EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

dėl giko aukščio ir trapvirvių

Problemos, triukai, patarimai.
Inventorius

Re: dėl giko aukščio ir trapvirvių

UNREAD_POST Giedrius LTU11 11 Lie 2018 21:47

Tai yra labiausiai asmeninis klausimas. Teisingo atsakymo i si klausima paprasciausiai nera.
Net plaukiant su slalomu as atstovauju 'trumpatravirvininku' gretas. Man 22" yra einamas ilgis. Vejo didejant kazhkiek ilgeja. Bet realiai 22-28" man yra pats tas 99% atveju.
Jei paklausite pvz. Karolio ar Rycio - pas juos ilgis prasideda nuo 26-28" ir gali buti net iki 34".

Tai pas ka dabar teisingas tas ilgis? Kur 22" ar kur 34" :)

Skirtumas pas mus susidaro del to, kad as megstu plaukti kai gikas yra zemai. Del to man norisi trumpesniu.

O jei trumpai apibendrinti: Yra 2 variantai:
1) 22"-28"
2) 26"-34"
Tokie yra einamiausi reguliuojamu trapvirviu ilgiai. Pasirenki viena is situ variantu ir tada reguliuojant atrasi optimalu ilgi.
Giedrius, LTU11

http://ga-windsurfing.com/

+370 61233763
Vartotojo avataras
Giedrius LTU11
 
Pranešimai: 795
Užsiregistravo: 18 Vas 2005 12:28
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 11

Re: dėl giko aukščio ir trapvirvių

UNREAD_POST Girmantas 13 Lie 2018 10:54

Kaip 192 cm ūgio, galiu pasakyti, kad pamiršk trapvirves trumpesnes nei 30". Pats naudoju 32-34, daugiausiai 32. Aišku, plaukiu bangose, tačiau nemanau, kad nuo to turėtų keistis iš esmės stovėsena.

Dėl giko aukščio - ne žemiau pečių. Visada. Čia yra didžiausia klaida - per trumpos trapvirvės + per žemas gikas.

Dėl trapvirvių reguliavimo: 1. Trapvirvių tvirtinimą suglausti (ne plačiau nei per riešą); 2. surasti tokį tašką, kad krante galėtum paleisti abi rankas ir burė būtų stabili bent 5s. Paplaukus galima pasikoreguoti 1 cm ribose, bet dažniausiai nė nereikia;

Dar viena klaida yra per platus trapvirvių tvirtinimas - atrodo, kad plačiau ant giko uždėjus, stabiliau laikys, tačiau kablys labiau slankioja trapvirve ir burė tampa tik nestabilesnė, skiriasi apkrovos rankoms.
Girmantas LT 69
Soulraiderių grįžusių į hipermaterializuotą pasaulį blog'as - www.spotas.lt
Vartotojo avataras
Girmantas
-
 
Pranešimai: 5084
Užsiregistravo: 04 Spa 2004 01:09
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 69

Re: dėl giko aukščio ir trapvirvių

UNREAD_POST valdas78 13 Lie 2018 11:11

Skaitau šitą temą, ir suprantu, kad vienos tiesos čia nėra :D . Mano ugis 1,95m, trapvirves naudoju trumpas "26", turiu ir ilgesnes reguliuojamas. Jei pradedu plaukti su ilgesniom, plaukiant atsilošus ir rankos būna pilnai ištiestos, o per trape nepersiduoda krūvis, ir pavargsta rankos, todėl visad greit susitrumpinu vėl. Giką ant 6m2 bures visad pasikeliu į viršų maksimaliai, su didesne 7,8m2 bure jau ir beveik iki maksimumo ir trapkilpės 26 atrodo net per trumpos kartais. Gal dėl to, kad esu pripratęs plaukti su trumpom kilpom, vis kyla trapecija į viršų..
valdas78
 
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 17 Lie 2016 21:23
Burės numeris: 979

Re: dėl giko aukščio ir trapvirvių

UNREAD_POST snobas 13 Lie 2018 11:16

Reikšmingą kriterijų pamirštate įvardinti - trapecija sėdima, ar juosminė.
snobas
 
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 12 Rgp 2014 10:42
Burės numeris: 6

Re: dėl giko aukščio ir trapvirvių

UNREAD_POST valdas78 13 Lie 2018 13:43

Pas mane juosmeninė, svarstau gal reiktu sėdima išmėgint, neliktu problemos dėl kylimo link pažastų :wink:
valdas78
 
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 17 Lie 2016 21:23
Burės numeris: 979

Re: dėl giko aukščio ir trapvirvių

UNREAD_POST Gedas LTU76 13 Lie 2018 18:20

snobas rašė:Kažkas mini, kad trapkilpių ilgis turi būti maždaug : suėmus giką ranka iki alkūnės. Drįstu abejoti, nes pas mane dar trečdalis alkūnės ileka, t.y. naudoju 28" dideliam slalomui ir 26" ir mažiau. Trapecija sėdima, gikas apie kaklą, kartais norisi dar trumpinti kilpas. Klausimas-gal burę per daug užsiverčiu? Tiesa, pastebėjau, kad kai vėjo mažėja, stovėsena tiesinu, nes netraukia burė, stiebas pasiduoda į priekį, burė atsidaro ir lenta vos šlepsi ant ribos, kojos dar kilpose.(čia kalbu apie didelį slalomą 9.5m burė 85cm lenta)


Abejoti mes visuomet turime. Bet abejonės turėtų turėti pagrindo. Jei trapecijos kilpos yra 2/3 dilbio, tai su tokiomis normaliai ne paburiuosi. Tokie ilgiai yra tik ant foilų, kur yra visai kitokie poreikiai. Nors ir ten nėra jokių ekstremumų, kai vėjas pasidaro ne ribinis silpnas. O kaip įrodymas to, jog tokios trapecijos kilpos (2/3 dilbio) per trumpos yra simptomai aprašyti paskutiniame sakinyje. Jei kilpos būtų ilgesnės, tai burė būtų statesnė ir lenta nešlepsėtų, nes burė ją prispaustų didesne jėga, nes pats galėtum atsverti statesnės burės jėgą. Prie stipresnio vėjo taip pat, tikėtina, jog neišnaudoji viso burės potencialo, nes esi priverstas ją užsiversti ant savęs, nes kilpos per trumpos. Prie stipresnio vėjo nereikia per daug loštis ir tiesiant rankas klubus kelti į viršų. Reikia klubais per trapeciją spausti burę ir gautą jėgą per kojas nukreipti į lentą. Nuo tokios stovėsenos reikia pradėti reguliuoti kilpų ilgį. Nes kaip jau sakiau, už giko galima užsikabinti ir be jokių trapecijos kilpų, bet tai tik suaštrins burės užsivertimo per stipresnį, arba stačios burės ir šlepsinčios lentos per silpnesnį vėją, efektą.
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Ankstesnis

Grįžti į Plaukimo technika, Inventorius

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 11 svečių


cron
Prisijungimas nariams