EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Per mažos lentos bėda pradedančiajam

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST Marcoza 27 Lie 2010 19:01

Fish-Bone rašė:plaukdavau nuo 4m/s. glisuodavau nuo 7m/s. krumuose sededavau ir laukdavau geresniu laiku, kai uzpusdavo 14+. bet tada dar nemokejau isnaudoti lentos potencialo.. bet manau dar ir dabar kazin ar kunkolai butu pakankamai tvirti pasileist pavejui prie kokiu 14m/s su kokia rimta reisine 5-6kvm bure..=]] pries beveik metus bandziau pralekti prie tokio vejo - gryzau atgal po dvieju halsu ir norejosi issikratyt hidriaka biski=]]]



Ir tu manai, kad su tokiu inventorium, kokį turiu aš, įmanoma plaukt prie 4 m/s?

Jeigu taip, tada aš tikrai kažką ne taip darau, nes net iš vietos nepajudu. Lyg ir atsitoju, lyg ir paimu pastatau burę į "darbinę padėtį", lentą lyg ir stovi normaliai, nu bet NEPLAUKIU, arba pradeda sukt man ją į nesuprantamą pusę ir krentu, ir taip again again again... Kol galų gale nusikalu ir išlipęs ant kranto pykstu ant savęs. Ir tada vėl ir vėl... Galiausiai nusprendžiu, kad vėjas per silpnas.

Dar pamiršau paminėt, kad sunkiausia kovot su bangom.
Marcoza
 
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 08 Lie 2010 19:39
Burės numeris: 0

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST Andrius11 27 Lie 2010 19:11

o tu su ja dar ir juroj mokinies? :o
Jei reikalai einasi ne taip kaip tu nori - nemaisyk jiems, tegu jie preina salia - tai ne tavo reikalai.
Andrius11
 
Pranešimai: 763
Užsiregistravo: 13 Geg 2007 20:03
Miestas: Kaunas

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST valds920 27 Lie 2010 19:17

Marcoza rašė:

Ir tu manai, kad su tokiu inventorium, kokį turiu aš, įmanoma plaukt prie 4 m/s?

Jeigu taip, tada aš tikrai kažką ne taip darau, nes net iš vietos nepajudu. Lyg ir atsitoju, lyg ir paimu pastatau burę į "darbinę padėtį", lentą lyg ir stovi normaliai, nu bet NEPLAUKIU, arba pradeda sukt man ją į nesuprantamą pusę ir krentu, ir taip again again again... Kol galų gale nusikalu ir išlipęs ant kranto pykstu ant savęs. Ir tada vėl ir vėl... Galiausiai nusprendžiu, kad vėjas per silpnas.

Dar pamiršau paminėt, kad sunkiausia kovot su bangom.


Jei neplauki prie 4 m/s reiskia napaduodi lentos pavejui. Is karto uzsilipes stumk stieba i prieki, galine ranka pritrauk ir plauksi. Prasyk, kad kas nors paaiskintu pagrindus ant vandens. Tavo bangos, greiciausiai, ne bangos, o varganas ciopukas, jei tai 4 m/s :) Aisku, jei stovi ant siauros lentos ir niekur neplauki isstovet sunkiau - tas pat kaip su dviraciu nevaziuojant balansuoti. Duok stieba i prieki ir pamatysi rezultata.
LTU920
Vartotojo avataras
valds920
 
Pranešimai: 79
Užsiregistravo: 13 Spa 2008 16:11
Burės numeris: 920

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST Marcoza 27 Lie 2010 19:34

Andrius11 rašė:o tu su ja dar ir juroj mokinies? :o



Ne, tikrai ne :shock:

Pagrindinis laikas Dusioje, praeitą savaitgalį buvo gana nemažos bangos, kaip man, pradedančiajam pasirodė.
Marcoza
 
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 08 Lie 2010 19:39
Burės numeris: 0

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST Marcoza 27 Lie 2010 19:36

valds920 rašė:
Marcoza rašė:

Ir tu manai, kad su tokiu inventorium, kokį turiu aš, įmanoma plaukt prie 4 m/s?

Jeigu taip, tada aš tikrai kažką ne taip darau, nes net iš vietos nepajudu. Lyg ir atsitoju, lyg ir paimu pastatau burę į "darbinę padėtį", lentą lyg ir stovi normaliai, nu bet NEPLAUKIU, arba pradeda sukt man ją į nesuprantamą pusę ir krentu, ir taip again again again... Kol galų gale nusikalu ir išlipęs ant kranto pykstu ant savęs. Ir tada vėl ir vėl... Galiausiai nusprendžiu, kad vėjas per silpnas.

Dar pamiršau paminėt, kad sunkiausia kovot su bangom.


Jei neplauki prie 4 m/s reiskia napaduodi lentos pavejui. Is karto uzsilipes stumk stieba i prieki, galine ranka pritrauk ir plauksi. Prasyk, kad kas nors paaiskintu pagrindus ant vandens. Tavo bangos, greiciausiai, ne bangos, o varganas ciopukas, jei tai 4 m/s :) Aisku, jei stovi ant siauros lentos ir niekur neplauki isstovet sunkiau - tas pat kaip su dviraciu nevaziuojant balansuoti. Duok stieba i prieki ir pamatysi rezultata.


Ok, bandysiu pasinaudot patarimu, nes dabar ir yra didžiausia bėda - kaip pajudėt iš vietos.

Man tik toks klausimas - ar išvis įmanoma prie 4 m/s pajudėt su tuo mano komplektu?
Marcoza
 
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 08 Lie 2010 19:39
Burės numeris: 0

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST anndrius 27 Lie 2010 20:34

Marcoza rašė:
Andrius11 rašė:o tu su ja dar ir juroj mokinies? :o



Ne, tikrai ne :shock:

Pagrindinis laikas Dusioje, praeitą savaitgalį buvo gana nemažos bangos, kaip man, pradedančiajam pasirodė.


siaip Dusioj praeita savaitgali buvo labai nedideli ciopas, greiciau flatas - jeigu ka ;)
o su ta lenta - jei jau nusipirkai - mokinkis. nors bus tikrai sunku. aisku galejei nusipirkti kur kas sekmingesne lenta mokinimuisi - bet cia reikejo galvot (arba pasiklaust, arba irbandyti vandeny) pries perkant.
geriausiai butu su ta lenta vaziuoti, kur yra vejo ir galinciu pamokyti, ar pasakyti, ka darai ne taip - pavyzdziui i Ventaine.
Vartotojo avataras
anndrius
 
Pranešimai: 284
Užsiregistravo: 22 Geg 2008 15:00

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST Marcoza 27 Lie 2010 20:55

anndrius rašė:
Marcoza rašė:
Andrius11 rašė:o tu su ja dar ir juroj mokinies? :o



Ne, tikrai ne :shock:

Pagrindinis laikas Dusioje, praeitą savaitgalį buvo gana nemažos bangos, kaip man, pradedančiajam pasirodė.


siaip Dusioj praeita savaitgali buvo labai nedideli ciopas, greiciau flatas - jeigu ka ;)
o su ta lenta - jei jau nusipirkai - mokinkis. nors bus tikrai sunku. aisku galejei nusipirkti kur kas sekmingesne lenta mokinimuisi - bet cia reikejo galvot (arba pasiklaust, arba irbandyti vandeny) pries perkant.
geriausiai butu su ta lenta vaziuoti, kur yra vejo ir galinciu pamokyti, ar pasakyti, ka darai ne taip - pavyzdziui i Ventaine.


Na norėčiau nusipirkt kokią nors paprastą didesnę lentą pradžiai, su ja pažaisčiau dažniau (prie silpnų vėjų), o dabar laukt kol pūs stipriasnis vėjas ir tik tada bandyt mokytis lėtokas progresas.

Ačiū už patarimus
Marcoza
 
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 08 Lie 2010 19:39
Burės numeris: 0

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST Andrius11 27 Lie 2010 21:18

Mano kuklia nuomone tau reikia:
1. Vejo. siai burei kokiu 6-8ms. Taip kad tau teks arba laukti rudens arba nuvaryt i ventaine (labai rekomenduoju)
2. Platesnes lentos kokiems pirmiems 5 kartams. Idealu butu nueit i mokyklele, kitas variantas pasiskolinti pletesne. Su platesne lenta pradesi suprasti ka reikia daryti ant lentos kad pradetum plaukt. velgi, idealu nulekt iki ventaines ir nueit i mokyklele (kartu nusivezant ir sita lenta). Ten yra visur negilu ir nukritus labai lengva vel atsistoti. nereikia kilnoti bures is vandens - nepavargsti. Jei mokyklele neisi reiketu pasiskolntos platesnes lentos tam kad igytum esminius igudzius ir supratima.
3.Ateityje tau reikes didesnes bures apie 8kvm jei plaukiosi ezeruose. nelabai pucia pas mus ezeruose ir be tos paklodes ateityje sunkiai issiversi.

supratus ka daryt ant lentos bus galima paplaukti ir su sita lenta. bet aisku ne prie 4ms. Buriavimas yra laukimas. susitaikyk su tuo. Nesiulau pirkti kito lentos nes garantuoju kad biudzetas kitai lentai yra kokie 500lt o tai reiskia kad vel nusipirksi koki dinozaura ir kuris bus nieko vertas. Sekmes ir istvermes. tai atsiperka.
Jei reikalai einasi ne taip kaip tu nori - nemaisyk jiems, tegu jie preina salia - tai ne tavo reikalai.
Andrius11
 
Pranešimai: 763
Užsiregistravo: 13 Geg 2007 20:03
Miestas: Kaunas

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST Marcoza 27 Lie 2010 21:29

Andrius11 rašė:Mano kuklia nuomone tau reikia:
1. Vejo. siai burei kokiu 6-8ms. Taip kad tau teks arba laukti rudens arba nuvaryt i ventaine (labai rekomenduoju)
2. Platesnes lentos kokiems pirmiems 5 kartams. Idealu butu nueit i mokyklele, kitas variantas pasiskolinti pletesne. Su platesne lenta pradesi suprasti ka reikia daryti ant lentos kad pradetum plaukt. velgi, idealu nulekt iki ventaines ir nueit i mokyklele (kartu nusivezant ir sita lenta). Ten yra visur negilu ir nukritus labai lengva vel atsistoti. nereikia kilnoti bures is vandens - nepavargsti. Jei mokyklele neisi reiketu pasiskolntos platesnes lentos tam kad igytum esminius igudzius ir supratima.
3.Ateityje tau reikes didesnes bures apie 8kvm jei plaukiosi ezeruose. nelabai pucia pas mus ezeruose ir be tos paklodes ateityje sunkiai issiversi.

supratus ka daryt ant lentos bus galima paplaukti ir su sita lenta. bet aisku ne prie 4ms. Buriavimas yra laukimas. susitaikyk su tuo. Nesiulau pirkti kito lentos nes garantuoju kad biudzetas kitai lentai yra kokie 500lt o tai reiskia kad vel nusipirksi koki dinozaura ir kuris bus nieko vertas. Sekmes ir istvermes. tai atsiperka.


Dėkui už patarimus, labai naudingi ir paskatinantys.

Dėl biudžeto - tu teisus, nesu pasiruošęs investuoti didelių pinigų (kol kas).

Su didesne lenta esu plaukęs kokius 10 kartų, sekėsi mano galva visai neblogai.

Reikės lėkti į Ventainę ir tikėtis vėjo bei gerų žmonių.
Marcoza
 
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 08 Lie 2010 19:39
Burės numeris: 0

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST Akinys 27 Lie 2010 23:28

aston rašė:
Akinys rašė:labai lepus pradinukai shiais laikais.
jei biudzetas spaudzia, tai tavo 70-75kg ir ta lenta tikrai nera blogas derinys - plaukt tikrai imanoma ir be ypatingu sugebejimu.
praeitame amziuje kai kurie mokesi stovedami ant lentos iki keliu vandenyje (lenta po vandeniu) ir nesiskunde.


Iki spoto IMANOMA atvaziuoti su vezimu, karuti stumiant ar botageliu genant stiebais aprista asiliuka... :)


be abejo: http://news.nauticexpo.com/press/m2m/ea ... 91703.html
maciau panashiu danijoje.
Vartotojo avataras
Akinys
 
Pranešimai: 1664
Užsiregistravo: 06 Spa 2004 18:28
Miestas: Monciškės
Burės numeris: 626

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST Vaidas K 28 Lie 2010 13:19

jei užlipus lenta sukasi į vėją, tai įsispiri su priekine koja, o galinę stumi po savimi, atgal ir kreipi lentą pavėjui... vien su bure nepasuksi tokios lentos, čia ne koks mustangas.
Vaidas K
 
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 21 Kov 2005 13:32
Miestas: Šiauliai

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST aston 28 Lie 2010 15:12

Akinys rašė:be abejo: http://news.nauticexpo.com/press/m2m/ea ... 91703.html
maciau panashiu danijoje.


Sitas geras ! Primena filmuka "Inspector gadget" :D
aston
 
Pranešimai: 158
Užsiregistravo: 01 Vas 2009 20:31

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST Fish-Bone 28 Lie 2010 23:29

jei turi galimybe, ryt atlek i Ventaine ir ten susirask mane - klausk kur yra Tautvydas arba Fishas. Kai pats nemirksiu vandenyje bandydamas atsitrankyti sonus mokindamasis loopa, galesiu paspardyt tau uzpakali ir pats busi nustebes kaip pradesi plaukti =]] o siaip gerai chebra pasakoja - reikejo bent mokyklele praeiti. arba gali Ventaineje issinuomoti kokia 133 arba 155 litru Futura. bendra pradzia bus lengvesne ir paskui atsistojes ant savo lentos greiciau susigaudysi kaip kas vyksta.
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST jenaro2 29 Lie 2010 15:32

paklausyk žmonių....nevark :x ,susirink mantą :) ir lėk į VENTAINĘ =D> =D> =D> PRADINUKUI geresnės vietos vargu ar surasi,o Vėjo :wink: Ventainėje tau kaip pradinukui(sorry kad taip vadinu)praktiškai kas dieną užteks :) greičiau jau lauksi nurimimų :lol: nei Vėjo :wink:
jenaro2
 
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 23 Bir 2009 14:44

Re: Per mažos lentos bėda pradedančiajam

UNREAD_POST kenis 29 Lie 2010 16:19

Ne per maža tau šita lenta, ne per maža, už tuos 500 lt kur pirkai šį komplektą pilnumoje būtum nusipirkes 200 lt plastikinę 20kg sverenčią lentą su trikampe bure kuri būtų po pusės metų gulėjus garaže. Čia patyrimo ir vėjo stoka, o patyrimas neatsiranda be vėjo, prie 3 m/s plaukt neišmoksi, geriau pasižiūrėk kada ir kur chebra varo plaukti ir lėk kartu(pvz. Ventainė, ar prie Dusios), gausi gerų patarimų ant vandens ir išmoksi. Arba skamgbink man jeigu suplanuosi lėkti prie dusios, jeigu būsiu vietoje pdėsiu.
Vartotojo avataras
kenis
 
Pranešimai: 57
Užsiregistravo: 27 Rgp 2008 15:01

AnkstesnisKitas

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 14 svečių


Prisijungimas nariams