EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Del ciuozimo technikos

Viskas apie įranga, raidinimo stilius, triukus ir panašiai

Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST makalas 05 Lap 2008 17:43

Sveiki,

Žiema nenumaldomai artėja, todėl neišvengiamai mintys krypsta apie snieglentes ir sniegą, todėl kyla įvairių klausimų, kurie per praeitą ir pirmąjį mano snowboardinimo sezoną liko neaiškųs:)

Taigi:

1. Ar įmanoma su vienkrypte (directional) lenta čiuožti kita puse, tai yra adbulai? Ar yra koks skirtumas tai darant su twin tipo ir directional lentomis.
2. Ar ymanoma pilnavertiškai su allmountain vienkrypte lenta daryti butter ir wheelie triukus. O gal geriau freestiline lenta ieškoti?
3. Ar ymanoma su freestiline lenta lekti offpiste arba trasomis.

Klausimai tokie kyla todėl, kad man snieglentė yra ilgalaikis turtas ir negaliu apsipręsti kokios man reikia. Turiu Allmountain directional, pats snowboardinau praeitą sezoną ir kritiškai pažvelgęs į savo įgudžius galiu pasakyti, kad pramokau čiuožti ir be problemų nusileidžiu nuo kalnų... :)

Mane žavi triukai ant žemės (ollie, wheelie, butter ir t.t.), paruoštos trasos (lengvas carvingas) taip pat yra noras išbandyti offpiste, dar galvoju apie tramplyniuką (pradžioj mažą).

Gal yra žmonių, kurie turi didesnę patirtį ir yra išbandę daugiau čiuožimo stilių ir lentų.

Lauksiu patarimo, nes žiema jau ne už kalnų;)

Dėkui
makalas
 
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 01 Sau 2008 16:21

Re: Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST Tomoshius 05 Lap 2008 19:02

Tai pats ir atsakei i savo klausimus. :D
Lenta renkiesi pagal tai kur nori varyti.
Freestyle lenta: snowparkas, halfpipe, gali varyti ir trasomis. Carvingui per minsta truputi. I offpiste geriau nelysti su freestyle lenta nes ji perminskta, per trumpa ir per siaura varyti giliu powderiu.
Off-piste lenta turbut labiausiai specializuota, nelabai tinka netgi trasai jau nekalbant apie snowparkus. Almountain directional universlai lenta, bet tuo paciu metu nera tobula niekur :D (trasom geriausia race board/alpineboard. Cia jau tokia realybe. Bet pilnai gali varyti visur be dideliu problemu. Manau reikes poros sezonu kad reiketu kuriai nors sriciai personalizuotos. Del directional, dazniausiai stance yra atitrauktas atgal, todel perkelk apkaustus i prieki per viena skyle nuo optimalios, ir turesi beveik 100% twintipa (priklausomai nuo gamintojo, nes kaikurie sheipina skirtingus plocius priekyje ir gale), bet siaip velgi pilnai gali naudoti kaip twintipa. Jei nori sokineti lenta turi buti minkstesne, bet kol nedarai big air, pilnai tinka allmountain.
Dabar pasipils freestyleriu pasisakymai kaip jie vare su savo lentom per powderi ir t.t. Galima ir su Ofroad dzipu autostrada vaziuoti. Reziume: pradinukams rekomenduoju All mountain tipo lenta.
Flyin' Monkeys Team
Vartotojo avataras
Tomoshius
 
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 18 Lie 2006 19:41
Miestas: Geneva

Re: Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST makalas 05 Lap 2008 21:02

Dėkui už posta Tomoshius ;)

Tai siūlai kol kas lentos nekeisti ir laukti kol susiformuos konkretus poreikis?

O kaip dėl butter triuku ar Allmountain lenta pakankamai minkšta, kad su ja butterint

Beje pas mane directional, tai pažiūrėjau, kad priekis ir galas skiriasi. Pernai bandžiau adbulas važiuoti bet kažkaip nepavyko, galvojau, kad lenta kalta, bet turbūt pasirodo, kad žalias dar esu :oops:

O apkaustus reiks pabandyti permesti ant priekio, kai važiuosiu paruošta trasa, o kai bandysiu offpiste, atitrauksiu vėl atgal;)

dar kartą dėkui
makalas
 
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 01 Sau 2008 16:21

Re: Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST Spatz 06 Lap 2008 00:03

jei nori daryt visokius buter, whelie ir oliie tai aisku reik lankstesnes, kai tu nori 50% freestilint (kaip sakei ten ollie ir t.t. taip pat nuo tramplu pasokin\et dar manau koki boxa isbandyt noresi) tai tau reiktu twin tip freestylines lentos ir trumpesnes bet kadangi kitus 50% nori offpistint ir nuo klano palekt tada siulyciau tau nusipirkt nauja lenta freestyline o su sena allmountain tai tiks tiek nuo kalno leistis tiek offpiste.
tai taip as manau.
I Like to go snowboarding and i like making photos
Vartotojo avataras
Spatz
 
Pranešimai: 354
Užsiregistravo: 10 Rgs 2007 15:07
Miestas: vilnius
Burės numeris: 0

Re: Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST makalas 06 Lap 2008 08:38

O kaip su freestiline lenta sekasi nuo kalno leistis, kai nebandes tai ir klausiu :oops:

Neisivaizduoju koks skirtumas

Gal reiks išsinuomot pabandyt...

Dėkui
makalas
 
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 01 Sau 2008 16:21

Re: Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST Tomoshius 06 Lap 2008 11:37

Kaip sakoma blogam sokejui ir .... trukdo. Galima leistis, juk zemes trauka visus veikia, sniegas visiems slidus (nors buna tokiu kuriems ir neslidus :D ) nuokalne irgi visiems, Tik su Freestyle lenta bus maziau greicio, posukiu/carvingo kokybe bus prastesne, ne taip gerai kantuojasi. Jeigu ciuozineji kalnuose (tikruose kaip minimum Slovakia) tik karta per metus neverta tureti 2 lentu. Jei Varinesi i MIlzkalni, tada geriau tureti freestyle lenta, arba bent jau minksta/trumpesne all-mountain nes ten greitai nusibos tau leistis ir pasieksi savo ribas labai greitai tai liks tik triukus mokintis. Siaip kokia lenta turi, koks ugis, koks lentos ilgis?
Flyin' Monkeys Team
Vartotojo avataras
Tomoshius
 
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 18 Lie 2006 19:41
Miestas: Geneva

Re: Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST makalas 06 Lap 2008 15:01

"nes ten greitai nusibos tau leistis ir pasieksi savo ribas labai greitai tai liks tik triukus mokintis." Tai vat del to aš dabar ir gilinuosi į tą klausimą.

Mano lenta Rossignol Sultan allmountain 156 ilgis berods, flex 6 ar tai 7 reiktų pažiūrėt, nu man tarp barzdos ir nosies, mano ūgis 178 cm.

Žiūrinėjau Burton lentas ten rašo allmountain/freestyle tipą ar tai įmanoma, ar tai tik reklaminis triukas?
makalas
 
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 01 Sau 2008 16:21

Re: Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST Tomoshius 06 Lap 2008 15:27

allmountain/freestyle tipas reiksia kad lenta labai minksta, ar bent jau minkstesne uz regular all-mountain. Taipat turetu buti centred ctance, (iscentruota stovesena), sheipas: pagal rossignol Snow shape : Directional. Dell sokinejimu ir raidinimo kiek suprantu reikia naudoti skirtingais galais http://www.rossignol.com/GB/works-one-m ... ards.html#
Tipo vienaip gali tureti ALL MOUNTAIN / FREESTYLE Balanced flex pattern for consistent performance whatever the terrain. Jei naudosi atvirksciai: DIRECTIONAL TWIN Stiff tail for punch on kickers and solid landings, softer waist and nose for smoothness.
Siaip su lenta viskas tikrai gerai, tik kaip freestylui biski perilga, jei dar ruosiesi ugtelti kokius 10 cm bus pats tas :D Siaip nesiparink ir drasiai varinek. Su tokio ilgio lenta drasiai gali lysti i offpistte. Del igio, bus sunkiau atlikti tik sudetingus triukus, bet del butter ir visu kitu begginer triuku manau tikrai nekils problemu. Chebra pradejo vazineti su fanierinem lentom ir dare tai apie ka daugelis musu gali pasvajoti (cia pirmieji snow surferiai). Todel tik pirmyn, po metu kitu jau turesi savo nuomone, ant kalno paprasyk draugu apsikeisti lentomis, pamatysi kaip kitos slysta/vaziuoja/reguoja, tada zinosi. Lenta kaip ir merga, kiekvienas turi savo skoni. Surasti tinkama sau reikia isbandyti kaip min kelias :D
Flyin' Monkeys Team
Vartotojo avataras
Tomoshius
 
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 18 Lie 2006 19:41
Miestas: Geneva

Re: Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST Spatz 06 Lap 2008 15:42

burton lentos tai yra nesamone burton yra komercija, labai mazas pasirinkimas freestyliniu lentu ir dar kainos dideles, visos kitos visokiem freerideriam ir t.t..
geriau pasiimti ne tokia girdeta firma bet kur kaina padoresne ir tikrai freestyline lenta.pvz technine,forum,capita,lib tech,gnu, flow,nitro,k2 ir kitokiu. o del freestylinimo jei tu i kokia latvija vazinesi tai reiktu lentos iki kokiu peciu max galesi sau beleka daryt. kadangi tavo ugis 178 tai tau reiktu apie 152 ar 150 twin tip freestylines lentos, bet jei tu varysi i kalnus didesnius tai jau nuo 154 iki 159 lenta, galetum sau lakstyt ir freeridint.
nors as pats turiu 154 lento o mano ugis virs 182cm tai man kalnuose su tokia lenta greicio pilnai uzteko, ir freestylinau ir trasom laksciau.
I Like to go snowboarding and i like making photos
Vartotojo avataras
Spatz
 
Pranešimai: 354
Užsiregistravo: 10 Rgs 2007 15:07
Miestas: vilnius
Burės numeris: 0

Re: Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST Tomoshius 06 Lap 2008 16:05

to: Spatz

Biski pasimovei :D Makalas turi lenta: Rossignol Sultan, jis tik rado info apie ja Burton forume. as ant to pacio is pradziu irgi pasimoviau :d
O del komercija Burton lentos ar ne tai cia galima diskutuoti simta metu, kaip ir del kaitu kas tikriems vyrams ir kas yra show up`as :D Beveik visos lentos yra normalios kol tu esi pradedantysis, arba kalnuose buni per metus sumoje ne daugiau 20 dienu. Tol didelio skirtumo nepajausi. Galima sakyti kad freestyle, almountain lentos irgi yra komercija, nes is esmes jomis visomis gali islysti ir i offpiste, beveik visomis gali nadotis kaip bidirectional ir t.t. Kaip ir su dzipu gali vazineti autostrada. Niekas nedraudzia. Lenta pas bica OK, tik biski per ilga kaipo all-mountain tuo labiau kaip freestyle, bet gali jis jaunas ir per metus ugtels 10 cm, ir tada bus tas pats. Ne visi juk galim kiekvienais metais pirktis new season inventoriu ;)
Flyin' Monkeys Team
Vartotojo avataras
Tomoshius
 
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 18 Lie 2006 19:41
Miestas: Geneva

Re: Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST Extom 06 Lap 2008 16:20

Pernai pradejau ciuozineti all mountain, K2 Illlusion 155cm lenta (mano ugis 174cm), nemaciau bedu nei latvijoj, nei austrijoj offpiste ar trasose, tik i snowparke nebandziau, ankstoka man. Pavazinesiu daugiau pirksiu labiau specializuota lenta.

p.s. Visiskai tas pat man buvo perkant enduro motocikla, pirkau nebrangu softa, ismokau gerai vaziuot, tada nusprendziau ko man tikrai reikia ir nusipirkau kita :) O turet 2 ar 3 lentas nematau tikslo. Tai vat
Tomas,
Extom
 
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 30 Rgs 2008 15:49

Re: Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST raider 06 Lap 2008 16:58

SVEIKI,

Hebrike, nu jus mane ir suvelet :wink:

Pries pora dienu uzsisakiau Flow infiniti 159.Mano ugis 172 bet pagal visus suvestus mano parametrus internetinis parinkimas man parinkineja 160.Siaip ciuozineju ne pirmus metus bet savo lentos neturejau.Dabar pribrendau :wink: ir jau siais metai noreciau na tik po kalnus lakstyti bet ir per tramplynus prasikoshti :wink: tai gal ji man per ilga bus?

dekui :wink:
raider
 
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: 01 Rgs 2008 13:22

Re: Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST Jmp 06 Lap 2008 17:20

2 raider:
Ryskiai per ilga:)
Mano ugis ~182-183 - ilgiausia lenta Apo Amanite (All - Mountain) tipo yra 160, bet ji trasom ir freeraidui.
Freestailui turiu 157 lenta ir tai noreciau trumpesnes, taigi tavo lenta tavo ugiui yra smarkiai per didele - ypac jei planuoji uzsiimineti freestailu.
Simas, aka Jmp

Skype: jumper22
Mob. : +37061483938
Vartotojo avataras
Jmp
 
Pranešimai: 496
Užsiregistravo: 25 Sau 2007 17:11
Miestas: Vilnius

Re: Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST Spatz 06 Lap 2008 17:23

nu tikrai kad per ilga ;) jei nori ir per tramplus tai tau reiktu snowboardo max iki smakro. ten tos visos skaiciuokles nieko gero nerodo.
I Like to go snowboarding and i like making photos
Vartotojo avataras
Spatz
 
Pranešimai: 354
Užsiregistravo: 10 Rgs 2007 15:07
Miestas: vilnius
Burės numeris: 0

Re: Del ciuozimo technikos

UNREAD_POST Jmp 06 Lap 2008 17:51

Butent - liaudiskas ir paprasciausias budas pamatuot lenta yra toks:

Freeride ir trasoms skirta lenta turi buti iki smakro arba pora cm trumpesne.

Freestyle skirta lenta turi buti mazdaug iki peties, taciau yra tokiu, kurie renkasi lentas net iki pazasties, bet tokio ilgio lentos yra skirtos beveik visa laika jibbinantiems zmonems.
Simas, aka Jmp

Skype: jumper22
Mob. : +37061483938
Vartotojo avataras
Jmp
 
Pranešimai: 496
Užsiregistravo: 25 Sau 2007 17:11
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Žiemos sporto technika, Inventorius

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 24 svečių


cron
Prisijungimas nariams