EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Viskas ka reikia zinoti ir tureti pradinukams.

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Re: Viskas ka reikia zinoti ir tureti pradinukams.

UNREAD_POST Try2Fly 02 Geg 2008 16:45

Na ir gryztant prie temos :)
Siandiena turejau reikalu kaune, o paskui nutariau susipazinti su musu mylimais tiekejais :)

Siuo metu zinau 3 parduotuves kaune:

http://www.sailing.lt yra Jachtklube
http://www.xpro.lt
http://www.bures.lt

Nutariau apsukti visas 3, nors nemaniau kad ka nors rasiu per sventes.

Pirma pakeliui buvo x-pro, radau lengvai, matosi iskart prie kelio, deja buvo uzrakinta, ir kadangi nelabai megstu skambinti pardavejams tai ir neskambinau.

Sekanti pakeliui buvo bures.lt, kuria radau gps deka, irgi buvo uztrakinta, bet patiko kad per stiklines duris ir vitrinas matesi tos issvajotos lentos, ir laimetu varzybu prizai isdelioti kazkaip sukure veiksmo ispudi, ir nutariau jiems paskambinti :) Atsiliepus mergina buvo labai maloni ir pasake kad jie tuoj pasirodys prie parduotuves, taip ir buvo uz poros minuciu.
Atvaziavo ir jos vyras Gediminas. Jie buvo su savo mazyliu - jauki siemynine atmosfera, ir paklause kantriai mano ciainikisku nezinojimu ko man paciam reikia jie dave man labai daug geru patarimu ir informacijos, manau kad patarimai buvo gana praktiski, pritaikyti asmeniskai mano situacijai bei pakankamai beshalishki.

Pasnekejes su jais ir pavarvines seiles i blizgancias lentas ir kitus reikmenis patraukiau prie kauno mariu i jacht kluba, i paskutine parduotuve mano sarashe sailing.lt , kuri mano didziam nustebimui veike pilnu pajegumu.
Ten taipogi gavau begale geros informacijos ir paprastu praktisku paaiskinimu kas ir kaip.
Sioje parduotuveje detaliai suzinojau kas yra kas hidrokostiumuose ir ka reiskia slapias, pusiau sausas ir sausas :) Taipohi idomiu smulkmenu apie sarnyrus ir ju tipus. Na ir aisku pavarvinau seile i kitokiu firmu lentas ir kitus dalykelius :)

Paskui dar stabtelejau buriavimo vietoje, ir ten jau anksciau minetas Gediminas mokino koki tai pradinuka paruosti bure, maniau ir as pasisukiosiu aplinkui pramoksiu si bei ta, bet suskambo telefonas ir pakeite mano dienos planus ..

Reziume - pradedanciam buriuotojui siulyciau susipazinti su musu aplinka ir terpe, pasisneketi su pardavejai ir bent jau apsvarstyti naujos yrangos pirkima, nes deveta tinkama sau nusipirkti kai nieko nesupranti apie tai yra gana keblu.

Jei cia yra skaitanciu pardaveju ar parduotuviu atstovu tai manau butu gera proga dadeti tai ko as neparasiau, apie ju specialus pasiulymus, apie tai ka papildomai gauni pas juos pirkdamas, bei jei yra dar nepaminetu firmu, ar is kitu miestu tai prasom prisistatyti.
Vartotojo avataras
Try2Fly
 
Pranešimai: 549
Užsiregistravo: 27 Bal 2008 12:14
Miestas: HAE
Burės numeris: 0

Re: Viskas ka reikia zinoti ir tureti pradinukams.

UNREAD_POST Fish-Bone 02 Geg 2008 21:23

Būdamas Tavo vietoje, tikrai neprašyčiau, kad čia pradėtų rašyti visi įmanomi dyleriai.. :) Prasidės kone panšios razborkės, kas vyksta kaitiorų subforumuose :lol: Geriau jau pats imk ir skambink dyleriams ir tarkis, ką jie ir ką Tu jiems gali pasiūlyti ;)

Iš nepaminėtų dylerių dabar taip staigiai prisiminiau tik Cibą ir Gintą.. :)
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: Viskas ka reikia zinoti ir tureti pradinukams.

UNREAD_POST Try2Fly 02 Geg 2008 22:57

Zmones esam visi protingi manau problemu nekils. :mrgreen:
As nenoriu kad jie asmeniska man ka nors siulytu, cia juk vyksta pradziamokslio pradinukams rashymas.
Tai manau kad prisistatyti trumpai jiems but visai ne pro shali na aisku nekomentuojant kolegu/konkurentu.
Vartotojo avataras
Try2Fly
 
Pranešimai: 549
Užsiregistravo: 27 Bal 2008 12:14
Miestas: HAE
Burės numeris: 0

Re: Viskas ka reikia zinoti ir tureti pradinukams.

UNREAD_POST Daikin 03 Geg 2008 18:44

Gintas rašė:
Daikin rašė:O man jokie prietarai negalioja. Jei matau, kad bus vejo apsiskelbiu ir viskas buna normaliai. O kas liecia Merfio desni, tai nepaslaptis kad pildosi :) pvz, per sias sventes, kai gali vejas isjungtas :)


Daikin, buk nuoseklus. Po sio pareiskimo turetu sekti dar vienas, mazdaug toks:"... ir statau po deze alaus kiekvienam atvaziavusiam i spota, jei vejo nepakanka.":)


Neblogas balius gautusi, itariu prie bet kokio vejo jo vis tiek neuztektu! :)
Vartotojo avataras
Daikin
 
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: 15 Lie 2007 22:21

Re: Viskas ka reikia zinoti ir tureti pradinukams.

UNREAD_POST Bobas32 03 Geg 2008 19:51

Daikin rašė:Neblogas balius gautusi, itariu prie bet kokio vejo jo vis tiek neuztektu! :)


Jeigu eina kalba apie balių - tai yra pastebėtas tokia reiškinys: jeigu rytoj vėjas - iš vakaro dažniausiai čainikai girti vaikšto, ir jeigu rytoj vėjo nebus - čainikai bijo gerti ir žiūri kaip pažengę kvailioja :)
:rr:
Vartotojo avataras
Bobas32
-
 
Pranešimai: 8392
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 20:58
Miestas: Vilnius - Klapėda
Burės numeris: 32

Re: Viskas ka reikia zinoti ir tureti pradinukams.

UNREAD_POST Fish-Bone 04 Geg 2008 01:35

Bobai, pats žinai kokia ten slidi situacija su tuo Vėju.. bus jo ar nebus ;] pačiam yra tekę patirt malonumą, kai su kompanija šiaip važiuoji per naktį prie ežero ir pasiimi burlentę, kad norintys galėtų pasipliuškent vandeny ir po to girtis chėbrai 'matėt, paplaukiau 8) ' :] Tai taip prasitūsinus, alaus dėžę dviese padarius ir miegot nuėjus kokią 4... Pabudni ryte dar apšilęs ir žiūri, kad pučia.. O tada plaukti tai nu ir na kaip sunku.. Iki dabar prisimenu, kad abejojau, ar sugebėsiu apsisukęs giką užtraukt ir plaukt #-o va po to karto ir būna taip 'ajj gal aš šian santūriai taip, jeigu kartais ryt pūs..' :)
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: Viskas ka reikia zinoti ir tureti pradinukams.

UNREAD_POST Try2Fly 06 Geg 2008 13:26

Liutc rašė:Terminu klausk ir mes bandysime atsakyti, nes ju yra labai nemazai ir isvardinti butu per nelyg sudetinga. Jei trumpai tai:

Trumpas saraselis:
1. Lenta
2. Bure
3. Stiebas
4. Gikas
5. Prailgintuvas
6. Šarnyras
7. Staršotas
8. Hidrokostiumas
9. Pludruma didinanti liemenė

Vėliau:

9. Trapkilpės [kilpos kurios dedasi ant giko trapecijai uzkabinti]
10. Trapecija

Buriavimo vietos? O koks Lietuvos krasta?

Pradziamokslis? Kaip varijanta gali nusipirkti is Bures.lt "Beginer to Winner" DVD, ten labai viskas aiskiai parodyta, bet tai tik teorija. Paziurejus DVD reikia daug praktikos, kad igyvendintum tai.


Dekui, puikus sarashelis nors ir akivaizdus buriuojantiems bet labai pravercia pradedanciam.
Geras patarimas del DVD, perziurejau jau ji, na ir jau bandziau pirma karta buriuot :) Reiks butinai dar karteli perziureti ta DVD :shock:

Buriavimo vietos - na juk cia ne tik asmeniskai man o visiems pradinukams ir ne tik pradinukams.
Iki siol zinau jau keleta tashku -
* Kauno jachtkluba - faina vieta bet itariu sezono metu prastai su parkingu ir davaziavimu ?
* "kapinaites" kauno mariu tashkas, labai smagu ten, kelias gana prastas,
* Grabuciskes - nekokia reputacija tos vietels mano nuomone, renkasi pacukai ir geria.
* Mano asmeninis spotas kauno mariose "lasinukai" :)

Dabar reiktu kokios geresnes info apie:
* Panevezi - ar yr ten kur buriuoti?
* E-leikas arba Elektrenu ezeras - kaip privaziuot, kokie niuansai kur reiktu zinoti?
* Trakai - irgi kur kas ir kaip?

Aciu visiems rashantiems shita pradziamokli ! :mrgreen:
Niubas Try2Fly :mrgreen: (nepatinka man ciainikas terminas nors tu ka :twisted:
Vartotojo avataras
Try2Fly
 
Pranešimai: 549
Užsiregistravo: 27 Bal 2008 12:14
Miestas: HAE
Burės numeris: 0

Re: Viskas ka reikia zinoti ir tureti pradinukams.

UNREAD_POST kestutisg 06 Geg 2008 13:44

Try2Fly rašė:Dabar reiktu kokios geresnes info apie:
* Panevezi - ar yr ten kur buriuoti?
* E-leikas arba Elektrenu ezeras - kaip privaziuot, kokie niuansai kur reiktu zinoti?
* Trakai - irgi kur kas ir kaip?

Aciu visiems rashantiems shita pradziamokli ! :mrgreen:
Niubas Try2Fly :mrgreen: (nepatinka man ciainikas terminas nors tu ka :twisted:


Visi tashkai yra "Jegos aitvarai" -> "spotai" Administratoriai aishku gal galetu padeti ir mazhiau paslaptingoje vietoje, pvz., pagrindiniame meniu kaip ir orus, media, nuorodas, etc.

Paneveziechiai kiek girdejau, buriuoja Ekrano uzhtvankoje, dar palyginti netoli yra Lėno ežeras (pro ten važiuoju į savo kaimą, tikrai neblogas ežeras, mačiau kartą burlentę jame)

Trakai - geriau turbūt yra ne Galvė, nes ten salos vėją sujaukia, o Akmena, tinka prie Rytu vejo, netoli yra Lygainiai, velgi viskas yra prie "Spotu".
"If you feel that you have everything under control, then you're simply not driving fast enough." - Mario Andretti, F1 car racer
LTU2000 // +370 655 13374
Vartotojo avataras
kestutisg
 
Pranešimai: 1064
Užsiregistravo: 20 Spa 2005 12:41
Miestas: Vilnius

Re: Viskas ka reikia zinoti ir tureti pradinukams.

UNREAD_POST Try2Fly 08 Geg 2008 21:33

Tai ar daugiau yra kokiu tradiciju, nerasytu taisykliu, etikos kodeksu buriavimui?
Viena senesne tema radau, is kurios galima pasidaryti isvada - stengtis nesimaisyti po kojomis patyrusiems buriuotojams, ir YPAC per lenktynes!!! :twisted: [-X
Vartotojo avataras
Try2Fly
 
Pranešimai: 549
Užsiregistravo: 27 Bal 2008 12:14
Miestas: HAE
Burės numeris: 0

Re: Viskas ka reikia zinoti ir tureti pradinukams.

UNREAD_POST kestutisg 08 Geg 2008 23:08

Try2Fly rašė:Viena senesne tema radau, is kurios galima pasidaryti isvada - stengtis nesimaisyti po kojomis patyrusiems buriuotojams, ir YPAC per lenktynes!!! :twisted: [-X


bendra laivu/burlenchiu prasilenkimo taisykle - pirmenybe turi plaukiantis deshiniu halsu (kai gika laikantis deshine ranka arciau stiebo). Per varzybas galioja tas pats, bent jau dalyviams. Teorishkai jei ten pasimaishysi distancijoje plaukdamas deshiniu halsu, dalyviai turetu tureti pakankamai igudziu taves ishvengti, bet geriau nesimaishyti, vandens daug ant Lietuvos :)
"If you feel that you have everything under control, then you're simply not driving fast enough." - Mario Andretti, F1 car racer
LTU2000 // +370 655 13374
Vartotojo avataras
kestutisg
 
Pranešimai: 1064
Užsiregistravo: 20 Spa 2005 12:41
Miestas: Vilnius

Re: Viskas ka reikia zinoti ir tureti pradinukams.

UNREAD_POST Try2Fly 09 Geg 2008 21:56

Na, is mano pradinukiskos patirties tai galiu pasakyti kad reiketu butinai paziureti ta mokomaji filmuka;

Rekomenduociau didesne svarbiausia, lenta ir mazesne bure. Tada jusu pradzia bus lengvesne ir malonesne,

Butinai naudokite gelbejimosi liemene. :!:

Sustokite anksciau nei isnaudosite visas savo jegas :wink:

Jei jusu jegos pasibaigs viduryje kokio didelio ir gilaus vandens telkinio - nepanikuokite - jus juk turite savo asmenine nedidele salele :) Atsiseskite ar atsigulkite ant lentos , pailsekite kol atsigausite ir vel stokite i mushi su sia nuostabia stichija!

NIEKADA NEPALIKITE LENTOS :!: , neplaukite link kranto plaukte.

Jei nukritote nuo lentos ir ant jusu uzkrito bure - nesistenkite kovoti ir iskelti ja, ipac jei nesiekiate kojomis dugno, nes ji pasirodys be galo sunki tokiais momentais prilipusi prie vandens. Tada nepanikuokite ir tiesiog isplaukite is po jos.

Manau kad butu naudinga pasideti lenta ant kokios minkstos pieveles ar puraus smeliuko, su nuimtu vairu, na ir simuliuoti plaukima, kad suprasti kaipgi reikia elgtis su bure kad jus neshtu ten kur norite, o ne tik pavejui, kaip pazaboti vejo energija.
Vartotojo avataras
Try2Fly
 
Pranešimai: 549
Užsiregistravo: 27 Bal 2008 12:14
Miestas: HAE
Burės numeris: 0

Ankstesnis

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Prisijungimas nariams