EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Dėl pirmo komplekto pirkimo

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST mariusv 16 Kov 2016 14:48

Sveiki,

Renkuosi pirmą burlentę ir bures. Pradėjau praėjusios vasaros viduryje surfhouse mokyklėlėje, nuomojau ten ir toliau kol dar dirbo. Kelis kartus pavyko su 5.5 metrų bure ir 150 lenta išglisuoti be trapecijos ir išsilaikyti kokį 100 metrų, vėliau sustodavau, kad nebūtų toli grįžti :D

Šį vasarį dar savaitę praleidau Egipte, ten daugiau 5 m/s praktiškai nepūtė, bet lyg ir pripratau prie trapecijos, naudojantis 6 metrų bure ir 160 švertine lenta (gal F2 Xantos?) pavyko pramokti beach startą, greitai atlikti priešvėjinį posukį (be vaiksčiojimo aplink stiebą), pavėjinį posūkį ir heli tack'ą. Lenta silpnai pučiant gerai pjovėsi į vėją ir ant jos lengva vaikščioti, beveik nesimaudžiau, bet posūkius darant norėjosi ko nors judresnio.

Mano svoris apie 85, galbūt iki vasaros pasieks 80. Planuoju daugiausia plaukiot kuršių mariose savaitgaliais + pagal vėją imčiau viena kita atostogų diena darbo dienomis. Savaitgalį nuvažiuoti iki kuršių marių tikrai ne problema. Visi su kuriais kalbėjau, sako kad tikrai nepatiks, bet galbūt retkarčiais pasvarstyčiau ir artimesnę Vilniui balą (elektrėnai, kauno marios).

Skelbimuose čia mačiau tik vieną iš pirmo žvilgsnio galbūt tinkamą komplektą:
150 tūrio shark'as plius porą burių: 6.6 ir 7.8 už 1650 eurų (rašo, kad įranga kaip nauja).

Dar visai įdomų variantą pasiūlė kolega, jis iš vokietijos parduotuvės pirko burių komplektą, ten už 850 eurų radau Fanatic Gecko HRS 2015 133l (78cm plotis, 246 ilgis, tinkamos burės 6.5-9.0), žiūrint pagal kainas už 1.2-1.4 euro turėtų pavykti nupirkti ir porą burių, giką, stiebą.

Kol kas linkstu prie naujo geck'o ir 6.5 bekemberinės burės, bet kyla daug abejonių.
Ar tinkamas geck'o lentos dydis? Kokį didžiausią vėja galėsiu atlaikyti su 6.5 kuršmarėse? Ar antrą burę imti didesnę ar mažesnę? Ar mažesnė burė prispaus lentą?

Ar išvis verta pirkti naują inventorių? Gal pradžiai visai pakaktų to 150 shark'o komplekto (nežinau ar jis vis dar parduodamas), nes naują įrangą šiaip ar taip besimokindamas galiu lengvai sugadinti.

Šį sezoną idealu būtų įlipti į kojakilpes, išmokti water startą, pagrindinius posūkius, vieną kitą paprastesnį freestyle judesį.
mariusv
 
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: 12 Vas 2015 19:19
Burės numeris: 0

Re: Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST Zanas346 16 Kov 2016 15:21

mariusv rašė:Kol kas linkstu prie naujo geck'o ir 6.5 bekemberinės burės, bet kyla daug abejonių.
Ar tinkamas geck'o lentos dydis? Kokį didžiausią vėja galėsiu atlaikyti su 6.5 kuršmarėse? Ar antrą burę imti didesnę ar mažesnę? Ar mažesnė burė prispaus lentą?

pradžiai kaip ir ok, bet kuršmarėms tau tikrai reiks antros apie 5-5.3 m2 burės, kuri greitai pasidarys pirma :-) tuo pačiu ir lentos apie 100-105 ltr prireiks.

Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

Re: Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST DovydasVilkelis 16 Kov 2016 21:29

Jeigu komfortiškai jautiesi ant 160l, tikrai daug geresnė investicija į Gecko 133l. Bet patikėk, per sezoną greitai ir šitą išaugsi, tai nebent planuoji plaukti prie 5 m/s, tada verta ir tokį variantą turėti. Realiai Kuršmarių sąlygom ir tavo svoriui didžiausia lenta turėtų būti 120l. Aš sveriu keliais kg daugiau, pas mane lenta 106l ir didžiausia burė - 6.5 kv. Tai praeitą sezoną plaukiau tikrai daug, bet aišku ir sezonas su vėju nusisekė :) Su 6.5 bure ir tavo svoriu, komfortiškai galėsi plaukti iki 10 m/s, gal 9 m/s.

Tiems, kas sako, kad nesąmonė važiuoti į balas prie Vilniaus, gali pasakyt, kad nesvaigtų :) Niekas nesiginčija, kad Kuršmarių sąlygos geresnės, bet pats pagalvok, ar geriau porai valandų po darbo nulėkti į eLake, ar sėdėti namie ir žiūrėti pro langą kaip pučia ir tikėtis, kad tas pats bus ir savaitgalį :D
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST mariusv 17 Kov 2016 00:18

O tai gal tada gecko 120 imti? Kiek teko domėtis, kalbama kad jausmas ant tokios lentos kaip 10-15 litrų didesnio freeride. Šiek tiek baisu, kad nereikėtų ištisai maudytis.
mariusv
 
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: 12 Vas 2015 19:19
Burės numeris: 0

Re: Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST DovydasVilkelis 17 Kov 2016 13:29

Aš peršokau nuo 150l iki 117l. Pasimaudžiau pirmus kelis kartus ir apsiprato kojos. Aišku, jeigu turi galimybę nusipirkti tarpinį variantą ir greitai iškeisti į mažesnį - tobulėsi greičiau, bet mano galva geriau pasikankinti pradžioj su mažesniu dydžiu, negu paskui ilgai kankintis su didele lenta.
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST mariusv 17 Kov 2016 19:13

Jei pirkčiau 120 litrų geko, kurio rekomenduojamos būrės yra nuo 6 iki 9, kokias pirmas dvi bures pirktumėte, kad kuo didesnį vėjo diapazoną kuršių mariose padengti ir praleisti daugiau laiko ant vandens?

Kol kas dar nenusibodo lentą ir ne glise stumdyti, jei vėjo užtenka grįžti ten iš kur pradėjau.
mariusv
 
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: 12 Vas 2015 19:19
Burės numeris: 0

Re: Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST DovydasVilkelis 17 Kov 2016 23:16

Jeigu marioms - tikrai reiks 6 kv., na ir gal koks 7.5 kv. tiks pakeliui link 9 kv. :)
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST mariusv 19 Kov 2016 00:48

Kolega (turbūt bent 10 kg lengvesnis ir turi vienu sezonu daugiau patirties), pirko šias bures:
Severne Gator 2015 5,5qm
Gaastra Savage 2015 6,6qm
Gaastra Savage 2015 7,8qm

Visom trim tinka tas pats stiebas ir gikas. Aš pradžioje būčiau linkęs pirkti 5.5 ir 6.6, nes man tai reikštų daugiau plaukimo. Mažesnę burę pavyktų nulaikyti prie didesnio vėjo, o jei vėjo šiek tiek trūktų - puiki proga tobulinti posūkius.

Ar visgi tas pusė metro prie per didelio lentai vėjo manęs neišgelbės ir geriau imti bures pagal rekomenduojamas lentai (6.0-9.0)? Tarkim:
6.0 Gatorių
ir 7.2 arba 7.8 Savage
Vėlgi užtektų vieno stiebo ir giko.
mariusv
 
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: 12 Vas 2015 19:19
Burės numeris: 0

Re: Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST dainiuks 19 Kov 2016 07:46

Norint tobuleti AZP rodiklyje dar butina isigyti Grite XXL 5qm arba Geras 10qm,nes plonesnis dvigubai.
dainiuks
 
Pranešimai: 73
Užsiregistravo: 12 Kov 2014 20:18
Burės numeris: 161

Re: Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST kislota 23 Kov 2016 14:11

Aš plaukiu tik Kuršių mariose. Pasinaudok mano patirtim ir nekartok klaidų.

Pagal pirminį aprašymą realiai dar nieko nemoki, esi vandens stumdytojas, kokie mes visi buvome pradžioje. Jei pramokai Surfhous'o Campe, tai tu jau pataikei ir pas teisingą pardavėją. Mano įranga praktiškai visa pirkta iš jų ir neteko nusivilti nei daiktais, nei kainomis, nei aptarnavimo kultūra.

Pradžiai perki:
http://www.surfhouse.lt/eshop/windsurfi ... k-sail-6-7
6,7 HSM Superfreak plius stiebas, gikas ir prailgintojas . Aš su tokia bure plaukiu 80% viso sezono. Nuo 7 iki 12 m/s. Burė iš dakrono su PVC langu, neužmušama. Kadangi daug dar krisi - pats tas. Stipresniam vėjui vėliau pasiimsi tokią pat 5,8. Tiks tas pats stiebas.
Burės tiks ir bandymams jūroje, ir draugų/šeimos narių mokinimui.

http://www.surfhouse.lt/eshop/windsurfi ... surf-board
135lt freeride burlentė. Pradžiai mažesnės nė nereik. Kol išaugsi, praeis keletas metų.

Pirkdamas komplektus visada gausi geresnę kainą.

Kaip jau minėjau, aš plaukiu tik Kuršių mariose. Ežeruose vėjai menkesni - reikia didesnio litražo ir didesnių burių.

Jei norėsi pabandyti HSM burę - visada prašom. Savosios nuotrauką pridedu.


Mano dabartinis rinkinys: 120l Quatro lenta, 6,7-5,3-4,7 HSM Superfreak. Penktas sezonas.
Prikabinti failai
DSC07748.jpg
Vartotojo avataras
kislota
 
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 19 Bir 2011 00:09
Burės numeris: 0

Re: Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST Fish-Bone 23 Kov 2016 14:49

Kislota - o nesinori mažesnės lentos kai jau užtenka vėjo 5.3 ir tuo labiau 4.7 burėms? :roll:
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST kislota 23 Kov 2016 15:21

Fish-Bone rašė:Kislota - o nesinori mažesnės lentos kai jau užtenka vėjo 5.3 ir tuo labiau 4.7 burėms? :roll:


5,3 gamintojo rekomenduojamas minimumas maniškei.
4,7 būtų geriau su mažesne. Bet nėra ko skųstis ir dabar.

Labiausiai norisi prikabinamo namelio. Planas šiam pavasariui.
Vartotojo avataras
kislota
 
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 19 Bir 2011 00:09
Burės numeris: 0

Re: Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST DovydasVilkelis 23 Kov 2016 15:35

Su 135l lenta nuo 8 m/s jau bus diskomofortas jodinėt per marių čiopą, bet turint galvoj, kad čia progresavimui, tada tikrai taip, variantas tinkamas.
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST kislota 23 Kov 2016 15:47

DovydasVilkelis rašė:Su 135l lenta nuo 8 m/s jau bus diskomofortas jodinėt per marių čiopą, bet turint galvoj, kad čia progresavimui, tada tikrai taip, variantas tinkamas.


Būtent. Aš patardamas darau prielaidą, kad nevisada galės atlėkt iki mūsų pamario - bandys plaukt ir E-lake ir Kauno mariose. O ten kokia 115ltr su menka patirtim bus katastrofa, -pereis pas kaitiorus dar, xexexe.
Vartotojo avataras
kislota
 
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 19 Bir 2011 00:09
Burės numeris: 0

Re: Dėl pirmo komplekto pirkimo

UNREAD_POST anukas 24 Kov 2016 13:08

115l. freeride 5.3 ir 6.0 plaukiu eleike ir vievį ir dusioj ir kuršių mariose, bet į jūrą manau reikia mažesnės lentos apie 90-105 freestylewave ir burės 5.3 ir 4.7
bet čia pagal mano sudėjimą ~70kg. ir mano galimybes.
žemyne aišku sunku ištaikyti sąlygas su 6.0, su 115l. lenta geriau būtų 6.5 burė.
Vartotojo avataras
anukas
 
Pranešimai: 599
Užsiregistravo: 04 Bir 2008 23:17
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 944

Kitas

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


cron
Prisijungimas nariams