EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

REIKIA PATARIMO

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST VEJUNE 01 Bir 2014 16:46

Sveiki,

Ieškojau pažįstamų rate merginų, kurios kaituotų/buriuotų ir pasidalintų savo patyrimais, bet nesėkmingai, tad rašau čia:).
Taip atsitiko, kad įtariu kaitas palaužė mano dvasią toliau mokintis. :oops: Mano vėjagalvių kompanija pamėgo mokintis šėlstančioj jūroj, prie 10 -12 m/s, tad na ...sunkiai man joje sekasi. Ir patirtos traumos (smėlio tarka), įteikė savisaugos instinktą :) Į marias iseisim manau ant rudens, bet šiuo metu labai pradejo taukt burlentes, tikrai išmėginsiu ir pati galesiu pasakyt kas man arčiau dūšios,bet o ką mano intruktoriai, patyrę sportininkai, kas fiziškai lengviau merginai kaitas ar burlente?:)

PS: Nesu iš tų kur nepabaigus darbą jį mesčiau, tad kaito 12 m nenurašau ;)
VEJUNE
 
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 01 Bir 2014 01:27
Burės numeris: 0

Re: REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST Mindaugas LTU9 01 Bir 2014 21:44

Fiziškai aišku kaitas lengviau. Bet ir burlentė nėra merginai neįmanoma. Svarbu, kad patiktų ir noras būtų. Yra burlentėje akivaizdžių privalumų. Nebūtina prie jūros 350km lėkti kiekvieną savaitgalį. Galima ir po darbo, šalimais gyvenamos vietos, pasimokinti.
Vartotojo avataras
Mindaugas LTU9
 
Pranešimai: 214
Užsiregistravo: 20 Spa 2004 17:03
Miestas: Vilnius

Re: REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST Bobas32 02 Bir 2014 08:38

Ką rinktis, kaitą ar burlentę, iš esmės priklauso tik nuo mūsų pačių sielos. Fizinis pasirengimas ar sudėtingumas yra antraeilis faktorius.
:rr:
Vartotojo avataras
Bobas32
-
 
Pranešimai: 8392
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 20:58
Miestas: Vilnius - Klapėda
Burės numeris: 32

Re: REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST Zanas346 02 Bir 2014 08:57

man kaitas irgi yra įnešes savisaugos anstpaudą. Be to, burlentė yra arčiau mano sielos. sprendimas gavosi natūralus: kaitą naudoju, tik kai pučia nedaug, 7-10m/s, tai yra, kai nepučia pakankamai burlentei. o kai pučia daug, tada burlentė :-)
su burlente reikės daugiau kantrybės ir ilgesnio mokinimosi proceso, bet fiziškai jėgos prasme turbūt nėra labai daug skirtumo. Turbūt pagrindinis pasirinkimo kriterijus yra: patinka/nepatinka

VEJUNE rašė:Sveiki,

Ieškojau pažįstamų rate merginų, kurios kaituotų/buriuotų ir pasidalintų savo patyrimais, bet nesėkmingai, tad rašau čia:).
Taip atsitiko, kad įtariu kaitas palaužė mano dvasią toliau mokintis. :oops: Mano vėjagalvių kompanija pamėgo mokintis šėlstančioj jūroj, prie 10 -12 m/s, tad na ...sunkiai man joje sekasi. Ir patirtos traumos (smėlio tarka), įteikė savisaugos instinktą :) Į marias iseisim manau ant rudens, bet šiuo metu labai pradejo taukt burlentes, tikrai išmėginsiu ir pati galesiu pasakyt kas man arčiau dūšios,bet o ką mano intruktoriai, patyrę sportininkai, kas fiziškai lengviau merginai kaitas ar burlente?:)

PS: Nesu iš tų kur nepabaigus darbą jį mesčiau, tad kaito 12 m nenurašau ;)
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

Re: REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST avantmov 02 Bir 2014 18:00

lietuvoje ypac daznai sutinkamas reiskinys-perdetas saugumas ir baime aitvarui ,pasakysiu tik viena-tai profesionalaus instruktoriaus stokos arba savamokslio(dar su tokiu paciu draugu pagalba,butelkom rankose) pasekme...
avantmov
 
Pranešimai: 1553
Užsiregistravo: 04 Lap 2004 16:57

Re: REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST Vitalijus 02 Bir 2014 21:16

O as pasakysiu taip, mane kaip tik burlente uzkabino kai pamaciau kad smulkute, neauksto ugio mergina atvaziavo i lampedzius atsinese lenta atsinese riga ir pradejo sau plaukioti po karjiera :D tada as kazkaip ir sakau o kodel man nepabandzius ir rezultatas vuolia antra sezona sau mokausi :D o beto turiu pazystama kuri jau senokai plaukioja ir ganetinai jau pazengus. Taip kad manau cia tik noro reik ir uzsispyrimo :mrgreen:
Vartotojo avataras
Vitalijus
 
Pranešimai: 48
Užsiregistravo: 05 Rgs 2013 06:41
Burės numeris: 0

Re: REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST Zanas346 02 Bir 2014 23:06

avantmov rašė:lietuvoje ypac daznai sutinkamas reiskinys-perdetas saugumas ir baime aitvarui ,pasakysiu tik viena-tai profesionalaus instruktoriaus stokos arba savamokslio(dar su tokiu paciu draugu pagalba,butelkom rankose) pasekme...

baimė yra visiškai natūralus jausmas, padedantis žmonių giminei išgyventi :-) ir jei super-duper instruktorius nepaaiškino pasekmių, arba neįdiegė protingo savisaugos jausmo, reiškia toks instruktorius tinka tik butelkai nešioti :-) O šiaip viskas paprasta: žinau savo gebėjimų ribą, todėl nusistatau sau tinkamas plaukimo sąlygas, prie kurių greičiausiai nesukelsiu skauda sau ir skauda kitiems. aišku ta saugumo riba kiekvienam yra skirtinga prie skirtingo gebėjimo lygio, svarbiausia, kad jei jau plauki- turi pats tą ribą jausti ir aiškiai suvokti.
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

Re: REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST Akinys 03 Bir 2014 00:33

mano ~20 metų patirtis tokia:

kaitai:
- susiūti abu antakiai;
- katapultos veidu į vandenį.

burlentės:
- išsuktos abi pėdos per čiurnas, greičiausiai plyšę šoniniai kelio raiščiai, galbūt skilęs pėdos kaulas, gerokai sumušti šonkauliai;
- katapultos nugara į vandenį;
- po ilgesnes pertraukos paėmus giką į rankas nežmoniškas rankų skausmas dilbiuose (praeina po 30min, bet grįžta naktį)...

saugumo prasme burlentėje dažniausiai suveikia automatinė safety system, kaituose savisaugai reikia daugiau proto ir atsargumo.

mėgstantiems laikytis už giko iki paskutiniojo jėgų lašo saugiau bus burlentė - extra situacijoje paleidus giką susižalojimo tikimybė gerokai didesnė nei laikantis už jo.
kaituose extra situacijoje (jei nebežinai ką daryti ir nespėjai ar nesugebėjai atsišauti) barą geriau paleist, deja mėgstantys laikytis elgiasi priešingai ir dažnai susižaloja.
Vartotojo avataras
Akinys
 
Pranešimai: 1664
Užsiregistravo: 06 Spa 2004 18:28
Miestas: Monciškės
Burės numeris: 626

Re: REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST Laisvis39 03 Bir 2014 20:56

Vejune, aitvaras merginai yra daug daug lengviau. Verta merginai įvaldyti aitvarą vien tam, kad plaukti jūroje rimtomis sąlygomis. Bet jei Tu tikrai žinai, jog negali skirti daug laiko buriavimui, neturi "vyriškos" jėgos, niekada nenorėsi į bangas ir plauksi ramiai tik lygiam vandeny, tuomet nėra skirtumo ką rinktis.
Aš esu tikrai jau skeptikas, o gal realistas dėl Lietuvos burlentininkių jūroje, nors praeitą sezoną toks nebuvau. :(
plaukiau - laimingas
Veikla:
Dujų įranga automobiliams
tel.: 861464006
Vartotojo avataras
Laisvis39
 
Pranešimai: 1136
Užsiregistravo: 01 Lap 2004 12:30
Miestas: Trakai
Burės numeris: 39

Re: REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST Mindaugas LTU9 04 Bir 2014 10:22

Akiny,
Negasdink pradedančiųjų merginų. Su burlente yra labai daug ką įdomaus veikti ir be tų ekstremalių triukų, kurie baigiasi kaip tu rašei. Man burlentė yra pats saugiausias ir visų man žinomų ir bandytų laisvalaikio užsiėmimų. Per 16m buriavimo nė vienos traumos nuo burlentės.
Vartotojo avataras
Mindaugas LTU9
 
Pranešimai: 214
Užsiregistravo: 20 Spa 2004 17:03
Miestas: Vilnius

Re: REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST Trupinelis 04 Bir 2014 13:11

Mindaugas LTU9 rašė:Akiny,
Negasdink pradedančiųjų merginų. Su burlente yra labai daug ką įdomaus veikti ir be tų ekstremalių triukų, kurie baigiasi kaip tu rašei. Man burlentė yra pats saugiausias ir visų man žinomų ir bandytų laisvalaikio užsiėmimų. Per 16m buriavimo nė vienos traumos nuo burlentės.


Pritariu Mindaugui!
Niekam kitam nėra buvę jokių traumų, išskyrus sulaužytus šonkaulius, stuburo išvaržas, chroniškas sanarių ligas ir masines alergijas :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Trupinelis
LTU 150

www.stockm.eu
Vartotojo avataras
Trupinelis
 
Pranešimai: 345
Užsiregistravo: 07 Spa 2004 12:02
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 150

Re: REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST anndrius 04 Bir 2014 13:43

Laisvis39 rašė:...
Aš esu tikrai jau skeptikas, o gal realistas dėl Lietuvos burlentininkių jūroje, nors praeitą sezoną toks nebuvau. :(


gal galima placiau, ka tu Laisvi cia turi mintyje ? kazkaip labai keistai nuskambejo is tavo lupu ...

Vejune, su kaitu ismokti lengviau, ypac pradmenis. Burlentei reikia daugiau valios, uzsispyrimo ir fiziniu jegu (bet ne tiek, kad merginai butu neimanoma). Normaliai plaukianciu merginu yra. Ant greituju primeciau, kad pazistu 12 normaliai plaukianciu merginu.
Beto yra simtai kaitioru, kurie bande, bet taip ir nesugebejo ismokti plaukti su burlente, ir tik vienetai kaitioru, kurie po kaito ismoko plaukt su burlente.
Tau rinktis :)
Vartotojo avataras
anndrius
 
Pranešimai: 284
Užsiregistravo: 22 Geg 2008 15:00

Re: REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST Zanas346 04 Bir 2014 13:52

anndrius rašė: Beto yra simtai kaitioru, kurie bande, bet taip ir nesugebejo ismokti plaukti su burlente, ir tik vienetai kaitioru, kurie po kaito ismoko plaukt su burlente.
Tau rinktis :)


čia statistikos departamento turbūt duomenys? :lol:
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

Re: REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST Pukisbaisala 04 Bir 2014 14:23

cia pagal Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos isduotus leidimus plaukti burlente ir ir kaitu 2012-2013m
Opinion is like asshole - everyone has one
Vartotojo avataras
Pukisbaisala
 
Pranešimai: 280
Užsiregistravo: 23 Lie 2008 00:32

Re: REIKIA PATARIMO

UNREAD_POST olegis 04 Bir 2014 14:49

Trupineli - cia amziaus traumos, o ne burlentes.

Pukis +1000
Danguje tiek ir kalbų, kaip apie jūrą ir saulėtekį. Ten kalba apie tai, kaip velniškai smagu stebėti milžinišką ungninį rutulį, kaip jis tirpsta bangose. Ir vos matoma šviesa, lyg iš žvakės, dega kažkur tolumoje...
Vartotojo avataras
olegis
 
Pranešimai: 316
Užsiregistravo: 08 Rgs 2009 10:13


Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


cron
Prisijungimas nariams