EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

slalom vs. freeride ?

Problemos, triukai, patarimai.
Inventorius

slalom vs. freeride ?

UNREAD_POST Rimvydas 09 Spa 2008 19:34

Ne iki galo suprantu, kuo skiriasi plaukimas didele slalomine lenta nuo freeride lenta (~130-150l) ?
Suprantu, kad gerai mokantys is slalomo lentos gali daugiau isšpausti greičio, kontrolės ar pan. :)

Tačiau, kodėl dažniausiai pradinukams/vidutiniokams nėra rekomenduojamos slalominės lentos ? Ar tik dėl slalominių trapumo, kainos ar dar yra kažkokių niuansų ? Kuo skiriasi plaukimo technika ?

Ar su freeride lenta lengviau kilti į vėją, ar su slalomu ? Ar iš principo +- vienodai ?
Paskutinį kartą redagavo Rimvydas 10 Spa 2008 08:57. Iš viso redaguota 1 kartą.
Rimvydas
 
Pranešimai: 66
Užsiregistravo: 20 Vas 2006 19:46
Miestas: Vilnius

Re: slalom vs. freeride ?

UNREAD_POST Bobas32 09 Spa 2008 20:52

Sveikas, ši tema jau buvo nagrinėta ir prirašyta tikrai daug. Pirmiausia apibrėžk, ko nori iš savo inventoriaus. Kokios savybės domina.
Anksčiau buvo prieita išvados - slalominis (lenta, burė, vairas) inventorius brangesnis, trapesnis, reikalauja geresnių plaukimo įgūdžių, greičiau nuvertėja.
:rr:
Vartotojo avataras
Bobas32
-
 
Pranešimai: 8398
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 20:58
Miestas: Vilnius - Klapėda
Burės numeris: 32

Re: slalom vs. freeride ?

UNREAD_POST kestutisg 10 Spa 2008 10:16

Rimvydas rašė:Ne iki galo suprantu, kuo skiriasi plaukimas didele slalomine lenta nuo freeride lenta (~130-150l) ?
Suprantu, kad gerai mokantys is slalomo lentos gali daugiau isšpausti greičio, kontrolės ar pan. :)

Tačiau, kodėl dažniausiai pradinukams/vidutiniokams nėra rekomenduojamos slalominės lentos ? Ar tik dėl slalominių trapumo, kainos ar dar yra kažkokių niuansų ? Kuo skiriasi plaukimo technika ?

Ar su freeride lenta lengviau kilti į vėją, ar su slalomu ? Ar iš principo +- vienodai ?


su slalomu zmones plaukia greichiui ir TIK greichiui, taigi jei nori suprasti, koks tai jausmas, pasiimk 7.5 bure (butu gerai su bent 2-3 kemberiais), kai kiti shalia taves paeme 6-kes laksto issishiepe ir pavaryk per gera chiopa, kad ir ant freeraidines lentos(kojakilpes krashtinese padetyse, nes ant slalomo kitu poziciju nebuna), kokia valanda non-stop (darydamas greitus pavejinius posukius ar bent jau ish visu jegu bandydamas juos daryti). Pamatysi, ar slalomas tau :) Jei meshlungis prades traukti rankas ir kojas jau po pusvalandzio, nenusimink, ne tau vienam :)

k.
"If you feel that you have everything under control, then you're simply not driving fast enough." - Mario Andretti, F1 car racer
LTU2000 // +370 655 13374
Vartotojo avataras
kestutisg
 
Pranešimai: 1064
Užsiregistravo: 20 Spa 2005 12:41
Miestas: Vilnius

Re: slalom vs. freeride ?

UNREAD_POST Audrius 51 10 Spa 2008 21:17

Slalominės lentos tarpusavyje taip pat skiriasi: vienos radikalesnės kitos mažiau, daug kas priklauso nuo dydžio, gamintojo, modelio.
Bendras apibūdinimas maždaug toks: radikalios slalominės lentos sudėtingesnės techniškai plaukti, tačiau lekia greičiau.
Užlipus ant geros slalominės lentos, pradžioj ji labiau skęs (Sl turis pagal tą patį plotį mažesnis už Fr), sunkiau bus įlipt į kilpas ( Sl jos toliau į galą ir į kraštą nei Fr). Išglisavus gali pasijaust kaip ant laukinio eržilo, kuris lekia kaip pašėlęs ir tik taikosi tave numest :) . Pelekas greičiau prasispiria nei kitų lentų, o uždėjus didesnį, lenta kils į orą ir sunku ją bus prispaust atgal prie vandens. Taigi stovėsena, burės generuojamos jėgos perdavimas, turi būt nepriekaištingi.
Sl reiklesnė takelažui (mėgsta kemberius ir anglį :) ). Jei burės traukos centras nestabilus ir atėjus vėjo gūsiui slankiosis, Sl lentą nulaikysi gerokai sunkiau nei Fr.
Sl turi vieną, tačiau rimtą privalumą: ji tikrai greita...
Audrius 51
 
Pranešimai: 256
Užsiregistravo: 25 Spa 2004 20:23

Re: slalom vs. freeride ?

UNREAD_POST Laisvunas 11 Spa 2008 00:46

Olia !
Na galima apibudint ir dar paprasciau-friraids-visims,be problemu....slaloms-turintiems ambiciju.....,bet ner ti koks tai baisus velns kap ti gal atrodyt...padirbeji ir pazaboji....ir varai net dums rukst....
CIBAS
Burlentės,kaitai,surfingas-prekyba,mokyklėlė
www.cibas.lt
Irangos remonts...
+370 69924884
+370 52359350
Vartotojo avataras
Laisvunas
 
Pranešimai: 1404
Užsiregistravo: 07 Gru 2004 02:39
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 16


Grįžti į Plaukimo technika, Inventorius

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Prisijungimas nariams