EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Kaip susireguliuoti Inventorių???

Problemos, triukai, patarimai.
Inventorius

Kaip susireguliuoti Inventorių???

UNREAD_POST Rytis799 03 Sau 2012 23:34

Ką tik iškepiau straipsnį, kuris turėtų atsakyti į klausimą kaip susireguliuoti inventorių?
Nors jis skirtas formulistams visi tie patys principai galioja ir freeraidui ir slalomui, o GALBŪT ir freestailui, bei wavui - čia jau tegul wavistai ir komentuoja :D
Na tikiuosi, kad straipsnis jum patiks ir padės. :)
Jį rasite čia:
http://rytis-arnas.blogspot.com/2012/01 ... iuoti.html
Su pagarba Rytis 799 !
Mano blogas
Vartotojo avataras
Rytis799
 
Pranešimai: 244
Užsiregistravo: 14 Rgp 2006 16:29
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 799

Re: Kaip susireguliuoti Inventorių???

UNREAD_POST vviesulas 21 Sau 2012 21:12

Nezinau kaip veivistai, bet freestyle, jeigu sarnyra stumi atgal tai isglisuoji ne taip greitai ir siaip mes nesiparinam su tais reguliavimais, o plaukiam daugiau :P
Vartotojo avataras
vviesulas
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: 21 Rgs 2009 20:46
Burės numeris: 0

Re: Kaip susireguliuoti Inventorių???

UNREAD_POST Gedas LTU76 21 Sau 2012 21:41

vviesulas rašė:Nezinau kaip veivistai, bet freestyle, jeigu sarnyra stumi atgal tai isglisuoji ne taip greitai ir siaip mes nesiparinam su tais reguliavimais, o plaukiam daugiau :P


o taip, vviesulai, ateis laikas, kai pasieksit tokį krūtumo lygį, kad net inventoriaus nereiks ir visai dėl to nesipransit ;)

Gero vėjo
Gediminas
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Re: Kaip susireguliuoti Inventorių???

UNREAD_POST Bobas32 21 Sau 2012 23:33

Wave burėse esu pastebėjęs, kad reguliavimo politika labai priklauso nuo gamintojo, modelio. Vienoms burės beveik viskas reguliuojama pritempinėjant per stiebą, o kitom atvirkščiai, labai daug reikšmės turi tempimas per giką. Pvz mano Simmer Icon 5,3 burė norint turėti daugiau "gyvybės" per stiebą tempiu nedaug, o per giką stipriau. Tuo tarpu norint padaryti ją greitesnę - stipriai tempiu per stiebą ir mažiau nei paprastai per giką. Bull NP burė iš vis nereguliuojama - tiesiog yra vienodas tempimas per giką ir stiebą visiems gyvenimo atvejams - tada ta burė veikia idealiai ir nieko keisti prie skirtingų sąlygų nereikia.
Tiesiog reikia pažinti savo įrangą.
:rr:
Vartotojo avataras
Bobas32
-
 
Pranešimai: 8392
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 20:58
Miestas: Vilnius - Klapėda
Burės numeris: 32

Re: Kaip susireguliuoti Inventorių???

UNREAD_POST Andrius11 22 Sau 2012 10:12

O man karta kai vejo buvo stipriai per daug Gintas patare uzlupt nerealiai savo iconiuka. Taip ir padariau. bure pasidare beviltiska. labai jautri gusiams, neturejo traukos ir panasiai. tada atsileidau i strandartinius nustatymus ir bure "atsigavo". nors burei vejo buvo per daug bet tai buvo prognuozuojama plaukiant. O gintas speju taip patare nes jau kuri laika plaukia su NS, kuri, is mano patirties, kai yra vejo tikrai reikia lupt per stieba kaip lenktynine bure. ir isvis NS megsta buti "gerai" itemptos per stieba. Taip kad pritariu bobui kad kiekvieno gamintoju bure turi savo "teisingus" nustatymus. beje to pacio simmerio wavines bures nuo kokiu 2010 tempiamos tik "iki puses" o ne "per du trecdalius" ir visa kita reguliuojama per gika.
Kitas dalykas kad man niekada nesutampa skaiciai ant giko su nurodytais ant bures. Jei gika istraukciau kaip nurodyta ant bures tarkim 160 tai norint kad bure nors truputi isitemptu per gika reikia bent kokius 164 istraukt.I Jus kreipiat demesi i tuos skaicius ar istarukinejat gika daugiau?
Jei reikalai einasi ne taip kaip tu nori - nemaisyk jiems, tegu jie preina salia - tai ne tavo reikalai.
Andrius11
 
Pranešimai: 763
Užsiregistravo: 13 Geg 2007 20:03
Miestas: Kaunas

Re: Kaip susireguliuoti Inventorių???

UNREAD_POST Rytis799 22 Sau 2012 11:12

Na kaip jau rašiau, šis straipsnis buvo pagrinde skirtas formulistams - taip, kad dėl wave burių tiksliai nežinau.
Kas dėl giko į skaičiukus dėmėsio visiškai nekreipiu (na tik orentacijai, kad žinočiau nuo kurios vietos reikia pradėti reguliuotis).
Viską reguliuoju pagal pojūčius, jeigu parašyta ant burės, kad gikas turi būti 230cm, o man geriau veikia su 236 - tai ir tempiu 236cm. Tas pats galioja ir tempimui per stiebą - gamintojai kartais prirašo nesamonių :)
Su pagarba Rytis 799 !
Mano blogas
Vartotojo avataras
Rytis799
 
Pranešimai: 244
Užsiregistravo: 14 Rgp 2006 16:29
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 799

Re: Kaip susireguliuoti Inventorių???

UNREAD_POST Girmantas 22 Sau 2012 14:33

jei nori sutempt tiksliai - matuok su metru, o ne pagal skaičiukus ant skalės.
dauguma wave burių (ypač Icon iš mano patirties) turi labai siaurą "tikslų" downhaul įtempimą. po to jėga reguliuojasi pritempiant per giką. todėl bet kokiomis sąlygomis išilgai beveik visada tempiu tiek pat, o jei jau reikia pritempti stipriau - dažniausiai užtenka ir mažesnei burei.
beje, nežinau kaip didelių burių savininkams, bet su mažomis burėmis būna nutinka taip, kad susitempia teisingai, bet trūksta 1-2 m/s ir burė atrodo nervinga, pradeda reguliuoti ir tik pridaro nesamonių :)

p.s. pertempus burė neturėtų būti nervinga, joje tiesiog nėra traukos. nervinga burė yra kai ji nepritempta - arba netraukia, arba lupa iš rankų, bet negeneruoja traukos.
Girmantas LT 69
Soulraiderių grįžusių į hipermaterializuotą pasaulį blog'as - www.spotas.lt
Vartotojo avataras
Girmantas
-
 
Pranešimai: 5084
Užsiregistravo: 04 Spa 2004 01:09
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 69

Re: Kaip susireguliuoti Inventorių???

UNREAD_POST Andrius11 22 Sau 2012 15:06

As maciau kaip Marius-Neptunas pritempineja per gika. tai jis istarukia gika tiek kiek parasyta ir plaukia. puse bures lieciasi prie giko. bet jam gerai. Pabandziau ir as pagal skaiciukus :) nepatiko.
Jei reikalai einasi ne taip kaip tu nori - nemaisyk jiems, tegu jie preina salia - tai ne tavo reikalai.
Andrius11
 
Pranešimai: 763
Užsiregistravo: 13 Geg 2007 20:03
Miestas: Kaunas

Re: Kaip susireguliuoti Inventorių???

UNREAD_POST Neptunas 22 Sau 2012 18:27

Naudojant skirtingų gamintojų gikus/bures galimi neatitikimai su parašytais skaičiukais ir realybe. Pas mane ant NP burių/gikų viskas atitinka, kiek parašyta tiek ir tempi. Su simmer‘iais jautruputį kitaip. Dvi burės 4,7 iconas 2007 ir 5,3 iconas 2011.
4,7 viskas super, lengva rankose reguliuojasi per apačią ir per giką. Sustiprėjus vėjui pitempiu per apačią ir atitinkamai paplatėja burė per giką tad tenka pritempti iki 0 įtempimo per giką (kadangi aš sunkus buriuotojas mėgstu kad burėje būtų traukos). Burė nemėgtsa perdidelio įtempimo per giką, pasidaro ploksčia ir nebelieka traukos.
5,3 nepavyksta perprasti. Ilgą laiką naudojau 5,4 NP bures kurios puikiai reguliuodavosi per apačią ir per giką. Kvadratūros sumažėjimas neadekvatus traukos sumažėjimui, tai dar būtų nieko bet, nebėra to lengvumo rankose kaip 4,7, nors ir išlegvinta viršutinė burės dalis. 4,7 ir 5,3 takeluojasi ant to pačio 400 rdm stiebo, bet 5,3 reikia pritempinėti labai stipriai lyginat su kitomis burėmis. Pertempus per giką burė išplokštėja ir nebelieka traukos. Kiekivienas modelis projektuotas ideliam veikimui kažkokiam diapazone, virš 5 m2 sunkesniam buriuotojui būtų geresnis pasirinkimas iron‘as.
Inventoriaus sureguliavimas labai individualus dalykas. Čia kaip su šarnyro padėtimi, norint anksčiau išglisuoti, vieni stumia atgal, kiti į priekį. Aš stumiu į priekį :)

PS pro freestaileriai stengiasi naudoti kuo mažesenes bures (nes lengviau atlikti manevrus) ir minimaliai pritempinėja per apačią.
Neptunas
 
Pranešimai: 104
Užsiregistravo: 25 Spa 2004 21:13

Re: Kaip susireguliuoti Inventorių???

UNREAD_POST Romas 22 Sau 2012 19:29

Seip viena bure neplaukia. Man pakeitus lenta ar peleka tenka paieskoti ir nauju bures pritempimo variantu.
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 915
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: Kaip susireguliuoti Inventorių???

UNREAD_POST aston 22 Sau 2012 20:29

Romas rašė:Seip viena bure neplaukia. Man pakeitus lenta ar peleka tenka paieskoti ir nauju bures pritempimo variantu.



Pavydziu zmonems turintiems vienos bures reguliavimo diapazonui kelias lentas ir pelekus ;)
aston
 
Pranešimai: 158
Užsiregistravo: 01 Vas 2009 20:31


Grįžti į Plaukimo technika, Inventorius

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Prisijungimas nariams