EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Lentos litražas

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST SOS 12 Rgs 2011 14:16

Zanas346 rašė:O mano asmenine patirtis, kad man pradzioje irgi ikiso 150Ltr freeride. Ir as to gailiuosi iki dabar, nes ziuredamas atgal manau, kad drasiai reikejo pradeti nuo tokio pacio freeriede, tik kokia 120ltr. jauciu, kad ta neplaukianti 150 ltr barza mane per ilgai stapde. Geriau jau truputi daugiau pasikankinti pacioje pradzioje. Nepersu savo asmenines nuomones, kiekvieno pojuciai gali buti skirtingi, bet pasikartosiu - gailiuosi, kad gavau 150ltr startui.


O as pradejau su 155L. Dabar turiu ir 115L, bet prie silpnesnio vejo su malonumu issitraukiu didziaja su 9m2 bure. Visiskai nesigailiu, kad pradejau su tokia didele lenta ir tikrai dar nezadu jos parduoti :D P.S. sveriu beveik 100 :|
Vartotojo avataras
SOS
 
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 17 Rgp 2009 11:16
Burės numeris: 221

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST ezhys 12 Rgs 2011 15:41

Manau tu gailiesi tik todel, kad nezinai kokie pojuciai butu pradet mokintis su maza lenta. Be to, turetum ir savo svori paminet, kad gerai butu galima viska ivertinti. Kitas dalykas - svarbu dar ziureti i lentos ploti, ne tik i litraza.
POINT-7 / FMX Racing / Reptile masts/ Patrik Diethelm boards /

karolis1001@gmail.com
+37067247914

Formula windsurfing - separates men from boys. 8)
Vartotojo avataras
ezhys
 
Pranešimai: 1223
Užsiregistravo: 02 Geg 2006 22:35
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 1001

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST Gedas LTU76 12 Rgs 2011 16:26

Zanas346 rašė:O mano asmenine patirtis, kad man pradzioje irgi ikiso 150Ltr freeride. Ir as to gailiuosi iki dabar, nes ziuredamas atgal manau, kad drasiai reikejo pradeti nuo tokio pacio freeriede, tik kokia 120ltr. jauciu, kad ta neplaukianti 150 ltr barza mane per ilgai stapde. Geriau jau truputi daugiau pasikankinti pacioje pradzioje. Nepersu savo asmenines nuomones, kiekvieno pojuciai gali buti skirtingi, bet pasikartosiu - gailiuosi, kad gavau 150ltr startui.

Pirmas dalykas, ne visos lentos yra vienodos. Gal, gal ta lenta ir neplaukė? Na, nepasisekė. Bet kaip supratau, tai tu gailiesi ne dėl to, kad pradėjai su ja, o kad per ilgai nepakeitei, kai supratai ko nori. Niekas nežino, kaip ten būtų jei tavo pradžia būtų nuo 120 litrų. Gal dabar varytum su formule, nes būtų užknises vandens stumdymas ir kankinimasis pradžioje?
Zanas346 rašė:... mane per ilgai stapde... Geriau jau truputi daugiau pasikankinti pacioje pradzioje...

Zanai, siūlai daryti tą pačią klaidą, kurią darei tu, tik stabdimą perkeli į pradžią, kai žmogus yra labiausiai neapsisprendęs ir bando suvokti buriavimą kaip reiškinį.

Gero vėjo
Gediminas
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST redule 12 Rgs 2011 17:41

iš asmeninės patirties... priėjo rubikiuose žmogelis... žiūrėjo į mane plaukiojančią ir paprašė pabandyt... žmogelis toks nemenkas.. svoris tikrai ~100 kg o lentutė mano 127 l ir ką... užlipo nukrito užlipo nukrito (nes lenta nelaikė tokio svorio, kad sugebėtų susiorientuot) ir pasakė ačiū ne man...
aišku jei imant kas būtų jeigu būtų... jei būtų labai norėjęs, jei būtų nuvažiavęs į ventainę... jeigu jeigu jeigu
esmė jei iš pat pradžių ant lentos tvirtai nesijausi malonumas ir noras gali labai greitai išgaruoti gal kažkuriam laikui, o gal ir suvisam...
;)
Vartotojo avataras
redule
 
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 13 Geg 2007 22:54
Miestas: Kaunas

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST z1z 12 Rgs 2011 19:30

vo su sita nuomone sutinku (r) . daznisusiai pirmi kartai pslieka didziausia yspudi ir jaigu neina paplauk o visi plaukia tai tas zmogelis nusivilia . as manau tos dideles lentos neseipsau kurie cia jas taip peikiat. zmogus turi pajsust pagrinda ir is pradziu pastumdyt ta vandeni.nu apie vabaliukus sverencius 60 kg nesneku nes jiem dazniausi ir sukelia jos nemalonumu :) nes jos tikrai jiems per dideles . bet yra zmoniu plaukiojanciu ir virs 100kg . normalaus vyro kg minimum cia ka skaitau maziaudia norma yra 85 kg . tai stsmbesnis zmogus su 115 l lenta tris dienas bandys iki visisko jegu netekimo ant jos uzlipt paplaukt. tai jis prakeiks ta buriavima ir visa kas su juom susyje. apetitas , sotumas ir pasitenkinimas ateina valgant po mazu. o jai ryjy tai prie nieko gero neprives .
z1z
 
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 25 Geg 2011 20:11
Burės numeris: 0

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST z1z 12 Rgs 2011 19:36

ir siuliciau pirkti toki inventoriu koki pasiulo ar rekomenduoja . nes is saves zinau paklausiau patare . bet galvojau ai kaip nors to pasakoje jioko peogreso . tad geriau neskieskit kad n uo mazos lentos reik pradeti.siulau neperdet savo jegu ir negalvoti apie save kad esat geresni uz kitus ir persoksit sita pradinuko etapa.
z1z
 
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 25 Geg 2011 20:11
Burės numeris: 0

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST z1z 12 Rgs 2011 19:42

dabar pats gailiuosi sita klaida ir nenoriu kad kiti prasautu . svarbiausiainebijot paplaukiot ar nusipirkt ta didele ir pl :D acia lenta ziurint palei sudejima.ir nebereikes po to gailetis kad nepradejai kaituot :) sory cia tik mano nuomone.
z1z
 
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 25 Geg 2011 20:11
Burės numeris: 0

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST Andrius11 12 Rgs 2011 20:02

Gedas LTU76 rašė:Esi ne nuoseklus, nes nebandęs vertini ir patarinėji. Tai, ką tu įsivaizduoji, gali labai skirtis nuo tikrovės. Jei buriavimas yra hobis, tai prievarta ką nors mokytis nėra jokios prasmės. Žmogus sąmoningai turi siekti naujų įgūdžių. O jei jis to nenori, tai ar čia mūsų reikalas?

Nesileisčiau į diskusijas, tačiau žinau, kad temą skaito ir tie, kas buriuoja tik Kauno mariose ir Eleke, ir išvyka prie jūros yra dažniau atsitiktinumas, nei kasdienybė. Jau daug kartų yra kalbėta, kad patarinėjant žmogui, kaip rasti savo kelią ir malonumą teikiantį buriavimo stilių - pagiežai vietos nėra.Tuo tarpu tavo, Andriau11, žinutės pilnos tokių epitetų kaip "durys", "paklodės", "didelių paklodžių traukymas" ir panašiai. Tai žmogui suformuoja neigiamą požiūrį į tai, kas gal būt ir yra jo buriavimo stilius, bet jis to nebandys, nes skaitė forume, kad tai - nesąmonė. Tai kas čia per patarimas pradinukui?
Andrius11 rašė:...nes visi rimti dedes forume sake kad lenktynes yra jega ir reikia stengtis aplenkti salia plaukianti. o norint padaryt drauga reikia kuo didesnes lentos ir kuo didesnes paklodes kuria per gusius laikysi issisiepes ir gerokai susistandines :)...
Ta pati pagieža ne tik buriavimo inventoriaus klasei kaip slalomas ir buriavimo stiliui kaip varžybos, bet ir forume kalbantiems žmonėms. Pradinukui, kuris dar nėra patyręs glisavimo malonum ir nežinančiam kas jam bus sunkiau pakeliama ar laukimas stipraus vėjo, ar pereboro įtampa, po tokio sakinio aišku, kad niekas nenori būti "susistandinęs" ir reikia varyti tik su mažu inventoriumi ir tik kuršmarėse. Nors taip nėra.

Iš tokių patarimų nėra jokios naudos, o taip patarinėjančius vadinu šikniais, bet tavęs taip nepavadinsiu.

Andrius11 rašė:P.S. Beje siandien Gedai labai nepatraukliai atrode tavo "no wind" freestailas ant formules eleike. :D

Leidimasis į asmeniškumus, kaip kad "tavo žmona atrodo nepatraukliai", "tavo mašina ne krūta", "šortai per trumpi" ne mano stilius. Bet tai parodo tavo pasirinkimo kriterijų - tu turi atrodyti patraukliai kitiems. Nesvarbu kad tau tai nepriimtina, o mieliau visai kas kitą. Tu renkiesi tai, kas patrauklu kitiems. O aš renkuosi, tai kas patinka man. Kas dėl freestylo, tai ten buvo pampingas prieš išglisavimą. Kai kam gal tai ir freestyle'as

be pykčio

Gero vėjo
Gediminas

Gediminai irgi visiskai be pykcio. Ir net gi su pagarba. Rimtai. ir juo labiau be pagiezos ir be sikniu.
esu plaukiojes ir su Go ir su sharku ir su RRD panasaus dydzio lentomis. Su sharku plaukiau prie koki menesi kad pasibandyt is idomumo. Ir pasakysiu ta pati ka jau sakaiu. Fizikos neapgausi. ji yra didele sunki lenta ir kai jau ismoksti glisuot ji tampa per didele. Ir as visiskai pritariu tau kad nereikia bijoti pasikeisti inventoriaus o ne 3 metus aiskintis su potencialu. Taip aisku su ja galima plaukti ir toliau. viskas yra su tuo gerai bet jei nori kazko daugiau ismokt apart pradiniu-esminiu buriavimo elementu nu ji jau per didele.
o del "no wind freestaila" as parasiau noredamas iliustruoti Ezerines salygas o ne kaip kazkoki pasi...vojima. Nes salygos daugiau maziau yra tokios kad uzdudolina ant gusio ir paskui parimsta. ir tai blogai progresui nes pradinukas sunkiai supranta kas vyksta. Sakau tai is savo patirties.
To Eziui: paskaityk Karoli viska nuo pradziu. Pirmiausia bicas planuoja plaukti kursmarese. As irgi sakau kad pradziai reiktu 140 l lentos. as tik sakau kad jei zmogus plauks jis tokia lenta KURSMARESE greitai isaugs.
Ir asmeniskai as nematau problemos kad jei zmogus pabande su burlente ir jam nepatiko ir del to jis patapo kaitioras ar pasake kad ne jam. Sitas sportas net ir su didelem lentom reikalauja kantrybes ir uzsispyrimo.
Jei reikalai einasi ne taip kaip tu nori - nemaisyk jiems, tegu jie preina salia - tai ne tavo reikalai.
Andrius11
 
Pranešimai: 763
Užsiregistravo: 13 Geg 2007 20:03
Miestas: Kaunas

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST Zanas346 12 Rgs 2011 21:35

ir nebandyk ka nors patarineti is savo skurdzios asmenines patirties: uzdubasins, kad jausies kaltas po to :-) viskas, skelbiu konkursa kaito isigijimui :lol:
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST Zanas346 12 Rgs 2011 23:09

Gedas LTU76 rašė:Pirmas dalykas, ne visos lentos yra vienodos. Gal, gal ta lenta ir neplaukė? Na, nepasisekė. Bet kaip supratau, tai tu gailiesi ne dėl to, kad pradėjai su ja, o kad per ilgai nepakeitei, kai supratai ko nori. Niekas nežino, kaip ten būtų jei tavo pradžia būtų nuo 120 litrų. Gal dabar varytum su formule, nes būtų užknises vandens stumdymas ir kankinimasis pradžioje?

Parasiau taip, kaip galvoju - gailiuosi, kad gavau per didele gelda paciam startui, o ne todel, kad jos ilgai nepakeiciau. Gal ji ir neplauke, gal as nemokejau plaukti, o gal ji tiesiog buvo per didele, dabar jokio skirtumo. Zmones yra skirtingi, ir nebutina visiems kazkokio standarto paciai pradziai. Ziuredamas atgal dabar pageidauciau, kad startui man kas butu isiules mazesne. Jokiu budu nepersu savo nuomones, kiekvienas rinkites pagal save, aisku, ir atsizvelgiant i savo svorio kg ir i tai, kur buriuosit.
Su sypsena, bet Gedai, tavo weivukas irgi nelabai plaukia, turbut vel nepasiseke :) gal turi geresni, rimtai? PM.
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

Re: Lentos litražas

UNREAD_POST rvt 14 Lie 2012 12:36

Dar du centai šia tema nuo čainiko.

Sveriu 100kg. Pabandžiau kokius 10 kartų pasimokyti su 155L 75cm pločio lenta.
Pabandžiau, pasirodė per siaura, kai bangelės ir vėjas didesni/stipresni - vien viatka automatas, progresavimo nebuvo. Pasitaikė proga ir įsigijau papildomai Go 175 90cm.
Naujokai, nebijokit paklodžių, bent kol ant jų galite išmokti kažką naujo, pvz., kabintis su trape, lįsti į kilpas, startuoti iš vandens. Manau be problemų pajausim kad jau laikas keisti lentą į mažesnę, kai jau bandysim eiti į glisą ir nesigaus nors beveik gimdom :-D
rvt
 
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: 12 Lap 2011 15:26
Burės numeris: 0

Ankstesnis

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 10 svečių


cron
Prisijungimas nariams