EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Lentos litražas

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST DariusR 10 Rgs 2011 22:34

Ok, dėkuj už nuomones. Freestyle lenta buvau radęs naudotą už gerą kainą, tai ir klausiu ar įmanoma pradėt, peršokant tuos litrus. Bet reiks imt didesne Freeride, dauk argumentu kodėl pasakėt.:) Iš tiesu geriau pora lentų, prie įvairiu salygų.
P.S. Gal kas turit pasiūlyt kokia lenčike naudota pradžiai Klaipėdoje, ar kur netoli? Apie 140l
DariusR
 
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 20 Kov 2011 14:47
Burės numeris: 0

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST Andrius11 10 Rgs 2011 22:59

Gedai, Ryti, ir visi kiti lenktyninkai, su visa pagarba Jums,
"distancijos", lenktynes, ir visi kiti varzymaisi gal Jums ir svarbus bet man kaip ir nemazai daliai buriuotoju jie yra labai pnesvarbu ir visiskai neteikia malonumo. (pries kokius metus jus (lenktyninkai) arsiai diskutavot kaip pritraukti daugiau dalyviu i varzybas - va kur yra atsakymas). Todel as tikrai nebandysiu GO. juo labiau "distancijoje" nes man "distancijos kurias turiu iveikt" neidomios. taip pat su GO plaukti (kai plaukti pramoksti ir glisas nera tikslas) yra nesmagu. be abejo su ja galima net ir i jura lyst ir bobaliotus daryt, bet kaip Vytas sake bus panasiai kaip su auliniais futbola mokintis. Tai yra pradinukiskos durys ant kuriu atsistoji lengvai isglisuoji ir plauki o kai sustoji - dziaugiesi kad neskesti. Jos tam ir skirtos ir tai atlieka idealiai. Bet kai stovejimas ir tik glisavimas neteikia dziaugsmo jas reikia parduoti ir kuo greiciau. nepriklausomai nuo ju potencialo :) ir pirktis tai i ka sirdis linksta. Ir pasirinkimo yra daug ir labai puikaus pas ta pati starborda. o jus cia apie kazkokius 3 metu potencialus snekat. As tik nusipirkes maza lenta ir paplaukiojes prie stipresniu nei KM ir Eleiko veju supratau kame yra WINDSURFINIMO malonumas. Jei buciau nenusipirkes buciau toliau palukiojes cia vietoje su slalomu (gaudes zasinus) nes visi rimti dedes forume sake kad lenktynes yra jega ir reikia stengtis aplenkti salia plaukianti. o norint padaryt drauga reikia kuo didesnes lentos ir kuo didesnes paklodes kuria per gusius laikysi issisiepes ir gerokai susistandines :)
Taip kad mano patarimas butu toks - Mieli pradinukai, GO pradziai yra tikrai gera lenta bet kai pramokstat plaukti parduokit GO kitiems kurie mokinasi ir nusipirkit kazka "gyvesnio" kazka kas jus privers ismokti kazka papildomai (o ne stoveti ant duru). taip pat vaziuokit is tu Eleiku ir KM i kursmares. viena gera diena kursmarese atstos bent 4 bezdejimu ir zasinu gaudymo dienas salia namu. Kitaip plaukiosit su formulem ar arti formules dydzio slalomais cia.

P.S. Beje siandien Gedai labai nepatraukliai atrode tavo "no wind" freestailas ant formules eleike. :D
Jei reikalai einasi ne taip kaip tu nori - nemaisyk jiems, tegu jie preina salia - tai ne tavo reikalai.
Andrius11
 
Pranešimai: 763
Užsiregistravo: 13 Geg 2007 20:03
Miestas: Kaunas

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST Romas 11 Rgs 2011 11:44

vaziuokit is tu Eleiku ir KM i kursmares. viena gera diena kursmarese atstos bent 4 bezdejimu ir zasinu gaudymo dienas salia namu

Andriau jei man patinka bezdeti ir gaudyti zasinus salia namu Tu turi ka pries?
Tie kas plaukioja juroje pasakytu kad viena diena juroje atsoja 4 dienas bezdejimo kursmarese.
Tai ka jei iki kursmariu nuvaziuoji iki juros negali nuvaziuoti?
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 916
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST Gintas 11 Rgs 2011 12:45

DariusR rašė:Sveiki, esu pradedantis, 95kg, 186cm ugis. Ar apsimoka pradziai imti freestyle lenta sakykim 115l? Plaukiojimo rajonas apie Klaipeda. Patirtis - esu prasiskalbes pora dienu ant burlentes Ventej, kazkiek paplaukiau. Perspektyvoj noretus ismokt tiek, kad juroj paraidint. :)


Aš manau, kad žmogus visų pirma turi plaukti, o ne maudytis ar skęsti.
Po VG mokyklos aš siūlau keletą kartų prasilėkti 180-160l freeraidu. Jie iškart glisuoja ir kojos į kilpas įlenda pačios. Susipažinus su glisu ir trappecija rekomenduoju 80 kg žmogui 75cm pločio freeride lentą ir apie 7,5kvm burę vidaus vandenims (Kauno marios, Elektrėnai). Toks inventorius leis pašlifuoti glisą, posūkį ir kitas bazines technikas. O didžiausias tokio daikto privalumas - jis leis pačiam susivokti, ko nori iš buriavimo. Susivokimas vyks leidžiant laiką vandenyje, plaukiant, o ne svarstymuose.
"Vėjas galvoje" buriavimo mokyklos Trakuose. Visą informaciją rasite čia:
http://www.vejasgalvoje.lt/index.php?op ... iew&id=130
Vartotojo avataras
Gintas
 
Pranešimai: 3549
Užsiregistravo: 18 Spa 2004 02:04
Miestas: Vilnius

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST Andrius11 11 Rgs 2011 13:12

Romas rašė:
vaziuokit is tu Eleiku ir KM i kursmares. viena gera diena kursmarese atstos bent 4 bezdejimu ir zasinu gaudymo dienas salia namu

Andriau jei man patinka bezdeti ir gaudyti zasinus salia namu Tu turi ka pries?
Tie kas plaukioja juroje pasakytu kad viena diena juroje atsoja 4 dienas bezdejimo kursmarese.
Tai ka jei iki kursmariu nuvaziuoji iki juros negali nuvaziuoti?

Romai asmeniskai pries tave as neturiu nieko pries :) ir nieko neturiu pries visus kam patinka formules, lenktynes ir panasiai. jei pastebejai as rasiau pradinukams ir pradedantiesiems.
o del juros tai siulau karta atvaziuot gal irgi nuomone pakeisi. bet ko gero ne. Nes matyt patinka bezdeti vietoj. o jei rimtai - I jura reik vaziuot kai turi pagrindus kitaip ten irgi laiko svaistymas. o kursmarese yra du esminiai privalumai pradinukams yra mazas gylis ir stabilus vejas. nukritai padarei vandens beach starta ir nuplaukei. tokiu budu tu zymiai greiciau igyji pagrindus nei traukydamas didele paklode is vandens su startshotu, nebaisu mokintis posukius nes klaidos kaina neatima daug jegu ir pan. Ir visa tai tu puikiai zinai.
Jei reikalai einasi ne taip kaip tu nori - nemaisyk jiems, tegu jie preina salia - tai ne tavo reikalai.
Andrius11
 
Pranešimai: 763
Užsiregistravo: 13 Geg 2007 20:03
Miestas: Kaunas

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST z1z 11 Rgs 2011 17:55

as pasiskaites foruma isvis nebesuprantu ar yra koks malonumas su ta burlente plaukioti ???? :)
z1z
 
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 25 Geg 2011 20:11
Burės numeris: 0

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST Gedas LTU76 11 Rgs 2011 21:33

z1z rašė:as pasiskaites foruma isvis nebesuprantu ar yra koks malonumas su ta burlente plaukioti ???? :)

Šiandien Kauno mariose trys žmonės maloniai buriavo. Taip, buriuoti burlente yra malonu!

Andrius11 rašė:..... Todel as tikrai nebandysiu GO....
nusipirkit kazka "gyvesnio" kazka kas jus privers ismokti kazka papildomai...

Esi ne nuoseklus, nes nebandęs vertini ir patarinėji. Tai, ką tu įsivaizduoji, gali labai skirtis nuo tikrovės. Jei buriavimas yra hobis, tai prievarta ką nors mokytis nėra jokios prasmės. Žmogus sąmoningai turi siekti naujų įgūdžių. O jei jis to nenori, tai ar čia mūsų reikalas?

Nesileisčiau į diskusijas, tačiau žinau, kad temą skaito ir tie, kas buriuoja tik Kauno mariose ir Eleke, ir išvyka prie jūros yra dažniau atsitiktinumas, nei kasdienybė. Jau daug kartų yra kalbėta, kad patarinėjant žmogui, kaip rasti savo kelią ir malonumą teikiantį buriavimo stilių - pagiežai vietos nėra.Tuo tarpu tavo, Andriau11, žinutės pilnos tokių epitetų kaip "durys", "paklodės", "didelių paklodžių traukymas" ir panašiai. Tai žmogui suformuoja neigiamą požiūrį į tai, kas gal būt ir yra jo buriavimo stilius, bet jis to nebandys, nes skaitė forume, kad tai - nesąmonė. Tai kas čia per patarimas pradinukui?
Andrius11 rašė:...nes visi rimti dedes forume sake kad lenktynes yra jega ir reikia stengtis aplenkti salia plaukianti. o norint padaryt drauga reikia kuo didesnes lentos ir kuo didesnes paklodes kuria per gusius laikysi issisiepes ir gerokai susistandines :)...
Ta pati pagieža ne tik buriavimo inventoriaus klasei kaip slalomas ir buriavimo stiliui kaip varžybos, bet ir forume kalbantiems žmonėms. Pradinukui, kuris dar nėra patyręs glisavimo malonum ir nežinančiam kas jam bus sunkiau pakeliama ar laukimas stipraus vėjo, ar pereboro įtampa, po tokio sakinio aišku, kad niekas nenori būti "susistandinęs" ir reikia varyti tik su mažu inventoriumi ir tik kuršmarėse. Nors taip nėra.

Iš tokių patarimų nėra jokios naudos, o taip patarinėjančius vadinu šikniais, bet tavęs taip nepavadinsiu.

Andrius11 rašė:P.S. Beje siandien Gedai labai nepatraukliai atrode tavo "no wind" freestailas ant formules eleike. :D

Leidimasis į asmeniškumus, kaip kad "tavo žmona atrodo nepatraukliai", "tavo mašina ne krūta", "šortai per trumpi" ne mano stilius. Bet tai parodo tavo pasirinkimo kriterijų - tu turi atrodyti patraukliai kitiems. Nesvarbu kad tau tai nepriimtina, o mieliau visai kas kitą. Tu renkiesi tai, kas patrauklu kitiems. O aš renkuosi, tai kas patinka man. Kas dėl freestylo, tai ten buvo pampingas prieš išglisavimą. Kai kam gal tai ir freestyle'as

be pykčio

Gero vėjo
Gediminas
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST Rytis799 11 Rgs 2011 23:05

Aš norėjau pasakyti ir perspėti pradinukus, kad pradžiai nenusipirktų per mažo inventoriaus.
Dauguma buriuotojų deja gyvena ne prie Kuršmarių ir Jūros dėl to mano patarimai buvo labiau orentuoti tiems kas plaukia vidaus vandenyse.
Tačiau netgi gyvenat prie kuršmarių vistiek pradinis inventorius lieka tas pats - galbūt minus 10 litrų ir minus 1,0-0,5 kvadrato.
Jeigu žmogus rimtai susidomės buriavimu ir paju poreikį mažesnei lentai jai tikrai atsiras pinigų (kad ir pardavus senąją), o mokymosi pradžia bus daug malonesnė. Jeigu žmogus nuspręs, kad buriavimas tiktais lengvas pomėgis, jis toliau galės plaukti su ta pačia lenta.
Taigi 140-160l freeride yra pati universaliausia lenta. Tobulėjant ji po kažkiek laiko pradės stabdyti, bet tai atsitiks tikrai ne iš karto kai išmoksi glisuoti. Ant tokios lentos iš pradžių bus lengviau mokytis posūkius ir kitus manevrus. Kai tokia lenta galų gale pradės stabdyti žmogus jau turės supratimą į kokią buriavimo pusę nori traukti ir nuo to skirsis jo sekantis inventorius.
Jeigu jis pradės plaukti kuršmarėse su 120l freeride lenta, jis gali nuo pat pradžių netekti buriavimo malonumo, kurį galejo patirti su didesne lenta.
Su pagarba Rytis 799 !
Mano blogas
Vartotojo avataras
Rytis799
 
Pranešimai: 244
Užsiregistravo: 14 Rgp 2006 16:29
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 799

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST aston 11 Rgs 2011 23:12

Gedas LTU76 rašė:
Nesileisčiau į diskusijas, tačiau žinau, kad temą skaito ir tie, kas buriuoja tik Kauno mariose ir Eleke, ir išvyka prie jūros yra dažniau atsitiktinumas, nei kasdienybė. Jau daug kartų yra kalbėta, kad patarinėjant žmogui, kaip rasti savo kelią ir malonumą teikiantį buriavimo stilių - pagiežai vietos nėra.


Na manau reiketu buti visiskai saziningiem pradinuku atzvilgiu. Ta prasme kad KM paskutinius tris menesius realiai nebuvo nei vienos NORMALIOS fryraidines dienos. Aisku galima zalioj kvepaincio koshej ir light winda daryti :mrgreen: Taigi nieko blogo nematau primygtiniam siulymui vaziuoti ten kur normaliai pucia.

O jeigu plauki tik KM tai aiskiai ir nekvescionuojamai patarinekit - kuo didesne lenta ir kuo didesne bure - o paskui formule;)
aston
 
Pranešimai: 158
Užsiregistravo: 01 Vas 2009 20:31

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST Gedas LTU76 12 Rgs 2011 10:13

aston rašė:Na manau reiketu buti visiskai saziningiem pradinuku atzvilgiu. Ta prasme kad KM paskutinius tris menesius realiai nebuvo nei vienos NORMALIOS fryraidines dienos. Aisku galima zalioj kvepaincio koshej ir light winda daryti :mrgreen: Taigi nieko blogo nematau primygtiniam siulymui vaziuoti ten kur normaliai pucia.

O jeigu plauki tik KM tai aiskiai ir nekvescionuojamai patarinekit - kuo didesne lenta ir kuo didesne bure - o paskui formule;)


Aš visą laiką sakau, kad viena diena praleista Alpių kalnuose yra daug geriau nei savaitė Ingalinoje ar Anykščiuose. Bet jei gyvenčiau Ankyščiuose, tai nusipirkčiau nuolatinį bilietą Kalitos kalnui.
Dėl normalios Freeride dienos, tai ji tikrai buvo ir ne viena per pastaruosius tris mėnesius. Kas galėjo, tas jas sugaudė ir Kauno mariose, ir elektrėnuose. Jei renkantis inventorių į klausimą - ar galėsi pabėgti iš darbo tada kada pučia, atsakei teigiamai, tai su 130 freeridu galėjai palakstyti ne vieną dieną. Kas dėl žalios košės, tai Kuršių marios turbūt ne ta vieta, kurią reiktų pateikti kaip pavyzdį kur jos nėra...

Gero vėjo
Gediminas
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST aston 12 Rgs 2011 11:08

Gedai as nenoriu nieko irodineti, bet atsivertus windguru archyva 06, 07, 08 menesius galima suskaiciuoti minutes kada pradinukas su savo ygudziais ir 7-7,5 bure galejo glisuoti. Jeigu to uztenka kad pradinukas cituoju "rastu savo kelią ir malonumą teikiantį buriavimo stilių" tai yra mazu maziausiai nesazininga pradinuko atzvilgiu.

Sutinku, kad KM pucia geguze ir rudeniop, bet velgi mitas "turiu pasonej bala ir va sau galesiu varineti, nes bala pasonej" yra naudingas siek tiek suinteresuotiems asmenims ;)
aston
 
Pranešimai: 158
Užsiregistravo: 01 Vas 2009 20:31

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST Gedas LTU76 12 Rgs 2011 11:33

aston rašė:Sutinku, kad KM pucia geguze ir rudeniop, bet velgi mitas "turiu pasonej bala ir va sau galesiu varineti, nes bala pasonej" yra naudingas siek tiek suinteresuotiems asmenims ;)

na, matai, aston, nuo to, kaip tu pavadinsi Kauno marias ir Eleką niekas nepasikeis. 90% buriuotojų darbo dienomis gali buriuoti tik ten, nepriklausomai nuo jų fantazijos ir svajonių. Praeitą savaitę dvi dienas į Kauno jachtklubo iškyšulį nebuvo galima privažiuoti. Pūtė. Visą šią savaitę vėl rodo. Per tiek laiko daug ką galima išmokti su minimaliomis sąnaudomis, tiek laiko, tiek ir pinigų.
Aš matau kitą mitą, kurį kuria kiti suinteresuoti asmenys. Ir ką? Kiekvienas renkasi savo širdžiai artimesnį mitą.

Gero vėjo
Gediminas
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST Romas 12 Rgs 2011 12:23

atsivertus windguru archyva 06, 07, 08

Ivertinus tai kad sia vasara dominavo rytu vejai - zemynineje dalyje buvo galima suplaukti ne maziau nei ventainej.
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 916
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST ezhys 12 Rgs 2011 12:53

Andriau, tavo patarimai yra visiskai netinkami pradinukams. Per daug marazmu, per mazai realiu ir pagristu patarimu. Be to, kritikuoji tuos "dedes", kurie bando pritraukti daugiau zmoniu i lenktynes plaukti su "durimis", "paklodemis" ar dar kazkokiais neaiskios paskirties daiktais, kai pats is esmes darai ta pati, tik i kita puse. Netgi blogiau, nes tie "dedes" nekritikuoja nei wave, nei freestyle, nei freeride, kai tu tuo tarpu persi savo visiskai subjektyvia nuomone zmonems, kurie dar nieko apie buriavima nesupranta. Tikrai ne be reikalo pasaulyje visi gamintojai pradinukams rekomenduoja placias lentas, nes tai istikruju padaro mokymosi procesa lengva ir malonu. Su ta pacia lenta drasiai gali pajust kas tau idomiau - ar lekti greitai ir aplenkt kolega, ar bandyti pasokti nuo kiekvienos statesnes bangeles, ir tik po to pereiti prie labiau i viena ar kita puse orentuoto inventoriaus. Tuo labiau, kad pradinukiska inventoriu zymiai lengviau yra parduoti neprarandant daug pinigu, nei kazka labiau specifinio.

Kas liecia buriavima vidaus vandenyse - tai istiesu per paskutinius tris menesius jo buvo tikrai nemazai. Ir tai sakau ne del to, kad buriuoju su formule. Tai man netrukdo atskirt, kada salygos yra tinkamos mazesniam inventoriui.
POINT-7 / FMX Racing / Reptile masts/ Patrik Diethelm boards /

karolis1001@gmail.com
+37067247914

Formula windsurfing - separates men from boys. 8)
Vartotojo avataras
ezhys
 
Pranešimai: 1223
Užsiregistravo: 02 Geg 2006 22:35
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 1001

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST Zanas346 12 Rgs 2011 13:45

Rytis799 rašė:Taigi 140-160l freeride yra pati universaliausia lenta. Tobulėjant ji po kažkiek laiko pradės stabdyti, bet tai atsitiks tikrai ne iš karto kai išmoksi glisuoti. Ant tokios lentos iš pradžių bus lengviau mokytis posūkius ir kitus manevrus. Kai tokia lenta galų gale pradės stabdyti žmogus jau turės supratimą į kokią buriavimo pusę nori traukti ir nuo to skirsis jo sekantis inventorius.
Jeigu jis pradės plaukti kuršmarėse su 120l freeride lenta, jis gali nuo pat pradžių netekti buriavimo malonumo, kurį galejo patirti su didesne lenta.


O mano asmenine patirtis, kad man pradzioje irgi ikiso 150Ltr freeride. Ir as to gailiuosi iki dabar, nes ziuredamas atgal manau, kad drasiai reikejo pradeti nuo tokio pacio freeriede, tik kokia 120ltr. jauciu, kad ta neplaukianti 150 ltr barza mane per ilgai stapde. Geriau jau truputi daugiau pasikankinti pacioje pradzioje. Nepersu savo asmenines nuomones, kiekvieno pojuciai gali buti skirtingi, bet pasikartosiu - gailiuosi, kad gavau 150ltr startui.
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

AnkstesnisKitas

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 10 svečių


cron
Prisijungimas nariams