EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Bures pirkimas

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST DovydasVilkelis 18 Kov 2015 13:03

Kaip tik Gediminas Gresevičius pardavinėja 8.6 Turbo, manau labai geras pasirinkimas, gal galės tau padėt?
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST Romas 18 Kov 2015 13:24

Zmogui kuris neglisuoja 8.6m2 tikrai perdaug, nebent svertu 100kg.
Pradziai turetu tikti 6.5...7.5m2 bure, o 8.6 galetu buti sekantis pirkinys.
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 915
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST Gedas LTU76 18 Kov 2015 14:38

Patarinėjant sakyti jog aš plaukiu su tokia ar tokia bure yra labai nesąžininga. Nes mano patarimai turėtų būti tokie nepirk mažesnės nei 10,0 kvm nes aš pernai 45 % laiko praleidau su 10.7; 45% su 11.5 ir 10% su 8.6. taigi - būdamas ~75kg svorio, nei karto neburiavau su bure, mažesne nei 8,6. O teko ir slalome sudalyvauti ir valadiniame nepaskutinis, o lygtais 7 finišavau... Kiti komentuos jog nėra į rankas paėmę didesnės nei 5,0 kvm.

Pradėti glisuoti prie lengvo vėjo yra šiek tiek paprasčiau, nei prie stipresnio, kai atsiranda bangavimas. Tai galiu patvirtinti iš to, jog Lampėdžiuose, kur niekada nebūna bangų, žmonės daug greičiau išglisuoja, nei pučiant tokiam pat vėjui Kauno mariose. O kad galėtum išglisuoti prie lengvesnio vėjo, tai reikia burės kuri trauktų prie 5-6 m/s. 7,0 kvm burė prie tiek vėjo 80 kg pasipumpavus ištrauktų. Bet tik jau mokant ne tik glisuoti, bet ir pumpuotis. Jei kabėjimas ant skersinio nėra nepatirtas pojūtis, tai 8 su trupučiu burė nebus jokia problema. Taip, bus vėjo, kai jai bus per daug. Tada reikės ir mažesnės burės.
Tiesiog dažiau esu susidūręs su tuo, kad žmonės neglisuoja, dėl pasirinktos vidutinio dydžio burės, o ne dėl to, kad burė yra per didelė.
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST kalvis 18 Kov 2015 15:01

100% palaiko Gedimino nuomone. 1 bure turetu but virs 8,0 ir o paskui dasipirksi Romo nurodyta 6,5-7,5.
Vartotojo avataras
kalvis
 
Pranešimai: 896
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 21:28
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 646

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST Trupinelis 18 Kov 2015 15:02

Gedas LTU76 rašė:...Tiesiog dažiau esu susidūręs su tuo, kad žmonės neglisuoja, dėl pasirinktos vidutinio dydžio burės, o ne dėl to, kad burė yra per didelė.


Labai teisingi patyrusio žmogaus žodžiai!
Lietuvoje balose dažniausia vėjo trūksa, o ne būna perdaug.
Trupinelis
LTU 150

www.stockm.eu
Vartotojo avataras
Trupinelis
 
Pranešimai: 345
Užsiregistravo: 07 Spa 2004 12:02
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 150

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST Mindaugasnaujokas 18 Kov 2015 22:02

Tikrai patarimas aiskus. Dageli dienu pas mus vasara pucia silpnas ir vidutinis vejas.
Mindaugasnaujokas
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 12 Kov 2015 17:31
Burės numeris: 0

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST Artx 19 Kov 2015 11:39

visiskai nesutinku su Romu kad pirma bure turetu buti 6.5 - 7.5 m
mano pirma bure buvo Gaastra GTX 8.0 mano svoris 82 Kg ir per tuos metus kiek su ja plaukiojau neturejau jokiu nusiskundimu kad bure per didele.
kas del bures bendrai siulyciau rinktis free race tipo bures, nes ju diapazonas yra gerokai platesnis nei free-ride, t.y. su to paties dydzio free race bure galesi plaukti prie stipresnio vejo nei su free-ride.
kitas dalykas bures svoris. kemberines yra truputi sunkesnes, tad reikalauja truputi daugiau jegu, bet kai pajungi trapecija tai nera didele beda is kitos puses sunkesne bure turi daugiau inertiskumo ir kartais gali padeti issilaikyti ant lentos dingus vejui :)
pats rekomenduojiau paziureti sias bures apie 8 kv.m :
sunkesnes:
Gaastra - GTX (phantom)
Severne - Overdrive
lengvesnes:
Lofs sails - Switch blade
Point7 - ACK
Artx
 
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 26 Rgp 2010 10:12
Burės numeris: 927

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST Gedas LTU76 19 Kov 2015 12:47

Artx rašė:...
sunkesnes:
Gaastra - GTX (phantom)
Severne - Overdrive
lengvesnes:
Lofs sails - Switch blade
Point7 - ACK


Šiek tiek netikslu, nes Severne burės niekada nebuvo prie sunkiųjų. Be to, yra du svorio matavimai - tai svarstyklės ir pojūtis plaukiant. Jei kalbame apie Severne Overdrive tai 8,6 sveria 5,6 kilogramo ir priskyrei prie sunkių http://www.severnesails.com/race-sails/ ... verdriver6
Kai tuo tarpu Loft Switch blade 8,5 sveria 6,09 kg ir priskyrei prie lengvų http://www.loftsails.com/products/sails/switchblade
Jei kalbėsim apie jausmą rankose, tai Severne ir čia yra priskiriamos prie tų burių, kurios turi lengvumo pojūti. Priešingai nei Point7.

Burė neturi būti sunki, kad turėtų kokį nors privalumą. Tai tik trūkumas jei ji yra sunki, arba jaučiama kaip sunki. Sunkios burės pojūti stipriai įtakoja naudojamas stiebas ir gikas, bei burės suderinimas, arba galiausiai modelio ypatumai, kurių negalima pakeisti anksčiau išvardintomis priemonėmis.

Gaastra ir Point7 nerašo savo burių svorio, dėl to sunku lyginti. Lieka palyginimui tik pojūtis ant vandens.

Gero vėjo
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST Mindaugasnaujokas 21 Kov 2015 14:33

Aciu uz patarimus, bure ir stiebas nupirkti
Mindaugasnaujokas
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 12 Kov 2015 17:31
Burės numeris: 0

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST DovydasVilkelis 21 Kov 2015 15:43

Nepamiršk pasigirti ką nusipirkai ir pasidalinti įspūdžiais, tai gali būti labai įdomu žmonėms, kurie yra tokioje pačioje situacijoje :)
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST MindaugasBo 04 Bal 2015 07:56

Esu irgi naujokas, perskaiciau tema, radau daug geru patarimu. Pats siuo metu atsinaujinau inventoriu, lenta Fanatic Shark 150L (2012m) ir bure BIC Speedster 6.8m dvieju kemberiu (2010m). Plaukioju daugiausiai E-lake yra planu paplaukti ir Kauno mariuose. Mano svoris 72kg, pasidare neramu del bures dydzio pasiskaicius komentarus, ar nebus maza?
Pries tai plaukiojau su sena Fanatic svertine lenta 317cm ilgio, turejau 8.1m 4 kemberiu, bet puciant virs 5m vejui su ja jau nesusitvarkydavau... ir daugiau laiko praleisdavau vandenyje.
Neglisuoju, i kojapkilpes koju nekisu, plans visai tai pasiekti per sia vasara :D
MindaugasBo
 
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 24 Rgp 2014 12:41
Burės numeris: 0

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST dainiuks 04 Bal 2015 08:48

MindaugasBo rašė:Esu irgi naujokas, perskaiciau tema, radau daug geru patarimu. Pats siuo metu atsinaujinui inventoriu i Fanatic Shark 150L (2012m) ir bure BIC Speedster 6.8m dvieju kemberiu (2010m). Plaukioju daugiausiai E-lake yra planu paplaukti ir Kauno mariuose. Mano svoris 72kg, pasidare neramu del bures dydzio pasiskaicius komentarus, ar nebus maza?
Pries tai plaukiojau su sena Fanatic svertine lenta 317cm ilgio, turejau 8.1m 4 kemberiu, bet puciant virs 5m vejui su ja jau nesusitvarkydavau... ir daugiau laiko praleisdavau vandenyje.

Kaip ciainikas ciainikui pasakysiu,kad su viena bure tikrai neciuosi.Pas mane jau puse darzines ju prikrauta.Kazkokia liga :? Ir kinietisku,ir afrikietisku,ir pigiu ir brangesniu nuo 4m iki10m. Sako vejo netinkamo ner yra tik bure neparinkta.Jai jau stojai ant lentos ,tai ir pinigine pasiruosk mankstint :D
dainiuks
 
Pranešimai: 73
Užsiregistravo: 12 Kov 2014 20:18
Burės numeris: 161

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST MindaugasBo 04 Bal 2015 09:55

Zinau, kad su viena bure neprasisuksiu :) , su laiku bus aisku, kokios ar kokiu ju dar reiks.
Man idomu daugiau patyrusiu nuomone ar kaip "start kit" mano turimas inventorius yra tinkamas ? :)

dainiuks rašė:
MindaugasBo rašė:Esu irgi naujokas, perskaiciau tema, radau daug geru patarimu. Pats siuo metu atsinaujinui inventoriu i Fanatic Shark 150L (2012m) ir bure BIC Speedster 6.8m dvieju kemberiu (2010m). Plaukioju daugiausiai E-lake yra planu paplaukti ir Kauno mariuose. Mano svoris 72kg, pasidare neramu del bures dydzio pasiskaicius komentarus, ar nebus maza?
Pries tai plaukiojau su sena Fanatic svertine lenta 317cm ilgio, turejau 8.1m 4 kemberiu, bet puciant virs 5m vejui su ja jau nesusitvarkydavau... ir daugiau laiko praleisdavau vandenyje.

Kaip ciainikas ciainikui pasakysiu,kad su viena bure tikrai neciuosi.Pas mane jau puse darzines ju prikrauta.Kazkokia liga :? Ir kinietisku,ir afrikietisku,ir pigiu ir brangesniu nuo 4m iki10m. Sako vejo netinkamo ner yra tik bure neparinkta.Jai jau stojai ant lentos ,tai ir pinigine pasiruosk mankstint :D
MindaugasBo
 
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 24 Rgp 2014 12:41
Burės numeris: 0

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST Bobas32 04 Bal 2015 10:55

Viskas gerai pas patį, turi viską, ko reikia. Pradėsi glisuoti ir su turimu inventoriumi, o tada jau galėsi galvoti ką tobulinti. Apie trapeciją nepaminėjai, bet prie jos pratinkis ir neglisuodamas.
:rr:
Vartotojo avataras
Bobas32
-
 
Pranešimai: 8392
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 20:58
Miestas: Vilnius - Klapėda
Burės numeris: 32

Re: Bures pirkimas

UNREAD_POST MindaugasBo 04 Bal 2015 12:09

Trapecija turiu "sedyma", trapkilpes reguliuojamos ant giko irgi yra. Dabar reikia su laukti gero ir bandyti plaukti :)


Bobas32 rašė:Viskas gerai pas patį, turi viską, ko reikia. Pradėsi glisuoti ir su turimu inventoriumi, o tada jau galėsi galvoti ką tobulinti. Apie trapeciją nepaminėjai, bet prie jos pratinkis ir neglisuodamas.
MindaugasBo
 
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 24 Rgp 2014 12:41
Burės numeris: 0

AnkstesnisKitas

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


cron
Prisijungimas nariams