EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST audriusize 29 Rgp 2013 08:23

Dar ne kranto starto nepadaro,o jau tipo lenta per leta,neisglisuoja ir t.t.Reikia daugiau plaukti.Manau,visi pro ta praejom.Ko tik nekaltindavau -ir lenta sunki,ir bure netinkama.Uztenka kad gikas bus zemiau nei turi buti ir isglisavimas lieka sunkesnis.Bus per aukstai,irgi blogai-priekine koja nori lipti is kilpos,stovesena lieka nenaturali.Nori lekti greitai,stumk kojakilpes i gala,stieba irgi bandyti daugiau i gala(kad tik neliktu lenta per greita...)Sekmes
audriusize
 
Pranešimai: 38
Užsiregistravo: 20 Bir 2011 00:44
Burės numeris: 0

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST snowpass 30 Rgp 2013 16:46

Kuršmarėms 145 yra per didelė, Kauno marioms su 95 kg ir norima mažesne nei 9,0 kvm bure - per maža.


Gedai, aciu us pamastymus. Mano logika buvo tokia: jeigu as lengvinu lenta (trecdaliu) nuo 155 GO iki 145 RRD arba Carve ir mazinu bure nuo 9.5 iki 8.5 kv. tai isivaizduoju, kad isglisavimas bus bent jau toks pat arba geresnis. Aisku galiu naudoti ta pacia 9.5 kv bure arba 8.5 didesnes traukos bure. Ar cia yra logikos?
Aisku jeigu visa tai man nepatiks visada galiu mestis ant formules :) Jau bandziu testuoti ir formule isglisuoja daug greiciau ir plaukia daug stabiliau. Patiko, isskyrus tai kad bure sunki- norisi lengvesnio inventoriaus ir neplanuoju plaukti distanciju kol kas.

na manyciau kad is turimo inv. dar tikrai galim isspaust daugiau.
pwa plauke su dreikais viena sezona ir jie buvo kostiuminiai... . bet siuo atveju aisku nevertetu uzsiciklint ant vairo.
paprastai jei zmogus jau sedo ant sios adatos ir nusprende pakeist inv. suknei kas beatkalbes to nedaryt, todel sakyciau is pasiulyto saraso rrd tinka geriausiai. ypac jei galvoja numest truputi svorio.


Kad is turimo inventoriaus galima isspausti daug daugiau tai as neabejoju. Tiesiog ne apie tai kalba eina. Norisi pabandyti lengvesne lenta, nes pabandzius plaukti su kitomis malonesni pojuciai, sena lenta planuoju dar pasilikti kuri laika sunkesnems salygoms.
Labai aciu uz pirmaji komentara ka geriausia butu rinktis is mano turimo saraso.

Dar ne kranto starto nepadaro,o jau tipo lenta per leta,neisglisuoja ir t.t.Reikia daugiau plaukti.

Nezinau kaip reguoti i tokius pasisakymus. Pirmiausia tai visi plaukiam tiek kiek galim ir galim pasistengti vienas kito neniekinti us mazesnius sugebejimus. Prasau pasiziureti i sios temos pirma post'a apie ka eina kalba. As suvokiu visus aprasytus isglisavimo niuansus, tiesiog norisi iseiti i glisa su mazesnemis pastangomis, kas man pavyksta su kitomis bandytomis lentomis.

pirmas pozymis kad isaugai is turimos lentos - yra pojutis kai plauki glise pilnai uzdares bure, ir jauti kad lenta daugiau nebegreiteja, nors ir vejo pakanka. toks pat jausmas buna kai su peleku pakabini zoles. tai va, jeigu zoles neprivelei i peleka ir atsiranda panasus jausmas, vadinas esi arti lentos greicio resurso. man su GO tas jausmas atsirado ties 46 -48 km/h greiciu.


Nesu profas, bet man truputeli mistika tikie greiciai su GO lenta. Aisku tai yra imanoma, bet yra tam daug tinkamesniu lentu. Sakyciau priartejus prie greicio limito lenta tiesio greiciau neplaukia ir tiek ziniu. Bet gal dar nepatyriau priartejimo prie limito.

Anyway: gal dar butu nuomoniu kokia lenta pirkti is saraso? Idealiai noreciau SB Carve arba Futura, bet nauja perdaug skausminga siuo metu.
snowpass
 
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 26 Rgp 2013 14:28
Burės numeris: 0

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST vaidasw 30 Rgp 2013 19:43

Mes čia visi rašėm apie viską, tik tokios smulkmenos nepaminėjom kaip vėjas. O jo LT nėra tiek daug kaip norėtųsi.
Kadangi daugiausiai buriuosi Kauno mariose, tai pasiūlymas paprastas griebk plačiausią lentą, kuri galėtų nešti didžiausią burę, tavo atveju 8,5-9. Su plačia lenta ir didele bure galėsi glisuoti nesant stipriam vėjui. O įgavus patirties vis tiek reikės pirktis mažą lentą stipriam vėjui (kurio mes visi taip laukiam :lol: ).
Imk RRD ir nesuk galvos. Arba reikia taupyti [-X
http://www.ambergate.eu - jūsų vartai į sėkmę
Vartotojo avataras
vaidasw
 
Pranešimai: 126
Užsiregistravo: 11 Bal 2005 16:57
Miestas: Kretinga
Burės numeris: 0

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST kislota 30 Rgp 2013 19:47

Jei Gedas sako, kad 145L per mažai, tai XPRO turi nebrangią naują lentą:
http://www.xpro.lt/lt/burlentes/akcijos ... lymas.html

O dėl SB Carve ir Futura - tas pats Gedas jomis ir prekiauja, nemanau, kad nerasit priimtino varianto.
Vartotojo avataras
kislota
 
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 19 Bir 2011 00:09
Burės numeris: 0

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST Romas 30 Rgp 2013 22:31

Mano logika buvo tokia: jeigu as lengvinu lenta (trecdaliu) nuo 155 GO iki 145 RRD arba Carve ir mazinu bure nuo 9.5 iki 8.5 kv. tai isivaizduoju, kad isglisavimas bus bent jau toks pat arba geresnis.

Sveriant 95kg reiktu apsispresti:
Ar mazint inventiriu ir plaukti tik Kursmarese
Arba imti formule.
Balose nelabai yra ka veikt su 8'ke ir 95kg gyvo svorio.
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 915
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST prusas 31 Rgp 2013 12:29

Balose nelabai yra ka veikt su 8'ke ir 95kg gyvo svorio

Mano svoris 97 ir burė 9,0 gastra 2 kemberiai. Lenta 155 rrd.Plaukioju praktiškai išimtinai Kauno mariose. Pradedu glisuoti jei prognozė rodo apie 5m. Visada būna gūsiai iki 8 kurie ir ištempia. Tiesa ilgai žaidžiau kol susiderinau. Finale nulėmė naujas vairas. Teko ilginti iki 53.Ir pirkti gerą Select. Jei prognozė rodo apie 6 metrus, pastoviai glisuojasi. Bandžiau dar ilginti vairą iki 62cm , bet geriau nebuvo, jautėsi kad stabdo jau vairas , bandžiau užsidėti didesnę burę 10,4 irgi nieko geriau nebuvo. Mano supratimu, visa problema, kad balose reikia labai tiksliai atsirinkti visą kompleksą priklausomai nuo svorio. Lentos mažinimas vargu ar ką padės. Kuo platesnė lenta tuo ankstesnis glisavimas, bet free raid'uose kaip taisyklė tai proporcinga litražui. Aš labai daug ieškojau patarimų sunkesnio svorio plaukikams, ir praktiškai nieko neradau.Sunkiems plaukikams paprastai tinka freeridų serijos didysis galas kuris deja nėra taip gerai optimizuotas kaip kaip vidurinės lentos skirtos 80kg plaukikams, ir elgiasi jos deja kitaip. Todėl jei ir sunkus plaukikas pasiims išgirtos serijos lentą nebūtinai ji tokia puiki ir bus jam. Vargu ar kas gali iš lubų pasakyti koks komplektas bus geras, tai tiesiog bandymų rezultatas. Kiekviena skirtinga lenta skirtingai elgiasi ir jei lengviems patarimų pilna, tai sunkiems praktiškai nieko nėra.. Nes paprastai atsakymas būna, nori plaukioti silpnu vėju pirk formulę, o silpnas vėjas,didelis svoris ir freeride kažkodėl niekas neeksperimentuoja. Aš pabandžiau tai padaryti ir per 3 metus atsirinko , dar padaryčiau mažus pakeitimus : RRD155, burė 3kemberių reisinė 9,3 vairas 53, bet minkštesnis.
Ir tai praeis.....
Vartotojo avataras
prusas
 
Pranešimai: 133
Užsiregistravo: 10 Geg 2008 19:47

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST snowpass 09 Rgs 2013 14:33

Nusipirkau RRD Fireride 145. Laukiu vejo dabar...
Aciu visiems apie paprotinimus, ziuresiu kaip dera su mano dabartinemis buremis ir bandysiu daryt isvadas.
snowpass
 
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 26 Rgp 2013 14:28
Burės numeris: 0

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST snowpass 26 Rgs 2013 11:43

Jau isbandziau RRD 145 Fireride 3 kartus ivairiomis salygomis. Pastebejimas: ji tikrai neisglisuoja anksciau negu GO, bet kai isglisuoja, tai vaziuoja ir neiskrenta is gliso taip greitai, kaip GO.

Kos kas manes ji nedziugina, nes as dar jos neperprantu, atrodo kad per siaura zenkliai, na bet bandau derinti iranga ir ziuresiu kaip bus toliau...
snowpass
 
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 26 Rgp 2013 14:28
Burės numeris: 0

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST snowpass 08 Spa 2013 23:52

Padariau isvada, kuri tikriausiai daugumai sio forumo dalyviu buvo aiski: RRD 145 Fireride yra gera lenta prie stipresnio vejo. Panasu i tai kad reikia dar papildomai kitos lentos, bet Formules nesinori. Galvoti pradejau apie Starboard Ultrasonic, bet kaina nereali...

Ka manot?
snowpass
 
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 26 Rgp 2013 14:28
Burės numeris: 0

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST Romas 09 Spa 2013 21:48

Ka manot?

Pirmiausiai apsispresti su kokiomis buremis nori/gali plaukti, o tada galvoti apie lenta.
Jei Tau 9.5m2 jau nesmagi ar per didele tai nera ko ziuret i formule ar ulrasonika.
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 915
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST snowpass 10 Spa 2013 14:37

Prie mazesnio vejo 9.5 yra OK. Siuo metu turiu nauja 9.2 TR7, tai ji ma labai netgi smagi kai vejas nera didelis. Esu bandes 11 ir 12 kv. tai smagumo nebuvo jokio, bet gal cia yra laiko klausimas. Dabar manau, kad pagrindine Kauno mariu bure kol kas bus 9.2
snowpass
 
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 26 Rgp 2013 14:28
Burės numeris: 0

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST vaidasw 10 Spa 2013 23:22

Prieš keičiant lentą siūlyčiau pasibandyti kitą burę, pvz. ir slalominę.
Pats prie silpno vėjo naudoju 4 kemberių 9,0 kvadratu slalomimę burę. Su ja puikiausiai plaukioju tiek prie silpno, tiek prie stipraus vėjo.
Anksčiau ją naudodavau su Starboard formula 147. Dabar silpnam vėjui naudoju Fanatic Falcon slalom 120 l su ta pačia bure. Buvau maloniai nustebinęs, kad lenta savo savybėmis panaši į formulę: lengva prašokti langus, gerai įsibėgėjus ilgai išlieki glise, net ir susilpnėjus vėjui. Paieškok panašios didesnės lentos. Berods kažką panašaus Romas pardavinėjo.
O šiaip gyvenant Kaune rinkčiausi formulę. Pats kai ten gyvenau, plaukiojau su ja. Pakeičiau miestą, pasikeitė plaukimo sąlygos ir aišku lenta:)
http://www.ambergate.eu - jūsų vartai į sėkmę
Vartotojo avataras
vaidasw
 
Pranešimai: 126
Užsiregistravo: 11 Bal 2005 16:57
Miestas: Kretinga
Burės numeris: 0

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST snowpass 01 Lie 2014 12:51

Nepraejo nei metai ir vel griztu prie lentos klausimo :) Svoris vis dar 95 kg. Plaukiu 50% Kursmarese ir 50% Kauno mariose.

Turiu 2 lentas dabar:
RRD freeride, 145 litru, 75 plocio, sveria 9,5 kilo ji realybeje, pirkau is Cibo praeita rugseji. Su ja ismokau per nepilnus metus: kranto starta, vandens starta, bandau posuki glise siuo metu- gaunasi sunkiai. Glisuoju prie 7-8 m.
Sena SB F-type 158 litru. Lenta kaip banginis, bet glisuoja prie 5-6 m, jau plaukiant glise jauciasi, kad sunki ir nepaslanki. Radau deveta ir padrozta, bet po pigiai.

Su RRD plaukiu KaunoM ir KursiuM prie stipresnio vejo su 7.0 kv ir 5.8 kv.
Su SB F-type KaunoM prie silpnesnio vejo su 9.2 race bure.

Atejo supratimas kaip turetu atrodyti mano idealus inventorius- cia svajone kol kas:
Vejas iki 8-9m. (daugiausia KaunoM): SB Ultrasonic arba Fanatic Falcon 152 arba kokia nors kita siuolaikine light wind lenta, plotis apie 90cm. Bure 9.2 Race.
Vejas virs 8-9m. (daugiausia KursiuM): Freeride lenta, apie 120-130 litru ir 70 cm plocio. Bures 7.0 ir 5.8.

Cia mano tokie pamastymai kaip freerideriui uzdengti vejo diapazonus ir kuo daugiau laiko smagiai praleisti ant vandens.

Sio sezono tikslai:
Sumazinti svori iki 90 nuo 95 kg :)
Pavejinis posukis glise bent kas antras kad gautusi.
Water start 100% su buremis iki 7-8 kv. (dabar padarau kas antra bandyma, o kai pavargstu, tai dar reciau).

Klausimas del inventoriaus (lentos):
Noriu RRD 145 lenta pakeisti i mazesnio litrazo (ja parduociau), nes dabar ant jos uzsidejes 5.8 bure prie 10-12 metru vejo skraidau siek tiek oru. Galvoju apie tokio paties tipo lenta, bet nesu tikras del litrazo. Gal kas pakomentuotu kaip sekasi progresuojanciam buriuotojui su svoriu tarp 90-100 kg plaukti su 115-135 litru lenta, nes galvoju koki litraza rinktis. Siek tiek baisu pereiti prie 115 litru is karto, galvoju kad gal logiskesne vidurine stotele butu 125-130 litru.
Del ko abejoju:
ne visada is karto gaunasi vandens startas. Noriu tureti galimybe virves starto jeigu prisireiktu.
Mokausi posuki glise. Ar man nesuletins progreso per maza lenta, nes didesne gal yra pradedanciajam stabilesne posukyje?
130 l lentoms gamintojai maziausia bure rekomenduoja 6.0 kv, o pas mane maziausia bus 5.3 kv.

Ziuriu tokius varinatus:
SB Carve 121 arba 131 litru (lengviausia rasti, bet brangiausia, gera liekamoji verte)
Tabou Rocket 125 arba 135 litru (yra and sale surfpirates.de, kaina gera, testuose labai gerai vertina kaip lenta for begginer jybe)
Goya Carrera 116 arba 130 litru (siek tiek egzotika, bet labai gerai laiko verte, bet atsiliepimu nerandu daug, kaip suprantu- universaliausia lenta)

Ir dar klausimas: tokiai stipresnio vejo lentai- kiek svarbu yra ar ji Carbon ar ne? Ar labai jausis? SB ir Tabou siulo galimybe rinktis tarp paprastos ir Carbon konstrukcijos.

Aciu tiems kas istvers perskaityti ir atsakyti.
snowpass
 
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 26 Rgp 2013 14:28
Burės numeris: 0

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST DovydasVilkelis 01 Lie 2014 16:48

Tavo progresas kiek didesnis negu mano, bet panašiai, tai gal rasi naudos iš rašliavos. Aš gan greitai perėjau nuo 145 l freeride prie 117 l slolomo. Pradžioj streso kiek buvo, bet pripratau. Mano svoris panašus kaip tavo, ~92 kg ir su staršotu burę išsitraukti dar pavyksta, bet jaučiu, kad čia jau visiška riba :) Jeigu antrą kartą rinkčiausi, rinkčiausi kiek kitaip. Lenta gera, lengva ir greitai glisuoja, bet man dar per gera. Žiūrėčiau kažką iš 125-130 l, freerace serijos. Manau progresuočiau daug greičiau. Vandens startui mokytis netrukdo, bet va priešvėjinį posukį tai padarau turbūt kas ketvirtą - labai trumpa ir greitai skęsta priekis. Pavėjiniam mokytis gera, nes labai plati - 80 cm. Siūlyčiau kažką panašuas į šią kombinaciją - ~125 l, ~80x235 cm. Ir nepirk karbono :D
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: Padekit išsirinkti ir nusipirkti lentą

UNREAD_POST Bobas32 01 Lie 2014 17:20

O kodėl nepirkti anglinės?
:rr:
Vartotojo avataras
Bobas32
-
 
Pranešimai: 8392
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 20:58
Miestas: Vilnius - Klapėda
Burės numeris: 32

AnkstesnisKitas

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 7 svečių


cron
Prisijungimas nariams