo avataras
rutab
 
Pranešimai: 407
Užsiregistravo: 07 Lie 2009 12:49
Burės numeris: 1117

Re: Ką darau blogai?

UNREAD_POST Bull 31 Rgp 2009 18:05

ezhys rašė: ... stovint kiek imanoma staciau, ir tada ne lostis atgal visu kunu, o SESTIS zemyn, stengiantis visiskai atpalaiduot rankas.

O didziausia tikimybe yra ta, kad tau per daug vejo. Kai stipriai atsilosi, uzsiverti bure ant saves, ko pasekoje ji maziau traukia. Kadangi vejo yra daug, bure tave vis dar laiko, bet taip plaukti nei efektyvu, nei, kaip pati jau supratai, patogu.

Ezhy, neklaidink... Jokiu sedimu negali buti. Ne sedimu atpalaiduojamos rankos ir svoris ant trapes perkeliamas. Butent ne sedimu, o kuno atlosimu. Taip ir bure islaikoma kuo statesne, sesdamasis gausi atvirkstini rezultata.
Kad vejo per daug tai irgi gali buti, bet ir pereborai kompensuojasi ne atsisedimu.
Nėra neįmanomo. Yra tik mūsų ribotas suvokimas apie tai, kas įmanoma.
http://www.extreme-sports.lt
Vartotojo avataras
Bull
-
 
Pranešimai: 1567
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 08:40
Burės numeris: 0

Kitas

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 12 svečių


Prisijungimas nariams