EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

padėkite susikomplektuoti

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST siwa 18 Geg 2015 08:37

Sveiki visi,
nežinau nuo ko ir pradėti, visos priešistorės gal nerašysiu, bet esmė tokia, kad ne už ilgo išauš ta diena kai aš užsirašiau į burlenčių mokyklą. nesulaukdamas tos dienos prikimšau galvą teorijos ir negaliu savęs sulaikyti kaip noriu susikomplektuoti savo lentą. taip, ta lenta turi būti tinkama pradinukui, su 2metų perspektyva. mėčiausi skaitydamas forumą nuo siauros iki plačios, nuo freestyle iki formulės, kol susiformavo stabilesnis mąstymas. tačiau nesinori padaryti kokios klaidos ir prieš ką pirkdamas noriu pasikonsultuoti su patirties turinčiais žmonėm. juolab, kad dar ne viską ir suprantu gerai. norėčiau viską daryti metodiškai, step by step. pradėkime nuo lentos, po to kai turėsime lentą, pereisim prie burės, stiebo ir t.t.
mano svoris 90, ūgis 180, plaukioti žadu pagrinde ežere, zarasai, dūsia, metelis, trakai, elektrėnai ir pan.
galvoju apie lentą STARBOARD Carve 2014 http://www.star-board-windsurfing.com/2 ... ards/carve
klausimas yra toks, kokio tūrio gudriausia žiūrėti? jei svoris +50 tuomet lyg gudru 141 imti ar ežeruose prie silpno vėjo būtų gudriau 161? o gal tuomet viduriuką 151? blogybė ta, kad, ten iš kur galvoju pirkti 151 neturi, bet tai ne bėda gal.
antras variantas galėtų būti http://www.fanatic.com/product/2014-shark/ bet manau ji bus per siaura, tai kaip ir esu atmetęs ją.
Paskutinį kartą redagavo siwa 18 Geg 2015 10:22. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
siwa
 
Pranešimai: 38
Užsiregistravo: 15 Geg 2015 16:54
Burės numeris: 999

Re: padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST DovydasVilkelis 18 Geg 2015 09:43

Kur ketini mokyklėlę praeiti?
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST siwa 18 Geg 2015 10:07

Trakai. Vėjas galvoje
Vartotojo avataras
siwa
 
Pranešimai: 38
Užsiregistravo: 15 Geg 2015 16:54
Burės numeris: 999

Re: padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST DovydasVilkelis 18 Geg 2015 10:21

Praeik pradžioj mokyklėlę. Vėjas galvoje turi po mokyklėlės nuomai didelių freeride lentų (berods 160 ir 180 l). Paplaukiok su jom, priprask prie mažesnių dydžių ir pats suprasi ar reikia pradžiai mažesnės lentos. Mano situacija ta pati buvo, aš po mokyklos pasiplaukiojau su jų lentom ir pirkau 145 l freeride.
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST siwa 18 Geg 2015 10:28

taip, žinau, laukiu tų pamokėlių, tik kraujas verda.. jei ne ta mokykla tai jau garaže gulėtų lenta.
kitą vertus per pirmus kelis kartus kažin ar ką suprasi, be to lentos noriu ne pradžiai, o ilgesniam laikui, bent porai sezonų, o gal net, kad ji liktų kaip mažam vėjui skirta lenta.
be to jau šeima mane temps prie ežerų kur nebus nuomos, o kol saviškę susikomplektuosiu ir atsivešiu (ne lietuvoje perku) tai irgi laiko praeis :/
reikia, kažkaip nusiraminti ir ramiai laukti :D
Vartotojo avataras
siwa
 
Pranešimai: 38
Užsiregistravo: 15 Geg 2015 16:54
Burės numeris: 999

Re: padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST ivas 18 Geg 2015 10:41

Pasidalinsiu patirtimi, pamokėlėse ,Trakuose, lentikės tikrai didelės ir ten jautiesi kaip ant plausto, nors pats sveriu ~95kg. Grįžęs užlipau ant savo freerido 165l RRD, tai pradžioje buvo žiauriai sunku, bet po 10 maudymosi, perpranti lentą. Praėjo jau pora metų ir norėtūsi gal mažesnės lentutės, bet dar yra ka veikti ir su senają. Plaukiu pagrinde Kauno mariose.
Vartotojo avataras
ivas
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: 12 Spa 2012 08:00
Burės numeris: 0

Re: padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST siwa 18 Geg 2015 10:46

ačiū Ivai. o plotis tavo lentos koks?
Vartotojo avataras
siwa
 
Pranešimai: 38
Užsiregistravo: 15 Geg 2015 16:54
Burės numeris: 999

Re: padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST ivas 18 Geg 2015 15:47

260x79 2008 z-ride
Vartotojo avataras
ivas
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: 12 Spa 2012 08:00
Burės numeris: 0

Re: padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST siwa 18 Geg 2015 16:07

tai tamstos siauresnė nei aš žiūriu. 141l lenta jau turi 79,5cm plotį, o 161 net 85cm
o aš linkstu į tą viduriuką matyt 151l ir 81cm pločio.
Vartotojo avataras
siwa
 
Pranešimai: 38
Užsiregistravo: 15 Geg 2015 16:54
Burės numeris: 999

Re: padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST siwa 18 Geg 2015 16:13

ar būtų norinčių kooperuotis ir važiuoti į Lenkiją apsipirkti? :D reikėtų vieno geriau išmanančio žmogaus, išmanantį vežu nemokamai :)
planuočiau kito mėnesio antroje pusėje matyt.
Vartotojo avataras
siwa
 
Pranešimai: 38
Užsiregistravo: 15 Geg 2015 16:54
Burės numeris: 999

Re: padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST Romas 18 Geg 2015 21:16

variantas galėtų būti http://www.fanatic.com/product/2014-shark/ bet manau ji bus per siaura, tai kaip ir esu atmetęs ją.

Labiau svarbus parametras plotis ties uodega. Sharkas neatrodo siauras gale.

kokio tūrio gudriausia žiūrėti? jei svoris +50 tuomet lyg gudru 141 imti ar ežeruose prie silpno vėjo būtų gudriau 161?

Jei prie svorio 70kg gerai +50 tai prie 90kg reiktu ziureti jau +60 (islieka tos pacios proporcijos).
Papildomas turis neturi jokio salutinio efekto.
Jei turis ir didesnis bet tenkina kiti parametrai uzskaityciau tai uz privaluma.
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 915
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST siwa 19 Geg 2015 08:23

ačiū Romai
Vartotojo avataras
siwa
 
Pranešimai: 38
Užsiregistravo: 15 Geg 2015 16:54
Burės numeris: 999

Re: padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST Marius A. 19 Geg 2015 11:57

Nors mes šiek tiek skirtingų svorio kategorijų (aš 175 cm ir apie 75kg), bet manau su kuo plaukioju aš tiktų ir tau.
Turiu Star-board "F-Type" http://2006.star-board.com/products/f-type.asp (čia taip vadinama free formulė). Manau tai idealus variantas tiems kas nori pradėti buriuoti ir pramokus po metų neieškoti keisti į kažką kitą. Pirma mano buriavimo patirtis buvo su senovine švertine lenta (bet šitą etapą galima manau praleisti) po to sekė Starbord "Go" (taip pat plati nemažo litražo lenta) ir poto "F-Type", su kuria plaukioju jau 7-8 metus, kartais pagalvoju norėčiau pakeisti, bet nematau į ką :D . Na gerai visdėlto keisčiau aš ją į Starboard "Ultra Sonic 147" :D, bet principialiai įvertinęs kiek šis atsišviežinimas man kainuotų ir ką aš papildomai gaučiau, vis dėlto lieku prie to ką turiu. Beje prieš keletą savaičių kažkas pardavinėjo tokį pat "F-Type", bet dabar jau nemačiau skelbimo (turbūt pardavė). Manau ji turi visus privalumus pradenčiajam: plati - lengvai išmoksi buriuoti; anksti išglisuoja; platus burių diapazonas (6-12.5m2) (aš asmeniškai plaukioju su 7,8 ir 9,5m2 burėmis); kadangi tavo planuojama plaukiojimo teritorija ežerai kur vyrauja silpni ir vidutinio stiprumo vėjai su šia lenta galėsi ne tik, kad greičiau išmokti buriuoti, glisuoti, bet turėsi galimybę dažniau plaukti ir plaukti glisuodamas, o ne stumdydamas vandenį :D ir manau jos tikrai nenorėsi keistu po metų ar kelių (aišku po kažkiek laiko atsiras noro turėti mažesnę ale slalominę lentą, bet kai tas noras atsiras tada ją ir nusipirksi kaip antrą). Sakai tuščios kalbos, reikia įrodymų: keletą metų su šia lenta plaukiau vietinėse varžybėlėse "free slalomo" displinoje ir būdavau vienas iš "negarbingai garbingų prizinių vietų laimėtojas" ir manau ne todėl, kad esu super duper geresnis buriuotojas už kitus, o dėl to, kad turėjau "teisingesnį" inventorių.
Reziume: turi du variantus: pirmas - ieškai mano aprašytos lentos (bet jų Lietuvoje manau nedaug yra, o kas ją turi nemato reikalo parduoti); antras - ieškai už gerą kainą Starboard "Ultra Sonic 147" tada aš tau parduodu savo "F-Type" (yra ir 2.1. variantas: gali rasti Starboard "Ultra Sonic 147" už brungią kainą, bet tada kaip sakant atlaisk brolyti, bet aš tuomet busiu priverstas tau brungiai parduoti savąją "F-Type") :D
Marius A.
 
Pranešimai: 26
Užsiregistravo: 15 Bal 2005 14:54
Miestas: Kaunas

Re: padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST siwa 19 Geg 2015 12:55

nežinau ar aš linkstu į formulę, bet įdomumo dėlei, kas tavo manymu yra brangu už U-sonic? ji be didelių paieškų kainuoja 2200eur nauja 2015metų
Vartotojo avataras
siwa
 
Pranešimai: 38
Užsiregistravo: 15 Geg 2015 16:54
Burės numeris: 999

Re: padėkite susikomplektuoti

UNREAD_POST Marius A. 19 Geg 2015 14:43

"F-type" tai nėra formule. Mano požiūriu 2200 Eur yra per dideli pinigai, kuriuos aš turėčiau išleisti tam, kad "atsišviežinti" nes mano nuomone, naujas inventorius kardinaliai nepakeis nei mano ankstesnio išglisavimo, dažnesnio buriavimo ar malonumo buriuojant.
Marius A.
 
Pranešimai: 26
Užsiregistravo: 15 Bal 2005 14:54
Miestas: Kaunas

Kitas

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


cron
Prisijungimas nariams