EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Takelavimo Beda

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST anukas 28 Lie 2008 13:04

mano kemberiai ir lates tvarkoj.. :) vadinasi beda takeliavime...
Vartotojo avataras
anukas
 
Pranešimai: 599
Užsiregistravo: 04 Bir 2008 23:17
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 944

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST baidas 29 Lie 2008 13:52

giedriusuz rašė:O visgi jai sutakelavus burė labai sunkiai persivercia per kemberius tai kur visu pirma reik pradeti ieskoti bėdos ?? ir dar jei parasyta rec mast 490/29 tai 29 yra prailgintuvo ilgis ?


Labai taikliai pastebejo Gintas, kad bure yra siunama konkreciam stiebui taigis bandant naudoti kita stieba reikia ziureti kiek stipriai jis jai netinka. ar tau kainos skirtumas atsveria ta netikima ar ne. Forume tau niekas tiksliai neatsakys kame beda nematydami kaip kas atrodo. atvaziuok kada prie ezero kai busiu mokykleleje ir paziuresim kas blogai, o kas gerai. telefonai apacioj skambink ir klausk kada ir kur busiu.
--------------------------------------------------------

OPERATORIUS.LT
+370 657 66770
skype: baidas_ltu123
--------------------------------------------------------
Vartotojo avataras
baidas
-
 
Pranešimai: 3650
Užsiregistravo: 29 Rgs 2004 20:21
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 123

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST baidas 29 Lie 2008 13:56

o gal su iranga viskas gerai tik sutakeluota blogai. Savaitgali vienas buriuotojas skundesi del Noth Sails bures, kad negraziai susitakelavusi ir kad late apatine suluzo, pakeite i kita o ji vel suluzo. O bure nedatempta per stieba apie 10 cm.
--------------------------------------------------------

OPERATORIUS.LT
+370 657 66770
skype: baidas_ltu123
--------------------------------------------------------
Vartotojo avataras
baidas
-
 
Pranešimai: 3650
Užsiregistravo: 29 Rgs 2004 20:21
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 123

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST kestutisg 29 Lie 2008 19:52

baidas rašė:o gal su iranga viskas gerai tik sutakeluota blogai. Savaitgali vienas buriuotojas skundesi del Noth Sails bures, kad negraziai susitakelavusi ir kad late apatine suluzo, pakeite i kita o ji vel suluzo. O bure nedatempta per stieba apie 10 cm.


jo, buna taip, ash irgi vienam (beje irgi su nauja NS bure), kuris skundesi, kad bure normaliai neprisitempia, patariau "prailgintuva ishilgink". Jis man "kas tas prailgintuvas?". Iki Luff irgi truko gal kokiu 10 comu, pritempus buvo chiki :D

k.
"If you feel that you have everything under control, then you're simply not driving fast enough." - Mario Andretti, F1 car racer
LTU2000 // +370 655 13374
Vartotojo avataras
kestutisg
 
Pranešimai: 1064
Užsiregistravo: 20 Spa 2005 12:41
Miestas: Vilnius

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST bond 31 Lie 2008 15:05

Romas rašė:Pries ~4 metus isigijau NP V8 ir tai burei tinkama stieba.
...
Kiek zinau buvo ir daugiau kurie pasinaudojo mano patirtimi.


Labai įdomi diskusija. Naudoju tecnolimits (490) stiebą ir V8 (2005 m. modelis, atrodo), gikas irgi "biudžetinis, sosiskinis". Nesu specas, bet vizualiai sutakelavus viskas atrodo gerai, burė persiverčia puikiai, plaukiant didelio diskomforto nejaučiu, išsiglisuoja lyg kaip ir kitiems, bet gal dėl nežinojimo, patirties stokos nesuprantu, kiek prarandu... Išbandyt originalų stiebą nebuvo progos.
Vartotojo avataras
bond
 
Pranešimai: 48
Užsiregistravo: 07 Rgs 2006 15:26

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST Romas 31 Lie 2008 15:43

Jei vizualiai bure atrodo tvarkingai patarciau geriau investuoti i anglini gika.
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 915
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST bond 31 Lie 2008 16:04

Tokia mintis nuolat sklando, bet pritrūksta ryžto, investicija su labai ilgu atsipirkimo laiku gaunasi. Pastaruoju metu mintį nukreipiau į pavėj. posūkio drožimą su turimu inventorium ir tiek.
Vartotojo avataras
bond
 
Pranešimai: 48
Užsiregistravo: 07 Rgs 2006 15:26

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST PedosSmelyje 12 Lie 2010 00:07

Man irgi išliko klausimas dėl lačių. Jos vartosi tik tada, kai giko ilgį vietoj 172 minimaliam vėjui padarau 180. Stiebo ilgis toks, koks parašyta ant burės silpnam vėjui (430+10) ir įtempta iki galo.
IMG_7104 - Copy.JPG

Ir dar... kol neįtempiu, burė ties giko tvirtinimosi vieta labai susibanguoja, ar gali taip būt?
IMG_7119.JPG

Ar čia aš kažką darau ne taip, ar reiks ieškot NS stiebo (mano kažkoks pro-tec)?
PedosSmelyje
 
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 02 Bir 2008 23:04

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST Fish-Bone 12 Lie 2010 00:49

Burė LABAI stipriai pertempta per giką. Nuo gamintojo rekomenduojamų parametrų galima nukrypti max 1-2cm. Jeigu parašyta, kad giko ilgis turi būti 172, tai reiškia normaliam vėjui ir pritempi iki 172. Jeigu vėjo labai labai daug, tai tada dar pritempi per 1-2 cm iki max 174. Jeigu vėjo minimumas, tai atleidi per 1cm iki 171.
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST kestutisg 12 Lie 2010 00:50

PedosSmelyje rašė:Man irgi išliko klausimas dėl lačių. Jos vartosi tik tada, kai giko ilgį vietoj 172 minimaliam vėjui padarau 180. Stiebo ilgis toks, koks parašyta ant burės silpnam vėjui (430+10) ir įtempta iki galo.
IMG_7104 - Copy.JPG

Ir dar... kol neįtempiu, burė ties giko tvirtinimosi vieta labai susibanguoja, ar gali taip būt?
IMG_7119.JPG

Ar čia aš kažką darau ne taip, ar reiks ieškot NS stiebo (mano kažkoks pro-tec)?


man atrodo tiek pirmoje tiek antroje nuotraukoje nepritraukta per stieba, nes ties giku susiraushlejus bure. Parashyk koks yra bures LUFF ilgis ir kokio ilgio stieba naudoji.

k.
"If you feel that you have everything under control, then you're simply not driving fast enough." - Mario Andretti, F1 car racer
LTU2000 // +370 655 13374
Vartotojo avataras
kestutisg
 
Pranešimai: 1064
Užsiregistravo: 20 Spa 2005 12:41
Miestas: Vilnius

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST kestutisg 12 Lie 2010 00:57

PedosSmelyje rašė:Man irgi išliko klausimas dėl lačių. Jos vartosi tik tada, kai giko ilgį vietoj 172 minimaliam vėjui padarau 180. Stiebo ilgis toks, koks parašyta ant burės silpnam vėjui (430+10) ir įtempta iki galo.
IMG_7104 - Copy.JPG

Ir dar... kol neįtempiu, burė ties giko tvirtinimosi vieta labai susibanguoja, ar gali taip būt?
IMG_7119.JPG

Ar čia aš kažką darau ne taip, ar reiks ieškot NS stiebo (mano kažkoks pro-tec)?
"If you feel that you have everything under control, then you're simply not driving fast enough." - Mario Andretti, F1 car racer
LTU2000 // +370 655 13374
Vartotojo avataras
kestutisg
 
Pranešimai: 1064
Užsiregistravo: 20 Spa 2005 12:41
Miestas: Vilnius

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST Fish-Bone 12 Lie 2010 00:58

Antroje fotkėje taigi aiškiai matosi, kad burė paleista per stiebą - ratukai 20cm nuo prailgintojo apačios.
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST PedosSmelyje 12 Lie 2010 02:02

Na dėl antros fotkės, sakiau, kad taip atrodo, kai burė nepritempta, man tokia padėtis atrodo pavojinga burės medžiagos nusidėvėjimo atžvilgiu.

Luff yra 4,41-4,44, o stiebas 430 (prailgintojas ties ta padėtim kur 10, pailginus per vieną padalą, situacija nesikeičia). Giko ilgis - 172-175. Kai maksimaliai įtempiu su tokiais ilgiais, tai latės, net smarkiai truktelėjus burę, nepersiverčia.
PedosSmelyje
 
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 02 Bir 2008 23:04

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST Fish-Bone 12 Lie 2010 08:53

Prailgintojas turi būti bent 14-15cm. Tačiau tada nebūtina prilupti tiek, kad burės ratukai atsiremtų į prailgintojo ratukus - galima palikti 1-2cm tarp jų.
Jeigu prailgintoją statai 10cm ir prilupi - aiškiai neužtenka įtempimo per stiebą. Perlupimas per giką tikrai nepalengvins lačių persivertimo. Jeigu normaliai įtempi per stiebą, kad atsidarytų 2/3 antro nuo viršaus lango, o latės vis tiek nesivarto - netinkamas stiebas šiai burei.
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: Takelavimo Beda

UNREAD_POST kestutisg 12 Lie 2010 09:13

PedosSmelyje rašė:Na dėl antros fotkės, sakiau, kad taip atrodo, kai burė nepritempta, man tokia padėtis atrodo pavojinga burės medžiagos nusidėvėjimo atžvilgiu.

Luff yra 4,41-4,44, o stiebas 430 (prailgintojas ties ta padėtim kur 10, pailginus per vieną padalą, situacija nesikeičia). Giko ilgis - 172-175. Kai maksimaliai įtempiu su tokiais ilgiais, tai latės, net smarkiai truktelėjus burę, nepersiverčia.


Sveikos, Pedos,

Foto 1. Jei bure 444, turi buti ir ant prailgintuvo BENT +14 cm, turint omenyje, kad del blokeriu persisukimo beveik niekada nepavyksta uzhtraukti taip, kad blokeliai liestusi. Normaliai pritempus per stieba (normaliai = lates galas turi buti jei ne uzh stiebo, tai bent per stiebo viduri, kaip pavaizduota pieshinuke), per gika nereikes tiek lupti.

Foto 2. To raukshlejimosi neishvengsi, burei tai per daug nekenkia (siuvant buvo pagalvota, kad taip lakstysis ir tam pritaikyta konstrukcija), siulau nesiparinti.

k.
Prikabinti failai
stiebas ir late (is virshaus).GIF
"If you feel that you have everything under control, then you're simply not driving fast enough." - Mario Andretti, F1 car racer
LTU2000 // +370 655 13374
Vartotojo avataras
kestutisg
 
Pranešimai: 1064
Užsiregistravo: 20 Spa 2005 12:41
Miestas: Vilnius

AnkstesnisKitas

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 10 svečių


cron
Prisijungimas nariams