EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

Problemos, triukai, patarimai.
Inventorius

Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST remigijus01 30 Rgs 2009 12:16

Sveiki,
Galvoju pasikeisti lentą ir, kadangi orai pas mus nevėjuoti (aplink Vilniu), noriu, kad ji neštų kuo didesnę burę, kad nereikėtų laukti mėnesio kol bus geresnė diena, o paskui vėl štilis. Dabar turiu 155 ltr 75 pločio RRD freeride su 8 kw bure. Lenta neša iki 9,4kw.
Didesnėms burėms reikia platesnės lentos. Platesnės lentos reiškia daugiau litrų. Pvz Starboard go 175 ltr - 91 plotis neša iki 11 kw.
Tad mano ir klausimas - kokia yra neigiama įtaka litrų pertekliaus? Sveriu ~70 kg. Tikslas yra kuo greičiau glisuoti prie mažesnio vėjo. Lentų išbandžiau daug - nuo 110 ltr ir matau, kad dabartinė 155 ltr (didžiausia) glisuoja greičiausiai. Laukiu objektyvių patarimų.

Apie formules nekalbam :)
remigijus01
 
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 11 Geg 2009 08:39

Re: Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST Andrius11 30 Rgs 2009 12:38

jei tikslas yra plaukti prie min vejo tada jamk formule. ar freeformula. Kuo platesne lengva tuo labiau turetu jausti ciopas bet ten toks ciopas prie 7m/s nesiskaito. Beto didesne lenta yra maziau manevringa. liaudyja vadinamos durys. Nu bet jei tikslas plaukti prie min vejo tai viskas pofig :D
Jei reikalai einasi ne taip kaip tu nori - nemaisyk jiems, tegu jie preina salia - tai ne tavo reikalai.
Andrius11
 
Pranešimai: 763
Užsiregistravo: 13 Geg 2007 20:03
Miestas: Kaunas

Re: Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST Vertejas 30 Rgs 2009 12:40

Ką turi omeny, kad nori greitai glisuoti?
Ar nori greitai išglisuoti, ar nori išglisavęs lėkti dideliu greičiu? :)
Puikus pavyzdys mano freeride lenta 120ltr 67cm pločio. Išglisuoja greitai ir net labai greitai - visi slalomistai dar stovi, kai aš jau glise, BET kai jau išglisuoja slalominės lentos - jų maksimalus greitis su tokia pačia bure didesnis. Tai ne vien mano, bet ir labiau patyrusių buriuotojų (kurie bandė mano freeride lentą) nuomonė. Tačiau jei rinktis slalomą - nereikia pamiršti, kad tai taip pat reisinis, trapus inventorius.
Kas dėl litrų - kuo litrų ir pločio mažiau - tuo "lengvesnė" po kojom lenta ir bent man su tokia maloniau plaukti.. Bet jei negali uždėti reikiamo dydžio burės koks ten malonumas krante sedėt arba be gliso stumdytis :)
Ežere geriausiai imt formulę :D
Sunku ginčytis su moterim, jei ji.. nuoga..
Vartotojo avataras
Vertejas
 
Pranešimai: 1265
Užsiregistravo: 06 Kov 2009 00:05
Miestas: Klaipėda

Re: Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST remigijus01 30 Rgs 2009 12:58

Su mažesnėmis lentomis aplamai vienas vargas prie mažo vėjo - geriausiu atveju pastumdydavau vandenį pirmyn-atgal, kai kiti jau glisuoja, o gera diena - kai bent kelis kartus per dieną pavykdavo iškilti į glisą prie vėjo normalesnio. Tai tokie vat mūsų ežerai... Didinant litražą situacija gerėjo ir dabar - rudeniop, su 155 lrt jau visai smagu. Bet gal gali būti ir dar smagiau - su plačia lenta kuri neštų didelę burę. O to tai nesu bandęs. Todėl ir klausiu, nes pagal mano svorį (~70 kg) 155 ltr yra ryškiai per daug, jau nekalbant apie 175. Bet manau, kad prie lengvo vėjo tai bus tik privalumas, ar ne (mažiau paskendęs+didesnė burė=išglisavimas prie mažesnė vėjo ir didesnis greitis)?
remigijus01
 
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 11 Geg 2009 08:39

Re: Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST Girmantas 30 Rgs 2009 13:01

manau daugiau plaukiok ir tobulek. Venteje lazinomes, kad isglisuosiu su 100 ltr freestailu ir 5.3 bure, kai pute 5-6 m/s. sveriu 85 kg. kai islipau i kranta, tie kurie turejo statyti alaus buvo issibegioje :)
Girmantas LT 69
Soulraiderių grįžusių į hipermaterializuotą pasaulį blog'as - www.spotas.lt
Vartotojo avataras
Girmantas
-
 
Pranešimai: 5084
Užsiregistravo: 04 Spa 2004 01:09
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 69

Re: Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST remigijus01 30 Rgs 2009 13:44

Tas tiesa - treniruotės nemaišo. Tik kad, pavyzdžiui, šiandien, kai net ir tų 5 m/s nėra tai būtų tiesiog bergždžias vandens drumstimas.
Ar vakar - vakare po darbo nulėkiau į Trakus ~18 val. (visą dieną taip stipriai pūtė - negalėjau nusėdėt ofise), o kai nuvažiavau - tiesiog išjungė vėją - tai pastumdžiau vandenį ir susipakavau atgal.
Mano akim žiūrint, reikia inventoriaus, kuris tiktų tokioms sąlygoms, nes jos čia yra tipinės, o tokios dienos kaip bus rytoj ar sekmadienį - tai tik malonios išimtys :) Laukiu - nesulaukiu :)
remigijus01
 
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 11 Geg 2009 08:39

Re: Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST Vertejas 30 Rgs 2009 13:48

:D man situacija pasirode panasi i:

Pradedantysis: "-Sveiki, noriu ismokti maloniai skraidyti lektuvu, koki modeli pasirinkti? Esu isbandes keleta lektuveliu, dabar turiu 4vieti 3m ilgio. Pries tai skraidziau su 5 vietu 4m ilgio lektuveliu, bet pakilimo takas toks trumpas, kad tik per itin geras salygas galejau pakilti, kai kiti su vienvieciais lakste ore. Gyvenu kopustenu kaime, turime vietini mini aerodroma. Galvoju apie 2 arba 3 vietu 2m ilgio lektuveli. Nuskristi i TVOU galiu labai retai"

Pilotmantas: "imk iskart boeinga 737-200 35m ilgio ir nevark su mazais kibirais. Kitas malonumas kai skrendi sau 900km/h su 300 keleiviu. Buvau susilazines New Yorko aerodrome 85 pakilimo take (jis trumpas) kad pakilsiu i ora - ir pakilau. Kai nusileidau niekas alaus statyti nenorejo, nors zadejo. Pilotuoju jau 15 metu. Tu irgi tobulek ir imk iskart boeinga"
Sunku ginčytis su moterim, jei ji.. nuoga..
Vartotojo avataras
Vertejas
 
Pranešimai: 1265
Užsiregistravo: 06 Kov 2009 00:05
Miestas: Klaipėda

Re: Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST prusas 30 Rgs 2009 13:49

Tarp kitko nežiūrint , kad rdd rašo 9,3, būtent su šita lenta ir vairu 62 plaukioju su bure 10,4.Tik šarnyrą teko atstumti į patį priekį.
Ir tai praeis.....
Vartotojo avataras
prusas
 
Pranešimai: 133
Užsiregistravo: 10 Geg 2008 19:47

Re: Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST Girmantas 30 Rgs 2009 14:00

Vertejau, jeigu tu apie mano pavyzdi - tai paskaityk dar karta ka as parasiau ir ka parase klausejas.

1. jis pats pripazista, jog su 70 kg net ir turima lenta yra didoka.
2. as jam rekomendavau daugiau plaukti, o ne pirkti papildoma iranga. taip bus sutaupyta kur kas daugiau pinigu.
3. as pateikiau pavyzdi, kiek vejo is tikro reikia, kad plauktum.
4. jeigu Lietuvos burlentininkai suprastu, kad plaukimas "be vejo" duoda daugiau naudos, negu glisavimas, turetume kur kas daugiau dalyvaujanciu tarptautinese varzybose.
Girmantas LT 69
Soulraiderių grįžusių į hipermaterializuotą pasaulį blog'as - www.spotas.lt
Vartotojo avataras
Girmantas
-
 
Pranešimai: 5084
Užsiregistravo: 04 Spa 2004 01:09
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 69

Re: Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST ezhys 30 Rgs 2009 14:03

Vertejas rašė::D man situacija pasirode panasi i:

Pradedantysis: "-Sveiki, noriu ismokti maloniai skraidyti lektuvu, koki modeli pasirinkti? Esu isbandes keleta lektuveliu, dabar turiu 4vieti 3m ilgio. Pries tai skraidziau su 5 vietu 4m ilgio lektuveliu, bet pakilimo takas toks trumpas, kad tik per itin geras salygas galejau pakilti, kai kiti su vienvieciais lakste ore. Gyvenu kopustenu kaime, turime vietini mini aerodroma. Galvoju apie 2 arba 3 vietu 2m ilgio lektuveli. Nuskristi i TVOU galiu labai retai"

Pilotmantas: "imk iskart boeinga 737-200 35m ilgio ir nevark su mazais kibirais. Kitas malonumas kai skrendi sau 900km/h su 300 keleiviu. Buvau susilazines New Yorko aerodrome 85 pakilimo take (jis trumpas) kad pakilsiu i ora - ir pakilau. Kai nusileidau niekas alaus statyti nenorejo, nors zadejo. Pilotuoju jau 15 metu. Tu irgi tobulek ir imk iskart boeinga"


:lol: =D>

Labai taikliai! Bravo! :D
POINT-7 / FMX Racing / Reptile masts/ Patrik Diethelm boards /

karolis1001@gmail.com
+37067247914

Formula windsurfing - separates men from boys. 8)
Vartotojo avataras
ezhys
 
Pranešimai: 1223
Užsiregistravo: 02 Geg 2006 22:35
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 1001

Re: Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST ezhys 30 Rgs 2009 14:05

Kurie cia, Girmantai, dar dalyvautu varzybose, jei tai suprastu? Ir jei pats tai supranti, kodel nedalyvauji varzybose? :roll:
POINT-7 / FMX Racing / Reptile masts/ Patrik Diethelm boards /

karolis1001@gmail.com
+37067247914

Formula windsurfing - separates men from boys. 8)
Vartotojo avataras
ezhys
 
Pranešimai: 1223
Užsiregistravo: 02 Geg 2006 22:35
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 1001

Re: Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST remigijus01 30 Rgs 2009 14:31

Ir vėl jūs į lankas nuvažiavot. Klausimas buvo ne apie mano pasiekimus buriavime, o apie litrus. Keli pirmi atsakymai buvo į temą, o toliau...
Nu neišglisuosit jūs be vėjo net prie geriausių norų, kad ir kaip toli pažengę būtumėt. O tam, kad išglisuoti prie statistinio Lietuviško vėjo - reikia atitinkamo inventoriaus. Ventinė ir ventinės 5-6 m/s vėjas yra atskira šneka ir visiškai kas kita negu vidurio Lietuvos ežerėlis su mišku apaugusiom pakrantėm, gūsiais ir vėjo skylėm. Ten apie 100 ltr lentas ir 5kv bures aplamai negali būti nei kalbos, nebent norėtumėt padirbt darbą (kad giką belaikant raumenis patreniruotumėt ir paskui galėtumėt dalyvaut čempionate mariose ar jūroje).
Suprantu, kad geriausias variantas čia formulė, bet ji brangi ir trapi. Todėl ir dairausi į pigesnes freestyle lentas, kurios didelę burę pakeltų. Ir klausimas yra dėl papildomų litrų - ar turi mažesnė lenta (140-150 ltr) kažkokių privalumų prie mažo vėjo žinant tai, kad didesnė lenta (160-170) gali nešti didesnes bures? Nes mano nuomone - šioje situacijoje labiau tiktų didesnė
remigijus01
 
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 11 Geg 2009 08:39

Re: Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST Girmantas 30 Rgs 2009 14:37

trakuose esu praburiaves pirmus 5-6 savo buriavimo metus. zinau kokie vejai cia pucia ir ka prie ju galima veikti.

kalbi apie maziau priskendusia lenta - noreciau pamatyti kiek priskandini 155 ltr lenta :) mano patarimas yra uz tuos pinigus kuriuos isleistum naujai lentai dazniau nuvaziuoti iki ezero ir netingeti plaukti, patikek rezultatas bus zymiai geresnis :)

tiem kurie nesugeba atsakineti i tema - pasiulyciau issitrinti savo zinutes ;)
Girmantas LT 69
Soulraiderių grįžusių į hipermaterializuotą pasaulį blog'as - www.spotas.lt
Vartotojo avataras
Girmantas
-
 
Pranešimai: 5084
Užsiregistravo: 04 Spa 2004 01:09
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 69

Re: Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST Andrius11 30 Rgs 2009 14:38

nu neesu mates didesnes negu 120 litru freestail lentos. nelabai isivaizduoju ir freestaila su tokia beje :D . Jamk free formula o geriausia lik su RRD, uzsidek didesni vaira ir pasiimk kvadratu didesne bure - tai kokia 0.5 m\s islosi. Kazkur buvo diagrama kaip bures plotas itakoja isglisavimo greiti. tai pagal ja jau ten virs 8 kv nelabai kas keiciasi. vietoj 5.5-6m/s uzteks nepilnu 5 su 12kv. Lietuvoj pucia tiek kiek pucia ir arba imk formule arba nesvaistyk pinigu ant inventoriaus o pravazinek tuos pinigus i ten kur pucia.
Jei reikalai einasi ne taip kaip tu nori - nemaisyk jiems, tegu jie preina salia - tai ne tavo reikalai.
Andrius11
 
Pranešimai: 763
Užsiregistravo: 13 Geg 2007 20:03
Miestas: Kaunas

Re: Ar papildomi litrai trugdo? (renkuosi lentą)

UNREAD_POST remigijus01 30 Rgs 2009 14:51

Andrius11 rašė:nu neesu mates didesnes negu 120 litru freestail lentos. nelabai isivaizduoju ir freestaila su tokia beje :D . Jamk free formula o geriausia lik su RRD, uzsidek didesni vaira ir pasiimk kvadratu didesne bure - tai kokia 0.5 m\s islosi. Kazkur buvo diagrama kaip bures plotas itakoja isglisavimo greiti. tai pagal ja jau ten virs 8 kv nelabai kas keiciasi. vietoj 5.5-6m/s uzteks nepilnu 5 su 12kv. Lietuvoj pucia tiek kiek pucia ir arba imk formule arba nesvaistyk pinigu ant inventoriaus o pravazinek tuos pinigus i ten kur pucia.


Atsiprašau - mano klaida. Norėjau pasakyti ne freestyle o freeride.
Geras atsakymas. Ačiū
remigijus01
 
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 11 Geg 2009 08:39

Kitas

Grįžti į Plaukimo technika, Inventorius

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 14 svečių


cron
Prisijungimas nariams