EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Snieglentes ilgis

Viskas apie įranga, raidinimo stilius, triukus ir panašiai

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST looking4snow 17 Gru 2014 21:48

Cia krastutinumas, ko gali visai nepasitaikyti. Kol kas teko tai patirti tik ant labai trumpu apledejusiu ruozeliu. Savotiskai idomu, jeigu aplink nera medziu ir zmoniu, ir nepareini 60+ km/val... :D

Aj prisiminiau, esu bandes ir Druskininkuose per leda, ten kur slidininkai kazkada buvo pasidare. Laisvai imanoma nusileisti ne karto nenugriuvus, bet apie iprastus posukius ir lentos valdyma geriau pamirsti. Tiesiog leidiesi zemyn kiek imanoma prisistabdydamas ir tiek.
looking4snow
 
Pranešimai: 118
Užsiregistravo: 02 Kov 2012 16:45
Burės numeris: 0

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST sandalas 07 Sau 2015 18:27

Sveiki, esu naujokas, ciuozinejau gal kokius 6 kartus. Noriu patarimo is jusu. Ciuozineju su naudota Palmer Clasic sena lenta 165cm ilgio placia, nes mano batai 29,5 cm. (46 dydis, nors realiai nesiojiu 44 bet snieglenciu batai 44 dydzio man per mazi buna) Mano ugis 186 cm ir svoris 72 kg. Ar man reiktu visgi pasiieskoti trumpesnes lentos (bet beda kad visos trumpesnes buna siauresnes) ar pasilikti su sita ir mokytis su ja toliau. Siaip jau ismokau po truputi linkinti posukius ir galiu nuciuozti Liepkalnyje ar snovarenoje nesusivartes 50/50 :) Bet yra teke meginti minkstesnes (Rocker tipo) ir trumpesnes lentas, su jomis daug lengviau daryti posukius, aisku dar nepasiekiu tokio greicio kad jaustusi stabilumas ar ne stabilumas. Apie parka dar negalvoju ir manau negalvosiu tikrai.
sandalas
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 06 Sau 2015 13:50
Burės numeris: 0

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST looking4snow 08 Sau 2015 00:59

Su tavo svoriu ziureciau i 155, o lentu buna WIDE tipo visokiu ilgiu. Snieglenciu batai ir turi buti didesni, negu kasdieniai - viskas cia gerai.
looking4snow
 
Pranešimai: 118
Užsiregistravo: 02 Kov 2012 16:45
Burės numeris: 0

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST kosmoz 08 Sau 2015 01:05

su tokia koja tau reik taip 258-262 mm platumo lentos, tokį plotį gali turėti ir 155w lenta, reik žiūrėt konkrečiai kiekvieną modelį atskirai, dažniau toks plotis pas 158w lentas būna. Tokį plotį gali turėt su 165 ar panašaus ilgio įprastinio pločio lenta, arba su 10 comų trumpesne wide lenta. Arba per vidurį mid-wide lenta :)

Kas tau su 44 išmieros snowboardo batais per mažai? Pirštai remiasi? Šiaip batai per siauri? Kiek aplinkoje yra snieglentininkų, tai praktiškai visų snieglenčių batai tokio ar net išmiera mažesnio dydžio, negu kasdien nešiojami batai. Ir su tokio dydžio koja turėtum nepagailėt kapeikų ant gerų burton ar kito gero gamintojo batų, kurių išoriniai matmenys būtų sumažinti, tokiu būdu galėsi stoti ant siauresnių lentų, o kuo siauresnė lenta, tuo ji lengviau valdoma, gyvesnė. Plotis padeda tik powderyje, iki kurio gal netgi toliau negu iki parko.
kosmoz
 
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 14 Spa 2012 13:41
Burės numeris: 0

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST sandalas 08 Sau 2015 12:00

Taip, spaudzia pirstus su 44 ismiera- remiasi priekyje, jaucias diskomfortas.
Supratau, dekui uz naudingus atsakymus! :)
sandalas
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 06 Sau 2015 13:50
Burės numeris: 0

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST krruk 08 Sau 2015 15:33

Dar pridursiu, kad X gamontojo bato 46 dydis <> Y gamintojo 46 dydžiui. Turėjau Flow batus 45.5 dydžio (mondo 30 dydis), dabar turiu irgi mondo 30 Salomonus, bet jų dydis 47. Paprastai 44 dydžiui wide lentos nereikia.
Audrius K (749)
krruk
 
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: 19 Gru 2005 13:08
Miestas: Vilnius

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST Fish-Bone 09 Sau 2015 09:28

Kadangi esi beveik identiškų matmenų kaip ir aš pats, nepasikuklinsiu išsakyti nuomonę :)

184cm x 74kg x 152 cm LibTech Skate Banana x 28.0cm batai. Apkaustai pastatyti į plačiausią stovėseną, -15/+15 laipsnių. Visiškai nekyla problemų dėl to, kad batai kabintų sniegą ar panašiai. Jeigu tavo batai didesni viso labo 1,5cm, nematau prasmės Wide lentai. Manau, kad 154cm Rocker/Reverse-Camber tipo lenta pilnai patenkintų poreikius. Nepatingėk pareguliuoti pačius apkaustus, nes beveik visuose galima nustatyti Heelcup poziciją, kad batas stovėtų viduryje apkausto ir pirštai nebūtų išlindę ( http://assets.ridesnowboards.com/ride/f ... dation.jpg detalė nr 19).

Jeigu netyčia šiandien būsi ant Liepkalnio - pasigauk mane ir galėsi pasimatuoti mano lentą. Tikrai bus vienintelis Bananas ant kalno :)
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST sandalas 09 Sau 2015 11:13

dar kart dekui uz patarimus. Siaip apkaustai pas mane per viduri lentos.
Fish-Bone, busiu Liepkalnyje nuo ~20 val. kaip tave atpazinti? :)
sandalas
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 06 Sau 2015 13:50
Burės numeris: 0

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST kosmoz 09 Sau 2015 11:49

O gal pradėkim nuo to, kad skirtingų gamintojų skirtingi lentų ilgiai turi skirtingus pločius ir skirtingą kantų ilgį? Jjei ne powderis - įdomus yra kanto ilgis ir lentos plotis, o ne lentos ilgis. Viena 154cm lenta gali turėt ilgesnį kantą už kitą 159 lentą ir dėl trumpesnio kanto ta 159 lenta bus judresnė, bet tuo pačiu ir kantą laikys silpniau.

Lib tech skate banana prie 152cm ilgio turi 252mm plotį. Tarkime salomon sabotage prie 159 ilgio turi 251mm plotį (152cm tik 247mm). Mid wide lenta iš salomono asortimento būtų "the mans board" ir ji 252mm plotį turi prie 256cm ilgio.

Contact lenght pas 152 skate banana 1140mm, pas 152 sabotage 1125mm, 156 mans board 1060mm, 159 sabotage 1185.

Va tokie reikalai, pasirinkti tinkamą dydį yra paprasta, kai žiūri į lentos plotį, kad suprastum, ar lenta tau ne per siaura ar plati, ir į gamintojo nustatytus svorio diapozonus, nes susigaudyti pagal contact lenght ir effective edge milimetrus yra sunkoka.

P.S. kai kurios lentos žiūrint į tech duomenis gali būti platesnės, negu yra iš tikrųjų dėl magne traction ir jo atmainų. Jei per lentos centrą kaip tik ir yra tas magne tractiono išsikišimas, tai plotis bus didesnis, nors realiai lenta nuo to nepaplatėja.
kosmoz
 
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 14 Spa 2012 13:41
Burės numeris: 0

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST krruk 09 Sau 2015 12:52

Irgi tiesa. Tik galvoju, kad pradedančiąjam mes jau visai supynėm smegenis su tokiais kiekiais techninės informacijos :)
Realiai imi lentą pagal įsivaizduojamą/pageidaujamą čiuožimo stilių (nesiūlyčiau nieko radikalaus) ir gamintojo rekomendacijas ir čiuoži. Vėliau atsiras supratimas koks parametras ką įtakoja ir paaiškės norai ką veikti ant kalno.
Pasimatuot lentą prieš perkant yra labai gerai jei tik įmanoma. Tik reikia sugebėt objektyviai įvertint ką pasimatavai :)
Audrius K (749)
krruk
 
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: 19 Gru 2005 13:08
Miestas: Vilnius

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST kosmoz 09 Sau 2015 16:36

Šiaip tai žiūri į kiekvienos lentos atskirai gamintojo rekomenduojamą svorį ir lipi basas ant lentos į tas vietas ir tais kampais, kur stovės apkaustai, ir koja neturi išlįst už kraštų. Visi koncentruojasi į lentos plotį siauriausioje vietoje, bet priklausomai nuo lentos radiuso, tose vietose, kur stovi apkaustai, gali būti siauriau ar plačiau. Dachuja ir biškį tos info, bet in general žiūrėti į pirmą sakinį :D
kosmoz
 
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 14 Spa 2012 13:41
Burės numeris: 0

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST Fish-Bone 09 Sau 2015 17:55

sandalas rašė:dar kart dekui uz patarimus. Siaip apkaustai pas mane per viduri lentos.
Fish-Bone, busiu Liepkalnyje nuo ~20 val. kaip tave atpazinti? :)

Buvau ant kalnuo nuo 12 iki 15val jau, sorry :)
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST saras159 04 Sau 2016 22:36

Sveiki, esu naujokas, bet nuspredžiau įsigyti naudotą, pirmąją lentą, todėl reikia jūsų patarimo dėl lentos ilgio.
Esu 183 cm. ir 85 kg svorio. kokio ilgio patartumet isigyti. Aisku reikia freeride, bato dydis 43.
Taip pat reikia ir draugei lentos, dviese smagiau mokytis :) Jos ugis 163 cm., o svoris 63 kg. Tad laukiu patarimu :)
saras159
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 04 Sau 2016 12:25
Burės numeris: 0

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST kosmoz 05 Sau 2016 00:45

saras159 rašė:Sveiki, esu naujokas, bet nuspredžiau įsigyti naudotą, pirmąją lentą, todėl reikia jūsų patarimo dėl lentos ilgio.
Esu 183 cm. ir 85 kg svorio. kokio ilgio patartumet isigyti. Aisku reikia freeride, bato dydis 43.
Taip pat reikia ir draugei lentos, dviese smagiau mokytis :) Jos ugis 163 cm., o svoris 63 kg. Tad laukiu patarimu :)

lenta lentai nelygi, bet in general - ~158-160 tau, 148-150 draugei. Prieš pirkdamas gūgling, jei ne kokią niekam nežinomą lentą pirksi, tai surasi tai lentai rekomenduojamo svorio ribas.
kosmoz
 
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 14 Spa 2012 13:41
Burės numeris: 0

Re: Snieglentes ilgis

UNREAD_POST Fish-Bone 06 Sau 2016 13:22

kosmoz rašė:
saras159 rašė:Sveiki, esu naujokas, bet nuspredžiau įsigyti naudotą, pirmąją lentą, todėl reikia jūsų patarimo dėl lentos ilgio.
Esu 183 cm. ir 85 kg svorio. kokio ilgio patartumet isigyti. Aisku reikia freeride, bato dydis 43.
Taip pat reikia ir draugei lentos, dviese smagiau mokytis :) Jos ugis 163 cm., o svoris 63 kg. Tad laukiu patarimu :)

lenta lentai nelygi, bet in general - ~158-160 tau, 148-150 draugei. Prieš pirkdamas gūgling, jei ne kokią niekam nežinomą lentą pirksi, tai surasi tai lentai rekomenduojamo svorio ribas.

Su visa derama pagarba, bet... Kam bičui tokio dydžio karvė? :roll: 156 bus sočiai. Jeigu rasi reverse camber tipo lentą (bananą, kad kai lenta padėt ant žemės - liečiasi tik jos vidurys, o galai pakibę ore), tai su tokia lenta ir į powderį galėsi lipti. Ir mokytis bus daug lengviau.

Mergaitės rekomendacijos arčiau tiesos. Abiems galioja tas pats patarimas dėl reverse camber - tikrai bus lengviau.

Sėkmės ant sniego!
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

AnkstesnisKitas

Grįžti į Žiemos sporto technika, Inventorius

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių


cron
Prisijungimas nariams