EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Pirmo rigo komplektavimas

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Pirmo rigo komplektavimas

UNREAD_POST ratrat 09 Lap 2016 14:18

Sveiki,

pradėjau žiūrinėtis pirmo rig'o ir iškilo nemažai klausimų. Ar įmanoma nusipirkti stiebą, kuriam tiktų trijų skirtingų dydžių burės (5.5, 6.5 ir 7.5)? Nes inventorius ir taip nemažai vietos užima + kainuoja, tai jeigu turėti tris bures ir tris stiebus, tada dar tris gikus ir jau galima galvot apie garažo pirkimą burlenčių įrangos laikymui ;))
Į kokias charakteristikas būtina atkreipti perkant pirmą rigą, nes perkant Lentą - tai pilnas forumas visokių patarimų (ne mažesnė 75 cm, svoris + 50 litrų ir t.t.), o apie viršutinę burlentės dalį informacijos kažkaip neradau :))

Kitas klausimas, kas praktiškiau turėti visas bures ant vieno stiebo ar visas bures su atskrirais stiebais?

Skirtingų burių suderinamumo klausimas, ar yra koks nors puslapis, kuriame surinkta didžioji dalis informacijos apie stiebus ir bures?

Taip pat jeigu perkant viską atskirai (burė, stiebas ir gikas), koks eiliškumas turėtų būti? Ieškau stiebo -> burės - > giko? Aš kalbu tik apie dėvėtą inventorių.

Ir pats paskutinis klausimas, ar yra kažkokie specifiniai e-shop'ai kuriuose lankotės ir pvz esate pirkę Rig'o (burė, stiebas ir gikas) komplektą?
ratrat
 
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 23 Lie 2013 01:00
Burės numeris: 0

Re: Pirmo rigo komplektavimas

UNREAD_POST GediminasLTU22 09 Lap 2016 17:01

Labas,

Rekomenduoju atidžiai perskaityti visus anksčiau forume aptartus postus apie pirmos lentos, burės, stiebo ir t.t. pasirinkimą. Dėl pasirinkimo eiliškumo - rinkis burę su stiebu komplekte, geriausia to pačio gamintojo, o giką jau galėsi pasirinkti vėliau pagal matmenis - tada žinosi, užteks 1 ar reikės dar.

Galiu patarti keletą pasiteisinusių dalykų iš savo patirties, tikiuosi pravers:

1. Naudoju tik to pačio gamintojo burę ir stiebą komplekte - tada natūraliai tas pats stiebas tinka bent kelių dydžių burėms, atsižvelgiant į gamintojo rekomendacijas. Privalumas - nereikia ant kranto galvoti, kodėl burė neatsidaro, neturi pilvo, nereikia konstruoti "stiebas?+prailgintojas?", viskas tinka pagal ant burės nurodytus matmenis.
2. Stiebo prailgintojas - taip pat naudoju to pačio gamintojo, kaip ir stiebas/burė. Konkrečiu atveju Severne turi puikius prailgintojus su 4 horizontaliais ratukais, burės irgi visos mano naudojamos su 4 horiz. ratukais, naudojama formulinė virvelė užtempimui, užtempimo procesas sklandus ir lengvas, ypač mažesnės kvadratūros burių. Žinoma, prailgintoją galima naudoti bet kurio gamintojo, bet patogumas ir draugiškumas vartotojui - svarbiausia.
3. Freeride/freerace reikalai: lenta - bet kuri pagal sugebėjimus ir sąlygas, kokiose plaukiosi, tik neimk labai siauros ir mažo litražo, jeigu nesi patyręs - 75-80 pločio bus pats tas manau, tik neimk tų senoviškų ilgų.
Mažųjų burių užtenka pradžiai 7-8-9 kvadratų, kad užsidengti platesnį galimų vėjų diapazoną. Gikas - galima naudoti bet kurio gamintojo, aliuminiai pigiausi, angliniai - lengviausi, tvirčiausi, bet nepigūs. Tarp 7-9 kvadratų manau gali užtekti ir 1 giko, tik reikia žiūrėti į matmenis (kiek išsitraukia).
8-9 kv. bures naudok jau kemberines (2-3 kemberių), mažesnes gali naudoti ir bekemberines.
3. FW reikalai: lenta - bet kuri FW standarto lenta, burės dažniausiai 3 dydžių (10,11,12 kv.), stiebai 2-3, gikas - vienas, reguliuojamos trapvirvės, burės pritempimo per giką sistemėlė būtina (sistemėlė bendrai labai reikalingas ir naudingas dalykas visoms kemberinėms burėms).

Kol kas tiek, jeigu buriavimas pagaus, tai neišvengiamai atsiras to inventoriaus tiek, kad ieškosi didesnio garažo. Inventoriaus pastoviai negana, taip kad - ruoškis :)
Vartotojo avataras
GediminasLTU22
 
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: 07 Rgs 2013 13:42
Burės numeris: 22

Re: Pirmo rigo komplektavimas

UNREAD_POST ratrat 09 Lap 2016 17:35

Aš dėl lentos ir t.t. esu matęs daugybę pasiūlymų. Tačiau dėl burės, kažkaip niekas nespecifikuoja, parašo 6.5 kv.m. ir nesigilina į detales. O man įdomu, nes aibė įvairių pasirinkimų.

Šiuo metu ieškau sau rig'o, dydžius žinau, tačiau domina mane įvairios specifikacios ir žmonių nuomonė šiais klausimais:
-Kokią pirmą burę/stiebą reikia pirkti? Kuo daugiau anglies ir kuo daugiau kemberių? Galbūt yra kažkokių kitų niuansų, nes jų yra galybė visokių.
-Kai komplektuoji rig'ą, kas yra svarbiausia dedamoji dalis (stiebas, burė ar gikas)? Ta prasme, kas didžiausią įtaką turi tiek plaukiojimui tiek tolesniam kitų komponentų pasirinkimui? Kaip pavyzdys, perki ebay'jui stiebą 460 ilgio, 75% anglies, tai gali dėti bures nuo 460 iki 490(??) kiek leidžia prailgintuvas?? Prie kurios Rig'o komplekto dalies prisirišti stiebas, burė ar gikas? Tada kai prisiriši pvz prie stiebo, ieškai kuri yra universaliausias (tai kuris? t.y. kuriuo daugiausiai plaukioja mūsuose?).

-Kas liečia bures, tai kiekviena burė turi savo charakteristikas, vienos lenkimo kreivė vienokia, kitos kitokia, visos turi savo savybes, tai į kurias tas savybes žiūrėti pradžioje, ar nežiūrėti išvis? Kokią turėsi su tokia ir plauksi?

Iki sezono dar daug laiko, tai galiu ieškoti ilgai ilgai, tik nežinau pagal kokius kriterijus.
ratrat
 
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 23 Lie 2013 01:00
Burės numeris: 0

Re: Pirmo rigo komplektavimas

UNREAD_POST barokas 09 Lap 2016 18:44

Labas, na matos tikrai mažai ieškojęs būsi forumo platybėse, yra visi tavo klausimai aptarti ir kokios burės ir kokie stiebai pradžiai tinkamiausi ir kodėl, ir tiek tavo prašytos lentelės įdėtos kurie stiebai su kuriomis burėmis teoriškai dera daug maž pagal linkimus, kietumus... Bet nereik aklai žiūrėt į tai, teorija ne visad sueina su praktika, o ir vienais ar kitais metais tie patys gamintojai naudojo kitokius linkimus, kietumus... Geriausia pirk su tai suprantančiu žmogum kartu, komplektą burė + stiebas. Patikrins kaip realiai susitakeluoja. Gikas sekantis pirkinys, pagal tai kokią burę nupirkai, ir kokią burę sekančią pirksi.

Trumpai ir visai suapvalintai bei nekonkrečiai: pirma burė 7-8 kvadratų, bekemberinė, tinkamas stiebas jai (ilgis pagal burei nurodytą LUFF ,anglies kiekis nėra svarbus, geriau iki 70%), gikas aliuminis, giko ilgis, kad nupirktai burei būtų nustatytas maždaug giko diapozono vidurys, PVZ. jei burei reik 180cm - gikas 160-200

Jei kažkokių konkretesnių patarimų iš hebros čia lauki, tai surašyk savo fizinius duomenis, kuriose vietose plaukiosi dažniausiai ir kiek laiko tam galėsi skirti, kokia lentą turi arba pirksi, kokia patirtis buriavime, dar ką, kas gali būt aktualu.
Vartotojo avataras
barokas
 
Pranešimai: 116
Užsiregistravo: 07 Lie 2011 22:53
Burės numeris: 23

Re: Pirmo rigo komplektavimas

UNREAD_POST mariusv 09 Lap 2016 21:27

Neparašei kur plauksi, tai žmonės mano akiai labai didelių burių prisiulė. Aš dažniausiai važinėju link kuršių marių, ežere plaukiau tik porą kartų.

Savo pirmą komplektą pirkau šį pavasarį ir pirkau dvi bures - 5.5 kai daug pučia arba kai visai mažai pučia (posūkiams, lengvo vėjo triukams) ir 6.8 kai pučia per vidurį. Prie marių sezono pradžioje 6.8 beveik netraukiau, antroje sezono pusėje jau pravertė.

Praktiškai visus pradmenis - posūkius, beach startą, waterstartą išmokti lengviau su maža bure. Kelti burę iš vandens su šniūru mažesnę irgi yra žymiai lengviau. Tiesą pasakius jei būtų reikėję visą sezoną kilnoti su šniuru aštunkę, turbūt nebūtų užtekę motyvacijos nė pusei to ką išmokau per šį sezoną, nes vien ta mintis kad reikės 8kę lupti iš vandens su šniuru atgraso nuo noro bandyti ką nors naujo.

Tai aš iš savo pusės siūlyčiau pavažiuoti kol mokaisi prie marių ir nusipirkti mažesnę burę posūkiams.

Milžiniško skirtumo tarp modernių būrių nebūna. Prieš pirkdamas gali bandyti specifinio modelio apžvalgą paskaityti, bet dažniausiai rašo, kad visos geros. Jei pirksi 5.5 žiūrėčiau crossover tipo, didesnę freeride/freerace. Žmonės dažniausiai rekomenduoja pirkti stiebą to paties gamintojo, bet jei stiebo linkimas sutampa (yra unifiberio lentelė), taupymo tikslais galima bandyti derinti ir skirtingų gamintojų. Aišku jei laikas nespaudžia geriau pirk burę iš karto su stiebu ir to paties gamintojo.

Dėl kelių stiebų - aš abi maunu ant vieno stiebo, tai kai reikėtų padidinti arba sumažinti burę dažniausiai patingiu tą daryti. Gal jei būtų atskiri pasikeisčiau.
mariusv
 
Pranešimai: 42
Užsiregistravo: 12 Vas 2015 19:19
Burės numeris: 0

Re: Pirmo rigo komplektavimas

UNREAD_POST ivas 09 Lap 2016 21:49

Pirmas praliotas neaisq kur plauksi, jei vietinės reikšmės balose(Kauno marios, Dusia..), tai geriausiai kemberinė burė būtų, kadangi ne taip tampo gūsiuose. Jei Kuršių marios, gali rinktis ir bekemberine, kaip mokinies lengviau išlupt iš vandens...
pagal išmatavimus pasirinktus, nemanau, kad užteks vieno stiebo 5m2 eina 4m +/- stiebo ; 6 eina 4,3m; 7 eina su 4,6m, nu 5 ir 6m2 gali prasisukti su vienu, ber reikėtų turėti kuo ilgesnį prailgintoja. O praktika rodo, jei nenori sedėti ant kranto reik turėti bent pora gikų, stiebų.. kad ir to pačio dydžio tinkančio kelioms burėms.

apie stiebus http://www.extreme-sports.lt/forumas/viewtopic.php?f=5&t=37443&view=unread
Vartotojo avataras
ivas
 
Pranešimai: 98
Užsiregistravo: 12 Spa 2012 08:00
Burės numeris: 0

Re: Pirmo rigo komplektavimas

UNREAD_POST ratrat 10 Lap 2016 10:03

ivas rašė:Pirmas praliotas neaisq kur plauksi, jei vietinės reikšmės balose(Kauno marios, Dusia..), tai geriausiai kemberinė burė būtų, kadangi ne taip tampo gūsiuose. Jei Kuršių marios, gali rinktis ir bekemberine, kaip mokinies lengviau išlupt iš vandens...
pagal išmatavimus pasirinktus, nemanau, kad užteks vieno stiebo 5m2 eina 4m +/- stiebo ; 6 eina 4,3m; 7 eina su 4,6m, nu 5 ir 6m2 gali prasisukti su vienu, ber reikėtų turėti kuo ilgesnį prailgintoja. O praktika rodo, jei nenori sedėti ant kranto reik turėti bent pora gikų, stiebų.. kad ir to pačio dydžio tinkančio kelioms burėms.

apie stiebus http://www.extreme-sports.lt/forumas/viewtopic.php?f=5&t=37443&view=unread


Tai išvadą - plaukiant ten kur vėjas yra lygesnis (kuršių marios, kauno marios) jokio skirtumo ar kemberinė ar bekemberinė burė. Jeigu plauki vidaus vandenyse (Rubikiai, Elektrėnai) tuomet geriau yra kemberinė burė, nes kaip suprantu tolygiau pasiskirsto vėjas...

Dar sudomino dėl tos praktikos turėt pora stiebų, tai kaip ir minėjau, ar čia tik ne 15 min sutaupymas? Nes vistiek neatvažiuosi ir visų turimų burių netakeluosi...

Dar viena išvada, kad pirmas rig'o komplektas nesvarbu koks gamintojas, koks stilius ir t.t., svarbu dydis ir tiek kad ji nebūtų iš akmens amžiaus, taip?
ratrat
 
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 23 Lie 2013 01:00
Burės numeris: 0

Re: Pirmo rigo komplektavimas

UNREAD_POST ivas 10 Lap 2016 18:56

Patikėk manim, kad labai tyngisi ištakeluoti, sutakeluoti kitą. O jei po valandos bus perdaug, vėl reik viską ardyti... Aišku pradžioje gali žaisti ir su vienu stiebu, giku. Ateitis parodys :)))
Vidaus vandenims (Kauno marios, Elektrėnai...)visi turbut siūlys tik kemberine, nes visur gūsiuota, o ir Kuršmarėse bus gerai, daugiau traukos :) (Kauno mariose gusiuota taip pat)
Mmmm, kas dėl burės senumo... tai pradžioje tikrai daug krisi, bus katapultų ... tai labai nauja , brangę burę suplėšyti nesinorėtų. Bet nupirkus sena po vienos geros katapultos gali suplyšti. Reik to viduriuko. Be to labai naujos burės tai išlengvintos, plonos plėvelės...
Šiaip jei vidaus vandenyse tai 5-6kvadratai beveik nereikalingi, pirma burę reikėtų imti 7kv ar 7,8kv sako ji universali atstoja 7 ir 8, o poto jau matysi reik didinti ar mažinti. Šiaip dažniausiai poto reik 10-12kv ir formulės :)))
Gamintojas skonio , piniginės reikalas. Čia tik briedžiai jaučia skirtumą :)) ar vaikosi čiampijonų brandų
Vartotojo avataras
ivas
 
Pranešimai: 98
Užsiregistravo: 12 Spa 2012 08:00
Burės numeris: 0

Re: Pirmo rigo komplektavimas

UNREAD_POST evaluk 11 Lap 2016 02:15

Mano nuomone, pirmiausiai turi įsigyti lentą ir tik tuomet "rištis" prie rig'o, kadangi lenta apibrėžia burių diapazoną. Vis dar neaiškūs lieka tavo, kaip buriuotojo, parametrai, tavo lūkesčiai ir tavo buriavimo vietos, tačiau, kaip kad kažkas minėjo, rinkis freeride lentą apie ~75cm pločio ir šio dešimtmečio. Po to rinkis burę komplekte. Apžiūrėdamas turėsi galimybę paprašyti, kad ankstesnis savininkas ją sutakeluotų ir pamokytų patį. Jei nusipirksi atskirai, bijau, kad tekeluosi ir nežinosi kaip turi būti. Pirkdamas visą rigą (stiebas + burė) laimėsi visais atvejais, jeigu rinksies protingai ir to paties gamintojo.
Burė kemberinė ar ne kemberinė? Čia slidus klausimas, sakyčiau. Asmeniškai, buriuoju kelis metus ir teikiu pirmenybę bekemberinėms burėms, nors buriuoju ir Kauno mariose, ir Kuršių mariose ir mažesniems dydžiams (esu pakankamai lengvas). Man bekemberinė sutekia daugiau laisvės, daugiau lengvumo ir manevringumo. Jei orientojiesi į "lock'n lift", t.y. greičiui, stabilumui ir pan. - kemberinė vidaus vandenyse geriau, tačiau spėju, dar tau nuo gliso akys yra didelės ir patogumas, kilimas į vėją, greitis, stabilumas ir t.t yra antroje vietoje. Kemberinę, sakyčiau, reikia rinktis tada, kai jau jautiesi glisuodamas patogiai ir užtikrintai. Kitais atvejais, t.y. mokinimuisi bekemberinė mokymuisi tinka geriau.
evaluk
 
Pranešimai: 42
Užsiregistravo: 08 Lie 2015 10:27
Burės numeris: 29

Re: Pirmo rigo komplektavimas

UNREAD_POST snowpass 11 Lap 2016 13:57

ratrat, as jau galvojau, kad lenta nusipirkai. Is tiesu butu geriau kalbeti apie riga turint lenta, bet kadangi ruosiesi pirkti freeride (geriau butu freemove :)) lenta, tai manau galima ir tuos rigus pasiziureti, ir ziema tam geras metas, nes kainos kritusios.

Atsakant i tavo klausimus:
-stiebo, kad tiktu trims burems nenusipirksi, ir tai yra bloga mintis :)
-kaip jau buvo cia rasyta, labai gerai butu 2 bures su dviem nuosavais stiebais. Tai yra tam, kad jeigu salygos neaiskios (o taip buna daznai), galetum susitakeluoti abi bures ir pasikeisti jeigu reikia. To reikia gana daznai ir kaip buvo rasyta, dazniausiai persitakeluoti taip tingisi, kad lieki plaukti su neteisingu inventorium. Taigi, pamirsk ta minti, kad lipsi i kranta ir mausi kita bure ant to paties stiebo. O be to kai skirsis kvadratura, skirsis ir stiebo ilgis.
-Tau nereikia 3 buriu. Tau uztenka 2 buriu pilnai. Jeigu nori is tu dvieju buriu isgauti max diapazona ir kaip suprantu plauksi daugiausia Kursiu mariose, tai man asmenine nuomone butu, kad to bures yra tokios: 1) apie 7.5, freeride su 2 kemberiais, tada stiebas bus 460, greiciausiai SDM. Su kemberiais rekomenduoju, nes kai silpnesnis vejas, daugiau jauciasi gusiai ir su kemberine bus paprasciau. Aisku gali buti ir be kemberiu, bet pilnam funkcionalumui isgauti nerekomenduoju. Del vandens starto, tai jeigu bure su kemberiais ir siaura kisene, tai tikrai netrukdys mokymuisi. O be to greiciausiai pradzioje mokysies pie didesnio vejo, su mazesne bure. 2) kita bure galetu buti 5.5-5.8 be kemberiu su 430 RDM stiebu. Cia butu tavo stipraus vejo bure ir pradzioje vandens startui mokytis. Mazesnes bures nereikia, nes geriau pradzioje is viso nelisti prie tokiu salygu, kai 5.5 bure per didele.
-giko uztenka vieno sitoms dviems bures. Greiciausiai butu kazkas tokio, kaip 170-220. Bet pirkdamas abi bures turi ziureti, kad neisvaziuotu uz planuojamo giko ribu. Jeigu 7.5 bure gaunasi ties goko max riba, gal geriau pirkti 7.0 kv.
-idealu pirkti stieba kartu su bure, to paties gamintojo. Bet jeigu atskirai, tai tada pradzioje pirk stieba ir ieskok bures pries stiebo. Nes kadangi visada lengviau nusipirkti bure, stiebus padevetus mazai kas pardavineja. Kaip zinoti ar tinka stiebas burei? Arba veziesi su savim ta kas ismano, arba perki to paties gamintojo, arba bandai derinti pagal Unifiber lentele, bet cia gali buti daug nesuderinamumo.
-anglies kiekis stiebe? Tavo atveju idealu 65-75%, lengvumo ir tvirtumo aukso vidurys.

Is viso to isplaukia eiliskumas: pirmos bures stiebas-bure-gikas-antros bures stiebas-bure-prailgintojai.
Sekmes!
snowpass
 
Pranešimai: 138
Užsiregistravo: 26 Rgp 2013 14:28
Burės numeris: 0

Re: Pirmo rigo komplektavimas

UNREAD_POST ratrat 11 Lap 2016 16:16

snowpass rašė:ratrat, as jau galvojau, kad lenta nusipirkai. Is tiesu butu geriau kalbeti apie riga turint lenta, bet kadangi ruosiesi pirkti freeride (geriau butu freemove :)) lenta, tai manau galima ir tuos rigus pasiziureti, ir ziema tam geras metas, nes kainos kritusios.

Atsakant i tavo klausimus:
-stiebo, kad tiktu trims burems nenusipirksi, ir tai yra bloga mintis :)
-kaip jau buvo cia rasyta, labai gerai butu 2 bures su dviem nuosavais stiebais. Tai yra tam, kad jeigu salygos neaiskios (o taip buna daznai), galetum susitakeluoti abi bures ir pasikeisti jeigu reikia. To reikia gana daznai ir kaip buvo rasyta, dazniausiai persitakeluoti taip tingisi, kad lieki plaukti su neteisingu inventorium. Taigi, pamirsk ta minti, kad lipsi i kranta ir mausi kita bure ant to paties stiebo. O be to kai skirsis kvadratura, skirsis ir stiebo ilgis.
-Tau nereikia 3 buriu. Tau uztenka 2 buriu pilnai. Jeigu nori is tu dvieju buriu isgauti max diapazona ir kaip suprantu plauksi daugiausia Kursiu mariose, tai man asmenine nuomone butu, kad to bures yra tokios: 1) apie 7.5, freeride su 2 kemberiais, tada stiebas bus 460, greiciausiai SDM. Su kemberiais rekomenduoju, nes kai silpnesnis vejas, daugiau jauciasi gusiai ir su kemberine bus paprasciau. Aisku gali buti ir be kemberiu, bet pilnam funkcionalumui isgauti nerekomenduoju. Del vandens starto, tai jeigu bure su kemberiais ir siaura kisene, tai tikrai netrukdys mokymuisi. O be to greiciausiai pradzioje mokysies pie didesnio vejo, su mazesne bure. 2) kita bure galetu buti 5.5-5.8 be kemberiu su 430 RDM stiebu. Cia butu tavo stipraus vejo bure ir pradzioje vandens startui mokytis. Mazesnes bures nereikia, nes geriau pradzioje is viso nelisti prie tokiu salygu, kai 5.5 bure per didele.
-giko uztenka vieno sitoms dviems bures. Greiciausiai butu kazkas tokio, kaip 170-220. Bet pirkdamas abi bures turi ziureti, kad neisvaziuotu uz planuojamo giko ribu. Jeigu 7.5 bure gaunasi ties goko max riba, gal geriau pirkti 7.0 kv.
-idealu pirkti stieba kartu su bure, to paties gamintojo. Bet jeigu atskirai, tai tada pradzioje pirk stieba ir ieskok bures pries stiebo. Nes kadangi visada lengviau nusipirkti bure, stiebus padevetus mazai kas pardavineja. Kaip zinoti ar tinka stiebas burei? Arba veziesi su savim ta kas ismano, arba perki to paties gamintojo, arba bandai derinti pagal Unifiber lentele, bet cia gali buti daug nesuderinamumo.
-anglies kiekis stiebe? Tavo atveju idealu 65-75%, lengvumo ir tvirtumo aukso vidurys.

Is viso to isplaukia eiliskumas: pirmos bures stiebas-bure-gikas-antros bures stiebas-bure-prailgintojai.
Sekmes!


Labai išsamus atsakymas. Tiesiog forume labai daug prirašyta apie lentų pasirinkimą, o kaip išsirinkti rig'ą, man pasirodė, kad minimaliai. Todėl tokią temą ir sukūriau.
Visi atsakymai į mano klausimus surašyti vienam post'e. Labai ačiū :)) Žiūrinėju db Ebay'juj stiebus, bures ir t.t., labai retai kas parduoda burė + stiebas, tai gal išeis susirinkti dalimis, paimti stiebą iš vieno, iš kito burę..

O dėl lentos, tai aš turiu lenčikę, Starboard GO 2008, 122 litrų, tai sezono pradžioje neišvengiamai susitiksim prie vandens :))
ratrat
 
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 23 Lie 2013 01:00
Burės numeris: 0

Re: Pirmo rigo komplektavimas

UNREAD_POST evaluk 12 Lap 2016 17:19

O tai kokia yra paties patirtis buriuojant? Glisuoji abejose kojakilpėse ar dar tik pirmieji žingsniai? Nes jei neglisuoji abejose kojakilpėse, niekada nesuprasiu kaip galima pirkti kemberinę burę... Kokiems tikslams?
evaluk
 
Pranešimai: 42
Užsiregistravo: 08 Lie 2015 10:27
Burės numeris: 29

Re: Pirmo rigo komplektavimas

UNREAD_POST dainiuks 12 Lap 2016 19:03

Manau kad butinai reikalingas garazas arba masina su buda.Nes be kruvos stiebu ir buriu ,ir giku,ir lentu,ir ...atsarginiu daliu.Dar paskui luzenu,draiskanu...tuos galima ismest,o gal prisireiks kokio kemberio.Vienu zodziu didzioji GRAVITACIJA.Dar slidroges,ledroges su atskirais rigais aisku.Ko gero pirmas rigas ir yra tas kur buvo pirmas-pigus,paprastas,belekoks.
dainiuks
 
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Kov 2014 20:18
Burės numeris: 161


Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Prisijungimas nariams