Puslapis 11

del lentos pasirinkimo

UNREAD_POSTParašytas: 11 Lap 2015 16:41
domiss
Sveiki, esu pakankamai žalias burlenčiūžų sporte, bet šį sezoną jau mokiausi ir pavykdavo išglisuoti. Dabar labiausiai prie širdies freeride, slalom ir wawe stiliai. Plaukiojau ežeruose, mariose, bet dabar jau norėtusi ir į jūrą lipt, bet tam reikia rimtesnes technikos.
mano klausima butu: kokia yra Jūsų nuomonė apie Starboard ISonic 122 lentą ? Ar pavyktu su ja mokintis ant Baltijos jūros bangų buriuoti?

Re: del lentos pasirinkimo

UNREAD_POSTParašytas: 11 Lap 2015 16:58
barokas
Sveikas, pirma, jei nedarai užtikrinto ir greito vandens starto, gal nuo bangų susilaikyk dar.
Antra, dėl lentos, isonic- trapus slalominis greičio bolidas, o ne bangom skirta mažulė, jei nori kažko universalaus ir mariom ir su bangom susipažint, dairykis į FSW ( freestylewave ) lentų kategoriją.
Trečia, bangoms neužteks vien lentos, reiks wave stiebo/burės nes beveik garantija, kad su grubiu naujoko skalbimusi greit sulaužysi freeride'inį stiebą, perplėši burę.
Ketvirta, netingėk pasurfint šio forumo senesnių temų, čia labai daug naudingos info ir patarimų, tiek apie įrangą, tiek apie technikos niuansus, tiek apie gyvenimo tiesas :D

Re: del lentos pasirinkimo

UNREAD_POSTParašytas: 11 Lap 2015 17:56
domiss
Labai dėkoju už info.

Re: del lentos pasirinkimo

UNREAD_POSTParašytas: 11 Lap 2015 18:20
DovydasVilkelis
Pritariu dėl FSW, pats ir ežeruose, ir mariose plaukioju, o ir apie jūrą kartais pasvajoju. ~115-120 l turėtų būt pats tas pradžioj.

Re: del lentos pasirinkimo

UNREAD_POSTParašytas: 11 Lap 2015 18:24
domiss
O kokias lentas patartumėt žiūrėt? Gal galit kažką plačiau apie JP Australi 118litrų apšviest ?

Re: del lentos pasirinkimo

UNREAD_POSTParašytas: 11 Lap 2015 18:41
DovydasVilkelis
Manau visos šiuolaikinės lentos yra panašiai geros ir skirtumo nejausi. Gali dar paskaityti čia http://www.windsurf.co.uk/test-type/fre ... ards-2014/

Re: del lentos pasirinkimo

UNREAD_POSTParašytas: 12 Lap 2015 15:39
linasyyl
Kiek sveri ir sversi po ziemos ? :) ta jp lenta labai gera kiek girdejau ( pats galvojau ja keist I savo rrd 120 litru freeraida bet per mazas skirtumas, sveriu 80 kg) ji tokia tarp freeraido ir sportines....su savo lenta ir wave bure 5,7 buvau siais metais pora kartu bangu gAudyt (bangos 1,5m) tai kai pirmiems kartams gerai o ateityje ieskosiu mazesnes gal apie 95 litru lentos o 120 pasiliksiu ezerams ir posukiu tobulinimui....tokie vat cainiko patarimai p.s mokinkis vandens starta jei nori I bangas !

Re: del lentos pasirinkimo

UNREAD_POSTParašytas: 12 Lap 2015 17:13
domiss
kolkas sveriu 75kg, tikiuosi po žiemos daug nebusiu priauges :D galvoju būtent apie JP 118litrų. Vandens starta mokinsiuos tik pradejus plaukioti, kaip suprantu be jo bangosie niekaip. Ir gal galit plačiau papasakot kuom skiriasi paprastos nuo wave burių ?

Re: del lentos pasirinkimo

UNREAD_POSTParašytas: 13 Lap 2015 10:30
Fish-Bone
Žinau, kad labiausiai užknisantis naujoką atsakymas yra "paskaityk ankstesnes temas", bet jeigu nepatinėgti tai padaryti - labai daug išminties galima rasti :)

Esminis skirtumas tarp wave ir freeride burių - tai, kad wave burės dažniausiai eina su RDM'iniu (reduced diameter mast) stiebu. Kaip iš pavadinimo aišku - jis yra mažesnio diametro. Apie tai irgi yra labai labai protingų pasisakymų forume. Trumpai - RDM'inis stiebas skalbiantis bangose ne taip greitai lūžta ir pati burė dirba "geriau".

Antras skirtumas - wave burės būna daugiau ar mažiau armuotos (pvz. mažiau armuota - http://www.distribution.simmerstyle.com ... n_blue.png ir daugiau armuota - http://www.distribution.simmerstyle.com ... d_blue.png ). Nesigilinsiu į detales kuri burė geriau plaukia. Bet principinis skirtumas toks, kad armuota burė ne taip greitai plyšta. Jeigu plyšta - skylė "nepabėga" per visą langą, o daugmaž apsiriboja ties armavimo juostomis.

Neprofesionalus patarimas, kadangi abu sveriame gana panašiai - pasiimk ~115-120 freestyle wave lentą ir apie 6,0 burę su RDM'iniu stiebu (gali būti freestylinė burė). Ramiai plauksi tiek ežere, tiek jūroje, jeigu bus nedaug vėjo. Jeigu vėjo daugiau (pvz. Kuršių mariose) - 5.X burė. Jeigu vėjo dar daugiau, tai 4.7 burė ir mažesnė lenta.

Prieš lendant į jūrą perskaityk visą Ginto (vėjas galvoje) išmintį. Žinosi, kada važiuot prie jūros :)

Re: del lentos pasirinkimo

UNREAD_POSTParašytas: 21 Kov 2016 14:21
anukas
Labai gerai Fishas paaiškino :)

Re: del lentos pasirinkimo

UNREAD_POSTParašytas: 21 Kov 2016 21:52
Romas
istrinta

Re: del lentos pasirinkimo

UNREAD_POSTParašytas: 22 Kov 2016 09:03
dainiuks
O dar geriau dvi lentos.Gali buti 100cm,o antra mazo litrazo...ir tada ilgai ir laimingai glisuosi :D

Re: del lentos pasirinkimo

UNREAD_POSTParašytas: 22 Kov 2016 20:04
Fish-Bone
Atsiprašau už postą ne į temą apie jūrinį įventorių. Visai nesupratau, kad žmogus dar tik stumdo vandenį, nėra glisavęs ir planuoja plaukioti žemyno gilumoje esančiose balose. Arklystu? :^o

Kaip jūroje mokytis su 150+ l freeraidais, galėtų nebent Bobas papasakot. Bet čia tema ne forumui, o vakare po buriavimo :wink:

domiss rašė: ... bet šį sezoną jau mokiausi ir pavykdavo išglisuoti. Dabar labiausiai prie širdies freeride, slalom ir wawe stiliai. Plaukiojau ežeruose, mariose, bet dabar jau norėtusi ir į jūrą lipt, bet tam reikia rimtesnes technikos.
mano klausima butu: kokia yra Jūsų nuomonė apie Starboard ISonic 122 lentą ? Ar pavyktu su ja mokintis ant Baltijos jūros bangų buriuoti?