EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

progresas su posukiais

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

progresas su posukiais

UNREAD_POST Leonas 19 Geg 2015 13:41

Sveiki reikia pagalbos, sustojo progresas ir noriu patarimo greitesniam tobulejimui. ugis 176 svoris 74kg vasara planuoju apie 68-70kg
pradejau su 157l sokau ant 117l ir galiausiai ant 97l lentos
ka ismokau ? tai vandens startas, glisuoti. didelio demesio posukiam neskyriau... ir dabar turiu tokia problema kad su 97l lenta posukius pradeti mokytis labai sudetinga.
Ar labai nutolinsiu posukio darymus vien plaukdamas su 97l lenta ?
Ar vertetu visdelto istraukti 157l is maiso ir pradeti pagrindus su ja greitesniam progresui?
Siuo metu plaukioju Kursiu mariose, anksciau plateliu ezere.
Leonas
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 14 Geg 2015 11:13
Burės numeris: 0

Re: progresas su posukiais

UNREAD_POST DovydasVilkelis 19 Geg 2015 14:02

Vistiek su 97l iš naujo gausi mokytis posūkius :) Aš su 117l darydavau priešvėjinį ir pavėjinį prie silpno vėjo ir ne glise. Su 106l viskas iš naujo. Bet va vandens startą tikrai padeda mokytis... :D
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: progresas su posukiais

UNREAD_POST Leonas 19 Geg 2015 14:25

pries vejini su 117l padarydavau is 10-1 :D
o pavejini net su 157l nesimokinau ir net nebandziau daryti tai gal vertetu visdelto prie silpno vejelio sokt i ezeriuka pasipraktikuot kad progresuociau :)
Leonas
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 14 Geg 2015 11:13
Burės numeris: 0

Re: progresas su posukiais

UNREAD_POST anndrius 19 Geg 2015 18:06

ne litruose esme. daug daugiau lemia kokio tipo lenta. man posukius geriausiai buvo mokytis su 84l fsw. iki tol su 150 ir 110 litru freeraidais neapsisukdavau. bet siaip tai net ir ne lentose esme - svarbiausia laikas nat vandens ir bandymu skaicius.
Vartotojo avataras
anndrius
 
Pranešimai: 280
Užsiregistravo: 22 Geg 2008 15:00

Re: progresas su posukiais

UNREAD_POST RomasP 19 Geg 2015 20:39

Didele lenta padeda isstoveti po neteisingo posukio. Mazesne kas karta parodys, kad kazka neteisingai darai. Pavejinis posukis - labai sudetingas manevras. Ji isradinejo ne vienas zmogus ir ne vienus metus. Bandydamas naujai ji israsti, pora sezonu stovejau vietoje. Svarbu gerai suprasti kaip jis veikia ir isstudijuoti technika. Man asmeniskai video medziaga nepadejo. Kai paskaiciau medziagos internete - is karto pradejo gautis.
RomasP
 
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 01 Gru 2011 22:37
Burės numeris: 0

Re: progresas su posukiais

UNREAD_POST ivas 19 Geg 2015 22:59

RomasP rašė:Didele lenta padeda isstoveti po neteisingo posukio. Mazesne kas karta parodys, kad kazka neteisingai darai. Pavejinis posukis - labai sudetingas manevras. Ji isradinejo ne vienas zmogus ir ne vienus metus. Bandydamas naujai ji israsti, pora sezonu stovejau vietoje. Svarbu gerai suprasti kaip jis veikia ir isstudijuoti technika. Man asmeniskai video medziaga nepadejo. Kai paskaiciau medziagos internete - is karto pradejo gautis.


nu va gali pasidalinti medžiaga, daug kam aktualu :)
Vartotojo avataras
ivas
 
Pranešimai: 98
Užsiregistravo: 12 Spa 2012 08:00
Burės numeris: 0

Re: progresas su posukiais

UNREAD_POST RomasP 20 Geg 2015 07:27

OK, pamėginsiu pavaizduoti, kaip aš darau pavėjinį posūkį (yra visokiu variacijų, kiekvienas daro siek tiek savaip).
Dažnai matomas vaizdas: atglisuoja buriuotojas (-ja), ir sukasi: greitis krenta iškart, lentos priekis iškyla, lenta triukšmingai šokinėja, sustojama posūkio viduryje, pabaigti posūkį stengiamasi bures pagalba, kas dažniausiais baigiasi kritimu. Tai taip pat linksma, bet tikslas nepasiektas  Siūlau koncentruotis i ta esmini trūkumą – lentos šokinėjimą. Jį pašalinus, visa kita lieka mažiau svarbu. Kaip iš esmes vyksta tas posūkis? Išsibėgėjus buriuotojas perneša savo svorio centrą i prieki ir paguldo lenta i tokia padėtį, kurioje beveik visa lentos briauna panyra i vandeni iki išlinkimo (kaip jis ten, rokeris atrodo vadinasi), ir būtent jis, tas išlinkimas suka lenta. Neįvykdžius tos sąlygos, gaunasi panašiai kaip važiuojant su motociklu ant vieno rato, važiuojame, o pasukti – neįmanoma. Taigi lenta pakreipta, visa briauna vandenyje, tas pats kaip su surfine lenta. Burė posūkio pradžioje – nereikalinga. Todėl turi būti išjungta, kad netrukdytų. Kaip tai padaryti – bus paaiškinta toliau. Šitas išjungimas paprastai yra vadinamas ,,burės uždarymu‘‘. Tam mažai teikiam reikšmes, bet tai yra esminis dalykas, dėl ko lentos priekis nekyla i viršų. Paaiškinu: neišjungta bure – vadinasi joje tebėra kažkiek jėgos, kuri tempia buriuotoją į priekį (gal ir labai nestipriai, bet to užtenka). Lygsvaros išlaikymui, net ir pats to nepastebėdamas, buriuotojas turi savo svorio centrą laikyti daugiau atgal. Štai ir viskas, visa išmokta abėcėle ,,pritūpk, mink galine koja...‘‘ nebedirba, lenta vėl nesisuka...
Prie burės išjungimo pridėčiau dar viena esminį dalyką – svorio į priekį pernešimo technika. Įprasta instrukcija ,,pritūpk‘‘ manau yra netiksli. Ji nepasako esmės. Pritūpti galima čia pat, kur stovi, paliekant svorio centrą ten pat. Pritūpti nereikia! Vietoj pritūpimo - tiesiam priekini kelį kuo toliau pirmyn, kuo arčiau stiebo. Svorio centras atsiras tiksliai ten, kur reikia, o tuo pačiu ir pritūpsime, net negalvodami apie tai.
Dar vienas pasakymas - ,,spausti su galine koja‘‘ taip pat neteisingai būna suprastas. Per didelis spaudimas išbalansuoja viską. Teisingiau butų: visa sistema(buriuotojas, lenta, bure...) svyra į posūkį. Galinė koja naudojama tik kaip atramos taškas.
Taigi dabar jau žinome karvinimo techniką. Turint greitį ir teisingai išpildžius išvardintas sąlygas, lenta nustos šokinėti, ilgai išlaikys greitį, ilgai bus stabili, turėsime daugiau laiko bures permetimui. Pračiuošime didžiąją dalį posūkio net ir be bures pagalbos.
Dabar varom džaibinti  Glisuojam kilpose, prisikabinę prie trapkilpių, kursas - 90˚ Greitis ne kaip slalome, bet turi užtekti inercijos pabaigti posūkį. Svarbu- galine ranka atitraukiam atgal apie 30-50 cm. Galinę koją ištraukiame iš kilpos ir statome arčiau lentos krašto. Burę stengiamės siek tiek daugiau uždaryti, tuo pat metu keičiame kursą pavėjui į maždaug 100-110 laipsnių, atsisegam nuo trapkilpės ir iškart prispaudžiame giką priekine ranka žemyn(kitaip iškart prarasim greitį). Stengiamės išlaikyti greitį ar net greitėti. Pasiruošimas posūkiui baigėsi, dabar – pats posūkis. Jis įvyks gana greitai: viens-du-trys, ir mes jau kitame halse  Visos trys stadijos užima maždaug vienodą laiko tarpą:
1. Trys veiksmai, atliekami ryžtingai ir vienu metu: svyram i posūkį(nėra ko bijoti, išcentrine jėga išlaikys), priekinį kelį tiesiam link stiebo(o geriau-dar toliau), trečias veiksmas – ryžtingai tiesiam priekinę ranką link posūkio centro, kad pilnai užsidarytų burė (bow and arrow position). Lenta pasviro, pjauna čiopą, bure išsijungė, mėgaujamės išcentrine jėga.
2. Vos tik bure užsidarė, iškart stumiam ją galine ranka atgal ir metam, tuo pat metu priekinė ranka šliaužia giku prie pat stiebo. Priekinis kelias tebėra įremtas i stiebą. Tebesam pasvirę į posūkį. Klubai tebelieka ten pat, bet viršutine kūno dalis susisuka, įgauname C raides formą. Nepatogu, bet išsimaudyti tai juk nenorime 
3. Kadangi išlaikėme gerą greitį, jau pračiuožėme pro vėjo liniją, todėl kita giko puse pati priartėjo prie mūsų. Svarbu – energingai pritraukiam giką prie savęs, negalima tiestis prie giko! Buvusia galine ranka imame už giko (svarbu – tiesiam ją ne virš, o po ta ranka, kuri tebėra prie pat stiebo, kitaip bus sunku išlaikyti teisingą kūno padėtį). Paimam giką patogiai ir iškart labai stipriai jį spaudžiame žemyn. Jeigu viskas tiksliai išpildyta, glisuojame toliau switch pozicijoje.
Apie kojas tyčia nerašau, tai nėra svarbiausia. Geriau jų nejudinti, nes tada lengviau bus išlaikyti pastovų karvinimą ir susikoncentruoti ant to, kas svarbiausia. Tiems, kas bandė kada nors jogą, tai nesudarys dideliu sunkumu  Kam trūksta lankstumo – gali 2 stadijoje perstatyti kojas.
Malonu, jei kam šitie patarimai padės. Sėkmes tobulėjant 
RomasP
 
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 01 Gru 2011 22:37
Burės numeris: 0

Re: progresas su posukiais

UNREAD_POST kalvis 20 Geg 2015 07:57

kazkokias pievas cia parasei, "isjungti bure" yra priesingas veiksmas - "uzsidaryti bure", o ne lygus.
kazkas cia ne taip su isivaizdavimu vieno is siu veiksmu.
nu niekur nemaciau rasant ar sakant kad "spausk su galine koja" greiciau jau atvirksciai.
dazniausiai akcentuojama - "spausk sarnyra" (per gika, stieba)
apie kelio padeti ten nieko nesupratau, bet cia gal jau mano fantazijos stoka.
dar prideciau kad kunas seka paskui galva = zvilgsni. t.y. reik ziuret ten kur baigsi posuki, jokiu budu ne i savo kojas.
kazkada "Vejas galvoje" puslapyje lyg ir buvo aprasymas posukio.
Vartotojo avataras
kalvis
 
Pranešimai: 883
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 21:28
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 646

Re: progresas su posukiais

UNREAD_POST Gintas 20 Geg 2015 08:39

"Vėjas galvoje" buriavimo mokyklos Trakuose. Visą informaciją rasite čia:
http://www.vejasgalvoje.lt/index.php?op ... iew&id=130
Vartotojo avataras
Gintas
 
Pranešimai: 3501
Užsiregistravo: 18 Spa 2004 02:04
Miestas: Vilnius

Re: progresas su posukiais

UNREAD_POST RomasP 20 Geg 2015 13:40

'' "isjungti bure" yra priesingas veiksmas - "uzsidaryti bure", o ne lygus. ''
Paimkim ''Lay Down'' posuki pirmoje stadijoje. Matome bure paguldyta beveik prie vandens. Tikslas - ''To spill the wind'', kaip raso. Tai cia bure ''uzdaryta'' ir toliau dirba, ar vis delto isjungta? O del priekinio kelio siulau atsistoti buriuotojo pozicijoje ir sulenkti priekini kelia 90 laipsniu kampu, stengiantis islaikyti svorio centra toje pacioje vietoje. Idomu, ar pavyks? Bet aciu uz kritika. Is tokio ilgo teksto laukiu daugiau pastabu :)
RomasP
 
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 01 Gru 2011 22:37
Burės numeris: 0

Re: progresas su posukiais

UNREAD_POST kalvis 20 Geg 2015 14:15

:D
"Paimkim ''Lay Down'' posuki pirmoje stadijoje. Matome bure paguldyta beveik prie vandens."- cia jau gerokai ne pirma stadija. :D
Vartotojo avataras
kalvis
 
Pranešimai: 883
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 21:28
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 646

Re: progresas su posukiais

UNREAD_POST dainiuks 20 Geg 2015 20:15

Nesuprantu kam tie posukiai? Stoji ir drozi i kita kranta,kol pelekas kaip rankinis sustabdo.Nulipi nuo lentos,apsuki ir vel atgal.
dainiuks
 
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Kov 2014 20:18
Burės numeris: 161

Re: progresas su posukiais

UNREAD_POST Zanas346 20 Geg 2015 20:19

dainiuks rašė:Nesuprantu kam tie posukiai? Stoji ir drozi i kita kranta,kol pelekas kaip rankinis sustabdo.Nulipi nuo lentos,apsuki ir vel atgal.

turbūt Švedijos vis tiek nepriplauksi :-)
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 935
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

Re: progresas su posukiais

UNREAD_POST anndrius 20 Geg 2015 20:53

Zanas346 rašė:
dainiuks rašė:Nesuprantu kam tie posukiai? Stoji ir drozi i kita kranta,kol pelekas kaip rankinis sustabdo.Nulipi nuo lentos,apsuki ir vel atgal.

turbūt Švedijos vis tiek nepriplauksi :-)

Arunas gi priplauke :) turbut posukio dar nemokejo ...
Vartotojo avataras
anndrius
 
Pranešimai: 280
Užsiregistravo: 22 Geg 2008 15:00

Re: progresas su posukiais

UNREAD_POST dainiuks 20 Geg 2015 20:57

Zanas346 rašė:
dainiuks rašė:Nesuprantu kam tie posukiai? Stoji ir drozi i kita kranta,kol pelekas kaip rankinis sustabdo.Nulipi nuo lentos,apsuki ir vel atgal.

turbūt Švedijos vis tiek nepriplauksi :-)

Tai kad turim lietuvi priplaukusi kita kranta.Jau reikia brandint minti apie kita zemyna.
dainiuks
 
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Kov 2014 20:18
Burės numeris: 161

Kitas

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Prisijungimas nariams