EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Del irangos zaliam

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST anukas 08 Bir 2008 12:35

Bet daugiausiai adrenalino galima patirti issokus su parasiutu... :twisted: :twisted: :P
Vartotojo avataras
anukas
 
Pranešimai: 599
Užsiregistravo: 04 Bir 2008 23:17
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 944

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST VytautasS 08 Bir 2008 20:03

Kai pucia, pasiziurek daznai plaukiam, paeezeriu dvaro iskisulyje. Pasikalbesi su buriuotojais, ir suzinosi viska ko tau reikia. O iš "lempos" nieko nepirk.



Vėjo
Vartotojo avataras
VytautasS
 
Pranešimai: 265
Užsiregistravo: 17 Kov 2008 09:02
Miestas: Marijampolė

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST Try2Fly 08 Bir 2008 21:38

Fish-Bone rašė:Gal ne tiek ankstyvoje pradžioje.. O kai jau pirmą kartą išglisuoji ir būni overpowered.. :twisted: va tada tai ko tik nebūna pilnos kelnės.. 8)

Chachacha :)
Nu idomu kaip ten man bus kai isglisuosiu pirma karta tikrai. :lol:

Anukas - tai tu dar ir skydiveris?
As va nuvariau i P1 penktadieni po darbo pasedet su zmonem :) - buvau uzkviestas alaus ir grilintu desreliu. Nebuvau ten dar buves, ziauriai faina vieta, ir zmones, na ir aisku lektuvai stukso salia =P~
O kur tu sokineji?
Vartotojo avataras
Try2Fly
 
Pranešimai: 549
Užsiregistravo: 27 Bal 2008 12:14
Miestas: HAE
Burės numeris: 0

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST anukas 08 Bir 2008 23:01

to Try2Fly : Toks ten ir skydiveris.. :) dar tik penkis suolius padares... karta i audra papuoles.. pasiklausk pociuos apie audrinius :D :D tai apie mane papasakos gal... P1 ir sokineju.. va db su draugais vel planuoju uz poros savaiciu padaryti suoli arba pora.. :P P1 super vietele.. ;) =P~
to VytautasS : taip ir padarysiu... tik pirma reikia greiciau aitvara parduoti, kad issigyciau burlente...
Vartotojo avataras
anukas
 
Pranešimai: 599
Užsiregistravo: 04 Bir 2008 23:17
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 944

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST audriuks 09 Bir 2008 12:48

veliau jau ir glisas nebeduos adrenalino, nes bus nebesuvokiama kaip gali neglisuoti, o paprastas papsiplaukiojimas ne glise bus visai gaidys. :D noresis formules, wave ar freestile. taip ir prasideda priklausomybe :D
jei reikia adrenalino, tai sokant su parasiutu tikrai jo zymiai daugiau, burlente tikrai jo tiek neduos (isbandyta). Mane daugiau veza pats noras ismokti plaukti su berlente, glisuoti, pavejinis posukis (mokinuosi dabar), veliau gal susidraugauti su bangom :) .
audriuks
 
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 04 Lap 2005 00:25
Miestas: Klaipeda

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST kestutisg 09 Bir 2008 14:48

audriuks rašė:burlente tikrai jo tiek neduos (isbandyta). .


o tu bandei per afigiena veja (14 ir daugiau m/s) pasiimti tam vejui ir tavo svoriui ryshkiai per didele bure, mazha lenta ir lekdamas halfwindu (90 laipsniu su vejo kryptim) jau ir taip su pilnom kelnem dar nukreipti lenta pavejui iki 120 laipsniu, sako, kad greitis padideja dar ~30%, lenta pradeda eiti vien chiopo virshunemis, karts nuo karto kokia bangele pradurdama (jei kojos stiprios), dantis reikia sukasti nes labai barshka.

va bichas nuotraukose tikrai moka ir glisuoti ir posuki turbut, bet kai 11 m/s ir bure 12 m2, tai kartais nutinka ir taip, kad reikia pakovoti uzh ishgyvenima (perei ir i tolimesnes nuotraukas, kad pamatyti kaip jam baigesi)

http://www.flickr.com/photos/ramunasphoto/2554676070/
http://server.lukrecija.lt/~gintas/pave ... G_0535.htm

k.
"If you feel that you have everything under control, then you're simply not driving fast enough." - Mario Andretti, F1 car racer
LTU2000 // +370 655 13374
Vartotojo avataras
kestutisg
 
Pranešimai: 1064
Užsiregistravo: 20 Spa 2005 12:41
Miestas: Vilnius

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST anukas 09 Bir 2008 18:16

O kaip suprasti isglisuoja? as kadangi dar zalias tai niekaip nesuvirskinu kame cia prijomas... :D :D
Vartotojo avataras
anukas
 
Pranešimai: 599
Užsiregistravo: 04 Bir 2008 23:17
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 944

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST Gintas 09 Bir 2008 19:02

anukas rašė:O kaip suprasti isglisuoja? as kadangi dar zalias tai niekaip nesuvirskinu kame cia prijomas... :D :D


Glisas - tai kaip laisvas kritimas palei vertikalia siena pasidauzant i jos nelygumus
"Vėjas galvoje" buriavimo mokyklos Trakuose. Visą informaciją rasite čia:
http://www.vejasgalvoje.lt/index.php?op ... iew&id=130
Vartotojo avataras
Gintas
 
Pranešimai: 3549
Užsiregistravo: 18 Spa 2004 02:04
Miestas: Vilnius

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST Fish-Bone 09 Bir 2008 19:05

Pirmas glisas - tai ta baimė akyse, kai lenta pradeda lėkt nežmonišku greičiu ir supranti, kad krantas labai jau staigiai atrėja. Išglisavęs tikrai suprasi, kad Va Čia Buvo Mano Pirmas Glisas.

Aš pats pirmą kartą išglisavau su švertiniu oldschoolu. Kaifas toks, kad atrodo nors imk ir apsimyžk. Draugai, buvę už kokių 200 metrų krante, puikiai girdėjo mano džiaugsmo šūksnius :)
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST anukas 09 Bir 2008 22:04

Jasna.. :) Tai jeigu as plaukiosiu tik ezeruose sveriu apie 70kg, tai 130l, 70cm plocio ir bure kokiu 7kv tiktu man?
Vartotojo avataras
anukas
 
Pranešimai: 599
Užsiregistravo: 04 Bir 2008 23:17
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 944

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST anukas 09 Bir 2008 22:06

Ir dar gal galit pasakyti kuo skiriasi lentu priekiai? mates smailu priekiu ir buku..
Vartotojo avataras
anukas
 
Pranešimai: 599
Užsiregistravo: 04 Bir 2008 23:17
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 944

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST Try2Fly 09 Bir 2008 22:07

Na ir daugiau moksliskai pasakius glisas tai reiskinys kai lenta slysta bangeliu pavirsiumi, stipriai sumazeja plotas lieciantis vandeni ir tuo paciu labai sumazeja trintis, ir isauga greitis.

Nezinau ar as jau glisavau ar ne dar bet man pries pat glisa labai suprasteja arba gal pasikeicia ? lentos valdymas, prie to tikriausiai reikia priprasti ir prisitaikyti.
Vartotojo avataras
Try2Fly
 
Pranešimai: 549
Užsiregistravo: 27 Bal 2008 12:14
Miestas: HAE
Burės numeris: 0

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST Fish-Bone 09 Bir 2008 22:09

Manau bus pats gazas :] Pirmus kartus gal ir gali pabandyt tartis su kokiu Try2Fly ar kuo kitu, turinčiu didesnį inventorių, kad pagaut esmę.. Nors realiai jei norėsi - išmoksi su betkuo. Tik nemanyk, kad progreso nebus ir visą laiką kraičiosi nuo lentos.. :)
Beje - lengva burė yra privalumas. Tai pajutau šiandien, plaukdamas su kito burlentojaus 7.2 Gaasta bure. Ją pasirodė lupti iš vandens gerokai sunkiau nei savo UP Duo Slalom 6.5 :roll:

Manau naujos lentos eina trumpėjimo-platėjimo keliu. Todėl ir jų nosis bukėja. Bent aš tai pastebėjau. Mano inventorius ~10metų jau atgyvenęs - nosis ilga ir smaili. Kuo tai įtakoja plaukimo kokybę - man dar mistika :?

Try2Fly - neglisavai dar. Išglisavus jokių dvejonių neiškils :) O dėl lentos nestabilumo gali būti kalta netaisyklinga stovėsena.. Jei kojos netvirtai stovi ant lentos ir ji krypinėja, išglisuot bus sunku. Man pačiam pirmuose glisuose buvo sunku nuvaldyti lentą. Svarbiausia stengtis, kad ji eitų ten, kur reikia ir neužspausti priešvėjinio borto.
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST anukas 09 Bir 2008 22:19

Man irgi susidaro toks ispudis, kad bukesnes ir trumpesnes lentos tai naujasni modeliai.. Sudaro ka nors ugis siame sporte?? mano ugis ~185cm. Dabar galvoju apie freeride 130-140l, 70cm plocio ir ~7kv bure pirkti.. o gal platesne ir bure didesne?
Paskutinį kartą redagavo anukas 09 Bir 2008 22:39. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
anukas
 
Pranešimai: 599
Užsiregistravo: 04 Bir 2008 23:17
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 944

Re: Del irangos zaliam

UNREAD_POST kestutisg 09 Bir 2008 22:35

anukas rašė:Tai bukesnes ir trumpesnes lentos tai naujasni modeliai ar nebutinai?


pastaruju metu tendencija - link trumpesniu lentu (230 - 250 cm), anskciau budavo ilgesnes. O nosies smailumas priklauso ir nuo lentos dydzio (pvz., mazhos lentos, tiek veivines tiek slalomines yra smailiom nosim) tiek nuo gamintojo (pvz., kazkaip Mistral gamina su smailesnem nosim) ir nuo modelio (freestailines siauresnem nosim nei freeraidai, nors irgi nevisada). Tu labiau ziurek i ploti - 130 litru ir kokiu 75-80 cm plochio ir 7 m bure tau bus pats tas viduriukas. Veliau jei nenoresi tupeti ant kranto kai kiti per uragana laksto, pirksi mazhesne (arba 2 - mazhesne ir dar mazhesne), o jei noresis dazniau - dar ir didesne.

ugis tinkamas.

k.
"If you feel that you have everything under control, then you're simply not driving fast enough." - Mario Andretti, F1 car racer
LTU2000 // +370 655 13374
Vartotojo avataras
kestutisg
 
Pranešimai: 1064
Užsiregistravo: 20 Spa 2005 12:41
Miestas: Vilnius

AnkstesnisKitas

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 12 svečių


Prisijungimas nariams