EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Lentos dydis - zm., kūno svoris

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST Andrius11 22 Kov 2009 10:13

Teoriskai - zmogaus svoris + 50 litru.
praktiskai priklauso nuo pradinuko sugebejimu ir uzsispyrimo. Jeigu tik uzlipt ir viena du kartus per sezona bandyt paplaukt - tada mazai, jei ruosiesi ismokti plaukt ir plauksi pastoviai - puikus dydis. Turejau 133 zrida, sveriu 70-75. pradzioj pirmus tris kartus atrode net per mazai nes neteisingai atsistodavau ir neteisingai uz giko laikydavausi. Po sezono pasidare per didele ir pasikeiciau i 115l. (palukioju Kaune ir Eleike) Ta 133l lenta taip pat daviau 2 pilieciam kurie apie 90 -95 kg sveria. Vienas nebuvo baiges mokyklos - jam sekesi is vis sunkiai nes ji paprasciausiai skesdavo. kitas - baiges mokykla bet nepirkes po to irangos- paplaukt palauke bet jam irgi truko turio. Manau kad kursmrese - kur mazesnes bures - ismoks greiciau, bet reikes daugiau negu poros kartu kad pagautu kaifa.
Jei reikalai einasi ne taip kaip tu nori - nemaisyk jiems, tegu jie preina salia - tai ne tavo reikalai.
Andrius11
 
Pranešimai: 763
Užsiregistravo: 13 Geg 2007 20:03
Miestas: Kaunas

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST krruk 22 Kov 2009 10:49

Vertejas rašė:Na pavyzdžiui ant kokios RRD SX ASA 135ltr? :)


Pradėjau ant analogiškos lentos, svėriau 80 kg, plaukiau žemyne. Visiškai pakako tiek tūrio tiek pločio (69 cm). Smagiausia su ja buvo plaukt būtent Kuršių mariose. Mano manymu su ja laisvai galima pradėt.
Audrius K (749)
krruk
 
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: 19 Gru 2005 13:08
Miestas: Vilnius

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST Bobas32 22 Kov 2009 11:03

Vertejas rašė:Tiesiog teorinis klausimas, iš įdomumo:
Kaip manote ar 85-88kg sveriantis čiainikas praėjęs mokyklėlę pavažiuotų ant 135 ltr lentos Kuršių Marių salygomis? :) Na pavyzdžiui ant kokios RRD SX ASA 135ltr? :)

Viskas priklausys ne tik nuo pačio sugebėjimo, bet ir nuo noro ir galimybių plaukioti. Jeigu plauksi ne mažiau kaip keturis kartus per savaitę ... Atrodai užsidegęs, treniruotas - gali ir pavykti. Tik turėsi būti šiek tiek kantresnis ir nusiteikti įdėti daugiau darbo pradžioje.
:rr:
Vartotojo avataras
Bobas32
-
 
Pranešimai: 8392
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 20:58
Miestas: Vilnius - Klapėda
Burės numeris: 32

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST Martis13 22 Kov 2009 12:54

Andrius11 rašė:Teoriskai - zmogaus svoris + 50 litru.
praktiskai priklauso nuo pradinuko sugebejimu ir uzsispyrimo. Jeigu tik uzlipt ir viena du kartus per sezona bandyt paplaukt - tada mazai, jei ruosiesi ismokti plaukt ir plauksi pastoviai - puikus dydis. Turejau 133 zrida, sveriu 70-75. pradzioj pirmus tris kartus atrode net per mazai nes neteisingai atsistodavau ir neteisingai uz giko laikydavausi. Po sezono pasidare per didele ir pasikeiciau i 115l. (palukioju Kaune ir Eleike) Ta 133l lenta taip pat daviau 2 pilieciam kurie apie 90 -95 kg sveria. Vienas nebuvo baiges mokyklos - jam sekesi is vis sunkiai nes ji paprasciausiai skesdavo. kitas - baiges mokykla bet nepirkes po to irangos- paplaukt palauke bet jam irgi truko turio. Manau kad kursmrese - kur mazesnes bures - ismoks greiciau, bet reikes daugiau negu poros kartu kad pagautu kaifa.


Vienas pilietis paskendo del 115litru kuno mases :D
"No problem can be solved at the same level of knowledge at which it was created."
Albert Einstein
Mob: Astuoni 6 septyni 6 sesi 40 80
Vartotojo avataras
Martis13
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 11 Lie 2008 17:01

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST Andrius11 22 Kov 2009 13:28

Martis13 rašė:
Andrius11 rašė:
Vienas pilietis paskendo del 115litru kuno mases :D


Tas pilietis plauke kai vejo greitis buvo max 3m/s, plius pilietis ir jo raumenys zino ka daryti kad paplauktum :)
Jei reikalai einasi ne taip kaip tu nori - nemaisyk jiems, tegu jie preina salia - tai ne tavo reikalai.
Andrius11
 
Pranešimai: 763
Užsiregistravo: 13 Geg 2007 20:03
Miestas: Kaunas

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST Vertejas 22 Kov 2009 14:15

Na aš visų pirma noriu pabaigti mokyklėlę - tada mano mokytojas gal patars ar mėginti tokį pasikankinimą ar ne :) Kad esu užsidegęs.. nepamiegu kaip žmogus aš dabar. Vis man gikai, lentos, burės ir beginner to winner DVD sapnuojasi :) Prie favorites pirmose vietose orų prognozių puslapiai (kurie mano gyvenimo kol kas nelengvina). Žmona jau sako "kaip suprantu kai tik atšils vanduo savo vyro nebematysiu" :)
Na kaip bebuvę ačiū chebra už atsakymus :)
Sunku ginčytis su moterim, jei ji.. nuoga..
Vartotojo avataras
Vertejas
 
Pranešimai: 1265
Užsiregistravo: 06 Kov 2009 00:05
Miestas: Klaipėda

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST valds920 22 Kov 2009 15:32

Sveriu 95 kg, pernai po mokykleles pradejau su 135 tabou rocketu. Pirmus tris kartus maudziausi, pirma karta pries veja nenugriudamas apsisukau gal po dar 5 plaukimu, pirmas nevaldomas glisas po 2 menesiu. Taigi, jei maudytis patinka, nedvejodamas imk 130 l., jei kaifo nori greiciau ne maziau 155. As pats siai dienai niekiek nesigailiu, kad pradejau su 135, rudeni planuoju 110.
LTU920
Vartotojo avataras
valds920
 
Pranešimai: 79
Užsiregistravo: 13 Spa 2008 16:11
Burės numeris: 920

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST Martis13 22 Kov 2009 17:26

Pradejau su 192litru fanatic viper. Plotis jos ~70-75 ilgis beveik 3 metrai. Bures buvo 6.5 ir 7.5. Isglisavau po pusantro menesio (netiketai). Samoningai glisas buvo pasiektas po 2 menesiu. Svoris ant lentos ~120kilogramu.

Siemet plauksim su 155 shortboardu ir 9.3 bure.
"No problem can be solved at the same level of knowledge at which it was created."
Albert Einstein
Mob: Astuoni 6 septyni 6 sesi 40 80
Vartotojo avataras
Martis13
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 11 Lie 2008 17:01

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST prusas 23 Kov 2009 19:49

Belaukdamas, kada galų gale atšils ir vietoje kad plaukti turėjau spaudyti kompo knopkytes, ko pasekoje perdariau nemažai žmonių naudojamą exelinę burlentės skaičiuoklę į patogesnę formą, gal kam ir pravers...Visa burlentės matematika paimta iš SailCalculator.xls sukurto James Douglass. Kad programa veiktų kompe turi būti instaliuota Frameworks 3.5
Prikabinti failai
Burlente.rar
Burlentės parametų skaičiuoklė
(59.51 KiB) Atsisiųsta 437 kartus(ų)
Ir tai praeis.....
Vartotojo avataras
prusas
 
Pranešimai: 133
Užsiregistravo: 10 Geg 2008 19:47

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST Girmantas 23 Kov 2009 20:09

na as asmeniskai ziureciau gana skeptiskai i tokia skaiciuokle. kai kurios reiksmes - labai arti tiesos - kai kurios nerealios. visiskam pradinukui tai gali buti dar vienu zaisliuku, bet nupasakojus apie save forume, rekomendacijos bus tikslesnes.
Girmantas LT 69
Soulraiderių grįžusių į hipermaterializuotą pasaulį blog'as - www.spotas.lt
Vartotojo avataras
Girmantas
-
 
Pranešimai: 5084
Užsiregistravo: 04 Spa 2004 01:09
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 69

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST baltrbruz 23 Kov 2009 20:16

Vertejas rašė:Tiesiog teorinis klausimas, iš įdomumo:
Kaip manote ar 85-88kg sveriantis čiainikas praėjęs mokyklėlę pavažiuotų ant 135 ltr lentos Kuršių Marių salygomis? :) Na pavyzdžiui ant kokios RRD SX ASA 135ltr? :)


As mokiausi su sia lenta. sveriu 75kg. Mokiausi drevernoj, kartais Eleike. Man siaip pirmi 2 menesiai buvo sunkus. Ismokau su ja plaukti tik per jega (ko pasekoj pasejau bedu nugaroj). I sezono antra puse pradejau glisuoti. Tada kilpos, o sezono pabaigoj atsirado ir 97l lencike :). Si lenta gana tvirta, daug kartu voziausi su stiebu per nosi, jokiu pazeidimu.

Jei vel reiktu mokytis imciau ta pacia lenta.

Draugiskas patarimas - jei mokysies Drevernoj ar siaip Kursiu mariose, neimk bures didesnes nei 6.0. As pasiemiau 7,5. Realiai panaudojau max 5-7 kartus. Ir tai tik todel kad neturejau mazesnes.

O siaip, jei buciau tavo svorio imciau platesne arba didesnio litrazo...
baltrbruz
 
Pranešimai: 229
Užsiregistravo: 27 Bal 2008 13:27

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST prusas 23 Kov 2009 20:36

Girmantas rašė:na as asmeniskai ziureciau gana skeptiskai i tokia skaiciuokle

Gar pasirodys paradoksalu ,bet ir aš taip žiūrėčiau į ją.Jos pliusus naujokams, koks ir aš pats esu matau tik tame ,kad ji leidžia šiek tiek orentuotis svoris>lenta>burė>pelekas priklausomybėje.Pakrapščius matematiką pasirodė kad tai yra gryna empyrika, todėl ekstrapoliacijos išeinančios už empyrinių duomenų ribų duoda kartais akivaizdžiai kvailus rezultatus ,bet jei ieškomi rezultatai yra tokių duomenų ribose jie yra pakankamai tikslūs.Todėl galima šiek tiek orentuotis.
Ir tai praeis.....
Vartotojo avataras
prusas
 
Pranešimai: 133
Užsiregistravo: 10 Geg 2008 19:47

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST kestutisg 23 Kov 2009 21:04

prusas rašė:Belaukdamas, kada galų gale atšils ir vietoje kad plaukti turėjau spaudyti kompo knopkytes, ko pasekoje perdariau nemažai žmonių naudojamą exelinę burlentės skaičiuoklę į patogesnę formą, gal kam ir pravers...Visa burlentės matematika paimta iš SailCalculator.xls sukurto James Douglass. Kad programa veiktų kompe turi būti instaliuota Frameworks 3.5


1) rekomenduoja bures, kokiu net negamina nieks pvz., man prie 4 m/s 18.1 m2 bure :)
2) lentos matmenys nesamoningi kazhkokie ir jie nesikeichia priklausomai nuo vejo, pvz., man 104 kg visa laika "minimali" lenta yra 134 litru, 263 ilgio (???)

k.
"If you feel that you have everything under control, then you're simply not driving fast enough." - Mario Andretti, F1 car racer
LTU2000 // +370 655 13374
Vartotojo avataras
kestutisg
 
Pranešimai: 1064
Užsiregistravo: 20 Spa 2005 12:41
Miestas: Vilnius

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST prusas 23 Kov 2009 21:13

kestutisg rašė:1) rekomenduoja bures, kokiu net negamina nieks pvz., man prie 4 m/s 18.1 m2 bure :)
2) lentos matmenys nesamoningi kazhkokie ir jie nesikeichia priklausomai nuo vejo, pvz., man 104 kg visa laika "minimali" lenta yra 134 litru, 263 ilgio (???)

k.

Čia plona užuomina , kad norint plaukioti su 12,5 bure prie 4 vėjo teks mest antsvorį :)Nes pagal kitą skaičiuoklę tavo ūgis turi būti 2,28m :). O mano 2,30m ;)
Paskutinį kartą redagavo prusas 23 Kov 2009 21:23. Iš viso redaguota 2 kartus.
Ir tai praeis.....
Vartotojo avataras
prusas
 
Pranešimai: 133
Užsiregistravo: 10 Geg 2008 19:47

Re: Lentos dydis - zm., kūno svoris

UNREAD_POST Fish-Bone 23 Kov 2009 21:17

Man labiausiai patinka paskutinis "matmuo" - weed [cm]. Čia suprask, kad po buriavimo (o gal prieš?) tokio ilgio kasiaką reikia supešti, kad pasijustum kaip po geros serijos Jūroje prie 20m/s vėjo? :]
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

AnkstesnisKitas

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių


Prisijungimas nariams