Sveiki, vakar turejau proga pabandyti speed5 12m ir sonic fr 11m. saligos ezerines vejas pakrisdavo iki5m/s ir pakildavo iki 12m/s . speed5 lengvai pasikele nuo zemes, numetus i vandeni irgi lengvai pakyla, kupolas stabilus (ausys ne uzsilenkineja), greitas (atrodo kad prisirises lotuso 10ke), vidsada zinai kur jis randasi, ziurint i kupola nepasakytum kad vejas gusiuoja, stovi kaip ikaltas, nestolina. baras lengvas, pradejus plaukt pratintis visai nereikia (atrodo kad visada su juo plaukiai) gerai depoverinasi, trimeris efektingai dirba, keiciant halsa ar po suolio nusileidus po aitvaru jis ramiai nudreifuoja i savo vieta ir vel plauk, suoliai: kad ir blogai atsispiri vistiek jis iskele gan aukstai ir kabedamas dar turi laiko apsidairyti , jei viska gerai padarai tai paskraidina ne vaikiskai . dadeti ant zemes aitvara su pagalbininku labai paprasta, vienas nebandziau. sonic fr 11 pakelti nuo zemes sudetingiau (mano klaidos ir patirties stoka). kupolas man pasirode stabilesnis bet palindus per dauk po juo kai stropos atsipalaiduoja jis praranda forma. trauka panasi kaip ir speedo bet kai uzveji aitvara i suoli atrodo kad stebuklingai vejo atsirado ir taip sauna i virsu kad net apsi####i gali ir dar tas jo sugebejimas apsisukti vietoje kaip propeleris kazkas TOKIO . i veja lipa labai staciai ir kuo daugiau vejo tuo staciau ir tuo paciu nenutraukineja pavejui. Gal pakako vejo , neturejau problemu su uzskridimu per gyliai i vejo lango krasta, bet po suolio paskridau po aitvaru ir asipalaidavus stropoms aitvaras krito kaip bantelis (reikia vengt tokiu bajeriu). prie jo reikia pratintis bet ispudziai po pasiplaukiojimo tik geri isliko (bent jau man)
Reziume: abu aitvarai yra geri. Cia priklauso ko tu nori, jei saugiai lengvai paplaukiot, aukstai pasokinet ir dar suolija koki bajeri insukt nebijant kad aitvaras nukris i vandeni, imk speed5. Jei nori lenktiniauti ar sokti labai labai aukstai ir nebijai nuotikiu, imk sonica.
Dar noreciau pridurti kad.... kazkokia nesveika alergija jama nuo balninku ez....ir raumenis kazkaip keistai skauda...atrodo kiek gi tos ziemos buvo....
Besidomintiems techniniais dalykais. Naujasis SONIC2 (kuris jau spėjo pasižymėti keliose varžybose).
FLYSURFER'is pats oficialios informacijos kol kas jokios neduoda. O, va, Meksikoje, sako, tokius TechTalk-us organizavo ir kiti kite-ų gamintojai.
Trumpai: Medžiagos: viršutinė burė bus siuvama iš LOTUS medžiagos, apačia - iš DELUXE+ (mažesnis svoris, sandaresnis kupolas, LOTUS medžiaga ne taip limpa prie vandens - turėtų būt lengviau pasikelti aitvarą gulintį ant "nugaros") Dydžiai: 6, 8, 10, 12, 15, 18 Kraštinių santykis: 6..10 - 7.0, 12 - 7.2, 15..18 - 7.5 Optimizuotas profilis (upwind'ui ir low-end'ui) bei vidinė konstrukcija Sparnų kraštai šiek tiek atlenkti į viršų imituojant lėktuvų sparnų winglet'us, tačiau įtaka sparno charakteristikoms - nežymi.
Rašiau atsakymą į PM ir pagalvojau, kad gal ir kitiems bus įdomu - dalinuosi.
SONIC2 oficialiai dar nėra. Planuoja vasaros pradžioj pristatyt.
Taip, SONIC-FR (pirmas modelis) pasirodė pernai. Su SONIC FLYSURFER'is nori laimėti varžybas. Kad tą galėtum daryti, jie įsitikinę, kad pastoviai modelis turi būti gerinamas.
IKA neleidžia naudoti "bilekokių" kite'ų savo varžybose. Kaitai privalo būti jų pačių (IKA) sertifikuoti. Paraiškas sertifikavimui priima iki kovo 31-os, berods. Ar net tvirtina iki kovo 31 d. Tačiau realiai aitvaru pradėti naudotis gali tik nuo rudens (nuo rugsėjo galo, berods).
Pavyzdžiui, šią vasarą turėtų pasirodyti SONIC2. Tačiau IKA varžybose juo naudotis bus galima tik nuo rudens. Todėl FLYSURFER'is šalia ir toliau pardavinės SONIC-FR (pirmąjį modelį).
Dėl SONIC2 kalbėjau su Armin Harich (pagrindiniu FLYSURFER konstruktoriumi ir bendrasavininku). Tiksliau kalbėjau dėl SPEED5, bet jis pokalbio metu kaip pavyzdį paėmė SONIC. Tai jis sako, kad su SONIC2 jiems pavyko padaryti dižiulę pažangą - kaitas gavosi stipriai geresnis. Kai tuo tarpu su SPEED'u, sako, labai sunku kažką dar naujo atrast ir SPEED4 nuo SPEED3 taip stipriai nesiskyrė, kaip pavyzdžiui, SPEED3 nuo SPEED2.
Su SONIC'u eksperimentuojama nuolat. Metų bėgy sukaupta vertinga patirtis bus kišama į FLYSURFER'io race flagman'ą. Tikslas - pagaminti laimintį aitvarą.
Bet SPEED5 labai šaunus gavosi. Sakyčiau SONIC-FR, bet daug draugiškesnis, stabilesnis ir paprastesnis. Dabar balandžio gale turėčiau turėti 12-uką, 9-kę ir 6-kę.
...o gal ir didesni dydžiai jau bus. Besidomintys drąsiai rašykite, skambinkite atvažiuosiu Jums patogiu metu, į Jums patogią vietą ir galėsite tuos aitvarus pasibandyti. Pirkti nereikės .
Beje, dažnai žmonės sako "ką ten suprasi". Patikėkit, paėmę SPEED5 ar SONIC į rankas skirtumą pajusite ir suprasite iš karto .
Į nepažįstamas raides nekreipkite dėmesio - daugiau informacijos jau labai greitai. Dabar tik pažiūrėkim video . Beje, įranga - FLYSURFER SPEED4 21 LOTUS + FLYBOOR XL (170 x 50).