JonasS 10 Geg 2012 13:02
"Kvadratinė" Twintip lenta tinka lygiam vandeniui, stipriai suapvalintais galais - banguotam. Dažniausiai renkamės kompromisinį variantą.
Rocker, dugno išlinkimas išilgai lentos - mažas (0-2,5cm) lygesniam vandeniui/mažesniam vėjui. Lenta glisuoja mažesniame greityje (slysta vandens paviršiumi), reikia mažiau aitvaro traukos = didesnis greitis = mažesnis pasipriešinimas (neskaitamt bangų). Minusai išlenda prie didelio greičio - sunkiau valdoma, "trankosi" į bangas.
Tokio pat dydžio ir savybių lenta su dideliu rocker'iu (4 - 6cm) bus malonesnė prie stipresnio vėjo (nors vėjui didėjant dar svarbiau būtų mažintį lentos dydį ), didelio greičio, bangų (chop). Švelnesnis smūgis į vandenį nusileidimo metų iš didelio aukščio. Lentos pasipriešnimas didesnis, bet išlieka tolydesnis ir labiau nuspėjamas chop'e, taip lengviau išlaikyti pusiausvyrą.
Concave - dugno išlinkimas skersai lentos. Single concave padeda lengviau išglisuoti taip panaikindamas neigiamą didelio rockerio įtaką, sustiprina lentos vidurinė dalį (ypač plonose lentose), palengvina kilimą į vėją ir yra naudojamas daugumoje šiuolaikinių twintip lentų.
Lentos minkštumas akivaizdžiai jaučiamas plaukiant. Pirmiems sezonams arba turint problemų su stuburu/keliais, nesigilinant, rekomenduočiau minkštą lentą.
Norint aštriai kilti į vėją reikia pasirinkti tinkamo dydžio lentą, kad nebūtų per maža plaukti nedideliu greičiu (aštriai į vėją) ir kad nebūtų per didelė - sunkiai suvaldoma chop'e.
Taip pat reikia pakankamai didelio aitvaro, nes prie mažo greičio aitvaras generuoja mažai jėgos.
Visa kita yra individualūs niuansai. Kiekvienas vertina skirtingai ir turi skirtingus poreikius.