Boards 2008-08 numery yra straipsnis apie pradinukų lentas. Autorius konsultavosi su trijų centrų šiltuose kraštuose instruktoriais apie tai, koks šiais laikais yra trumpiausias kelias išmokt gerai plaukt burlente.
Pataria po pirmų poros kartų ant mokyklinės super plačios lentos pirkt ne didelį freeraidą, o "soft-topą" (kitaip improver board) -- didelę lentą su švertu ir minkšta danga.
Iš esmės, soft-topai yra trijų "dydžių" -- S, M, L -- atitinkamai 75, 80, 85 cm pločio. Rinkis pagal savo svorį. Tūris ne esmė, nes visur jis pakankamas (160-250 l), o stabilumui didesnės įtakos šitoj kategorijoj daro plotis. Platesnės lentos už 85 cm po pirmų poros kartų nereik.
Soft-topai būna dviejų stilių -- ilgi ir siauri, arba trumpi ir platūs. Trumpi lengviau sukinėjasi silpnam vėjyje, o ilgi greičiau plaukia silpnam vėjy, anksčiau glisuoja, turi didesnį vėjo diapazoną.
Platūs: JP Funster, Tabou Coolrider, matyt senesnieji Starboard Start ir Go, praeitametis SB Rio. Ilgi -- Fanatic Viper, F2 Discovery, 2008 m. SB Rio, AHD Zen Evolution, BiC Core, Mistral Malibu ir t.t.
Visi instruktoriai išskyrė Fanatic Viper kaip ypač gerą lentą. Įdomu tai, kad Fanatic Viperis ilgus metus turėjo tą klasikinį, beveik 3 m. ilgio šeipą, net kai visi buvo pasinešę ant trumpinimo ir platinimo, o net SB šiais metais sugrįžo prie ilgesnės formos, susiaurinę Rio beveik 10 cm.
Straipsny rašo, kad su šita lenta reikia išmokti glisuoti, naudotis trape ir kojakilpėm, bei daryti vandens startą.
Kai soft-topas pasidarys per didelis, siūlo (priklausomai nuo svorio) ežerams imti 69-75 cm (120-140 l) freeraidą, o pajūriui 66-72 cm (110-130 l). O soft-topą galima pasilikti kaip didelių burių nešėją, easyfun vasarai, šeimos ir draugų mokymui.