EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Kokią lentą pirkti???

Problemos, triukai, patarimai.
Inventorius

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST kestutisg 20 Lie 2009 10:19

rutab rašė:Klausimu tikrai turesiu :) Manau, bus geriausia, jei pavyks atlekti i Ventaine ir viska issiaiskinti vietoje.

Ruta


Ventainej siandien puchia, rytoj puchia... Man atrodo ir Mindaugas daba yr. Ash varau siandien popiet, gryshiu rytoj i vakara, jei ka mashinoj vietos atsirastu.
"If you feel that you have everything under control, then you're simply not driving fast enough." - Mario Andretti, F1 car racer
LTU2000 // +370 655 13374
Vartotojo avataras
kestutisg
 
Pranešimai: 1064
Užsiregistravo: 20 Spa 2005 12:41
Miestas: Vilnius

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST rutab 20 Lie 2009 14:23

Tai kad iš darbų pabėgti tikrai nepavyks :( Teks laukti palankaus savaitgalio.

Rūta
Rūta
LTU1117 :duckie:
Vartotojo avataras
rutab
 
Pranešimai: 407
Užsiregistravo: 07 Lie 2009 12:49
Burės numeris: 1117

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST Gedas LTU76 20 Lie 2009 17:38

Daugelis žmonių bijo per gretai išmokti buriavimo pagrindų - glisuoti, naudotis kojakilpėm ir trapecija, pavėjinį posūkį ir gerai leisti laiką virš vandens. Vertėjo pavyzdys rodo jog su tinkamu inventoriumi galima įgauti šiuos pagrindus ne per metus, ar dvejus. Maudynių bus, tiesiog jos turi būti prasmingos. Vakar, iš kursus baigiančių mokinukų grupės du pirmą kartą išglisavo. To nebūtų, jei jie buriuotų su 140, ar 150 litrų lentomis. Ar juos reik vadinti nekantriais, kad po dviejų savaitgalio dienų, jie jau nori bandyti trapeciją ir viena akimi dairosi į kojakilpes? Šiuolaikinis inventorius suteikia unikalias galimybes progresuoti nuo pradinuko iki tikrai pažengusio buriuotojo lygio jo nekeičiant. Bet - paradoksas, už šias savybes iis ir yra ignoruojamas tų pačių pradedančiųjų.
Rūtai siūlau rinkis GO, kuri būtent ir yra progresyvusis freeridas. Didis gali būti ne 175, ne 165 ir net ne 155, o tarkim 144. Mačiau, kaip kelios merginos buriuoja su GO 155 ir galiu drąsiai teigti, jog ta lenta nebuvo per didelė. Su merginom yra šiek tiek kitaip nei su vyrukais. Jos išlaiko mažesnes bures. Jei vaikinas lengvai suvaldo 8,5 kemberinę burę ir pradeda glisuoti su palyginus mažesne lenta, pagal svorį, nei mergina, tai mergina negali suvaldyti tokio dydžio burės, kad ją ištemptų į glisą. Kai sąlygos tampa tinkamos 5,0 kvm burei, tai prasideda kitos problemos - stiprus vėjas reikalauja daugiau agresijos, koordinacijos, įgūdžių ir, vėl, tos pačios jėgos. Pritrūksta ištvermės ilgai maudytis, kilnoti burę, laipioti ant lentos ir priprasti prie sudėtingų sąlygų, dėl to mokymosi laikas praeina ne taip efektyviai ir įgūdžiai neįgaunami. Kai vėjas lengvesnis ir jaučiamasi užtikrinčiau, bei būtų galima formuoti įgūdžius, reikalingus glisavimui, tai maža lenta tiesiog neglisuoja. Buriuoti išmokstama tik buriuojant. Dėl to reik įvertinti, jog palankus savaitgalis gali pasitaikyti ne taip dažnai, kaip norėtųsi. Buriavietė esanti arčiau namų taps dažniau lankoma.
Tai tiek patarimų, paremtų praktika iš mūsų krašto.

nuotraukose - čainykas ieškanti pirmosios savo lentos, su kuria išmoko buriuoti praktiškai nuo nulio, galimybių ribos. Daugelis pradinukų tiesiog tingi ieškoti ir bando kažką nusipirkti ;)
Prikabinti failai
boboliotas1.jpg
boboliotas.jpg
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST rutab 20 Lie 2009 19:41

Ačiū už išsamų paaiškinimą :)

Smagu, kad nors vienas atsižvelgė į tai, kad esu mergina :), mat kemberinę burę iškelti iš vandens prie gero vėjo tikrai jėgų ir svorio ne visada pakanka.

Apie Starboard Go iš daug ko girdėjau gerų atsiliepimų. Tik bėda, kad sunkoka rasti nusipirkti dėvėtą už priimtiną kainą. O ką galvojat apie Starboard futura arba Fanatic Shark?

Rūta
Vartotojo avataras
rutab
 
Pranešimai: 407
Užsiregistravo: 07 Lie 2009 12:49
Burės numeris: 1117

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST Girmantas 21 Lie 2009 21:58

Gedai, turek gedos. As suprantu, kad tau reikia parduoti, bet Ruta net nepakels tos tavo siulomos GO.

Bet kokios sistemos pradinukui siulo pirkti lenta iki 50 ltr didesne nei jo svoris kilogramais.

Jeigu nedrasu pirkti tokia lenta - tada labiau apsimoka eiti i mokyklele, ar lenta nuomotis keliems kartams, vietoj to, kad isleisti pinigus kazkokiai barzai, kurios po 2-3 kartu nebereikes.

Mano nekompetetinga asmenine nuomone.
Girmantas LT 69
Soulraiderių grįžusių į hipermaterializuotą pasaulį blog'as - www.spotas.lt
Vartotojo avataras
Girmantas
-
 
Pranešimai: 5084
Užsiregistravo: 04 Spa 2004 01:09
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 69

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST rutab 21 Lie 2009 22:28

Darosi akivaizdu, kad vienintelis variantas - pačiai išbandyti įvairaus dydžio lentas. Bet jei imčiau savo svorį plius 50, tai man reiktų max 110 ltr lentos??? Kaip pradinukei - skamba labai gąsdinančiai... :)
Rūta
LTU1117 :duckie:
Vartotojo avataras
rutab
 
Pranešimai: 407
Užsiregistravo: 07 Lie 2009 12:49
Burės numeris: 1117

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST Bull 21 Lie 2009 22:40

rutab rašė:Darosi akivaizdu, kad vienintelis variantas - pačiai išbandyti įvairaus dydžio lentas. Bet jei imčiau savo svorį plius 50, tai man reiktų max 110 ltr lentos??? Kaip pradinukei - skamba labai gąsdinančiai... :)

Dar karta primenu - gali atvaziuoti i Ventaine ir isbandyti nuomos ivauraus dydzio lentas ir vietoje gausi visus reikalingus patarimus. Pvz. artejanciam savaitgaliui prognozes kol kas net labai neblogos. Kol kas ;)
Nėra neįmanomo. Yra tik mūsų ribotas suvokimas apie tai, kas įmanoma.
http://www.extreme-sports.lt
Vartotojo avataras
Bull
-
 
Pranešimai: 1567
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 08:40
Burės numeris: 0

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST rutab 21 Lie 2009 22:49

Dėl lentų išbandymo - man net nekyla abejonių, kad reikia važiuoti į Ventainę ir bandyti :)

Gaila, kad šitą savaitgalį niekaip negalėsiu atvykti. Mes preliminariai suplanavom kitam savaitgaliui atlėkti (tik va tokių tolimų prognozių nėra :) )

Rūta
Rūta
LTU1117 :duckie:
Vartotojo avataras
rutab
 
Pranešimai: 407
Užsiregistravo: 07 Lie 2009 12:49
Burės numeris: 1117

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST Bull 21 Lie 2009 22:59

rutab rašė:Dėl lentų išbandymo - man net nekyla abejonių, kad reikia važiuoti į Ventainę ir bandyti :)

Gaila, kad šitą savaitgalį niekaip negalėsiu atvykti. Mes preliminariai suplanavom kitam savaitgaliui atlėkti (tik va tokių tolimų prognozių nėra :) )

Rūta

Bet kada kai tik galesite Jusu paslaugoms. Del visa ko isivesk telefono numeriuka mano, nes as cia irgi istisai nesedziu, buna kad isvaziuoju porai ar keletui dienu.

+37061149299
Nėra neįmanomo. Yra tik mūsų ribotas suvokimas apie tai, kas įmanoma.
http://www.extreme-sports.lt
Vartotojo avataras
Bull
-
 
Pranešimai: 1567
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 08:40
Burės numeris: 0

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST Gedas LTU76 21 Lie 2009 23:41

Girmantas rašė:Gedai, turek gedos. As suprantu, kad tau reikia parduoti, bet Ruta net nepakels tos tavo siulomos GO.

Bet kokios sistemos pradinukui siulo pirkti lenta iki 50 ltr didesne nei jo svoris kilogramais.

Jeigu nedrasu pirkti tokia lenta - tada labiau apsimoka eiti i mokyklele, ar lenta nuomotis keliems kartams, vietoj to, kad isleisti pinigus kazkokiai barzai, kurios po 2-3 kartu nebereikes.

Mano nekompetetinga asmenine nuomone.


Girmi, matai tuo mes ir skiriamės, jog tu manai, kad Rūtai reik 105 litrų lentos, o aš taip nemanau. Tai yra mano nuomonė ir aš tikrai esu įsitikinęs, jog ji teisinga.
Rūta negali nulėkti šį savaitgalį prie jūros. Nebuvo prie jūros ir praėjusį. Turbūt galės tik dar kitą... kiek savaičių? Trys? Su 140 litrų lenta buvo galima plaukti kiekvieną dieną, nes per stipraus vėjo nebuvo. 105 lentai gali skaičiuoti valandas, o ne dienas, kada buvo galima sugauti tinkamas sąlygas glisui žemyne.
Žinoma Rūta pakeltų GO lentą be problemų, tačiau ateičiai, kad nekiltų klausimų dėl lentų svorio, jei 10 kg yra pakėlimo riba, tai reiktų galvoti ar verta prasidėti su burlenčių sportu.
Na ir pabaigai, Girmi, man svarbu parinkti tinkamą inventorių, kuris būtų optimalus, o ne remtis visomis skaičiuoklėmis. Turiu ir Futurų 111, kurios pagal skaičiuokles yra net per didelės, bet mano skaičiuoklė jų neįtraukia į geidaraštį.
Tikiu, jog mokyklinių lentų nereiktų po pirmų 2-3 kartų, nors neįsivaizduoju kas galėtų išaugti šias lentas taip greitai? Bet tiek to. Tačiau kiek pamenu, tai Bobui GO užteko 3 metams, o jis išspaudė iš jos labai daug. Duok dieve, kad ambicingi pradinukai bent puse tiek mokėtų prieš sakydami, jog jie išaugo GO.
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST Romas 22 Lie 2009 19:23

54kg sverianciam siutyti 144L lenta tikrai nera labai rimta. Tai beveik tris kartus daugiau turio nei buriotojo svoris. Pagal analogija jei sveri 100kg reiktu ~300L lentos.
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 916
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST Vertejas 22 Lie 2009 19:44

Aš tai sutinku, kad lengva mergina ir su 100ltr lenta paplauktų, bet kaip rašė Girmantas savo bloguose - LABAI svarbu lentos plotis. Lenta turi būti pakankamai plati, kad žmogus, kuris nemoka water starto galėtų bent be didesnio streso burę išsikelti.
Sunku ginčytis su moterim, jei ji.. nuoga..
Vartotojo avataras
Vertejas
 
Pranešimai: 1265
Užsiregistravo: 06 Kov 2009 00:05
Miestas: Klaipėda

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST Gedas LTU76 22 Lie 2009 23:24

Romas rašė:54kg sverianciam siutyti 144L lenta tikrai nera labai rimta. Tai beveik tris kartus daugiau turio nei buriotojo svoris. Pagal analogija jei sveri 100kg reiktu ~300L lentos.

Romai, ne visas mano žinutes skaitei, arba skaitei neatidžiai. Apibendrinu. Analogijos tarp vyrų ir moterų vesti negalima. Jos neišlaiko net vidutinio dydžio burių, dėl to reikia rinkis mažesnes. Mažesnės burės didį, turi kompensuoti šiek tiek platesnė lenta.
Na, bet jei jūs turite kitokios praktikos su merginų buriavimu, tai pirmyn, remkitės skaičiuoklėmis svoris + 50.
Nežinau, ar jūs įsivaizduojate kaip atrodo mergina sverianti 55kg ir GO, kurios tūris 144. Man pavyko šiandien tokį derinį stebėti ant vandens. Nieko keista, ar analogijos į 300 litrų aš nepastebėjau. Tiesiog puikus derinys buriavimo įgūdžiams formuoti.
Savo pasisakimus šioje temoje baigiau. Su Rūta tikiuosi susitikti ant vandens :wave:
Prikabinti failai
IMG_6958 copy.jpg
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST Girmantas 23 Lie 2009 10:23

as gi ir rasiau, kad mano nuomone nekompetetinga.

tie kurie klause manes patarimu ir kuriuos mokiau, siuo metu bando back'us, front'us akiny, ar bent jau vulkanus venteje. ir visa tai greiciau nei per 3 metus.

kam plaukioti 3 metus su GO, jeigu galima neplaukioti? kiekvieno pasirinkimas. Tu, Gedai, visa laika sakai, kad turi ir kitu lentu negu GO. bet as gyvenime dar nesu mates, kad tu butum pasiules normalia lenta lengvam zmogui.
Girmantas LT 69
Soulraiderių grįžusių į hipermaterializuotą pasaulį blog'as - www.spotas.lt
Vartotojo avataras
Girmantas
-
 
Pranešimai: 5084
Užsiregistravo: 04 Spa 2004 01:09
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 69

Re: Kokią lentą pirkti???

UNREAD_POST aston 23 Lie 2009 11:02

Girmantas rašė:as gi ir rasiau, kad mano nuomone nekompetetinga.

tie kurie klause manes patarimu ir kuriuos mokiau, siuo metu bando back'us, front'us akiny, ar bent jau vulkanus venteje. ir visa tai greiciau nei per 3 metus.

kam plaukioti 3 metus su GO, jeigu galima neplaukioti? kiekvieno pasirinkimas. Tu, Gedai, visa laika sakai, kad turi ir kitu lentu negu GO. bet as gyvenime dar nesu mates, kad tu butum pasiules normalia lenta lengvam zmogui.



labai butu idomu pamatyti ta pulka MERGINU daranciu backus...ir ne akiny o e-leike....ghmz...

Nesuprantu kam balamutinti zmones vien del balamutinimo ar lietuvisko noro pasigirit?
aston
 
Pranešimai: 158
Užsiregistravo: 01 Vas 2009 20:31

AnkstesnisKitas

Grįžti į Plaukimo technika, Inventorius

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 9 svečių


Prisijungimas nariams