EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

egzistencinis, apie litrus

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST mindaugasa 25 Rgp 2015 12:21

Sveiki kolegos,
Pirmasezoninikas raso. Startavau su exocetu 170l, pats - 100 litru :-)
Pradejo smegenisspausti privalomas perejimas prie mazesnio litrazo.
Bet kodel tai yra aksioma?
Ok, mano barza iki isglisavimo yra... barza.
Bet iskilusi lekia kaip turi buti.
Visa laika masciau, kad mazesne lenta i glisa istrauks mazesne bure (prie tu paciu salygu). Bet kolegos sako, kad nebutinai?
Matyt negincijama, kad mazesne bus lengviau valdoma? Bet buvo pasakyta, kad kaip tik, neipratus ji gali buti per jautri?

Kaip is tiesu yra su "privalomu" perejimu prie mazesnio litrazo?

Pastaba: i varzybas lysti kol kas planu nera. Kol kas daugiau tenka buriuoti Elektrenuose, t.y. Vejai nestiprus :-(

Aciu
mindaugasa
 
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 10 Spa 2014 21:26
Burės numeris: 0

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST GediminasLTU22 25 Rgp 2015 12:54

Sveikas,

Manau, kad mažesnio litražo lenta bus tikrai smagiau - greičiau išglisuosi, lengvumo jausmo skirtumas tarp 170 l ir pvz., 140-150 l tikrai bus juntamas. Be to, ir nešioti/transportuoti mažesnio litražo lentą lengviau ir t.t. Pradžioje truputį bus sunkiau, bet tikrai neilgai. Galima rinktis ir dar mažesnį litražą nei minėjau, bet sveriant 100 kg jau reikia tam tikrų sugebėjimų ir daug valandų ant vandens.
Yra ir kita alternatyva - pradėk buriuoti ant formulės. Didelės burės, didelis gikas, viskas labai nepigu, bet paskui ant savo freeride'o retai jau benorėsi lipti, nebent prie stipraus vėjo. Formulės litražas 160-170 l, priklausomai nuo gamintojo, taip kad veža ne tik 100 kg pilotus, bet kartais ir sunkesnius, nors pati lenta sveria tik apie 9 kg. Rekomenduoju.
Vartotojo avataras
GediminasLTU22
 
Pranešimai: 73
Užsiregistravo: 07 Rgs 2013 13:42
Burės numeris: 22

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST kalvis 25 Rgp 2015 12:57

nera jokio "privalomo" perejimo prie mazesnio inv. cia is vis kazkoks briedas.
100kg ir 170ltr lenta manau yra pats tas kaip pradziai ir dar plaukiojant pagrinde zemyne, uzteks tikrai ilgam.
"perejimas" prie mazesnio inventoriaus yra "pribrendes poreikis" , jokiu budu ne aksioma.

"Visa laika masciau, kad mazesne lenta i glisa istrauks mazesne bure (prie tu paciu salygu)" - cia is vis kazkokia nesamone, kas tau taip sake = norejo apgaut.
kol lenta "iskilusi lekia" ir tu ja sukontroliuoji tol tau mazesnes nereik.
Vartotojo avataras
kalvis
 
Pranešimai: 896
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 21:28
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 646

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST ivas 25 Rgp 2015 14:40

is neto specas:

"A big board will not hold you back. All the intermediate level windsurfing skills (harness, footstraps, planing, beach start, water start) will be learned faster on a big board than a small board. And most big boards nowadays have good performance in a wide range of winds, including light winds, which small boards suck in. The main reason small boards are popular with skilled windsurfers is that, when it IS windy enough to use them, they are fast, maneuverable, and “light” feeling. Also, in very strong winds and rough waters, small boards stay in control better than large boards."
Vartotojo avataras
ivas
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: 12 Spa 2012 08:00
Burės numeris: 0

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST mindaugasa 25 Rgp 2015 14:49

Ok, jei teisingai supratau, tai poreikis mazesnei lentai atsiranda, kai reikia sokineti bangu virsunemis kursmareses prie 15+m/s?
O kol susitvarkau su barza prie mazesnio vejo, nera ko metyti pinigu?
mindaugasa
 
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 10 Spa 2014 21:26
Burės numeris: 0

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST Zanas346 25 Rgp 2015 16:41

taip. palauk, kol fiziškai pajausi, kad jau nori mažesnės lentos. tuomet jau nebekils klausimų - puikiai pats žinosi kodėl nori mažesnės.
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST Romas 25 Rgp 2015 20:46

Ne is to galo sprendziamas klausimas - pirmiausiai apsispresti su kokiomis buremis norima/galima plaukti. O poto jau galima galvoti kokia turetu buti lenta.
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 915
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST mindaugasa 25 Rgp 2015 21:59

Mano uzduotis kol kas - didinti AZP, todel susikomplektavau keleta buriu ir jas visas naudoju.
Zinoma, smagiau tvarkytis su mazesne. Taciau ne tiek jau daug tokiu dienu ispuola, kad pakaktu nedideles.
?
mindaugasa
 
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 10 Spa 2014 21:26
Burės numeris: 0

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST snowpass 26 Rgp 2015 11:53

Keli pastebejimai is mano patirties, nes sveriu panasiai kaip tu (95 kg) ir priskiriu save prie intermediate buriuotoju, jokiu budu ne profas :)

Mokiausi pagrinde ant Startboard GO 155 ir kartais tikrai norejosi, kad lenta butu didesne. Butu idomu suzinot koks tas Exocet modelis pas tave, nes litrai nieko nereiskia.

Tam tikru momentu pajutau, kad man 1) tam kad isglisuoti reikia tikrai daug vejo ir norisi "lengviau isglisuojancios lentos" ir buvo dilema kaip tokia rasti 2) norisi lentos kuri butu lengviau kontroliuojama glise

Nusipirkau gera freeride lenta (lengva), 145 l., 75cm plocio. Nepradejau greiciau nuo to glisuoti :) Vienintelis skirtumas, per silpno vejo langus lengviau issilaikydavau glise. Prie didelio greicio lenta buvo geriau valdoma. Supratau kad reikia ieskoti kazko kito.

Finale turiu 2 lentas: viena 130 l freeraidas, 70 cm plocio stipresniam vejui, gerai valdoma glise kai pucia daug. Kita silpnam vejui JP Lightwind, 156 l, 90cm plocio. Sita lenta isglisuoja panasiai kaip formule ir turi lengvumo jausma. Minusas- brangi ir trapi.

Isvados is mano iskojimu tokios: kol nepajauti, kad tau kazko truksta, nieko nereikia keisti, nes ezeruose didele lenta yra geris. Bet jeigu pradesi plaukti prie stipresnio vejo, pvz. Kursmarese, pamatysi, kad reikia mazesnes. Ir kaip teisingai pastebejo kazkas, lentos dydi apsprendzia ir bures. Mano atveju as pastebejau, kad ant mazesnes lentos optimali bure yra 7 kv. Tai naudoju 5-7 kv. bures ant mazesnes lentos. Ant didesnes naudoju nuo 7.8 kv. ir i virsu. Jeigu uzdedu per maza bure ant didesnes lentos, tai neuztenka jegos ja uzspausti ir ji tampa nestabili.

Tavo atveju as speciau, kad su mazesne bure negu 7.5 kv Exocet'as normaliai neplauks. Aisku negaliu teigti 100% nes nezinau modelio. Tai kai pradesi plauti prie didesniu veju ir reikes mazesniu buriu, bus laikas mazinti lenta :)
snowpass
 
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 26 Rgp 2013 14:28
Burės numeris: 0

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST snowpass 26 Rgp 2015 11:54

Cia dar buvo pasiulymas Formule pirkti. Siulau pries tai pabandyti su ja plaukti. As bandziau keleta kartu ir aiskiai zinau kad tai ne man, nes jautesi kaip sado-mazo uzsiemimas...
snowpass
 
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 26 Rgp 2013 14:28
Burės numeris: 0

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST ivas 26 Rgp 2015 14:12

snowpass rašė:Cia dar buvo pasiulymas Formule pirkti. Siulau pries tai pabandyti su ja plaukti. As bandziau keleta kartu ir aiskiai zinau kad tai ne man, nes jautesi kaip sado-mazo uzsiemimas...


čia tai beleką skėlei. pvz aš po formulės į kojakilpes normaliai pradėjau atsistoti.
Vartotojo avataras
ivas
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: 12 Spa 2012 08:00
Burės numeris: 0

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST snowpass 26 Rgp 2015 16:20

to Ivas:

Prasau perskaityti teksta: "As bandziau keleta kartu ir aiskiai zinau kad tai ne man"

As siulau zmogui pasibandyti, nes man asmeniskai si disciplina nepriimtina del daugelio priezasciu (sunkus/didelis/brangus inventorius it t.t.). Bet tai cia man taip yra ir nesakau kad kitiems butinai taip bus. Zinau variantu, kai pradedantys buriuotojai nusipirko formules inventoriu ir del to mete buriavima, nes ju nedziugino. Zinau tokiu kuriems tai patiko ir jie kaifuoja ir sako, kad inventorius visai nesunkus, jeigu turi gera technika.

Bet noreciau pasakyti, kad dar niekur neaptikau tokios informacijos, kad pradedanciam progresuoti burlentininkui bus lengva susikisti kojas i kilpas plaukiant su fromule, kaip tik tai yra vienas is techniskiausiu ir maziausiai draugisku inventoriaus variantu. Greiciau jau scenarijus bus katapulta ir sudauzyta brangi lenta bandant kisti kojas i kilpas rankose laikant 11-12 kv. bure.

Bet kiekvienam savo, del to ir siulau pabandyti.
snowpass
 
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 26 Rgp 2013 14:28
Burės numeris: 0

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST mindaugasa 26 Rgp 2015 18:34

Del litru ir buriu: lenta mano - Exocet Speed Slider (89cm plocio), rekomenduojama maziausia bure - 8.5m2
Savaite pries Zolines, mariose viena diena buvo vejo. Su 6.8m2 trofejine-bekemberine glisavau nuo pirmu metru.
Klausimas: ka buciau isloses, turedamas ne 170l, o pvz 138l lenta? Greitis butu didesnis?
Ir kas tuomet yra rekomenduojamas buriu diapazonas duotajai lentai?

Aciu uz jusu kantrybe? :)
mindaugasa
 
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 10 Spa 2014 21:26
Burės numeris: 0

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST DovydasVilkelis 26 Rgp 2015 18:36

Didesnis greitis, didesnė kontrolė, mažiau šokinėtum per čiopą, nes mažesnė lenta prie vandens geriau prisispaustų. Ir šiaip jausmas visai kitas būtų - kaip nuo baržos nulipus.
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: egzistencinis, apie litrus

UNREAD_POST evaluk 26 Rgp 2015 20:14

Įdomios Peter Hart mintys apie litrus:

http://issuu.com/arcwindltdpublishing/d ... ty313march

Jo požiūriu pernelyg didelis litražas nėra gerai.

Nors pats sveriu ~70 kg ir plaukioju su 142 l. 74 cm pločio lenta, kol gerai neužpučia, nesijaučia man ji per didelė (buriuoju antrą sezoną).
evaluk
 
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 08 Lie 2015 10:27
Burės numeris: 29

Kitas

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 11 svečių


cron
Prisijungimas nariams