EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Kaip pasirinkti twintipini freestailini snowborda?

Viskas apie įranga, raidinimo stilius, triukus ir panašiai

Kaip pasirinkti twintipini freestailini snowborda?

UNREAD_POST bboy 13 Spa 2010 23:48

Sveiki, sitoj forumo skiltyje as naujas tad jeigu kazkur jau aptarinejot sita tema gal galetumet duoti linka bet klausimas toks:

snowbordinsiu antrus metus ir noreciau twintipinio snobordo tad nzn kaip ir kuri pasirinkti?
variau su Quicksilverio directionalu. Kuo skirasi directional twin nuo paprasto twintipo, kaip matuoti snowbordo minkstuma? i ka reiktu atsizvelgti ir galu gale kokios firmos pirkti HEAD, BURTON, K2 ir t.t.?

Mano ugis 180, svoris ~80kg.

Dekui
Jei kaituoji - gyveni...
Vartotojo avataras
bboy
 
Pranešimai: 618
Užsiregistravo: 12 Kov 2008 20:53

Re: Kaip pasirinkti twintipini freestailini snowborda?

UNREAD_POST krruk 14 Spa 2010 09:52

Sveikas,

Directional-Twin (DT) nuo TwinTip'o (TT) skirias tuo, kad DT galas yra šiek tiek kietesnis už nosį. Kai tuo tarpu true TT yra simetriška. TT lentai jokio skirtumo kuriuo "halsu" čiuoši. TT standartinė apkaustų pozicija paprastai būna išcentruota lentos atžvilgiu.

Minkštumą "matuot" reiktų padėjus vieną lentos galą ant grindų, viena ranka laikant pakėlus nuo žemės už lentos nosies, o kita spaudžiant per vidurį. Paprastai jaučiasi kuri lenta kieta, o kuri minkšta, bet paėmus panašias skirtingų gamintojų lentas aš turbūt neatskirčiau kuri minkštesnė. Taip kad tas matavimas labai sąlyginis.
Lyginant to paties gamintojo lentas tarpusavy paprastai minkštumas būna nurodytas.

Renkantis TT, tai turbūt paprasčiausia būtų kažką išsirinkti pagal ūgį/svorį ir gamintojo rekomendacijas. Gamintojas šiais laikais jau skonio reikalas. Yra daug rimtų brandų ir kiekvienas jų turi TT lentų. Pvz K2 Anagram, Burton Love, Head Defi i.Rocka, Flow Quantum, Bataleon Evil Twin ir dar koks 100 kitų ... Tiesiog išsirenki iš priimtinų gamintojų po modelį, pabrauzini internete atsiliepimų, pasižiūri ar yra kur nupirkt, pasimatuoji kainas ir pasirinkimas dažnai gerokai susiaurėja.

Dar galima atkreipt dėmesį į lentos išlenkimą. Tipo rocker/camber/flat/bannana/TBT ir pan :)
Kas tai per velnias paskaityt galima čia:
http://www.shorelinesnowboards.com/snow ... er-debate/
Čia:
http://www.evo.com/rocker-guide-what-is ... atter.aspx
Ir dar gyvą velnią informacijos kaip visad turi google :)

Aš tavo vietoje TT lentos žiūrėčiau kažkur apie 155-159 ilgio, bet gal freestaileriai čia patars geriau. Ilgis irgi šiek tiek priklauso nuo to ką su lenta darysi.
Tiesa, dar reiktų atkreipt dėmesį į bato dydį. Kažkur nuo 45 - 45.5 išmieros gali reikėt Wide tipo lentos.

Tiek turbūt ... Sėkmės renkantis.
Audrius K (749)
krruk
 
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: 19 Gru 2005 13:08
Miestas: Vilnius

Re: Kaip pasirinkti twintipini freestailini snowborda?

UNREAD_POST Fish-Bone 14 Spa 2010 11:58

Jeigu žadi freestailinti vietinėmis sąlygomis (lietuva-latvija), tai daugiau kaip 155 imti nematau prasmės - po kojomis bus didelė karvė, kuri nei norės greitai suktis, nei bus lengvai valdoma ore.
Jeigu žadi važiuoti į rimtus kalnus ir ten šokinėti nuo didžiausių tramplynų (su praskridimais bent po 10 metrų), tada gal ir protinga būtų žiūrėti kažką apie 159 ir kokių 6-7 kietumo (paprastai freestailinės lentos yra apie 5). Šitie skaičiukai tokie santykiniai gana. Kaip aš juos interpretuoju, tai 4 - minkšta, 5 - vidutiniškai minkšta, 6 - vidutinė, 7 - vidutinio kietumo. O kas jau daugiau kaip 7 - jau kietos lentos.
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: Kaip pasirinkti twintipini freestailini snowborda?

UNREAD_POST bboy 14 Spa 2010 22:46

krruk rašė:Sveikas,
standartinė apkaustų pozicija paprastai būna išcentruota lentos atžvilgiu.


90 laipsniu kampu i lentos shona? ar kazkaip ne taip suprantu nes as abi kojas statau kaip ant kaitlentes - i pirstais i siek tiek i sonus...

krruk rašė:iesa, dar reiktų atkreipt dėmesį į bato dydį. Kažkur nuo 45 - 45.5 išmieros gali reikėt Wide tipo lentos.


mano 45 koja... "gali reiketi" tai nepasimataves nezinosi manau ar ne?
Jei kaituoji - gyveni...
Vartotojo avataras
bboy
 
Pranešimai: 618
Užsiregistravo: 12 Kov 2008 20:53

Re: Kaip pasirinkti twintipini freestailini snowborda?

UNREAD_POST krruk 15 Spa 2010 09:11

bboy rašė:
krruk rašė:Sveikas,
standartinė apkaustų pozicija paprastai būna išcentruota lentos atžvilgiu.


90 laipsniu kampu i lentos shona? ar kazkaip ne taip suprantu nes as abi kojas statau kaip ant kaitlentes - i pirstais i siek tiek i sonus...

Sorry, nevisai tiksliai išsireiškiau. Apkaustai pasukti tam tikru kampu išilginės ašies atžvilgiu turi būt.
Aš čia apie tai, kad apkaustai tiek nuo nosies tiek nuo galo atstumas iki apkaustų vienodas. Pardavėjai tam nusakyt naudoja terminą offset arba setback. Būna nurodytas skaičius coliais arba cm per kiek apkaustai pastumti į galą. Čia gal dažniau directional lentų atveju. Twintipuose tas skaičius paprastai būna 0.

Čia tai aprašyta.: http://legacy.cs.uu.nl/daan/snow/stance ... anceoffset
bboy rašė:
krruk rašė:iesa, dar reiktų atkreipt dėmesį į bato dydį. Kažkur nuo 45 - 45.5 išmieros gali reikėt Wide tipo lentos.


mano 45 koja... "gali reiketi" tai nepasimataves nezinosi manau ar ne?


Pabandyt, žinoma, kad yra geriausia, bet dar galima pasitikėt gamintoju arba paklaust, kurie su panašiu set-up'u čiuožia. Pavyzdžiui pažiūrėjau http://www.burton.com. Ten tituliniam kiek žemiau yra linkas į "Board finder". Galima orientacijai susidėliot parametrus ir pažiūrėt kas tinka. 45 koja yra ribinė, virš kurios Burtonas jau siūlo wide tipo lentas. Paprastai ilgesnės lentos būna ir šiek tiek platesnės. Šiuo atveju aktualus waist width skaičiukas lentos parametruose.

Gal kiti ir nesutiks, bet aš asmeniškai 155 lentos su 45 koja imt turbūt nerizikuočiau. Greičiau jau 157-159.

Mano paties 45.5 koja. Kiek pamenu savo įspūdžius su ~ 155 freestyle lenta, tai rimčiau pavertus ją ant kanto pirštai kliuvo už sniego.

Dar filmukas į temą: http://www.ehow.com/video_2347028_choos ... board.html
Audrius K (749)
krruk
 
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: 19 Gru 2005 13:08
Miestas: Vilnius

Re: Kaip pasirinkti twintipini freestailini snowborda?

UNREAD_POST bboy 15 Spa 2010 11:15

krruk - dekui tau uz ishsamia info matyt vienas cia esi snowbordistas :D
as dbr ziuoziu su 155 quicksilverio - na kolka snepastebejau kad koja kliutu uz sniego nebent pastatyciau 90 laipsniu kampu (nes matai aisku kojos pirstai siek tiek islenda uz snowbordo bet pakaustai paaukstina kazkieks tovesena tai problemu nebuvo - aisku butu idomu suzinoti i rkitu nuomone jeigu cia yra aktyviu ir gyvu :) )
Jei kaituoji - gyveni...
Vartotojo avataras
bboy
 
Pranešimai: 618
Užsiregistravo: 12 Kov 2008 20:53

Re: Kaip pasirinkti twintipini freestailini snowborda?

UNREAD_POST MissTea 15 Spa 2010 13:16

Kai reikia wide tipo lentos, bet nori trumpesnės nei 157 cm, teks šiek tiek pinigėlių paploti.

Draugas šiemet snowboardins su Never Summer Revolveriu. 153 wide, ūgis 185 cm, svroris apie 85 kg, ir per akis tokio ilgio tiek LT kalvose, tiek kalnuose. Gerai Fishbone rašė, kuo trumpesnė lenta - tuo su ja papraščiau tvarkytis :)

Čia turbūt kiekvienam pagal poreikius ateina lenta, aš visiška TBT fanė ir savo Bataleon`o bent kolkas nekeisčiau į nieką.
Vartotojo avataras
MissTea
 
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 10 Gru 2008 15:06

Re: Kaip pasirinkti twintipini freestailini snowborda?

UNREAD_POST Fish-Bone 15 Spa 2010 17:13

Ir dar vienas faktorius.. Reikėtų kreipti dėmesį ne į normalių batų dydį, o į snowboardo batų dydį. Dažniausiai jie nesutampa. Pvz mano paprasti batai 42, o snowboardo gal netgi 44,5. O galbūt kito gamintojo batai būtų kaip tik 42 dydžio.
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617


Grįžti į Žiemos sporto technika, Inventorius

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 11 svečių


cron
Prisijungimas nariams