EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

NESUSITVARKAU SU STARTU

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST snobas 24 Bir 2015 20:10

Lenta Shark 145, aš 75kg, burė Hornet 8.2 su 2 kemberiais (pirmą kartą su ja plaukiu):
1. Padarau kranto startą, truputį paplaukiu ir lenta pradeda suktis prieš vėją, stiebą lenkiu žemyn į lentos priekį,prieš vėją, bet neklauso.
2. Išsitraukiu burę iš vandens ir vėl ta pati dainelė, labai sunku man tą lentą pakreipti pavėjui.
Ką darau blogai?
Bandžiau šarnyrą paslankiot-nepadeda.
Su bekemberine bure-jokių problemų, kur noriu, ten plaukiu.
snobas
 
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 12 Rgp 2014 10:42
Burės numeris: 6

Re: NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST Romas 24 Bir 2015 21:00

Itariu bure laikai per daug statmena vejui.
Tai gali atsitikti jei uz giko laikytis toli nuo stiebo.
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 915
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST snobas 24 Bir 2015 21:14

Romas rašė:Itariu bure laikai per daug statmena vejui.
Tai gali atsitikti jei uz giko laikytis toli nuo stiebo.

Ar reikia giką paimti prie stiebo? Lyg nieko kitaip nedarau, kaip ir be kemberių bure.
Gal reikia koją galinę perkelti arčiau stiebo su tokia bure?
snobas
 
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 12 Rgp 2014 10:42
Burės numeris: 6

Re: NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST Zanas346 24 Bir 2015 22:33

snobas rašė:Lenta Shark 145, aš 75kg, burė Hornet 8.2 su 2 kemberiais (pirmą kartą su ja plaukiu):
1. Padarau kranto startą, truputį paplaukiu ir lenta pradeda suktis prieš vėją, stiebą lenkiu žemyn į lentos priekį,prieš vėją, bet neklauso.

jei taip atsitinka prie stipresnio vėjo, bandyk viską daryti greičiau - lenk burę iškart į priekį, kol dar nosis nepasisuko prieš vėją. kojos taip pat turėtų dirbti suteikiant lentai teisingą kryptį.
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

Re: NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST Artx 25 Bir 2015 14:36

pabandyk iremti priekine koja i sarnyra ir ja istiesti ir truputi sulenkti galine koja, kad spaudimas i lenta butu per priekine koja.
Artx
 
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 26 Rgp 2010 10:12
Burės numeris: 927

Re: NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST EimantasM 27 Lie 2015 10:21

snobas rašė:Lenta Shark 145, aš 75kg, burė Hornet 8.2 su 2 kemberiais (pirmą kartą su ja plaukiu):
1. Padarau kranto startą, truputį paplaukiu ir lenta pradeda suktis prieš vėją, stiebą lenkiu žemyn į lentos priekį,prieš vėją, bet neklauso.
2. Išsitraukiu burę iš vandens ir vėl ta pati dainelė, labai sunku man tą lentą pakreipti pavėjui.
Ką darau blogai?
Bandžiau šarnyrą paslankiot-nepadeda.
Su bekemberine bure-jokių problemų, kur noriu, ten plaukiu.


Man tas pats buvo su 9 m2 bure. Manau problema yra didelis vėjas ir didelė bure (gal ne problema o nemokėjimas su tokia bure tokiomis sąlygomis buriuoti). Kuo didesnis vėjas tuo sunkiau išlaikyti burę. Aš išsikėliau burę pradedu buriuoti, stengiuosi ją išlaikyti, bet matau, kad vėjas pučia ne man į nugarą, o aš praktiškai į vėją einu. Keletą kartų net vėjas įeidavo į burę iš kitos jos pusės ir bure mane nustumdavo nuo lentos. Faktiškai gaunasi stabdymas ir sukimasis. Kai tą supratau, tada tiesiog pradėjau žiūrėt kur noriu plaukti ir kai lenta sukasi aš stiebą pakreipiu maždaug į tą pusę kur noriu plaukti. Taip pat kojomis stengiuosi lentą sukti ta kryptimi. Tuo metu greitis padidėja ir tampa sunku išlaikyti burę. Žodžiu supratau, kad prie 6-7 m/s su tokia bure norint plaukti reikia kabintis su trapecija ir glisuoti. Reiktų gal pratintis prie mažesnio vėjo, o tada bandyti prie didesnio.
EimantasM
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 21 Lie 2015 14:00
Burės numeris: 0

Re: NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST DainiusR 27 Rgp 2015 15:39

Apturejau ir as panasia problema, lenta freeraidas 130L 70cm plotis, vairas 44cm, su 8kv bure suka pries veja nepriklausomai kaip stipriai pucia, tada pasiskolinau is gero zmogaus vairiuka 48cm ir viskas issisprende, eina kaip priklauso, taip pat kaip 44cm su 7kv bure. O koks vairas pas pati?
Vilnius, Kaunas mob. 868255162 LTU189
Vartotojo avataras
DainiusR
 
Pranešimai: 33
Užsiregistravo: 28 Bal 2005 16:23
Miestas: Vilnius

Re: NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST snobas 27 Rgp 2015 16:00

DainiusR rašė:Apturejau ir as panasia problema, lenta freeraidas 130L 70cm plotis, vairas 44cm, su 8kv bure suka pries veja nepriklausomai kaip stipriai pucia, tada pasiskolinau is gero zmogaus vairiuka 48cm ir viskas issisprende, eina kaip priklauso, taip pat kaip 44cm su 7kv bure. O koks vairas pas pati?

Vairas 50cm, koks ir priklauso, bet įtaka vėjo stiprumo su mano sugebėjimu kreipti lentą man reikiama kryptimi turi tiesioginį ryšį: kuo didesnis vėjas-tuo sunkiau tvarkytis. Dabar jau retai nesusitvarkau su bure, bet tikriausiai turi įtakos ir stiebo tvirtinimo padėtis prie lentos-pakomentuokite. Man asmeniškai maloniau plaukti su didesne bure prie mažesnio vėjo, negu prie didelio su maža.
snobas
 
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 12 Rgp 2014 10:42
Burės numeris: 6

Re: NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST linasyyl 27 Rgp 2015 16:16

Priklausomai nuo lentos galima bandyt sarnyra stumt i prieki ( man padejo kol mokinaus )...."man asmeniškai maloniau plaukti su didesne bure prie mažesnio vėjo, negu prie didelio su maža" ...heh kad ant tavo lentos nelabai "maza" stipriam vejui bure ir dedasi nes ji neprispaudzia lentos ir tos durys sokineja nevaldomos ( stiprejant vejui mazeja lenta ir bure ) p.s cia nesneku apie slaloma nes man iki siol mistika kaip ten jie su devynkem prie 15 metru paplaukia :)
Paskutinį kartą redagavo linasyyl 27 Rgp 2015 16:30. Iš viso redaguota 2 kartus.
linasyyl
 
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: 04 Sau 2013 18:35
Burės numeris: 0

Re: NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST DovydasVilkelis 27 Rgp 2015 16:18

Niekas prie 15 m/s su devynkėm neplaukia.
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST linasyyl 27 Rgp 2015 16:28

oki oki su dvyliktukais .....nugi juokauju gi :)
linasyyl
 
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: 04 Sau 2013 18:35
Burės numeris: 0

Re: NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST Romas 27 Rgp 2015 21:11

Vairas 50cm, koks ir priklauso, bet įtaka vėjo stiprumo su mano sugebėjimu kreipti lentą man reikiama kryptimi turi tiesioginį ryšį: kuo didesnis vėjas-tuo sunkiau tvarkytis. Dabar jau retai nesusitvarkau su bure, bet tikriausiai turi įtakos ir stiebo tvirtinimo padėtis prie lentos-pakomentuokite. Man asmeniškai maloniau plaukti su didesne bure prie mažesnio vėjo, negu prie didelio su maža.

Dar viena galima problemu priezastis - nedatemta bure per stieba. Atsiusk sutakeluotos bures nuotrauka - ivertinsim.
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 915
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST Fish-Bone 28 Rgp 2015 20:05

95% kad galine koja stipriai įsiremi ir taip spaudi lentos galą, dėl ko sukasi lenta prieš vėją. Pats taip darydavau :) priekinę koją pradžioje statyk iškart už šarnyro ir stenkis nespaust galo per daug. Ir žiūrėk kur nori plaukti :)
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST snobas 29 Rgp 2015 23:45

Romas rašė:
Vairas 50cm, koks ir priklauso, bet įtaka vėjo stiprumo su mano sugebėjimu kreipti lentą man reikiama kryptimi turi tiesioginį ryšį: kuo didesnis vėjas-tuo sunkiau tvarkytis. Dabar jau retai nesusitvarkau su bure, bet tikriausiai turi įtakos ir stiebo tvirtinimo padėtis prie lentos-pakomentuokite. Man asmeniškai maloniau plaukti su didesne bure prie mažesnio vėjo, negu prie didelio su maža.

Dar viena galima problemu priezastis - nedatemta bure per stieba. Atsiusk sutakeluotos bures nuotrauka - ivertinsim.

Šiandien buvo nedidelis vėjas , tai nepritempinėjau iki galo:
http://www.part.lt/img/34ffc68abddffdb8 ... 0a0191.jpg
http://www.part.lt/img/e558c7fb04df52a2 ... 840776.jpg
snobas
 
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 12 Rgp 2014 10:42
Burės numeris: 6

Re: NESUSITVARKAU SU STARTU

UNREAD_POST ivas 30 Rgp 2015 10:55

Panašu, kad visai nepritempta. Ar vėjo daug ar mažai viršutiniai langai turi būti atsidarę. Prie didelio ir mažo vėjo pritempimo skirtumas būna kokie MAX 10cm.

http://www.sailworks.com/nx-rigging
https://www.youtube.com/watch?v=hJmJi9rtvKU
Vartotojo avataras
ivas
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: 12 Spa 2012 08:00
Burės numeris: 0

Kitas

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 12 svečių


cron
Prisijungimas nariams