EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

egzistencinis, apie litrus

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST epzilone 02 Rgs 2015 15:34

O kas yra stabilumas? Buriuojant kelis metus pastebi kad kontrole/stabilumas ateina su praleistomis valandomis ant vandens. Keiciantis su draugais invontoriumi pastebi kad vienam inventorius patogus/stabilus o bandai pats toki pat ir matai kad niu nera jis stabilus, sokineja per ciopa, rauna bure is ranku ir pan.

Taigi ar litrai ar plotis, subjektyvu. Nes greiciau kombinacija litrazo, plocio, nepamirstam vairo didzio, tipo ir senumo bei bures (netgi kaip sutakeluota) ir jos pozicijos lentoje (kur mast base yra prisuktas - ar arciau buriuotojo ar arciau nosies etc). Vos nepamirsau - gikas ir jo ausktis irgi atsilieps stabilumui ir gebejimui isglisuot (nuleistas zemiau duoda daugiau kontroles bet maziau greicio, keli ji aukstin kas 1cm ir prarandi "kontrole" bet greiciau isglisuoji ir vaziuoji... bet velgi, kai kam aukstai iskeltas gikas nesukelio jokio nepatogumo.

Visgi kaip ir rase anksciau universalios tinka viskam ir netinka niekam, prie tam tikros bures geriausia turet lenta kuri padeda lengviau isglisuot ir jaustis patogiai. Turedamas universalia lenta gali tureti freerace/race bure ezerams patartina dydesne, pasirink vairiuka pagal bure ir patobulinus glisavimo technika jausies normaliai ir glisuosi nemazai. Prie stipresnio vejo mazinsi bure ir vairiuka ir vel bus gan stabilu (nebutinai super greita bet pakenciama).

Isvada, daugiau laiko ant vandens. Plaukiok su labiau patyrusiais draugais, paprasyk komentaru... gal bures neuzdarai, gal ne taip bandai isglisuot. Keli patarimai ir manau glise busi daugiau. Jei visgi truks, didink bure (skelbimuose surasi ka nors nebrangaus). Ezerams 8.2-8.8 kv. yra butina bure jei jau turi patirties ir nori daugiau laiko glisuot.
epzilone
 
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 05 Lie 2011 09:22
Burės numeris: 1111

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST Romas 02 Rgs 2015 15:55

nuleistas zemiau duoda daugiau kontroles bet maziau greicio

Va bicas tai butu zinojes, biski daugiau nei varganus 100kmph butu isspaudes.
Gaila bet burevime nera universaliu vaistu.
Prikabinti failai
100kmph.JPG
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 915
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST mindaugasa 02 Rgs 2015 16:11

Gedas LTU76 rašė:Pirmas klausimas į kurį turi atsakyti prieš galvojant ar ką nors reikia keisti,tai kas netenkina dabartinėje situacijoje? Ar per mažai glisuoji prie silpno vėjo, ar per mažai kontrolės prie stipraus? Ir nuo atsakymo priklausys ar reikia ką nors keisti/papildyti, ir jei reikia, tai ką.
Net neabejoju, jog tavo turimas exocetas išglisuoja daug vėliau nei tai padarytų formulinis komplektas su 11,0 bure. Ir lygiai taip pat blogai jis plaukia prie vėjo, kai reikia imti 7,0 ir mažesnę burę, nors su 100 kg tai turėtų būti itin retai.
Mitas, kad formulės brangios lengvai sugriaunamas kelių klavišų paspaudimu atsidarius perku/parduodu skiltį.
Jei nesi pasiruošęs turėti dvi lentas, tai nieko ir nekeis. Turi universalų daiktą, kuris nėra idealus nei stipriam, nei silpnam vėjui, bet su juo gali buriuoti vidutinio vėjo sąlygomis.


Gedui dėkui, principas dėl keitimų poreikio teisingas.
Bet ir mano klausimas keltas remiantis principu: kol nepalyginau, nezinau ar gali būti geriau :)
O palyginti savo lentos ir kitos dar neturejau progos. Todel nezinau, ta mano lentos kontrole ir isglisavimas yra pakankami, ar gali būti daug geriau.
Igudzius kaupiant situacija geres, bet pamasciau, gal verta lygiagreciai pasitempti ir su inventoriumi?
Bet man lentos litrazas vs bures plotas yra tamsioji materija. Cia disukusijoje tik nuskambejo man netiketas, nors logiskas, momentas apie bures galimybes nulaikyti prispausta lenta.
mindaugasa
 
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 10 Spa 2014 21:26
Burės numeris: 0

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST snowpass 02 Rgs 2015 17:08

mindaugasa rašė:Gedui dėkui, principas dėl keitimų poreikio teisingas.
Bet ir mano klausimas keltas remiantis principu: kol nepalyginau, nezinau ar gali būti geriau :)
O palyginti savo lentos ir kitos dar neturejau progos. Todel nezinau, ta mano lentos kontrole ir isglisavimas yra pakankami, ar gali būti daug geriau.
Igudzius kaupiant situacija geres, bet pamasciau, gal verta lygiagreciai pasitempti ir su inventoriumi?
Bet man lentos litrazas vs bures plotas yra tamsioji materija. Cia disukusijoje tik nuskambejo man netiketas, nors logiskas, momentas apie bures galimybes nulaikyti prispausta lenta.


Logiskiau negu Gedas niekas ir nepaaiskins :) Tiesiog kai kurie zmones turi daugiau pedagogo igudziu, kiti maziau. Viskas teisingai pasakyta. Dar pridesiu komentara, kad formules inventorius nera labai brangus tik su salyga, kad yra jau padevetas.

Lentos litrazas vs bures plotas- gamintojas prie kiekvienos lentos raso rekomenduojama diapazona.
Jeigu uzdedi per maza bure, lentos neprispaudzia, prarandi kontrole. Bet kartais tenka taip padaryti, nes geriau jau taip, negu stoveti ant kranto ir neplaukti. Bet viskam yra ribos, jeigu uzdesi 5 kv. ant formules tai bus schudas... (as nebandziau, bet gal Gedas issamiau papasakotu, kas tada butu :)). Is kitos puses imi 5 kv. prie labai stipraus vejo tiktai, reiskia normalu tiketis, kad bus ir bangos. Reiskia reikia siauresnes ir mazesnes lentos, kad kontroliuoti situacija.
Jeigu uzdedi per didele bure ant mazos lentos- ji neria po vandeniu ir darosi sunkiau isglisuoti nepaisant to kad tavo bure padidejo.
Dabar atsirado nauja lentu kategorija- Freemove. Man labai noretusi pabandyti kazka is situ lentu, nes raso kad jos gerai plaukia ir prie silpno ir prie stipraus vejo ir turi dideli diapazona buriu. Tai placios, trumpos ir plonos lentos. Zodziu teorija tokia- su jomis jautiesi jautiesi lyg butu maziau litru, negu jos turi, bet isglisuoja jos greiciau negi tokio pat litrazo siauresnes lentos. Nebandziau, gal kas bande ir pakomentuos...
snowpass
 
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 26 Rgp 2013 14:28
Burės numeris: 0

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST snowpass 02 Rgs 2015 17:10

Romas rašė:
nuleistas zemiau duoda daugiau kontroles bet maziau greicio

Va bicas tai butu zinojes, biski daugiau nei varganus 100kmph butu isspaudes.
Gaila bet burevime nera universaliu vaistu.


Panasu kad sitam bicui reikejo uzsitikrinti kontrole, tai nuleido gika zemiau, kad ant tokio greicio neuzsimustu :)
snowpass
 
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 26 Rgp 2013 14:28
Burės numeris: 0

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST Mindaugas LTU9 04 Rgs 2015 20:01

Nustebino postas:

Svoris pas mane panašus-75kg, bet lenta 145 ltr. ir 75 pločio, pelekas 50, burė 8,2 su 2 kemberiais ir toks komplektas prie man malonaus vėjo ~ 6m/s manęs nepatraukia. Didesnio vėjo retai būna vasaros laikotarpiu, plaukioju daugiausiai Dusioj. Dabar nežinau ar čia lentą į platesnę ir kokia 130 lt. keisti ar burės didesnės žiūrėti

Čia kažkas ne taip [-X Manau reikia daugiau praktikuotis išglisavimą tokiomis sąlygomis. Reikia dėti pastangų, kad išglisuoti, o ne laukti, kol vėjas ištemps. Pastebėjau Vievyje, kad daugelis pradinukų bando išglisuoti aštriai į vėją. Nebijok lentos kojų pagalba nukreipti pavėjui, kai bandai išglisuoti. Nieko baisaus, kad nukrisi kiek, glise būdamas atsigriebsi prieš vėją. O pagaliau nieko baisaus, kad prie ribinio vėjo ir negrįžti į pradinį tašką.
Vartotojo avataras
Mindaugas LTU9
 
Pranešimai: 214
Užsiregistravo: 20 Spa 2004 17:03
Miestas: Vilnius

Ankstesnis

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


cron
Prisijungimas nariams